Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 588.457
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Da, ostaviš eist i c states uključene, da proc može spustit takt kad ne radiš ništa zahtjevno i neće mu bit ništa od konstantnog napona (možda ćeš imat blago veće idle temp).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Da li mogu ja spuštat/dizat latencije rama ako su različiti?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ako ti želi bootat tako, ako ti ploča dopušta i ako bude stabilno (u slučaju da ih spustiš) - da.

12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Može li mi netko pomoći sa overclockom skylake procesora... Ovako imam i5 6600K na matičnoj ASROCK Z170 PRO4s i hlađenje LC POWER LC-CC-120. Uspio sam proc OC-at na 4,4 Ghz na automatski način što ploča podržava i to radi ok... Stvar je u tome da bih ga htio OC-at sa Offsetom tako da mu ograničim vršni napon koji može povući proc sa opterečenjem ... E sad u postavkama BIOSA imam Offset mogućnost ali ne znam kako da stavim core napon + offset tj. ako stavim na offset mod, mogu dizat samo offset u koracimo od 10 mili V, ali nigdje ne mogu postaviti da mi core napon bude recimo 1.28 V. Pod HW info BIOS-a mi piše da je CPU core napon 1.20 V, a offset mi je na 155. Pod CPU-Z mi je max napon 1.28 V. Ako stavim offset na 160 +  onda mi OC više nije stabilan... Može li netko pomoći jer sam već lud, pročitao sam masu toga i nigdje ne vidim kako postaviti core napon prilikom korištenja offseta na ASROCK Z170 PRO4S matičnoj... Hvala unaprijed....
 
 
 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Kad koristis offset ne mozes postaviti manualno napon. Offset je iznos kojim reguliras automatski napon, ploca obicno salje previse napona automatski pa offsetom mozes sniziti taj napon, stvar je u tome ako offsetiras previse u minus napon moze biti nestabilan u idleu. Ukoliko napon i dalje bude veci od zeljenog (tvojih 1.28) probaj postaviti LLC na npr 50% (ili neki srednji iznos u biosu tvoje ploce) pa vidi da li ce tad biti nizi u loadu i po potrebi ga onda korigiraj offsetom.

10 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ekipa pozdrav posto ja sve radim obrnuto u mom zivotu xD.Znaci totali sam noob za overlocking i planiran sljedeci mjesec kupiti  z plocu i Noctua NH-D15 da li bih  mogao overlockati i7 6700?

Procitao sam da treba skinuti stariji bios...Uglavnom uz adekvatan cpu cooler i mbo dali je to moguce i sigurno?I navaznije imali li me tko voditi kako to overlockati ? Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 12:03 (grungepunkfreak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
grungepunkfreak kaže...

Ekipa pozdrav posto ja sve radim obrnuto u mom zivotu xD.Znaci totali sam noob za overlocking i planiran sljedeci mjesec kupiti  z plocu i Noctua NH-D15 da li bih  mogao overlockati i7 6700?

Procitao sam da treba skinuti stariji bios...Uglavnom uz adekvatan cpu cooler i mbo dali je to moguce i sigurno?I navaznije imali li me tko voditi kako to overlockati ? Hvala

 

 Ako je Z ploca od strane MSI, ne treba ti stari BIOS jer najnoviji jos uvijek ima funkciju NonK SkyOC. Dobro hladenje, prava ploca koja je stabilna i moze isporucit konstantan napon CPU, uz malo srece dobar primjerak CPUa i na konju si. Koliko je sigurno? Dok hvatas clockove u granicama normalne, sigurno je. Overclockanje ide preko base clocka, podesavas njega umjesto multipliera. Dobro je imati XMP upaljen i RAM drzati u razini ili ispod nazivne frekvencije. Definitivno treba brdo testiranja i isprobavanja za najbolju kombinaciju frekvencije/voltaze. 

7 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

pozz svima, nov sam ovdje.

 

imam i5 6500, mbo je asrock z170 extreme3

kako napraviti OC da imam prikaz temperature???

 

nije problem podići blc, naštimati RAM i voltažu, ali bez temperature mi se neda s tim zaje.....

dobijem ga na 4 GHz. odvrtim IBT, nema problema, one temperature sa mbo su OK, ali strah me držati to bez realnog prikaza temp. procesora.

još jedno pitanje, zašto je IBT test sporiji kad napravim OC, inače mi standard odradi za 9 sec, kad je OC onda traje cca 30 sec?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
grungepunkfreak kaže...

Ekipa pozdrav posto ja sve radim obrnuto u mom zivotu xD.Znaci totali sam noob za overlocking i planiran sljedeci mjesec kupiti  z plocu i Noctua NH-D15 da li bih  mogao overlockati i7 6700?

Procitao sam da treba skinuti stariji bios...Uglavnom uz adekvatan cpu cooler i mbo dali je to moguce i sigurno?I navaznije imali li me tko voditi kako to overlockati ? Hvala

 

 Imas posebnu temu za 6700K. Ja sam ga uzeo i sa noctuom d14 ide na 4,5 sa 1,265V. Daje nisam isao jer mi ne treba vise......Kupi D14 jeftinija je a ne losija a za razliku kupi case fan od noctue.....

11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

To su ti posljedice korištenja non k oc biosa. Pojedini programi (hwinfo) imaju mogućnost očitavanja temp sa senzora na procesoru (odnosno deltu između trenutne i tjmax za package, nebitno sad). Stvar je da dobiješ približnu temp package-a no ne i pojedinih jezgri.

I IBT je sporiji zbog non k oc biosa jer su, između ostalog (power saving, c states itd), smanjene AVX performanse no teško da će ti to predstavljati problem pri normalnom korištenju računala osim ako ti to nije dio posla no onda si pogriješio u odabiru kompletne platforme a ne samo proca.

 

Uglavnom, ako imaš dovoljno dobro hlađenje, dok god koristiš razumne napone, non k oc ne bi trebao biti problem bez obzira što ne možeš očitati (sve) temp.

12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav! Šogoru sam nabavio novi cooler pa je vrijeme da se poigramo overclockom.

Radi se o Q9550

Na žalost, ovaj način overclocka još nisam vidio kad se memorija podešava s xxx/xxx.

Može netko napisati nekoliko kombinacija za overclock, a da na nama ostane samo igranje naponima?

I jedna napomena, mješano je nekoliko memorija, pa bi vjerojatno bilo dobro držati frekvenciju u nekim normalnim granicama (800 ili ispod?)

Ovo šaljem preko mobitela, ne radi mi upload slika, pa se malo strpite dok se ne snađem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 23:11 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
u pravu dizes samo fsb x multiplier, primjer 400x9 3600mhz, i gledaj da ti je memorija na x 2, i to je to. Memorija ce onda raditi na 800mhz. Najlaksi overclock ikada. cpu eist c1e iskljucis prije overclocka. Dok nadjes stabilan takt i napon onda mozes ukljuciti. U pravilu pogledas koliko ide max fsb x multiplier. I kasnije tek memorija overclockas. Uvjek je bolje imati veci fsb recimo 450*8 je bolje nego 400*9 ako memorija ide na 900mhz. Najbolje ti je traziti posebno max takt procesora pa max takt memorije i onda na kraju iskombiniras.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Patrick_cro kaže...
u pravu dizes samo fsb x multiplier, primjer 400x9 3600mhz, i gledaj da ti je memorija na x 2, i to je to. Memorija ce onda raditi na 800mhz. Najlaksi overclock ikada. cpu eist c1e iskljucis prije overclocka. Dok nadjes stabilan takt i napon onda mozes ukljuciti. U pravilu pogledas koliko ide max fsb x multiplier. I kasnije tek memorija overclockas. Uvjek je bolje imati veci fsb recimo 450*8 je bolje nego 400*9 ako memorija ide na 900mhz. Najbolje ti je traziti posebno max takt procesora pa max takt memorije i onda na kraju iskombiniras.

 Znam to, hvala! 

Ova ploča ima čudan BIOS. Nema množitelj za memoriju, nego unaprijed upisane brojke.

A max FSB multiplayer je 8.

 

Već sam s tri browsera pokušao upload, ali neće :( Broji postotke uploada i kad dođe do 100% ne pojavi se slika :( Manja je od 5 MB.

A ne znam kako natrag prebaciti na mobilnu verziju, da vidim kako tamo radi upload.

 

Pokušavam i dalje...

 

Edit: trebalo je smanjiti veličinu slika. Još ne vjerujem da po defaultu nemam resize na mobitelu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 9:11 (CyberDemonVZ).
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Ako ti je memorija na 800mhz smanji na recimo 600mhz, dizi bclk dokle ide(time ces dici i memoriju), kad vidis do kud cpu tj ploca ide onda ces lako odabrati brzinu memorije! Od overkloka memorije nemas neke koristi pogotovo ako imas đumbus od kitova😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Stjepanj kaže...
Ako ti je memorija na 800mhz smanji na recimo 600mhz, dizi bclk dokle ide(time ces dici i memoriju), kad vidis do kud cpu tj ploca ide onda ces lako odabrati brzinu memorije! Od overkloka memorije nemas neke koristi pogotovo ako imas đumbus od kitova😎lp

 Ali, koje je memorija?

U onoj brojci npr 200/800, ovaj 800? Ako je, onda mi je 667  najmanje što mogu staviti! :(

A što je prva brojka?

 

Cpu clock * cpu ratio = CPU

Cpu clock * Dram speed = mem

Jel tako?

 

Zato ne kužim kakve su to dvije brojke pod Dram speed, i ako je 667 najmanje što ide, onda ne mogu dobiti visoki overclock

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Memory multiplier je na x2 tako da je to ok, jer imas samo 800mhz memoriju ili imas i koju od 1066mhz? Ako imas koju od 1066 nebi bilo lose da samo nju ostavis u kompu pa da vidis do koliko ide fsb na ploci. Inace bolje ddr2 memorije su isle i preko 900mhz, pogledaj da nemas mozda negdje izbornik za latencije memorije pa mozes malo njih opustiti, da dobis veci oc. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 10:53 (Patrick_cro).
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Memoriju stavi na 333/667 pa kad digneš FSB na 400 memorija će doć na svojih 800. Sve poviše FSB 400 će ti dizat takt memorije.

CPU N/2 Ratio stai na enabled pa će ti množitelj biti 8.5

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 10:55 (nicky.sl).
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Hvala!

A ako su sve memorije 800 Mhz, do kolko bi išle, na kolkoj voltaži? I do 900?

 

 

Uskoro se idem dalje igrati s tim PC-em, pa da vidimo :)

 

Btw, promjenom coolera, s originalnog, starog od kad i procesor na novi Scythe Yasya, temperature se pale s idle 53 stupnja na load 49-50! LOL :D

 

Btw, latencije, predzanja slika.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 11:12 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Na mojoj LanPartici su moduli od 800 išli preko 950 bez diranja ičega. S latencijama se nikad nisam volio igrat pa ti oko toga nemam što reći.

neda mi se
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
nicky.sl kaže...

Na mojoj LanPartici su moduli od 800 išli preko 950 bez diranja ičega. S latencijama se nikad nisam volio igrat pa ti oko toga nemam što reći.

 Cool, hvala :D

Šteta, nije komp kod mene, pa je overclock na daljinu ili moram ići tamo. Svaka promjena dugo traje :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Najobicniji kingston je isao preko 900mhz. Za jos koj mhz izvuci mozes i pcie staviti na 101
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Stigao novi cooler, vrijeme opet trošit sate na zajebavanje s OC-om.

 

Zasad dignuto sa 4.29GHz@1.34v na 4.5GHz@1.4v 24/7, sve radi super, temp na Small FFT 78-79°C avg. a na običnom 100% loadu tj. large data set je nekih 63-64°C i to s fanovima na 800rpm. 

S obzirom da je hladnjak "krivo" montiran skroz sam zadovoljan s temperaturama.

 

Još je i nekim čudom stabilan na single core turbo 4.7GHz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Procesor mi je OC na 4.2Ghz 1.21v (avx ~80c) 24/7. Sada me zanima RAM, uspio sam dobiti isto stabilno 2400Mhz na 1.68v, 10-12-11-31 1T. Dali bi tu bilo mjesta još malo da se zategne memorija?

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Klokanje memorije zahtjeva dosta pokušaja i testiranja, teško da ti itko može reći kako će se tvoja memorija klokat čak i da ima isti model. Probaj ići do 1.75v sa latencijama 9-12-10-28-1, iako je bilo i memorija koje su išle na ~2600 8-12-8-27-1 sa 1.87v no bez direktnog hlađenja to ne bih preporučio. I da, naravno jednu po jednu latenciju smanjuješ pa testiraš stabilnost.

11 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Trebao bi nešto u vezi OC i7, ali može na PM, pa onda iznesem na forum?

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jel moguče da zbog starih rama overclock više nije stabilan mislim imam tu šugavu matičnu koja klokuje sve živo skupa sa procesorom i sad 100 mhz razlike za ram više jednostavno chrome ne želi radit a da se ne sruši svakih 15 sekundi(aw snap).. čak i za 50 mhz i dalje se ruši. tek kad vratim stock onda je sve normalno.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 16:07 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Kewin kaže...

Jel moguče da zbog starih rama overclock više nije stabilan mislim imam tu šugavu matičnu koja klokuje sve živo skupa sa procesorom i sad 100 mhz razlike za ram više jednostavno chrome ne želi radit a da se ne sruši svakih 15 sekundi(aw snap).. čak i za 50 mhz i dalje se ruši. tek kad vratim stock onda je sve normalno.

 pa smanji ram frekvenciju manualno ili omjer ionako od klokanja ram memorije na tom socketu/cipsetu nemas nikakve koristi! napucaj sabirnicu koliko ide i amen ona donosi najvece perfomanse!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Mogu probat ram stavit na 1.60 jel 2 volta je previše za taj ram brijem. Zafrkavaju me online igra dirty bomb koja koristi EAC i izbacuje grešku vezanu za ram memoriju. Mada od te matične iskreno nema ništa nije stabilno ni 2.8 ghz sve preko toga nemam ethernet pristup.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Otkrio sam problem u trenutnom overkloku. Svi testovi koje sam pokrenuo isključivo za CPU su prošli uredno(ibt aida64 occt), ali kada upalim occt na stabilnost sustava, nakon ~1h mi se samo restarta PC bez BSOD-a itd. Procesor mi je na trenutnom kloku, stabilan, NB mi je na 4Ghz, RAM nisam dirao. Isključene postavke za power save, koje igraju ulogu za OC.

Dali occt tu nešto zeza ili?

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Ak se restarta instantno moze biti napajanje?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice