Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 589.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Nebih znao, da je napajanje, rušilo bi stalno bez obzira na vrstu testa čak i prilikom korištenja, igranje, handbrake, office, benchmarks itd..

A ovako ga koristim već 2mj, nikakvih random reboota niti crasheva tijekom.

Uplodat ću slike večeras trenutnih postavki.

SkorvY
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Slike kako sam rekao(malo lošije ali se vidi).

CPU stress testove prolazi bez problema, sve ostale koje se tiču RAM-a i CPU Cachea itd  se restarta PC ili BSOD. Čak kad vratim na default CPU Cache na istim voltažama. RAM je na Default.

 

SOLVED

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2017 19:41 (skorvy).
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

probavam si vec neko vrijeme clockat cpu, core 2 duo e8400 3,00. no svaki put kad ga clockam, nakon nekog vremena (nekad nakon par sati a nekad nakon par dana) pc se sam od sebe ugasi i ne mogu ga upalit. i onda se upali sam kad dode k sebi(nakon par minuta). clocko sam ga na 3.3. jel zna netko kako da to rjesim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
SuperDox kaže...

probavam si vec neko vrijeme clockat cpu, core 2 duo e8400 3,00. no svaki put kad ga clockam, nakon nekog vremena (nekad nakon par sati a nekad nakon par dana) pc se sam od sebe ugasi i ne mogu ga upalit. i onda se upali sam kad dode k sebi(nakon par minuta). clocko sam ga na 3.3. jel zna netko kako da to rjesim?

 itko zna u cemu je problem?

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Mozda se pregrije pa se ugasi, moze biti i napajanje to su dva slucaja gdje se komp instantno gasi! Provjeri prvo temp cpu-a!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Moze pomoc

 

radi se o i5 6500 3.2ght s turbo boostom do 3.6ghz,eh sad mene zanima dali taj turbo clock uopce radi.Skrinšot vam je dolje pa mi pomognite.

 

Posto sam OC 1070 izgleda da je gpu bottleneck za cpu jer ne vidim bas napredak u fpsu pa sam mislio OCat cpu da uvijek bude na 3.6ghz ili vise ako ce temperature to dozvoilit.Koristio sam msi afterburner za overclock gpua.

 

Idem u bios pod ai tweaker i zelim stavit na XMP ili manual da si mogu povecat cpu frequency ali mi iz nekog razloga neda.Dali to ima ikakve veze s bios verzijom jer nisam je updateo ima recimo godinu dana a i procitao sam da u ovim novijim verzijama biosa su maknuli opciju za OCanje.

 

Dolje vam je slika gdje pokazuje sto tocno imam pod ai tweaker...

 

hvala unaprijed za bilo kakav odgovor

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 17:53 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

a ploca je? Turbo ti radi najnormalnije, siba jednu jezgru na 3.6ghz, za gtx 1070 je to preslabo..nece ti pomoci nista ako dignes ostale 3 jezgre, smanjenje BN se jedva primjeti kad cpu dignes za i 1+ghz!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 0:39 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Daj malo vise info, inace treba ti sky oc bios za overclock non k procesora

https://overclocking.guide/downloads/skylake-non-k-oc-bios/

Nadji odgovarajuci bios flashaj i tek onda mozes oc.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Patrick_cro kaže...

Daj malo vise info, inace treba ti sky oc bios za overclock non k procesora

https://overclocking.guide/downloads/skylake-non-k-oc-bios/

Nadji odgovarajuci bios flashaj i tek onda mozes oc.

 Radi se o asus h110m-r maticnoj

Trazio sam na ovoj stranici sto si mi linkao i nisam nasao cak niti svoju chipset verziju. 

Pa nije i5 tolko problem za gtx 1070 s jednim full hd monitorom ali kad ocas gpu onda se ne digne fps upravo iz tog razloga pokusavam ocat cpu tako da ne bude bottleneck i da dobim tih 10-15 fpsa vise

 

16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Treba ti z170 maticna ploca i sky oc bios za oc non k procesora tako da nista od oc
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Patrick_cro kaže...
Treba ti z170 maticna ploca i sky oc bios za oc non k procesora tako da nista od oc

 E jel se moze nekak bez te specificne maticne,slikal sam da vidite kak meni zgleda to.Kaj bi otprilike mogo napravit s ovim trenutnim

 

SLIKA 1

SLIKA 2

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2017 12:21 (karlo125).
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
karlo125 kaže...
Patrick_cro kaže...
Treba ti z170 maticna ploca i sky oc bios za oc non k procesora tako da nista od oc

 E jel se moze nekak bez te specificne maticne,slikal sam da vidite kak meni zgleda to.Kaj bi otprilike mogo napravit s ovim trenutnim

 

SLIKA 1

SLIKA 2

 Ne moze se bez z170 mbo.

13 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Postovanje,koliko mogu dici svoj non k i7 4790 na maticnoj Msi h97 pc mate,cooler je xilence m806 dual xq 2x90mm arcting f9...il samo turbo na 4.0 i kolika je najveca temp da nesmeta i nesteti procu?

12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
galinjo24 kaže...

Postovanje,koliko mogu dici svoj non k i7 4790 na maticnoj Msi h97 pc mate,cooler je xilence m806 dual xq 2x90mm arcting f9...il samo turbo na 4.0 i kolika je najveca temp da nesmeta i nesteti procu?

 Imaš non k proc i chipset koji ne podržava overclock i pitaš se kolko bi mogao overclockati...

13 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ukljucio sam turbo mode i proc radi na 4ghz

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Pozz trebam pomoc mislio sam ocat proc oce biti problem.s memorijom sto su dvije 667 a dvije 800mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
667mhz memorija bi trebala ići bez beda do 800mhz, ovisi koji procesor imaš, namjesti fsb:ram ratio 1:1 i digni fsb koliko ide.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

pozz trebam pomoc jel mi netko moze rec dobre postavke za owerloking u pitanju je ploca p5q i procesor xeon x5460

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Probao sam overlockat ali me bios upozori da vratim bios na default kad palim pc

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 20:25 (miro76).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

kad palim pc jacvlja mi da je overlokan jel se to moze iskljuciti u biosu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
miro76 kaže...

kad palim pc jacvlja mi da je overlokan jel se to moze iskljuciti u biosu

 

 Ovisi o matičnoj ploči. O ovoj ne znam ništa.

Pogledaj dal se negdje može uključiti boot full screen logo, splash screen, il tak nešto, pa da prekrije ostale ispise.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

moze li mi netko samo reci, kada overclockujem Inte CPU, moram li u biosu pogasati C-State i Turbo? 

 

jer skuzio sam kad je jedno od to dvoje ukljuceno opce mi ne dize GHz-e vise od Stock-a bez obzira koliko da ga clockam. 

 

trenutno mi je iskljucen C-State i sad radi uredno na 4.8 ali eto, bolje pitati ... 

 

hvala

IG : _itsmoriarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Pozz ovelokao sam pc sad sve normalno podize jedino se ugasi prilikom podizanja windovsa kad dodje logo od windowsa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
miro76 kaže...
Pozz ovelokao sam pc sad sve normalno podizejedino se ugasi prilikom podizanja windovsa kad dodje logo od windowsa

Jel se zezaš ili?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Nezezam se
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
eywa33 kaže...
miro76 kaže...
Pozz ovelokao sam pc sad sve normalno podizejedino se ugasi prilikom podizanja windovsa kad dodje logo od windowsa

Jel se zezaš ili?

 hahahahahahah,kazes sve normalno radi ,bas cudno sto nece u Winse

AUDIOFIL
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
miro76 kaže...
Nezezam se

 Ako se već ne-zezaš, onda smanji overklok, ili eventualno povećaj napon a ostavi takt. No kako sam prilično uvjeren da ne znaš što radiš, onda radije vrati sve kako je bilo. Inače, prvi znak nestabilnog overkloka je NEUSPJEŠAN BOOT u windowse. Ako se tu ruši, onda je totalno nestabilan klok/mala voltaža. I kad ti uspije ući u windowse, opet ne znači da je sve ok. Tada moraš zavrtit neki test za stabilnost, imaš ih mali miljon.

 

Ugl. ako bi klokao, pročešljaj sticky teme po forumima o tome. Zato te i pitam jel se zezaš, jer pitanje koje postavljaš sugerira da se nisi baš puno informirao o klokanju (radnji kojom možeš napravit štetu svom dragocijenom hardveru). 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo ovako clocko sam svoj i3 8350k na 4.5ghz v core sam jedino dirao i postavio fiksno na 1.250v i drzi na prime 95 do 70c ide sa hzper 212 red led coolerom jel to ok temp

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

za taj cpu i napon rekao bi da je!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Evo malo sam jos undervoltao sad je fiksno na 1.2v 4.5ghz bas fino dela. 45 min prime95 ne rusi se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 17:48 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice