Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 823.997
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Bok,

Ima neko link za tutorial za početnika u AMD klokanju ili nek napiše vlastite postavke, kako bih podesio bios za:

AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz)
Gigabyte GA-970A-DS3P

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Asta kaže...

Bok,

Ima neko link za tutorial za početnika u AMD klokanju ili nek napiše vlastite postavke, kako bih podesio bios za:

AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz)
Gigabyte GA-970A-DS3P

 

hvala

 U biosu stavi multiplier da procesor pogodi 4Ghz, isključi turbo. Ostavi voltažu za sada na auto. Isključi isto opcije c6, c1e, APM, ostavi samo CnQ i bootaj pa pokreni neki od testova da vidiš dali je stabilan. Jer bi taj proc trebao do 4Ghz bez da diraš išta drugo osim multipliera, pa onda dalje.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 12:38 (skorvy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Asta kaže...

Bok,

Ima neko link za tutorial za početnika u AMD klokanju ili nek napiše vlastite postavke, kako bih podesio bios za:

AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz)
Gigabyte GA-970A-DS3P

 

hvala

 Kao prvo dali posjeduješ bolji hladnjak od stock hladnjaka?

 Najednostavnije OC je preko CPU clock ratia (multiplikator).Npr postavljena je vrijednost od 17.5X što daje vrijednost od 3.5GHz,želiš OC na 4GHz samo treba postaviti ratio na višu vrijednost na 20.0x i tako dalje.

 Obavezno isključi Turbo boost,po potebi povisi napon cpu voltage na višu vrijednost,za 4GHz se preporučena voltaža kreće oko 1.200v do 1.300v,za 4.5GHz 1.350v do 1.450v i itd.

 Isto tako kada si obavio OC iz Biosa potrebno je testirati proc na opterečenje kako bi utvrdio stabilnost sustava odnosno procesora,koristi HWMonitor radi pračenja temperatura i Prime95 kao tester.

 

 Evo i video za tvoju ploču: 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2016 12:44 (3n3m1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
3n3m1 kaže...
Asta kaže...

Bok,

Ima neko link za tutorial za početnika u AMD klokanju ili nek napiše vlastite postavke, kako bih podesio bios za:

AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz)
Gigabyte GA-970A-DS3P

 

hvala

 Kao prvo dali posjeduješ bolji hladnjak od stock hladnjaka?

 Najednostavnije OC je preko CPU clock ratia (multiplikator).Npr postavljena je vrijednost od 17.5X što daje vrijednost od 3.5GHz,želiš OC na 4GHz samo treba postaviti ratio na višu vrijednost na 20.0x i tako dalje.

 Obavezno isključi Turbo boost,po potebi povisi napon cpu voltage na višu vrijednost,za 4GHz se preporučena voltaža kreće oko 1.200v do 1.300v,za 4.5GHz 1.350v do 1.450v i itd.

 Isto tako kada si obavio OC iz Biosa potrebno je testirati proc na opterečenje kako bi utvrdio stabilnost sustava odnosno procesora,koristi HWMonitor radi pračenja temperatura i Prime95 kao tester.

 

 Evo i video za tvoju ploču: 

 Sorry, da htio sam napisati a zaboravio, imam LC POWER LC-CC-95

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Asta kaže...

 Sorry, da htio sam napisati a zaboravio, imam LC POWER LC-CC-95

 Biti če dovoljan,do 4.5ghz bez problema može hladiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
3n3m1 kaže...
Asta kaže...

 Sorry, da htio sam napisati a zaboravio, imam LC POWER LC-CC-95

 Biti če dovoljan,do 4.5ghz bez problema može hladiti.

 Hvala svima, bootao je odmah na 4 gige, ali nije stabilan, restartao se pod primeom nakon cca 7 min.

Napon je na auto, možda ga treba ručno počet podešavati?

poz

12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Asta kaže...
3n3m1 kaže...
Asta kaže...

 Sorry, da htio sam napisati a zaboravio, imam LC POWER LC-CC-95

 Biti če dovoljan,do 4.5ghz bez problema može hladiti.

 Hvala svima, bootao je odmah na 4 gige, ali nije stabilan, restartao se pod primeom nakon cca 7 min.

Napon je na auto, možda ga treba ručno počet podešavati?

poz

 Obavezno isključi Turbo core boost.Ručno podesi napon,za 4GHz če više manje biti dovoljno od 1.200v do 1.300v,najbolje postavi na 1.25v.Ako cpu bude nestabilan lagano povisi napon na 1.28v...itd dok u konačnici ne dobiješ stabilan takt.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 9:41 (3n3m1).
7 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Imam matičnu Asrock 970 extreme3 r2.0 i procesor AMD Phenom II X4 965 koji ima brzinu 3,4 ghz. Planiram kupiti ventilator za procesor drugi i overclockati procesor. Zanima me je li to preporučljivo sam raditi pošto se u to ne kužim ili da nosim nekam na servis?

 

Kopajući bo Biosu sam našao Multipliere neke za koje sam čitao da je potrebno povisitit za overclockanje i voltužu procesora. Jel to sve što je potrebno za overclockanje?

 

I skinuo sam program od Asrocka, AMD Overdrive, otkud overclockati, biosa ili tog programa?

 

 

 

Znam da ova tema nije povezana s tim, al čuo sam od par ljudi da su overclockali grafičku i ram, koliko je to preporučljivo i jel se dobije ukupno šta na performansama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Znači da ploča nije najbolja?

Jel će se osjetit onda taj overclock? Čitam baš u drugoj temi da se na overclocku do 20% ne kuži neka razlika...

Jel CC-LC dovoljno dobar? 120 ili 95 (još ne znam ak mi stane 120).

Trebam i ventilatore kućišta mijenjat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
daniel2809 kaže...

Znači da ploča nije najbolja?

Jel će se osjetit onda taj overclock? Čitam baš u drugoj temi da se na overclocku do 20% ne kuži neka razlika...

Jel CC-LC dovoljno dobar? 120 ili 95 (još ne znam ak mi stane 120).

Trebam i ventilatore kućišta mijenjat?

 Definitivno idi na LC CC120 što se tiče hlađenja i nekog OC,ne brini stane u večinu ATX,mid kučišta ali svakako nam daj informaciju o kučištu da znamo.

 Mogao bi komotno X4 II 965BE OC do max 4GHz posebno ako se radi o boljoj C3 reviziji,istina ploča nije nešto sposobna ali ipak dosta ljudi su OC navedeni i na "lošijim" pločama bez hladnjaka na mosfetu,tvoja ga ploča na sreču ima.Samo opremi kučiste sa par dodatnih 120mm ventilatora kako bi  osigurao dobar airflow.

7 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Eh, kućište je neko Cooler Master, al nemam pojma koje, evo slike kak to izgleda.

Koje ventilatore kućišta preporučate? Normalne cijene, a tihi... Nije uvjet da svijetle, al eto, to može biti plus :)

I da, ocaj LC CC 120 je tih? Ovaj trenutno me izluđuje.

12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Stati če LC CC120 bez problema jer vidim da na zadnjem panelu imaš postavljen 12cm ventilator radi ispuha što dovoljno potvrđuje.

CC120 je svakako puno tiši od stock hladnjaka i osjetno bolji po pitanju hlađenja istovremeno,znam jer ga posjedujem.

 

Evo link za kupnju hladnjaka i dodatnih ventilatora (dodatni jedan postavi na vrh radi ispuha,drugi postavi na prednju ploču kučišta radi usisa)

https://www.protis.hr/products/details/cooler-lc-power-lccc120-socket-77511501155115613662011fm1fm2am2am3/84728

https://www.protis.hr/products/details/hladnjak-za-kuciste-thermaltake-pure-12/83033

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 11:02 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

E sad nisam siguran da sam shvatio, na ulazu u kućište s prednje strane već imam ventilator, trebam ga mijenjat, ili?

Ovaj koji vidiš od 120 mm mi isto ide na živce dosta, al kažu da je Jetflo tiši jer dođe s nekim adapterima (šta je to opće?), pa sam tog mislio zamjenit.

 

I da, jel mi može napajanje od 550w postat preslabo ako overclockam neke komponente?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2016 11:47 (daniel2809).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
daniel2809 kaže...

E sad nisam siguran da sam shvatio, na ulazu u kućište s prednje strane već imam ventilator, trebam ga mijenjat, ili?

Ovaj koji vidiš od 120 mm mi isto ide na živce dosta, al kažu da je Jetflo tiši jer dođe s nekim adapterima (šta je to opće?), pa sam tog mislio zamjenit.

 

I da, jel mi može napajanje od 550w postat preslabo ako overclockam neke komponente?

 Ako imaš naprijed ventilator skupa sa zadjim onda zapravo i ne trebaš kupovati jer su sasvim dovoljni,ali ipak imaš još mjesta na vrhu kučišta postaviti jednoga ili dva za još bolji airflow.

 Kako misliš ide na živce zadnji ventilator?Glasan je ili,ako da možda nisi dobro u BIOSu podesio vrtnju istih jer im možeš smanjiti brzinu time i buku.

 jetflo su svakako dobri i tihi ventilatori. 

7 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

A da, sad sam im stavio u biosu brzinu na level 5 (od level 9 ukupno), pa je u granicama normale. Nebi trebao biti neki sistem da on brže vrti što je zrak topliji? Ili to vrijedi samo za ventilator i temperaturu procesora?

 

A imam neki CoolerMasterov ventilator, ovaj s linka, al plavi. On me ubija na maksimalnoj brzini.

https://www.fenix.hr/product.asp?product=cooler-cooler-master-za-kuciste-led-140mm-crveni-led&code=F311063

13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozz ljudi, mislio sam napravit neki OC, al nikad to nisam radio pa bih molio neke savjete. Do kolkiko Ghz-a bih mogao ic s ovim hladnjakom i koja voltaža? Nemam namjeru pretjerivat.


Gigabyte GA-970A-DS3P
AMD FX-8300
LC-CC-120

LoL EUW - pomijac - https://500px.com/darkonakic HS-HotS Pomijac#2840
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
darko099 kaže...

Pozz ljudi, mislio sam napravit neki OC, al nikad to nisam radio pa bih molio neke savjete. Do kolkiko Ghz-a bih mogao ic s ovim hladnjakom i koja voltaža? Nemam namjeru pretjerivat.


Gigabyte GA-970A-DS3P
AMD FX-8300
LC-CC-120

 Matična nije na visini zadatka što se tiče OC zbog slabe VRM jedinice,ali po meni možeš komotno OC do max: 4.3,4.4GHz uz pažljivo i optimalno podešavanje voltaže.Sve preko toga bi rezultiralo pregrijavanje VRM na ploči i moguči skori kvar.Naravno nije na odmet imati u kučištu i dobar airflow jer dolaze ljetni dani (visoka okolna temperatura),što dodatno pogoršava situaciju u manjoj mjeri. 

Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi nesmetam!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 8:27 (3n3m1).
7 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Evo, ekipa, da se javim, od overclocka sam odustao rađe da nešto ne uništim, tako da ću se strpit još neko vrijeme za ovaj projekt Zen za koji se nadam da će omjer cijene i kvalitete bit kao za ovu nadolazeću grafičku :D

A što se tiče Ventilatora, ne znam zašto nigdje nema za kupiti Cooler Master BC ventilatora (imam ga u kućištu od prvog dana, konačno mu doznao ime). Svijetli i ne čuje ga se uopće, predivno. Jedan jedini sam našao u feniksu, crveni, 140 mm, pa sam uzeo još dva Silencia, a glasni SickleFlow stavio na hladnjak koji sam sad kupio (LC CC 120) koji je sad puno tiši i imam ulazni i izlazni ventilator sad za hladnjak i sad sve radi ko san :)

 

Hvala svima na pomoći!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pojavio mi se problem nakon što sam ubacio novu GTX 970 gkarticu. Overklok mi je postao full nestabilan, znači s istim postavkama koje su uredno radile 6mj(provjereno IBT i OCCT). Ovako,proc držim na 4.5ghz na 1.33v(i cpu_nb + 0.25mv)HT 2600Mhz i NB 2400Mhz na 1.30v---wrong----sada s ovom grafom NB nemogu staviti ni na 2200Mhz čak ni s 1.45v, sve rezultira dugom vrtnjom boot screena windowsa i na kraju kada se pojavi welcome screen tu zamrzne. Temperature su OK, CPU=~52 MB=35 VRM i ostalo ne prelaze 65 ni pod največim opterećenjem.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
skorvy kaže...

Pojavio mi se problem nakon što sam ubacio novu GTX 970 gkarticu. Overklok mi je postao full nestabilan, znači s istim postavkama koje su uredno radile 6mj(provjereno IBT i OCCT). Ovako,proc držim na 4.5ghz na 1.33v(i cpu_nb + 0.25mv)HT 2600Mhz i NB 2400Mhz na 1.30v---wrong----sada s ovom grafom NB nemogu staviti ni na 2200Mhz čak ni s 1.45v, sve rezultira dugom vrtnjom boot screena windowsa i na kraju kada se pojavi welcome screen tu zamrzne. Temperature su OK, CPU=~52 MB=35 VRM i ostalo ne prelaze 65 ni pod največim opterećenjem.

 Ne isplati se dizati NB frekvenciju,postavi na default NB 2000MHz kao i voltažu,Možda visoke voltaže HT i NB uzrokuju zamrzavanje s tim da koristiš dosta nisku voltažu za FX6300 OC na 4.5GHz.

Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
3n3m1 kaže...

 Ne isplati se dizati NB frekvenciju,postavi na default NB 2000MHz kao i voltažu,Možda visoke voltaže HT i NB uzrokuju zamrzavanje s tim da koristiš dosta nisku voltažu za FX6300 OC na 4.5GHz.

 Za samo 200Mhz dobivam brži boot u windows i komp mi je responsibilniji, a i u samim benchevima dobivam ne baš zanemarive više rezulate. To je valjda tu za memoriju 1600mhz na NB 2200mhz. Pokušao sam i s normalnim/nižim/višim voltažama, uvijek isto, jednostavno ne prihvaća tih +200mhz na NB s novom grafom, dok na 270/380tci koje sam imao je sve bilo ok. Pa kad mi proc ne traži više, mjesec dana sam se bavio s time da dobijem idealan OC. Ako bih išao iznad 4.5Ghz e tu mi traži više struje, a to mogu dobit samo uključivanjem APM gdje mi manje vuče W i ne grije mi VRM iznad 65 stupnjeva, ali proc trotla na multitaskingu.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
7 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Evo, ekipa, imam sad u računali novi FX6300, kupljen na njuškalu ipak nešto povoljnije od prodajne cijene u dućanu.

 

Zanima me, pošto dosta ljudi priča o overclockanju tog procesora, kako se to radi i je li preporučljivo? Procesor je nov i ima 3 godinu garanciju.

 

Kopao sam malo po biosu (bez brige, nisam ništa dirao), jel ovo na slici ono što meni treba za overclockanje? Odnosno, multiplier i bus speed.

 

 

 

I jel može netko reć šta je NB speed? Vidim to u maxxMEM-u kod oznake procesora i vidim da se tu priča dosta o tome, a nemam pojma šta znači, hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ekipa bok,
imam stari Phenom II X4 810,malo se igram,pa me zanima do kolko bi ga mogel OC-at.Trenutno je podignut s 2.6 na 3.02(ovih 02 je bitno ).Ugl. podignut je clock na 233 x 13 i voltaža za 75mV,sad je na 1.312.Sve ostalo je ostavljeno po defaultu.Zanima me do kolko bi sve to moglo ići s obzirom na RAM,matičnu i cooler(LC-CC-95).Matična je Foxconn A7DA-S,a RAM je svakakvi  2 pločice Patriot memory od 2GB,jedna 2GB Kingston i jedna 2GB Samsung.Ak podižem clock ne radi više stabilno,a ne znam koji su limiti kaj se tiče ploče i rama,pa da ne upropastim to bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2016 23:41 (zagiii).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Asus M5A97 EVO R2.0+ fx 8320 + corsair h100i

 

koliko bi bilo za 24/7?

 

4.5ghz ili je ipak previše za plocu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
toxic kaže...

Za tu plocu bi trebalo biti taman, pripazi samo na grijanje fazne i chipseta (najbolje dodirom, a ne preko programa) pa ako bude bilo problema da dodas jos jedan manji vent na faznu ili ugradis jos 120 mm vent bocno na upuh ako imas mjesta...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2016 23:30 (Tomo53nja).
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Zna li netko mozda razlog zbog kojeg ne mogu pristupiti opcijama za klokanje na mojoj ploci?
Sve je na auto i ne mogu nista promijeniti..

Note, nije nije 990FX nego 990XA

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ekipo sorry ako je kriva tema, jel mi se isplati ici s amd x3 450 na amd fx 4320?

Thx

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Jači je od tvoga def, sad ako ide za neke manje novce da.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
9 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
skorvy kaže...

Jači je od tvoga def, sad ako ide za neke manje novce da.

 a cijena je 660 Kn Links, ploca mi podrzava max 95 W TDP i trazim neko rjesenje da malo ubrzam

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 21:16 (Zemljanin).
12 godina
protjeran
online
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Zemljanin kaže...

 a cijena je 660 Kn Links, ploca mi podrzava max 95 W TDP i trazim neko rjesenje da malo ubrzam

 

Po meni neisplativo, bolje stedi novce pa si piknes polovnu plocu koja podrzava fx 8 seriju, klokas ili otkljucas tog svog athlona ako se bude dao i onda na kraju stednje piknes nekog Fx 8xxx i uzivas...

 

Ako ti je to sve problem onda pronadi nesto od i5ice polovne sa plocom i vozi...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 22:14 (Tomo53nja).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice