Overclock Trač i pitanja vezana za overclock izdvojena tema

poruka: 1.502
|
čitano: 345.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Fake_Alert kaže...

U stocku sam ga sa Prime95 testirao i CPU temp ne prelazi 59-60... 

 To ti je i zapravo preporučena MAX temperatura...

 

Na tim procevima moš samo s multiplierom dignuti do 4ghz bez beda(kod većine modela, a i zavisi od ploče tvoja ima samo 4+1 faznu, ali mogu i one pogurati i potrpjeti torturu) bez ikakvog diranja napona, dapače, moš ga i spustiti i radit će ko singerica, mslm, sve zavisi kakav je čip, ne ponaša se svaki isto. Stavi ručno napon na 1.4v(ako se ne varam tolko bi trebao stock biti) i digni multiplier(množitelj) malo po malo.

 

Bez muke nema nauke, eksperimentiraj, nećeš niš spržiti, samo pazi da ne prelazi tih 60 celzijevih, iako bi ti i sad već preporučio da uzmeš bolji cooler.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 12:24 (ramzocro-HCR).
14 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
ramzocro-HCR kaže...
Fake_Alert kaže...

U stocku sam ga sa Prime95 testirao i CPU temp ne prelazi 59-60... 

 To ti je i zapravo preporučena MAX temperatura...

 

Na tim procevima moš samo s multiplierom dignuti do 4ghz bez beda(kod većine modela, a i zavisi od ploče tvoja ima samo 4+1 faznu, ali mogu i one pogurati i potrpjeti torturu) bez ikakvog diranja napona, dapače, moš ga i spustiti i radit će ko singerica, mslm, sve zavisi kakav je čiš, ne ponaša se svaki isto. Stavi ručno napon na 1.4v(ako se ne varam tolko bi trebao stock biti) i digni multiplier(množitelj) malo po malo.

 

Bez muke nema nauke, eksperimentiraj, nećeš niš spržiti, samo pazi da ne prelazi tih 60 celzijevih, iako bi ti i sad već preporučio da uzmeš bolji cooler.

 Dakle napon na 1.4 i multi dizem dok postane ne stabilan ( u primeu ili ako sruzi windows ), uzeti bolji cooler i gg.

Ne trebam se zezati sa freq rama, HTom i slicno kao kod ne otkljucanog proca?

Tnx :D

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Braćo jel ovo uspješan overclock?

 

stavio sam napon na 1.35v, multiplier 44 i 100mhz base.

 

Znači to je 1.35v na 4.4ghz.

 

Nakon nekih sat vremena prime-a pod LC CC 120 temperatura je 53C.

 

Sad nisam 100% siguran jeli ovo uopće overclockano na 4.4ghz jer speccy pokazuje 3.5ghz.

 

 

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

jeste, samo 1.35 za i5 je previse, ide to debelo ispod 1.3V...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Stjepanj kaže...

jeste, samo 1.35 za i5 je previse, ide to debelo ispod 1.3V...lp

 Zasto je previse 1.35V?

 

Nije svaki cpu dobar primjerak da mu treba manje napona.

Meni treba 1.38V za 4.4, a nekome mozda 1.3V, tako da....

 

Usput savjetovao bi kolegi da se makne prime-a, i koristi "normalne" stress testove.

 

Ja sam svom i5-ici davao 1.5V.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 13:39 (Leopard_st).
12 godina
protjeran
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

pricas o 6600k?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Stjepanj kaže...

pricas o 6600k?

 Pricam opcenito o intelu, i5 i i7, bez obzira koji je model max sigurni naponi su u 15% razlike, naravno hladjenje tih procesora je druga prica.

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Leopard_st kaže...
Stjepanj kaže...

pricas o 6600k?

 Pricam opcenito o intelu, i5 i i7, bez obzira koji je model max sigurni naponi su u 15% razlike, naravno hladjenje tih procesora je druga prica.

 ok ali covjek je pitao za 6600k i 1.35v za 0-24!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Stjepanj kaže...
Leopard_st kaže...
Stjepanj kaže...

pricas o 6600k?

 Pricam opcenito o intelu, i5 i i7, bez obzira koji je model max sigurni naponi su u 15% razlike, naravno hladjenje tih procesora je druga prica.

 ok ali covjek je pitao za 6600k i 1.35v za 0-24!

 To je ok, ako su temp ok.

15 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Ma kakvi ok, mora to ici ispod 1.3v za taj overclock. Najlakse puknuti voltazu i ostaviti ako je stabilno, ali zasto bez veze ostaviti na velikom naponu i da se grije kada se to lagano rijesi sa spustanjem napona.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Patrick_cro kaže...
Ma kakvi ok, mora to ici ispod 1.3v za taj overclock. Najlakse puknuti voltazu i ostaviti ako je stabilno, ali zasto bez veze ostaviti na velikom naponu i da se grije kada se to lagano rijesi sa spustanjem napona.

 To stoji, samo treba imati strpljenja pa naci sweet spot.

 

Ja deset jezgara drzim na 1.38V, tako da ne vidim problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2016 23:18 (Leopard_st).
15 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Pa govoriti da je 6600k na 1.35 ok je po meni glupost, ja ga nebih ni pod vodom drzao na 1.35 i tom taktu. Ti imas pod vodom, a on je na air cooleru, ne postoji toliko los primjerak da mu treba 1.35v za 4.4ghz, max mozda 1.3 za 4500mhz. Tako da se mora igrati sa naponom da smanji temp. Nikako ga drzati na 1.35 za 24/7 sa tim coolerom, pod vodom jos ok makar i to bi bila glupost da je 1.35 i samo 4.4ghz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

bok ljudi, sinoc mi se dogodila jedna interesantna stvar koju nemogu skontati a siguran sam da je direktno povezana sa oc procesora i prckanjem po biosu.

dakle, uzeo sam malo bolji cooler (lc-cc-120) da bi mogao i5  760 2.8 goniti negdje oko 3.9-4.0mhz, i stvarno, sa stock coolerom 10min ingame i temp. je vec preko 90°. novi cooler to lagano odradjuje i nije bilo nikakvih problema dok mi se nije dogodilo sljedece:

-primjetio sam da u cod-u (tocnije cod4) odjednom igra blokira da fps podignem iznad 111 ? napravio sam clean install. igre, default cfg, maxfps stavio na bilo koji broj iznad ali jednostavno ne zeli. kada stavim bilo koji broj iznad 111 (na 111 fps-a igra zbilja radi kao da je 111 fps-a i to mu je gornja granica) igra se odjednom uspori kao da igram na 30 fps-a i brojke zbugiraju. skuzio sam da svaka vrijednost iznad 111 zbugira na neki nacin igru i strasno se uspori

-kasnije pocnem rokati battlefield 1 i igra mi se odjednom crasha na desktop. tu i tamo uspijem uci u mapu ali nakon par sec. ponovno. i tako jedno 20x. sve moguce graficke postavke sam izrolao nadajuci se da nesto unutar igre buni komp ali no fucking way. v-sync off i sve te fore.  nikada ranije mi se igra nije crashala na desktop. tu vec lagano popi*dim, napravim clean install. posljednjih drivera, i opet isti shit. ugl. da skratim pricu, odem u bios, vratim tvornicke postavke i odjednom oba dvije igre rade kao curica. u cod-u mogu fps povecati u nebo i battlefield se vrti bez crashanja. 

poanta je u tome sto sam nakon clockanja proc-a napravio stresstest cpu i memorije. sve ok. komp mi se nije gasio tokom svih tih stvari. temperatura cpu urednih 35-45°.

kod clockanja stavio sam 200x20, iskljucio sve intelove gluposti kao turbo i te fore, pci sam podignuo sa 100 na 110, memoriju sam nesto bio prckao ali sam vratio na deffault.

voltazu cpu sam stavio sa 1.25V na 1.35V i qpi/vtt sam podignuo za 0.1V . dakle, sve sam radio po ovom guide-u: http://www.overclockers.com/3-step-guide-overclock-core-i3-i5-i7/

 

zanima me sto bi po vama mogao biti uzrok ovog problema ? nesto u bios-u je definitvno problem, mogu samo nagadjati da ga muci frekv. pci sa 100 na 110 i da to mozda nisam spremio kod izlaska iz bios-a prilikom pokusaja vracanja na deffault. memoriju sam isto bio prckao nesto ali sam kasnije vracao na deffault. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Zasto dirati pcie? vrati to da 100, nakon oc lijepo odvrti intelburn test da vidis jer stabilno i to je to. Samo multiplier dizes i mnozitelj
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Patrick_cro kaže...
Zasto dirati pcie? vrati to da 100, nakon oc lijepo odvrti intelburn test da vidis jer stabilno i to je to. Samo multiplier dizes i mnozitelj

 vratio sam bios na deffault, povecao sam blck, povecao voltazu, i morao sam povecati Qpi voltazu jer mi se pojavljivao BSOD  nakon kratkog vremena. za sada sve radi uredno, performanse u igri mislim da su na najvecem opterecenju oko 30 % bolje. tamo gdje sam prije bio u crvenom polju i jedva gonio 40 fps-a (od 35-48) sada sam na min 57 ali uglavnom oko 70.  ty

16 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

GA Z77x UD4h

i5 2500k

DDR3 8gb (2x2 gb 1333 oc 1600 Kingston blue) i 1x4gb (1600 mhz Kingston blue hyper x)

 

Overclock

 

Na 4.3 ghz Vcore 1.3 sve radi bez beda, Prime Blend test etc

Sav OC sam radio dižući multiplier

Podignem ga na 4.7 ghz (vcore 1.385) Blend test rusi pc nakon minute

Ista frekvencija 4.7 ghz FFT test ide, ide, nekih 20 min bez beda.

Odradim intel burn test, standardni s 1024 rama, sve ok...čim odaberem više ram-a BOSD.

Pokušavao sam dizati voltažu na ramu, ne pomaže...

Smanjivao ram freq. na minimum (800) ,pa na 1333, pa 1600, ništa ne pomaže.

Smanjim multi na 46 (4.6 ghz) sve ok...vrti...

Probam sa tim mult 46 i vecim bus speedom, čisto da vidim koliko ide ...opet BOSD

Znači sve govori da je do rama. E sad pitanje, jel problem zato što latencije i mhz rama nisu iste (proizvođač je isti) ili je jednostavno to max za taj ram. Ako bih kupovao potpuno isti ram da li bi mogao ići više?

Imam osjecaj da proc. s vecom voltažom moze ici i do 5ghz.

 

EDIT loše slike

bolja ovdje

http://imgur.com/a/4QrH7

Mako
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 16:44 (Mako).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Ipak je bilo cisto do voltaze za cpu...
Mako
14 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Bok svima!

 

Posjedujem i5 6400 i trenutno sam bez maticne ploce, gledam u ducanima neku bolju plocu i naiso sam na AsRock Z270 seriju s Hyper BCLK II engine-om (konkretno AsRock Z270M extreme4). Zanima me znaci li to da cu moc overclockirati svoj skylake CPU na toj ploci, nigdje ne uspjevam nac tu informaciju. I ako da, koliki overclock mogu ocekivati bez nekog veceg napona (hladnjak je Katana3)?

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Treba ti z170 ploca i sky oc bios,ne radi na z270 plocama
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pozz zelio bio overclockirati ram ddr4 hyper x (2x8gb) sa 2133 na 2666 mhz. Probao sam preko biosa i nece piše overclocking failure. Stavljao sam ram ploče i ponovo ih stavljao ali opet nije 2666mhz moze li pomoc?

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Dugo sam vremena imao downclockan procesor zbog visokih temperatura na njemu. Sada sam kupio novi hladnjak koji bi trebao biti 100x bolji i resetirao sam postavke BIOS-a. Koliko se ja u to razumijem, sad bi i takt procesora trebao biti na defaultu. Inače, radi se o AMD Athlon X4 870K.

 

Stvar koja me zanima je postoji li kakav način (program) koji ja mogu pokrenuti da mi furi proc na full i da u tim uvjetima vidim temperature na njemu.

 

I druga stvar, postoji li program za mjerenje temperature koji bi mi bio upaljen dok igram igre, a da mi cijelo vrijeme za vrijeme trajanja igre negdje u kutu bude prikazana trenutna temperatura. Ali da taj prikaz nebude previše upadljiv...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Msi afterburner mozes za prikaz fps, temp, zauzece resursa koristiti a za testiranje OCCT. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Patrick_cro kaže...
Treba ti z170 ploca i sky oc bios,ne radi na z270 plocama

 Pozz.

Malo njuškam, "kemijam"... Ti si ovo rekao za i5 6400 ali početkom godine. Jel se nešto promijenilo od tada (jel sad omogućen overclock i5 6400 na Z270?).

Strah me flashati BIOS jer mi i inače ne leži baratanje softverom (hardver mi je puno lakše shvatiti...)

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Samo na z170 chipsetu i tamo su to pokrpali sa novim biosom, ali jos mozes skinuti sky oc bios i normalno oc i5 6400. 

Sky oc bios

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Overclock Trač i pitanja vezana za overclock
Patrick_cro kaže...

Samo na z170 chipsetu i tamo su to pokrpali sa novim biosom, ali jos mozes skinuti sky oc bios i normalno oc i5 6400. 

Sky oc bios

 Je, našao sam tu stranicu... Tnx.

Ali jedan lik na stranom forumu reče da se pri tom overclocku gubi iGPU i cache se uspori na 1/4 normalne brzine...

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Jer imas neku dobru ponudu pa razmisljas o i5 6400 ili? prije dolaska ryzena se isplatio i5 6400 a svi koji su oc i5 6400 koriste uglavnom diskretnu grafiku jer koliko znam igpu moras disablati ili se sam disabla. Za l1 cache mislim da ne igra toliko veliku ulogu jer je i sa manjom propusnoscu sasvim dovoljan, nek me netko ispravi ako nije i vide se znacajne razlike u brzini kod tog procesora. 

Mislim da ti je u danasnje vrijeme puno isplativije preci na ryzen 1200+ b350+ 8gb ddr4 rama jer neces naci i5 6400 po nekoj dobroj cijeni a i trebas i z170 maticnu za njega ako ces oc. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ma nemam ponudu samo me to malo zaintrigiralo...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Ma po ovim cijenama koje se krecu po njuskalu i oglasnicima nema nikakvog smisla ni kupovati to. Bolje uzeti novu platformu, ako ces uskoro kupovati pricekaj coffe lake da vidis kako ce se kretati cijene jer bi mogle jos ici dolje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Pokušavam Oc-at Msi 280x icu i nazalost ne mogu core voltazu podici iznad 1200mv, koristim MSI afterburner i u cfgu sam promjenio eulu .
Kada ukljucim unofficial oc mode i nakon restarta pc-a graficka se spusti na 500mhz na core clocku i 100 na memory iako sada voltaza ide iznad 1200,

Postoji li neko rjesenje za to?

[G] carapa_junior
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclock Trač i pitanja vezana za overclock

Konfa Moj PC. Prije pola godine je otišla grafička pa sam kupio novu, međutim sada je proc veliki bottleneck. Uskoro kupujem novu konfu, al do toga bi malo kloknul (nisam nikad). Temperature su idle 30 load 45 max.

 

Ovo je screenshot iz CPU-Z:

CPU

 

Memory

 SPD
 

Flashan je najnoviji bios. E sad, stavio sam 215 FSB, što dovodi RAM do 860 MHz i tu je crashao cinebench s BSOD. Kada probam staviti RAM na automatski onda mi on stavi 2 x 266.7 MHz što je užasno sporo al je stabilno pa se ne ruši. Probao sam smanjiti FSB pa je RAM došao na 830 al i to je bilo nestabilno i opet se ruši. Pretpostavljam da moj RAM ne ide na više od 800 kolko je nazivno bez mijenjanja napona ili latencija. Tražim savjet kako da složim točno, znači ne mislim ga clockat jako pošto je stock cooler, recimo da dođe bar na 3.2 GHz bio bih zadovoljan. Pod pretpostavkom sam da je napon od 1.39 V dovoljan za to i da ga ne trebam povećavat više, jedino me muči memorija. Da stavim FSB na 229 (što bi bilo 3.2 GHz) i onda memoriju underclockam na manji broj što bi ispalo oko 760 MHz? Znam da su vjerojatno glupa pitanja ali dosta sam proučavao i mislim da razumijem većinu kako funkcionira samo me zanima savjet dal da povećavam napon na memoriji i latencije ili da idem na nižu frekvenciju. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice