4 GHz club izdvojena tema

poruka: 2.578
|
čitano: 505.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4 GHz club

Trazim tu x58 plocu vec skoro 2 mjeseca, ljudi je prodaju ala 800+ kuna. :/. Samo da podrzava xeonca da ga clockam, na ebayu je isto preskupa, nedam vise od 300 za nju i to sa dostavom.

I još se smijem kad vidim 775 i fm1 socket ljudi stave 400++ kn .

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4 GHz club

Ako si se nadovezao na našu priču iz zadnjih postova moram ti reć da ovdje i jest riječ o ploči socket 775 i Xeonu x5470 koji je socket 771.

Onaj moj kompletić x58 čipseta je neka druga priča a kad sam već počeo mogu ti reć da xeon x5675 koji je socket 1366 i ide na x58 ploče na 4 GHz dere i7 4790k u multiju bez problema.

12 godina
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...

Ako si se nadovezao na našu priču iz zadnjih postova moram ti reć da ovdje i jest riječ o ploči socket 775 i Xeonu x5470 koji je socket 771.

Onaj moj kompletić x58 čipseta je neka druga priča a kad sam već počeo mogu ti reć da xeon x5675 koji je socket 1366 i ide na x58 ploče na 4 GHz dere i7 4790k u multiju bez problema.

 Znam, :). O tome sam i pricao! x58 :P. Samo je slab u single core. http://cpuboss.com/cpu/Intel-Xeon-X5675.

10 godina
offline
Re: 4 GHz club

Je u single kore je na niskim granama (mrvicu je jači od AMD-ove ergele FX-ova barem u ovim našim benchevima)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 13:22 (nicky.sl).
15 godina
offline
4 GHz club

Jel se ovo računa za ulazak u klub Phenom II X 965 BE @3999.78 MHz

 

http://valid.x86.fr/yqlxgd

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4 GHz club
boxer kaže...

Jel se ovo računa za ulazak u klub Phenom II X 965 BE @3999.78 MHz

 

http://valid.x86.fr/yqlxgd

 3999.78 nije 4 ali pohvale za trud

15 godina
offline
Re: 4 GHz club
nicky.sl kaže...
boxer kaže...

Jel se ovo računa za ulazak u klub Phenom II X 965 BE @3999.78 MHz

 

http://valid.x86.fr/yqlxgd

 3999.78 nije 4 ali pohvale za trud

 20x200 je 4000 Mhz, ali na cpuz varira bus speed na 199 i uvijek ovako napravi validaciju. Znači varira 4000, 3999 i tako stalno isto i napon.

Sada sam vratio sve na default. Jer želim da sredim ova 4 gb memorije nešto su mušičavi i traže posebne postavke u biosu.

 

Btw, molim ocere ako mogu da odgovore na pitanja u ovoj temi.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2016 21:56 (boxer).
11 godina
offline
Re: 4 GHz club
boxer kaže...
nicky.sl kaže...
boxer kaže...

Jel se ovo računa za ulazak u klub Phenom II X 965 BE @3999.78 MHz

 

http://valid.x86.fr/yqlxgd

 3999.78 nije 4 ali pohvale za trud

 20x200 je 4000 Mhz, ali na cpuz varira bus speed na 199 i uvijek ovako napravi validaciju. Znači varira 4000, 3999 i tako stalno isto i napon.

Sada sam vratio sve na default. Jer želim da sredim ova 4 gb memorije nešto su mušičavi i traže posebne postavke u biosu.

 

Btw, molim ocere ako mogu da odgovore na pitanja u ovoj temi.

 pa digni sa 200 na 201 i sve uredu , a kod mene je kontra od tvoga slučaja ja kad postavim u biosu 200 CPU-Z pokazuje 201

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
protjeran
offline
Re: 4 GHz club
To sto ti nije zaokruzeno je do softvera, krivo ocitava kao i vecina(neki programi to zaokruzuju da se to izbjegne)!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
4 GHz club

Jel ovo OK za 3570K ivy bridge?

 

Radi mi stabilno sistem zasad... Vrtio sam stress test 5min i sve šljaka. Temperature ne prelaze 85. Hladi ga Noctua NH-D14

 

Jedino brine me ovaj napon malo... Koliko je preporučljivo držati napon 24/7?

 

Zna mi biti 1.472V MAX

 

Previše?

 

Generalno ne treba mi toliki overclock, al zanimalo me do kud ide stabilno... Napon nisam ručno postavljao, automatski mi se diže napon podizanjem množitelja. Na 49 mi se ruši pri bootu windowsa, 48 evo radi uredno...

 

Pretpostavljam da bi na x45 mogao biti 24/7??

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 21:40 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
4 GHz club

Prevelike temp za everyday usage, idi rucno to clockaj, kreni sa 1.2V pa do nekih 1.4V plafon.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: 4 GHz club
Leopard_st kaže...

Prevelike temp za everyday usage, idi rucno to clockaj, kreni sa 1.2V pa do nekih 1.4V plafon.

Ma iskreno ni ne treba mi toliko... Držat ću ga na 4Ghz. Čist dovoljno trenutno. Tu i tamo kad mi zatreba mogu do 4.5Ghz.

 

Na 4Ghz drži napon ispod 1.25V.

 

4.8Ghz mu je izgleda krajnja granica stabilnog rada... Samo me zanimalo do kud ide 

 

Još samo jedno pitanje. Što je točno VID? Taj napon mi je uvijek veći nego vCore? Dali moram paziti na VID ili je to neka okvirna vrijednost koliko bi procesor htio napona ili što?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 13:45 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
4 GHz club

VID je skracenica za voltage in die.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4 GHz club
Leopard_st kaže...

VID je skracenica za voltage in die.

baš ovdje čitam što je...

 

http://www.overclock.net/t/665362/vid-voltage-identification-explained

 

Ali još ništa pametno nisam skužio... Moram skužit malo to clockanje bolje. Nisam se nikada previše bavio time, nije mi trebalo... Ali eto pošto imam dosta dobru ploču i K procesor, zašto ne iskoristiti dodatnu snagu.

 

14 godina
offline
Re: 4 GHz club
lllnuclearlll kaže...
Leopard_st kaže...

VID je skracenica za voltage in die.

baš ovdje čitam što je...

 

http://www.overclock.net/t/665362/vid-voltage-identification-explained

 

Ali još ništa pametno nisam skužio... Moram skužit malo to clockanje bolje. Nisam se nikada previše bavio time, nije mi trebalo... Ali eto pošto imam dosta dobru ploču i K procesor, zašto ne iskoristiti dodatnu snagu.

 

 VID je, ukratko, vrijednost koja nema veze s ničim, tj. napon koji čip 'misli' da bi treba dobivat u određenom momentu. vCore je napon koji dobiva i jedini na koji se vrijedi obazirat.

12 godina
protjeran
offline
Re: 4 GHz club
Najednostavnije objasnjenje je to da je vid voltage obrnuti asicq kod gpu-a, dakle sto je on na stocku nizi trebat ce vam manji napon za veci oc! Dakle u jednu ruku nebitan podatak jer cete u par pokusaja samo stavljanja max mnozitelja i napona na pamet i priblizne vrijednosti vec doznati gdje je limit oc cpu-a!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: 4 GHz club
LogicusMPS kaže...

 VID je, ukratko, vrijednost koja nema veze s ničim, tj. napon koji čip 'misli' da bi treba dobivat u određenom momentu. vCore je napon koji dobiva i jedini na koji se vrijedi obazirat.

 Da, tako sam i pročitao...


Sad me još jedino zanima kako clockati s Offset modom... Vidio sam da neki računaju offset tako da oduzmu vcore od VID (ili obrnuto, ne sjećam se više)...

 

Uglavnom kako da clockam s offsetom? ako ostavim na Auto, naponi su preveliki. Skužio sam da mi na manual procesor radi na puno nižem naponu nego kad ostavim offset na auto modu...

 

A ako radim s offsetom ne znam koliku offset voltažu staviti, dali staviti + ili - isto nemam pojma... Može neko pojašnjenje toga...

 

Offset služi tome da procesor sam smanjuje voltažu kad je u Idleu skup s frekvencijom, toliko sam skužio...

14 godina
offline
Re: 4 GHz club
lllnuclearlll kaže...
LogicusMPS kaže...

 VID je, ukratko, vrijednost koja nema veze s ničim, tj. napon koji čip 'misli' da bi treba dobivat u određenom momentu. vCore je napon koji dobiva i jedini na koji se vrijedi obazirat.

 Da, tako sam i pročitao...


Sad me još jedino zanima kako clockati s Offset modom... Vidio sam da neki računaju offset tako da oduzmu vcore od VID (ili obrnuto, ne sjećam se više)...

 

Uglavnom kako da clockam s offsetom? ako ostavim na Auto, naponi su preveliki. Skužio sam da mi na manual procesor radi na puno nižem naponu nego kad ostavim offset na auto modu...

 

A ako radim s offsetom ne znam koliku offset voltažu staviti, dali staviti + ili - isto nemam pojma... Može neko pojašnjenje toga...

 

Offset služi tome da procesor sam smanjuje voltažu kad je u Idleu skup s frekvencijom, toliko sam skužio...

 Prije treba računati VID - vCore, jer je VID gotovo uvijek veći.

Ništa na auto, auto u BIOS-ima skoro uvijek daje enormne napone. Koristi negativan offset. Naprimjer, ako si namistia manualno vCore na 1.35, a u loadu ti izbacuje 1.38, stavi offset - 0.03 (negativan).

16 godina
offline
Re: 4 GHz club
LogicusMPS kaže...

 Prije treba računati VID - vCore, jer je VID gotovo uvijek veći.

Ništa na auto, auto u BIOS-ima skoro uvijek daje enormne napone. Koristi negativan offset. Naprimjer, ako si namistia manualno vCore na 1.35, a u loadu ti izbacuje 1.38, stavi offset - 0.03 (negativan).

 Problem je i tome što se meni VID mijenja... Koliko sam gledao to bi trebala biti fiksna vrijednost, ali očito nije. Mijenja mi se i to dosta ovisno kakve postavke koristim... Tako da uopće ne znam koji VID da koristim...

 

Nije mi niti jasno zašto oduzimati VID - vCore, što se s tim dobije na kraju? 

 

Uglavnom čem offset uopće služi... Ja ne mogu koristit manual napon i offset u isto vrijeme... Offset automatski napon rikta, dali da ga onda s offset value + ili - spuštam i dižem ili što i na koje vrijednosti trebam ciljati?

 

Adaptive mode nemam na ploči, to nema 3. generacija Intela, ili možda imaju samo ROG ploče od ASUSa. Ja nemam ROG ali imam poprilično dobru ploču...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 16:03 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: 4 GHz club
lllnuclearlll kaže...
LogicusMPS kaže...

 Prije treba računati VID - vCore, jer je VID gotovo uvijek veći.

Ništa na auto, auto u BIOS-ima skoro uvijek daje enormne napone. Koristi negativan offset. Naprimjer, ako si namistia manualno vCore na 1.35, a u loadu ti izbacuje 1.38, stavi offset - 0.03 (negativan).

 Problem je i tome što se meni VID mijenja... Koliko sam gledao to bi trebala biti fiksna vrijednost, ali očito nije. Mijenja mi se i to dosta ovisno kakve postavke koristim... Tako da uopće ne znam koji VID da koristim...

 

Nije mi niti jasno zašto oduzimati VID - vCore, što se s tim dobije na kraju? 

 

Uglavnom čem offset uopće služi... Ja ne mogu koristit manual napon i offset u isto vrijeme... Offset automatski napon rikta, dali da ga onda s offset value + ili - spuštam i dižem ili što i na koje vrijednosti trebam ciljati?

 

Adaptive mode nemam na ploči, to nema 3. generacija Intela, ili možda imaju samo ROG ploče od ASUSa. Ja nemam ROG ali imam poprilično dobru ploču...

 

 

 Pardon, krivo san napisa. Nemoš koristit manual i offset istovremeno jer su odvojene opcije. Najbolje ti je probaš s manualom, offset je ko 'tweekanje' moš davat + i -. I svaki čip ima svoj jer ni jedan nije isti. Reka sam ti primjer, ako procesor, naprimjer ovi moj, radi stabilno na 4.6 na 1.35 u BIOS-u, a u programima očitava veći napon, tipa 1.38, stavim offset -0.03 da bi dobia taj zadani 1.35 i testiram dalje, isto tako se napon može i dodavat.

Poanta je da offset radi kroz rang svih frekvencija, uključujući turbo mod, dok naprimjer, Adaptive radi samo na vršnom multiplieru, znači, u max loadu.

16 godina
offline
Re: 4 GHz club
LogicusMPS kaže...

 

 Pardon, krivo san napisa. Nemoš koristit manual i offset istovremeno jer su odvojene opcije. Najbolje ti je probaš s manualom, offset je ko 'tweekanje' moš davat + i -. I svaki čip ima svoj jer ni jedan nije isti. Reka sam ti primjer, ako procesor, naprimjer ovi moj, radi stabilno na 4.6 na 1.35 u BIOS-u, a u programima očitava veći napon, tipa 1.38, stavim offset -0.03 da bi dobia taj zadani 1.35 i testiram dalje, isto tako se napon može i dodavat.

Poanta je da offset radi kroz rang svih frekvencija, uključujući turbo mod, dok naprimjer, Adaptive radi samo na vršnom multiplieru, znači, u max loadu.

Da to znam, offset snižava napon kako se smanjuje frekvencija procesora...

 

Ja sam si našao najniži napon za određenu frekvenciju recimo 4.2Ghz... E sad kad stavim na offset napon mi bude puno veći, ja s - offsetom trebam smanjit na taj napon na kojem mi radi stabilno znači?

 

Problem je u tome što će mi također smanjit i napon kad je procesor Idle i onda još minus taj moj offset i onda ne znam dal će se srušit... Malo je tricky radit s tim... 

 

Jedino mi još nije jasno to oduzimanje VID-vCore i stavljanje tog podatka pod offset... to bi značilo da se trebam držati VID voltaže onda? Ili je VID maksimalna dopuštena voltaža koju ne bi trebao prelaziti? Uglavnom trebam naći neki tutorial za to, ali niti jedan točno ne govori o tome što treba. Sve što sam našao su nagađanja...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 16:31 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: 4 GHz club
lllnuclearlll kaže...
LogicusMPS kaže...

 

 Pardon, krivo san napisa. Nemoš koristit manual i offset istovremeno jer su odvojene opcije. Najbolje ti je probaš s manualom, offset je ko 'tweekanje' moš davat + i -. I svaki čip ima svoj jer ni jedan nije isti. Reka sam ti primjer, ako procesor, naprimjer ovi moj, radi stabilno na 4.6 na 1.35 u BIOS-u, a u programima očitava veći napon, tipa 1.38, stavim offset -0.03 da bi dobia taj zadani 1.35 i testiram dalje, isto tako se napon može i dodavat.

Poanta je da offset radi kroz rang svih frekvencija, uključujući turbo mod, dok naprimjer, Adaptive radi samo na vršnom multiplieru, znači, u max loadu.

Da to znam, offset snižava napon kako se smanjuje frekvencija procesora...

 

Ja sam si našao najniži napon za određenu frekvenciju recimo 4.2Ghz... E sad kad stavim na offset napon mi bude puno veći, ja s - offsetom trebam smanjit na taj napon na kojem mi radi stabilno znači?

 

Problem je u tome što će mi također smanjit i napon kad je procesor Idle i onda još minus taj moj offset i onda ne znam dal će se srušit... Malo je tricky radit s tim... 

 

Jedino mi još nije jasno to oduzimanje VID-vCore i stavljanje tog podatka pod offset... to bi značilo da se trebam držati VID voltaže onda? Ali to definitivno nije slučaj, osim ako želim stock frekvencije... Uglavnom trebam naći neki tutorial za to, ali niti jedan točno ne govori o tome što treba. Sve što sam našao su nagađanja...

 Je, probaj smanjivat, istina je da je problem u idleu, al ako uspiješ nać dobar minus, stabilan u idleu, GG. Tricky je. To oduzimanje je ono otprilike da vidiš okvirno di se kreću naponi, VID je napon koji čip misli da bi triba dobit u datom momentu, a ako je vCore ispod VID-a znači da se približavamo donjoj granici naponske stabilnosti. Nemoraš se držat VID voltaže, al se moš orijentirat prema njoj koliko si otiša ispod s vCoreom.

16 godina
offline
Re: 4 GHz club
LogicusMPS kaže...

 Je, probaj smanjivat, istina je da je problem u idleu, al ako uspiješ nać dobar minus, stabilan u idleu, GG. Tricky je. To oduzimanje je ono otprilike da vidiš okvirno di se kreću naponi, VID je napon koji čip misli da bi triba dobit u datom momentu, a ako je vCore ispod VID-a znači da se približavamo donjoj granici naponske stabilnosti. Nemoraš se držat VID voltaže, al se moš orijentirat prema njoj koliko si otiša ispod s vCoreom.

Da... Ne znam kak to bude radilo.

 

Trenutno sam na Offset Auto i na 3.8Ghz što je skoro pa stock (jedino je turbo upaljen na svim jezgrama a ne samo jednoj).

 

Voltaža kad se procesor downclocka je 1.040V, ispod toga mi se komp rušio kad sam stavio na Manual vCore.

 

Problem je kad je 100% load voltaža ide čak do 1.9-1.2V, a na manual vCore u Loadu mu čist odgovara i 1.040V...

 

Dakle ako ja sad stavim ručno na offset 1.040 - 1.200 = -0.16V u Loadu bi to trebalo raditi, ali voltaža u Idelu će pasti na 0.88V i to nema teoretske šanse da će radit. Probat ću ali vjerujem da nema šanse. 

 

Koliko vidim ja bih tu trebao naći neku zlatnu sredinu između toga ili tako nešto...  Uglavnom, ovaj Adaptive Mode što imaju nove ploče je izgleda rješenje ako je tako kao što kažeš da offset dira samo kad je u loadu, a kad nije ostavlja ga na miru.

14 godina
offline
Re: 4 GHz club
lllnuclearlll kaže...
LogicusMPS kaže...

 Je, probaj smanjivat, istina je da je problem u idleu, al ako uspiješ nać dobar minus, stabilan u idleu, GG. Tricky je. To oduzimanje je ono otprilike da vidiš okvirno di se kreću naponi, VID je napon koji čip misli da bi triba dobit u datom momentu, a ako je vCore ispod VID-a znači da se približavamo donjoj granici naponske stabilnosti. Nemoraš se držat VID voltaže, al se moš orijentirat prema njoj koliko si otiša ispod s vCoreom.

Da... Ne znam kak to bude radilo.

 

Trenutno sam na Offset Auto i na 3.8Ghz što je skoro pa stock (jedino je turbo upaljen na svim jezgrama a ne samo jednoj).

 

Voltaža kad se procesor downclocka je 1.040V, ispod toga mi se komp rušio kad sam stavio na Manual vCore.

 

Problem je kad je 100% load voltaža ide čak do 1.9-1.2V, a na manual vCore u Loadu mu čist odgovara i 1.040V...

 

Dakle ako ja sad stavim ručno na offset 1.040 - 1.200 = -0.16V u Loadu bi to trebalo raditi, ali voltaža u Idelu će pasti na 0.88V i to nema teoretske šanse da će radit. Probat ću ali vjerujem da nema šanse. 

 

Koliko vidim ja bih tu trebao naći neku zlatnu sredinu između toga ili tako nešto...  Uglavnom, ovaj Adaptive Mode što imaju nove ploče je izgleda rješenje ako je tako kao što kažeš da offset dira samo kad je u loadu, a kad nije ostavlja ga na miru.

 Kužiš sad poantu. Sad ti nemogu ja reć ništa konkretno, jer različite ploče, BIOS-i, procesori.... Al uglavnom san ti reka sve. Kad skužiš šta djeluje na šta, lako ćeš dalje. Samo se igraj mic po mic s tim.

Adaptive radi u loadu, na maks frekvencijama ili kad je multiplier na vrhu :D, offset kroz sve frekvencije.

16 godina
offline
Re: 4 GHz club
LogicusMPS kaže...

 Kužiš sad poantu. Sad ti nemogu ja reć ništa konkretno, jer različite ploče, BIOS-i, procesori.... Al uglavnom san ti reka sve. Kad skužiš šta djeluje na šta, lako ćeš dalje. Samo se igraj mic po mic s tim.

 

A evo radi... Smanjio sam frekvenciju za 0.160V i radi.

 

U loadu na 3.8Ghz vrti 1.40V, a u idle 0.888V i zasad radi uredno. Probat ću tak koristiti sustav pa ću vidjet kak reagira. Ali 1.40 mi je definitivno najniža voltaža... U biti to mi je bila najniža za 4Ghz, možda je za 3.8 i manja, ali generalno gledano ovo u idleu je već sad poprilično nisko, sumnjam da bi išlo niže... Probat ću ali bitno da radi i da se ne ruši...

 

Malo su se prevarili u Intelu, ovaj moj procesor je trebao imati dosta niži VID za stock frekvenciju, ne znam zašto mu ploča fila tak puno napona kad mu ne treba. A ja ga budala već 4 godine tak koristim...

 

edit.

 

Uspio sam doći do - 0.200V Offset, 

 

0.840V u idleu i cca 1.010V u loadu...

 

Na -0.220 CPU počne radit greške tako da sam ostavio ovako. Ovaj profil sad snimam, a onda slijedi igranje s višim frekvencijama. 

 

Uglavnom sad kad shvaćam što kako radi mi nije teško ići dalje... Hvala na objašnjenjima i pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 12:34 (lllnuclearlll).
11 godina
neaktivan
offline
4 GHz club

8*4.3 mi vrti maximalno sa evo 212 hlađenjem Z11 kučištem, temperatura 60stupnjeva max.

 

Danas san stavia da mi vrti 4.65 ali iskučia 4 jezgre, ionako igrice koje igram ne pokreću 8 jezgri , tako da sam izvukao najviše šta sam mogao na single core.

 

4.65ghz x 4   max temperatura na prime95 55 stupnjeva nakon par minuta.

 

 

fx 8350 970 A UD3P matična

youtube.com/summercroatia http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 18:21 (Neznalica121212).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
4 GHz club

Isprobao i5 4670k na 4.2 Ghz 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2016 20:30 (evincar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4 GHz club
Probaj spustiti napon, za 4.2ghz bi trebao ici ispod 1.2v
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: 4 GHz club

Ispod 1.215v resetira se na testu.

15 godina
offline
Re: 4 GHz club
A llc? jesi to podesavao? mozda ti ploca overvolta.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice