Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 588.036
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

U ovoj temi mozete raspravljati i razmjenjivati iskustva o oc-u Intelovih dual i quad core procesora.

Sve teme koje se budu naknadno otvarale a ticu se naslova biti ce zakljucane i obrisane.

Molim sve forumase da se pridrzavaju standardnih pravila.

World championships:7, GP > started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, > Fastest laps:76, Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2009 18:41 (F1-IVO).
 
11 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo da počnem, vlasnik sam jednog dobrog starog dualca Core2Duo E6400Osmijeh

držim ga na 2.66 GHz pod AC freezerom 7 pro i temperature su oko 37C u load-u.

Sad da pitam na kolko da ga probam dic bez mijenjanja voltaze odnosno jel bi mogel ic na 3 GHz?

Zahvaljujem na odgovoru

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Posto nisam dosad nista clockao,znaci pocetnikOsmijeh,nesto mi nije jasno,kad dizem FSB dize se i ram,znaci na defoult je 266 proc a ram 800,a lupam dignem proc na 270,ode i ram na 804...kako to da ustimam ili to i treba tako da ide.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ovako imam E8400 @ 4GHz napon 1,3V za rad 24/7. Imam stock cooler i temperature su mi zacudjujuci male, idle oko 26C load oko 65C, pa sad me zanima kolko bi poboljso hlađenje s nekim kvalitetnijim cooler-om, recimo zipang II. I jel se isplati uopce stavit novi cooler ako mi stock cooler ovoliko hladi?

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

imam i5 750 sa stock coolerom. klokan na 3,6 sa 65 u loadu cod2, xfire i mozilla.

 

valjda je to oke

 

EDIT: Klokan je na 3,32 sad i imam max 55 load u cod2, xf i mozilla.. to je valjda dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2009 14:19 (weirdeq).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Imam Intel Core i5 750 i matičnu Asus P7p55d Pro. S time bih trebao bez problema ostvariti 4 Ghz,ali mi je problem koji cooler odabrati-dvoumim se između CM Hyper 212 Plus i Njine 2 rev.B. Također razmatram Corsair H50.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ovako....sa svojim skromnim iskustvom....

 

stranica za coolere

 

Mt sasvim ti je dosta tih 4Ghz....ostatak ekipe ima pristojne temperature koliko vidim...Namigiva

 

edit: sad vidim pitanje konkretno za oc...i omjer cpu-memorija.....jednostavno....kada dižeš FSB smanji malo množitelj memoriji ako znaš da ona ne radi na tako visokom taktu,,,,pr. fsb od 266 a množitelj memorije je na 3 onda memorija radi na 800, no kada ga digneš....pr. na 350 i množitelj ostane na x3 naravno da to bude previše (za ddr2 na 800)....onda lijepo odeš na memory multipiler i smanjiš ga sa 3, odnosno sa AUTO na 2.5 ili 2.66 ovisno šta imaš u opcijama u biosu!!

 

270 FSB za dvojezgrene intelove procesore je sitnica....ako trebaš konkretno nešto javi se pa da pomognemo!

Potpis :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2009 21:42 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Evo danas clockao, Q9550 na 3.5 Ghz, netreba mi vise, Cooler je Mugen 2, evo link:
CPU-Z Validator

Evo stavit cu koju sliku kad sam ga testirao s jednim programom na 100%,
Inače u igrama je obično temperatura do 39 °C.

Evo bilo bi dobro da svi postovi budu uredniji bez nekih velikih bespotrebnih komentara Namigiva


Btw, temp. CPU-a je u idleu oko 20 °C, a jezgri od 31-39 kad uđem u neku jednostavniju igru poput CoD 2, temperatura jezgri skoro ista.

Prva jezgra Prva jezgra
Druga jezgra Druga jezgra
Treća jezgra Treća jezgra
Četvrta jezgra Četvrta jezgra
Vcore Vcore
I don't care...
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2009 21:42 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Wiz3m4n kaže...

Ovako....sa svojim skromnim iskustvom....

 

stranica za coolere

 

Mt sasvim ti je dosta tih 4Ghz....ostatak ekipe ima pristojne temperature koliko vidim...Namigiva

 

edit: sad vidim pitanje konkretno za oc...i omjer cpu-memorija.....jednostavno....kada dižeš FSB smanji malo množitelj memoriji ako znaš da ona ne radi na tako visokom taktu,,,,pr. fsb od 266 a množitelj memorije je na 3 onda memorija radi na 800, no kada ga digneš....pr. na 350 i množitelj ostane na x3 naravno da to bude previše (za ddr2 na 800)....onda lijepo odeš na memory multipiler i smanjiš ga sa 3, odnosno sa AUTO na 2.5 ili 2.66 ovisno šta imaš u opcijama u biosu!!

 

270 FSB za dvojezgrene intelove procesore je sitnica....ako trebaš konkretno nešto javi se pa da pomognemo!

Predpostavljao sam da da ima nesto tako i za memoriju,ali nemogu da nadjem nikako,mogu mjenjat sa auto samo na 667,800,1066... i nasao sam ovaj DRAM timing samo,al je fazon sto su mi na jednoj memoriji latencije 5-5-5-15,a na drugoj 5-5-5-18?!Tako je u everestu a u biosu je kao na slici,izgleda je osim sto je spusteno sa 1066 na 800 i latencije izjednacene?!Sta mislis bili mogao ici na 300 FSB sa stock coolerom i bez dizanja voltaze;posto sam pocetnik pa nebi bas s tim da se igram.Jos nesto da pitam u cemu je fazon smanjit mnozitelj,npr. sa 10.5 na 9??i ja nisam nasao nigdje mogucnost da ga smanjim

16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav ljudi!

 

Upravo sam overcloackao Intel Core 2 Quad Q6600 sa 2,4GHz na 3,0GHz i zanimaju me odgovori na neka pitanja:

 

Moja konfiguracija je:

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

RAM Memorija: 2X2GB Kingmax 800Mhz RAM memorije

Matična ploča: Gigabyte EP35-DS3

Grafička kartica: Powercolor Radeon HD4870

Hard Disk: Seagate Barracuda 320GB .11 SATA

 

 

Kao prvo, evo screenshota - možete li mi potvrditi da je to overcloackano na 3,OGHz (inače, overclocking sam radio uz upute jednog prijatelja koji se bavi time dugi niz godina ali eto još jedna potvrda neće biti na odmet :) )

 

http://img690.imageshack.us/img690/7170/92617646.jpg

 

 

 

 

Nadalje, jako...jako me zanima dali je ovo dobar skok što se tiče Super PI benchmark testa:

 

 

 

 

Super PI 1M prije OC-a:

 

Klik




Poslje izvršenog OC-a:

 

Klik

 

Što se temepratura tiče samo sam mjerio u idle i idu ovako (znači bez igranja itd. samo u čistom desktopu)

 

Core #0 = 34C  Load= 0%

Core #1 = 35C  Load= 2%

Core #2 = 31C  Load= 0%

Core #3 = 35C  Load= 9%

 

 

Inače, isprobavao sam i ona OCCT i javljao mi je grešku na core #2 i core #3 no sve je stabilno i temperature su OK, još samo moram igrati igre da isprovjeravam sve. Inače, imam Windowse 7 x64 Ultimate i mislim da baš OCCT nije u najboljim odnosima sa njima :)

 

Preporučavate što još da provjerim? Dali je ovo OK?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 17:26 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ako ti occt javlja greske onda smanji fsb i vcore ili dizi vcore da ti budu stabilne a fsb ostane isti

16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Hmm... zar nije bolje da prvo testiram sa igrama kad je sve dobro?

 

Ajde ako može ili već treba neki stress test da sve bude provjereno - može preporuka nekog koji sigurno radi stabilno na Windowsima 7 x64?

 

Hvala.

 

P.S. Čitao sam da Windowsi 7 imaju problema s OCCT, Prime95 i još nekima... pogotovo x64

 

btw. niste mi rekli ako je sve OK overcloackano i dali su realtivno OK ovi rezultati za SuperPI?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 17:46 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
ReiKo kaže...

Hmm... zar nije bolje da prvo testiram sa igrama kad je sve dobro?

 

Ajde ako može ili već treba neki stress test da sve bude provjereno - može preporuka nekog koji sigurno radi stabilno na Windowsima 7 x64?

 

Hvala.

 

P.S. Čitao sam da Windowsi 7 imaju problema s OCCT, Prime95 i još nekima... pogotovo x64

 

btw. niste mi rekli ako je sve OK overcloackano i dali su realtivno OK ovi rezultati za SuperPI?

uredu su...netrebas vrsit neke velike testove jer ovo nije veliki clock...sa prime95 i orthosom kreni testat pri 3.2 GHz i vise

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

1. Dao si mi link za TechPower up? Što točno i kako da testiram s njime? Mogu li ga pokrenuti sa eksternog hard diska ili baš moram sa internog?

 

 

2. Što se tiče SUPERPI-a, koliko su ovo "dobri" rezultati? Mislim, dali se isplatio OC?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 18:05 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

To ti je stranica na netu Smijeh....ako se ne ruši u igrama, nema plavih ekrana samo vozi....baci malo tu i tamo pogled na temperature samo Namigiva

Potpis :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

A baš sam idiot...inače može plz odgovori na ostala pitanja i mišljenja?

 

btw. ima više testova kod ORTHOSA koji da izaberem?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 18:18 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Koji bi bio najbolji cooler do 300 kuna? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
ReiKo kaže...

2. Što se tiče SUPERPI-a, koliko su ovo "dobri" rezultati? Mislim, dali se isplatio OC?

 

Čuj nemoj uzimati Super PI za usporedbu, jer on koristi samo jednu jezgru, pa prema tome ja te derem sa svojim starim dual core procesorom na 3.6GHz

 

Rađe odi u Everest i pronađi CPU Queen test i tamo vidi kako se tvoj procesor nosi sa ostalima

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2009 19:17 (Oly_E3).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Oly_E3 kaže...
ReiKo kaže...

2. Što se tiče SUPERPI-a, koliko su ovo "dobri" rezultati? Mislim, dali se isplatio OC?

 

Čuj nemoj uzimati Super PI za usporedbu, jer on koristi samo jednu jezgru, pa prema tome ja te derem sa svojim starim dual core procesorom na 3.6GHz

 

Rađe odi u Everest i pronađi CPU Queen test i tamo vidi kako se tvoj procesor nosi sa ostalima

 

Kvragu, baš sam maloprije obrisao Everest jer laže što se temeperatura tiče.

 

Inače, dali je istina da je Ati Tray Tools najbolji što se tiče "pravog" prikaza temperature grafičke ukoliko imamo neku ATIijevku poput Radeona HD4870 (naravno ukoliko ne zelim instalirati ATI CCC) ?

 

 

Imate još koje testove brzine koje bi trebao provesti ili da jednostavno uzivam u ovom clocku kako je? Ipak, volio bi vidjeti koliko sam profitirao...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
ReiKo kaže...

Kvragu, baš sam maloprije obrisao Everest jer laže što se temeperatura tiče.

 

Inače, dali je istina da je Ati Tray Tools najbolji što se tiče "pravog" prikaza temperature grafičke ukoliko imamo neku ATIijevku poput Radeona HD4870 (naravno ukoliko ne zelim instalirati ATI CCC) ?

 

 

Imate još koje testove brzine koje bi trebao provesti ili da jednostavno uzivam u ovom clocku kako je? Ipak, volio bi vidjeti koliko sam profitirao...

GPU-Z isto dobro očitava temperature

 

Što se tiče koliko si dobio OC-om sa 2.4GHz na 3.0GHz. Dobio si i u igrama malo, a u aplikacijama koje koriste 4 jezgre dobio si dosta

 

Imaš ovdje temu pa odvrti test, pa vidi gdje si

Crossfire is back!
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

FSB mi je na 333 a multiplier na 9x dali sam mozda trebao 334 staviti? Jer ipak vidis u CPUZ nije točno 3000MHz al rekao je frend da je i tako to kao prvo nevazno (ja imam npr. 2997.0MHz) a kao drugo da nikad niti nebude zaokruzeno nego ili malo vise ili malo manje.

 

Pokrenem ona program pa usporedim. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

3MHz gore dolje. Moj Q9650 radi na 2999MHz, a ne na 3000MHz

Crossfire is back!
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Orthos test:

 

http://img515.imageshack.us/img515/9427/71601008.jpg

 

 

http://img188.imageshack.us/i/15936977.jpg/

 

Postavke su bile:

 

Small FFT - Stress CPU

 

Priority je bio na 1 -> Dali sam možda trebao staviti na više? Ovo je bilo default izgleda...

 

Test se izvodio 1 sat i 40 minuta

 

Nije mi javio nikakve errore.

 

Dali da izvodim još kakve  testove putem Orthosa ili na neki drugi način?

 

 

Evo izvještaja iz programa Nuclearus Multi Core:

http://img35.imageshack.us/img35/9913/83768905.jpg

 

System score : 15960 - Dali je ovo OK rezultat za overcloack Q6600 CPU-a sa 2,4GHz na 3,0GHz?

 

Ako treba još što, slobodno javite.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ovaj score iz Nucleariusa ti je samo pokazatelj gdje bi se našao tvoj procesor po pitanju nekakvih ukupnih performansi... U igrama koje nisu čule za više jezgrene procesore, još uvjek ćeš imati manj broj FPS-a od nekog Dual Core Intela na 3.6GHz recimo (ako uzmemo potpuno iste konfiguracije), dok u nekim programima koje koriste četri jezgre, osjeti se porast performansi (Photoshop recimo, tu je taj procesor brži od nekog dual core procesora na 4GHz)

 

Sada na temelju ovoga što sam rekao sam procjeni da li ti se OC isplatio

16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Pa prema ovome je u rangu Q6600 na 3GHz znači napravio sam efikasni OC?
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pokrenuo sam Prime95 test, otišao jesti (nisam stavio pratiti temperature ili nešto slično) i koliko sam skuzio resetirao se PC nakon nekog vremena. Iako se sjećam da sam u početku došao provjeravati i prolazio je testove. E sad, ovo imam u resultst.txt :

[Tue Nov 10 09:05:06 2009]
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
[Tue Nov 10 09:19:26 2009]
Self-test 1024K passed!
Self-test 1024K passed!
Self-test 1024K passed!





Neznam dali da me to zabrinjava jer sam igrao većinu igara i sve normalno vozi, ista stvar kao i običan "dnevni" rad.

Dali da još neke testove vrtim ili da čekam ako će se resetirati dok nešto radim a ne u testovima kao što su Prime95?

Inače čuo sam da Prime95 testovi i nisu baš najbolji kao referenca jer stvarno opterete CPU do krajnjih granica, ja sam izabrao onaj "najteži" "in place large FFT's" test u Primeu95.


Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Do koliko bi iso E5200 s obicinim intel hladnjakom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Probaj dignut nekih 0, 10, pa provjeri temperature. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Koliko je

pouzdano?

 

P.S. Još nikad nisam clockao Quad procesore. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2009 12:27 (XP Master).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice