Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 822.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
  • Instaliraj AMD Overdrive, pokreni i odaberi Enable Turbo Core Control i stisni OK, onda odaberi Disable Turbo Core Control i opet OK i izajdi iz programa.

 

Pogledaj dali ti je Power Plan na High Performance.

 

Lako moguće da BIOS na matičnoj ima grešku i sam po sebi..

SkorvY
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Brega55 kaže...

Kolege, trebao bih pomoć..

Dakle vec polako gubim zivce i stvarno vise neznam sto napraviti.

Konfa pod moj PC.. znaci, FX8300 OC-an na 4.2GHz, napon 1.308v. CPU NON stop throttla, pod primeom sa cca 4214MHz na cca 4100 Mhz, a INgame (BF1, MAFIA 3..) zna throttlati cak i na 3800MHz.

Disableano: CnQ, C1E, C6, HPC, APM.. igrao sam se sa svime, enableo, disableao, ali uvijek ista prica.

Igrao sam se sa LLC, probavao svakave kombinacije i nista.

Spustao sam proc na 4.0Ghz spustao napon.. opet nista...

Teperature su core: 45c, CPU: 64c.. prime pod full loadom na 4.2Ghz... In game nisu ni blizu tolike temp(core: 40c, Cpu: 52c), a CPU jos vise tada throttla.

Znaci nije thermal throttling !

Na ploči je zadnji bios, 1604 ako se nevaram, FX8300 je officialno podrzan s te strane.. Danas sam RE-flashao opet BIOS ali bez pomoci.

Dali bi itko mogao dati nekakav savjet, stvarno nemam ideju koji j****** k**** bi to mogao biti?

Pratio sam preko CPUz-a. i skuzio da multiplier ostaje isti, te da FSB pada sa 200.6 na cca 198..

Pokusao sam i FSB podici na 201 u BIOSU, ali pogodite.. NIJE POMOGLO.

 

EDIT: zaboravih napomenuti, prije ovog imao sam FX6300 u istom PC-u, bio je ocan na 4,4GHz i nikad se nije desavalo nista slicno.

 AKo je sve uredu sa temperaturama CPU i opet obaara takt CPU onda je do ploče tj pregrijava se VRM ili ti ovaj CPU traži puno više napona za tih 4.2ghz nego sto ti predpostavljaš da mu treba.

Oprobaj staviti jedan ventilator da ti puše po VRM hladnjaku vidi imal efekta pa javi.

I ne možeš zbrda zdola paliti i gasiti opcije kad klokaš CPU trebaš znati za šta koja služi i kako radi da ih možeš ispravno koristiti.

 

Disable sve u CPU TAB-u : CnQ, C1E, C6, HPC, APM.

CPU - LLC na Ultra High 

CPU-NB na High

  • CPU Current Capability - 130%
  • CPU/NB Current Capability - 130%
  • CPU Power Phase Control - Optimised
  • VRM Spread Spectrum - Disable
  • CPU Power Duty Control - T-Probe

 

Kad nadje stabilan zeljeni OC onda se uključe CnQ, C1E i HPC.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...
Brega55 kaže...

Kolege, trebao bih pomoć..

Dakle vec polako gubim zivce i stvarno vise neznam sto napraviti.

Konfa pod moj PC.. znaci, FX8300 OC-an na 4.2GHz, napon 1.308v. CPU NON stop throttla, pod primeom sa cca 4214MHz na cca 4100 Mhz, a INgame (BF1, MAFIA 3..) zna throttlati cak i na 3800MHz.

Disableano: CnQ, C1E, C6, HPC, APM.. igrao sam se sa svime, enableo, disableao, ali uvijek ista prica.

Igrao sam se sa LLC, probavao svakave kombinacije i nista.

Spustao sam proc na 4.0Ghz spustao napon.. opet nista...

Teperature su core: 45c, CPU: 64c.. prime pod full loadom na 4.2Ghz... In game nisu ni blizu tolike temp(core: 40c, Cpu: 52c), a CPU jos vise tada throttla.

Znaci nije thermal throttling !

Na ploči je zadnji bios, 1604 ako se nevaram, FX8300 je officialno podrzan s te strane.. Danas sam RE-flashao opet BIOS ali bez pomoci.

Dali bi itko mogao dati nekakav savjet, stvarno nemam ideju koji j****** k**** bi to mogao biti?

Pratio sam preko CPUz-a. i skuzio da multiplier ostaje isti, te da FSB pada sa 200.6 na cca 198..

Pokusao sam i FSB podici na 201 u BIOSU, ali pogodite.. NIJE POMOGLO.

 

EDIT: zaboravih napomenuti, prije ovog imao sam FX6300 u istom PC-u, bio je ocan na 4,4GHz i nikad se nije desavalo nista slicno.

 AKo je sve uredu sa temperaturama CPU i opet obaara takt CPU onda je do ploče tj pregrijava se VRM ili ti ovaj CPU traži puno više napona za tih 4.2ghz nego sto ti predpostavljaš da mu treba.

Oprobaj staviti jedan ventilator da ti puše po VRM hladnjaku vidi imal efekta pa javi.

I ne možeš zbrda zdola paliti i gasiti opcije kad klokaš CPU trebaš znati za šta koja služi i kako radi da ih možeš ispravno koristiti.

 

Disable sve u CPU TAB-u : CnQ, C1E, C6, HPC, APM.

CPU - LLC na Ultra High 

CPU-NB na High

  • CPU Current Capability - 130%
  • CPU/NB Current Capability - 130%
  • CPU Power Phase Control - Optimised
  • VRM Spread Spectrum - Disable
  • CPU Power Duty Control - T-Probe

 

Kad nadje stabilan zeljeni OC onda se uključe CnQ, C1E i HPC.

Sve postavke su vec tako i postavljene...

Pokusao sam spustiti na 4,0GHz, napon sam ostavio kao i za 4.2GHz, znaci 1.308v ali i dalje droppa.

Misteriozno je to sto droppa tocno kada se pokrene neki App, tipa BF1, odma u HW monitoru padne takt, znaci definitivno nije pregrijavanje VRM jer u tih par sekundi se doticni ne stigne ni zagrijati, a nije ni Vdrop jer napon je stabilan i ne mrda, LLC ga dobro drzi.

High Performance plan ne pomaze, bio ukljucen ili iskljucen

 

EDIT: pokusao sam 4,0GHz sa 1.380v ali opet ista prica

 

Neznam dali bi moglo biti do windowsa? Kada sam se prebacivao sa 6300 na 8300 nisam reinstalirao winse, vec sam u device manageru deinstalirao cpu pa stavio novi.

Sumnjam da je do toga, a nemam ni zivaca raditi backup svega pa da opet bude ista situacija.

 

EDIT 2: Spustio sam procesor na STOCK, disableao: turbo, c6, c1e, cnq, apm, hpc.. i dalje isto, upalim neki game, cak i prime95 i takt padne sa 3311 na 3279mhz, odnosno prema gpuz, FSB padne sa 200,67 na 198,73

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 9:49 (Brega55).
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pa nije nikakav problem što FSB hoda 2 mhz i kod mene je tako i nevidim nikakavih problema 263-265mhz, to što će mi dropati u leru 30mhz, problem bi bio da dropa 100mhz ili više.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Cudi me kako se sa 6300 to nije desavalo.. tj, znalo je padati sa 200.63 na cca 200.40.. mizerna razlika.. no izgleda da to zavisi od chipa do chipa.

Hvala na trudu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Kad se klokne fx onak iz biosa,jel isto funkcionira ona šema kad netreba toliko snage da ga baci u štedljiv mod? Ili je uvijek zakucan na max clock?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Brega55 kaže...
mirzet1976 kaže...
Brega55 kaže...

Kolege, trebao bih pomoć..

Dakle vec polako gubim zivce i stvarno vise neznam sto napraviti.

Konfa pod moj PC.. znaci, FX8300 OC-an na 4.2GHz, napon 1.308v. CPU NON stop throttla, pod primeom sa cca 4214MHz na cca 4100 Mhz, a INgame (BF1, MAFIA 3..) zna throttlati cak i na 3800MHz.

Disableano: CnQ, C1E, C6, HPC, APM.. igrao sam se sa svime, enableo, disableao, ali uvijek ista prica.

Igrao sam se sa LLC, probavao svakave kombinacije i nista.

Spustao sam proc na 4.0Ghz spustao napon.. opet nista...

Teperature su core: 45c, CPU: 64c.. prime pod full loadom na 4.2Ghz... In game nisu ni blizu tolike temp(core: 40c, Cpu: 52c), a CPU jos vise tada throttla.

Znaci nije thermal throttling !

Na ploči je zadnji bios, 1604 ako se nevaram, FX8300 je officialno podrzan s te strane.. Danas sam RE-flashao opet BIOS ali bez pomoci.

Dali bi itko mogao dati nekakav savjet, stvarno nemam ideju koji j****** k**** bi to mogao biti?

Pratio sam preko CPUz-a. i skuzio da multiplier ostaje isti, te da FSB pada sa 200.6 na cca 198..

Pokusao sam i FSB podici na 201 u BIOSU, ali pogodite.. NIJE POMOGLO.

 

EDIT: zaboravih napomenuti, prije ovog imao sam FX6300 u istom PC-u, bio je ocan na 4,4GHz i nikad se nije desavalo nista slicno.

 AKo je sve uredu sa temperaturama CPU i opet obaara takt CPU onda je do ploče tj pregrijava se VRM ili ti ovaj CPU traži puno više napona za tih 4.2ghz nego sto ti predpostavljaš da mu treba.

Oprobaj staviti jedan ventilator da ti puše po VRM hladnjaku vidi imal efekta pa javi.

I ne možeš zbrda zdola paliti i gasiti opcije kad klokaš CPU trebaš znati za šta koja služi i kako radi da ih možeš ispravno koristiti.

 

Disable sve u CPU TAB-u : CnQ, C1E, C6, HPC, APM.

CPU - LLC na Ultra High 

CPU-NB na High

  • CPU Current Capability - 130%
  • CPU/NB Current Capability - 130%
  • CPU Power Phase Control - Optimised
  • VRM Spread Spectrum - Disable
  • CPU Power Duty Control - T-Probe

 

Kad nadje stabilan zeljeni OC onda se uključe CnQ, C1E i HPC.

Sve postavke su vec tako i postavljene...

Pokusao sam spustiti na 4,0GHz, napon sam ostavio kao i za 4.2GHz, znaci 1.308v ali i dalje droppa.

Misteriozno je to sto droppa tocno kada se pokrene neki App, tipa BF1, odma u HW monitoru padne takt, znaci definitivno nije pregrijavanje VRM jer u tih par sekundi se doticni ne stigne ni zagrijati, a nije ni Vdrop jer napon je stabilan i ne mrda, LLC ga dobro drzi.

High Performance plan ne pomaze, bio ukljucen ili iskljucen

 

EDIT: pokusao sam 4,0GHz sa 1.380v ali opet ista prica

 

Neznam dali bi moglo biti do windowsa? Kada sam se prebacivao sa 6300 na 8300 nisam reinstalirao winse, vec sam u device manageru deinstalirao cpu pa stavio novi.

Sumnjam da je do toga, a nemam ni zivaca raditi backup svega pa da opet bude ista situacija.

 

EDIT 2: Spustio sam procesor na STOCK, disableao: turbo, c6, c1e, cnq, apm, hpc.. i dalje isto, upalim neki game, cak i prime95 i takt padne sa 3311 na 3279mhz, odnosno prema gpuz, FSB padne sa 200,67 na 198,73

 

 

 

 

 

 Ja kad sam prešao sa x4 630 na fx 8300 morao sam reinstalirat win jer mi nije prepoznavao ostale 4 jezgre. Kaj sam god delal nije nis pomoglo osim nove instalacije. Delal je ko krepana kokoš.

13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Nisam u toku s amd-om,zanima me dali je na phenom 8450 x3 moguće otključat 4. jezgru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav svima , imam amd athlonx4 860k ,stock frekfencija mu je 3.7 ali ja sam ga uspia magureat na 4.4 ,e sad je stvar u tome da je pc jos uvik full stabilan ,dali bi ga trebao jos gurati dokle ide ili je ovo dobro ,nisan jos uvik dirao voltazu -znaci stock je voltaza ,znaci procesoru nije moguce ocitat temperaturu (stvar procesora) ,ali u amd overdrive thermal margin je na 30 -40 u gamingu dok igran gta5 ,btw u gta 5 je procesor stalno na 95 %



Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
CPU
AMD Athlon X4 860K (hladnjak -LC-cc 120 mm)
Kaveri 28nm Technology
RAM
8,00GB Dual-Channel DDR3 @kingston fury 1866 frekfencije stock
Motherboard
ASRock FM2A88M Extreme4+ (CPUSocket) 22 °C
Graphics
SMB2230N (1920x1080@60Hz)
2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (Gigabyte) 21 °C
Storage
465GB Western Digital WDC

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Nisam na ti s AMD procesorima pa ti ne mogu pomoći ali moram ti reći da nije dobro ić na visoke klokove s automatskom voltažom jer postoji veća opasnost da mu loča isporuči previše napona i ubije ga.

Neznam koja je najveća sigurna voltaža za taj proc (nađi na netu) i nju namjesti pa onda klokaj i testiraj do kud ide.

neda mi se
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
1.3500 stock voltaza je, na cpu z bizi mrvicu preko, uplodat cu slike iz biosa i iz cpuz ubrzo
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
znaci evo slika, sad vi tu pogledajte, iskreno ovaj spread spectrum i jos neke stvari sam ostavi kako su bile jer nerazumin sto znaci i cini mi se da nema neke veze za overclockom, vidite vi pa recite
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Pa tia bi izvuc jos malo iz njega,da mogu lagano igrat gta 5, sad neznan jel mu moze nasteti ko jos budem gurao multiplier bez voltaze
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
I jos nesto, prominia san maticnu plocu, na prosloj ploci san moga izgurat 4,2 i sve dalje je bilo nestabilnosti, sa ovom plocom sam dosta dobia
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Dali je itko OC ao FX8320E , uz njega imam GTX 960 i AsRock Extreme3 970 MOB. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Provjeri u temi Procesori AMD FX Club
10 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Imama procesor AMD FX 8320 i tvornički je na 3.50 GHz i polako sam podizao CPU Clock Ratio, a CPU Vcore je na 1.35000V (auto postavka)

 

Pogledam na CPU-Z i nije mi jasno zašto piše core voltage 1.824V

http://imgur.com/a/qaKgV

http://imgur.com/a/mTvx9

http://imgur.com/a/sFQZV

http://imgur.com/a/8dItc

http://imgur.com/a/sWQNV

http://imgur.com/a/ckGrk

http://imgur.com/a/34rQF

 

 

 

Išao sam do 4,70 Ghz i onda mi se nije više podizao windows.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 19:00 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Moras preuzet sam kontrolu nad voltazama, znaci makni sve auto opcije i stavi na manual, disable sve moguce stednje energije koje su na auto ili na enabled (Amd power now funkcion, amd aplication power managment)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Moras preuzet sam kontrolu nad voltazama, znaci makni sve auto opcije i stavi na manual, disable sve moguce stednje energije koje su na auto ili na enabled (Amd power now funkcion, amd aplication power managment), kreni sa stock voltazom i sve na manual
10 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2017 0:39 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
CPU Vcore na manual stavi,i cpi multiplier vrati na stock i onda overclockaj dok se pc ne pocne rusit, kad se pocne rusit digni voltazu za onoliko koliko ti najmanje dade, ovisi koliko zelis postic, nemoj ici predaleko sa voltazom da nebi sprzia pc, sad ti je na 1,35, guraj max do 1,45
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Brega55 kaže...

Kolege, trebao bih pomoć..

Dakle vec polako gubim zivce i stvarno vise neznam sto napraviti.

Konfa pod moj PC.. znaci, FX8300 OC-an na 4.2GHz, napon 1.308v. CPU NON stop throttla, pod primeom sa cca 4214MHz na cca 4100 Mhz, a INgame (BF1, MAFIA 3..) zna throttlati cak i na 3800MHz.

 

 Premali ti je napon za taj takt...

14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozdrav ekipa, 

 

nakon što sam dobio upute na drugim temama da nema smisla moju trenutni PC nadograđivati novim procesorom i grafičkom sa trenutnom matičnom pločom, rekli su mi da je najbolje ovo:

 

" Za izvuci dodatne perfomanse oc taj proc koliko ide, barem ces dobiti neki boost, do 3.2-3.4 ghz bi mogao ici bez dizanja napona i sa stock coolerom"

 

Može li me netko uputiti u koracima što mi je činiti? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Evo ti za tvoju plocu video
, ima dosta tih tutoriala na youtubu tako da ne mozes fulati i da hoces
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Hvala na odgovoru, što mislite da li ima smisla ipak uzeti fx6300 ili neki drugi proc na postojeću matičnu, računalo koristim za igranje fm 2017, cs global offensive, ponekad igre tipa gta ili skyrim...?

15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Problem je sta traze previse za njih, g4560 je novi 450kn a jaci je od tog fx 6300 , a ljudi traze po 500kn za taj fx tako da po meni nije nikako isplativo jer opet si na staroj platformi
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Electroroll kaže...

Hvala na odgovoru, što mislite da li ima smisla ipak uzeti fx6300 ili neki drugi proc na postojeću matičnu, računalo koristim za igranje fm 2017, cs global offensive, ponekad igre tipa gta ili skyrim...?

 Tebe najviše koči slaba grafička kartica pa tek onda procesor.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Ta kartica je prejaka za taj proc, proc je ovdje problem, nek sam odvrti test sa msi afterburnerom pa ce vidjeti da taj proc ni priblizno ne iskoristava tu grafu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Nisam baš siguran...

 

Neka overclocka procesor koliko može i mislim da bi 750ti, 270x, 7850 bilo OK i dobio bi značajniji boost.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 21:43 (boxer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice