Asus Multicore Enhancement

poruka: 4
|
čitano: 1.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Asus Multicore Enhancement

Koristi tko od vas ovaj feature?

 

Konkretno radi se o 3570K i Asus Z77 ploči... Zanima me zašto kad mi je uključena ta postavka prži procesor samo na 3.6Ghz kad su sve 4 jezgre pod opterećenjem, a trebao bi raditi na 3.8Ghz?

 

Generalno gledano sistem mi je clocknut na 4Ghz bez podizanja voltaže i to radi OK... Ali kad stavim sve na default, s tom postavkom trebao bi raditi na 3.8, a ne 3.6Ghz...

 

Ima tko sličan proc/ploču pa da usporedimo? Ili možda stvar funkcionira drugačije nego sam ja upućen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Asus Multicore Enhancement
lllnuclearlll kaže...

Koristi tko od vas ovaj feature?

 

Konkretno radi se o 3570K i Asus Z77 ploči... Zanima me zašto kad mi je uključena ta postavka prži procesor samo na 3.6Ghz kad su sve 4 jezgre pod opterećenjem, a trebao bi raditi na 3.8Ghz?

 

Generalno gledano sistem mi je clocknut na 4Ghz bez podizanja voltaže i to radi OK... Ali kad stavim sve na default, s tom postavkom trebao bi raditi na 3.8, a ne 3.6Ghz...

 

Ima tko sličan proc/ploču pa da usporedimo? Ili možda stvar funkcionira drugačije nego sam ja upućen?

 pa ugasi ga i cpu bi ti trebao raditi na maximalnom turbo taktu na svim jezgrama!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Asus Multicore Enhancement
Stjepanj kaže...

 pa ugasi ga i cpu bi ti trebao raditi na maximalnom turbo taktu na svim jezgrama!lp

Pa tako bi trebalo biti kad je upaljen, a ne ugašen...

 

Dakle 3570K ima defaultni turbo na ovaj način:

 

1 core active 38

2 core active 38

3 core active 37

4 core active 36

 

Asus Multicore Enhancement bi trebao napraviti ovo (barem koliko sam ja upućen):

 

1 core active 38

2 core active 38

3 core active 38

4 core active 38

 

A on ne napravi to, nego čak mislim da sve jezgre snizi na 36 koliko god ih radilo u to vrijeme, a trebao bi množiti s 38... Sve je postavljeno na Auto tako da bi sve trebalo raditi...

 

Uglavnom nebitno, ne koristim taj feature, ali nešto ne radi kak treba, barem po onom što sam čitao kak bi trebalo raditi...

 

Ručno postavim sve jezgre na x40 i to onda šljaka... Samo ne znam da ostavim tu postavku na Enabled ili Disabled, jer je ista stvar što god napravio...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2016 13:59 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Asus Multicore Enhancement
Probaj disable c1,c3,c6. Power phase stavi na high ili extreme, c state ostavi na auto i onda probaj ukljuciti asus multicore enchanched
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice