Overclocking općenito izdvojena tema

poruka: 59
|
čitano: 61.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking općenito
Pave Techno kaže...

Pozdrav svima ! Overclocka san procesor ali me zanima kako sada oc-at graficku ? Jeli mi mozete pomoc oko toga, proba san sa Atitool-om ali nesvacan. Napominjen da san procita citav tekst i da mi je sve jasno !

 

Pave Techno kaže...
Anti-fa kaže...

Koju grafičku?

Kraficka je jadna Nvidia GeForce 8400 GS pa je zato i zelin clockat al se nenadan bas nekim rezultatima.

EPIC! Ides klokat nVidijinu grafu sa ATijevim programom xD.

Skini MSI Afterburner i klokaj s njim..

http://www.youtube.com/watch?v=OYVVN_lrCog
13 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking općenito

Haha pa procitaj gore i vidit ces da to nema veze, mislin tako pise. Ok probat cu, hvala !

13 godina
protjeran
offline
Overclocking općenito

se vise grije procesor ako otključam drugu jezgru radi se o procesoru amd sempron 140 2.70 ghz maticna asrock n68c-s-ucc    ima ucc sto znaci unlock cpu core

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking općenito
civo94 kaže...

se vise grije procesor ako otključam drugu jezgru radi se o procesoru amd sempron 140 2.70 ghz maticna asrock n68c-s-ucc     ima ucc sto znaci unlock cpu core

  Da, malo će biti veće temperature proca kada ga otključaš (ako ga uspiješ unlockati), no to je skroz najnormalnija pojava da ti se unlockom temp. malo povise.

13 godina
offline
Re: Overclocking općenito
civo94 kaže...

se vise grije procesor ako otključam drugu jezgru radi se o procesoru amd sempron 140 2.70 ghz maticna asrock n68c-s-ucc    ima ucc sto znaci unlock cpu core

Nece ti puno skocit temperature,nista se ne boj.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
protjeran
offline
Overclocking općenito

znaci mogu slobodno otključat jezgru. uz procesor sam i dobio i hladnjak dal ce biti tu problema i dal se gubi garancja ako otvorim jezgru

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overclocking općenito
civo94 kaže...

znaci mogu slobodno otključat jezgru. uz procesor sam i dobio i hladnjak dal ce biti tu problema i dal se gubi garancja ako otvorim jezgru

Ne gubi se garancija,otkljucaj ga ako mozes.Nemoze se svaki primjerak otkljucat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
offline
Re: Overclocking općenito
civo94 kaže...

znaci mogu slobodno otključat jezgru. uz procesor sam i dobio i hladnjak dal ce biti tu problema i dal se gubi garancja ako otvorim jezgru

  Neće biti apsolutno nikakvih problema, slobodno ga otključaj.

  Ne gubi se garancija ako otključaš i 4. jezgru.

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

eeee pitanjce.... ja sam preko as rock OS tunera dizo samo frevenciju procesora do 2900Mhz i odjednom mi je komp  zasteko,izgasio se i opet upalio....dal da onda prestanem sa overclockom ???

i jel sam mozda trebo dizati i frekvenciju i napon rama... evo print screen programa.... :

imam intelov dvojezgrani E6600 procesor... ( 3.06 Ghz )

 

SAMO SAM PODIZAO OVU FREKVENCIJU ISTISKO "GO" SAMO SAM PODIZAO OVU FREKVENCIJU ISTISKO "GO"
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 16:06 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overclocking općenito

Trebao si dići i napon,zato ti se i restartao kod opterecenja.

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking općenito
mojsije1234 kaže...

eeee pitanjce.... ja sam preko as rock OS tunera dizo samo frevenciju procesora do 2900Mhz i odjednom mi je komp  zasteko,izgasio se i opet upalio....dal da onda prestanem sa overclockom ???

i jel sam mozda trebo dizati i frekvenciju i napon rama... evo print screen programa.... :

imam intelov dvojezgrani E6600 procesor... ( 3.06 Ghz )

 

Ako ti je to desk,mani se OC-a.

Me gusta.
13 godina
protjeran
offline
Overclocking općenito

zna neko kak da clockam nvidia geforce 9600 gt 512 mb? imam onaj program msi afterburner ali sad neznam koje postavke za grafu da tam napišem...

 

hvala unaprijed!

ĐEMO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Overclocking općenito

XFX?.Gainward,Asus?...Ko je subventor tvojoj grafi.kakve su ti temperature..Ali clockanjem te prastare grafe..Ne dobiješ puno.Oc-aj proc..

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking općenito
RaZ0R9111 kaže...

XFX?.Gainward,Asus?...Ko je subventor tvojoj grafi.kakve su ti temperature..Ali clockanjem te prastare grafe..Ne dobiješ puno.Oc-aj proc..

matična: asus p5ql pro

ĐEMO
13 godina
online
Overclocking općenito

Grafa majstore :)

Ajde da ti razjasnim

skini gpu z

pokreni

i pod prepiši tu što ti piše pod subventor

ili

otvori komp..i pogledaj što na grafi piše..

A što se tiče toga da ti sve igre idu na high..Čisto sumnjam..pošto se moja grafa koja je miljama jača od 9600gt muči sa nekim igrama kao npr Metro2033...:)

To je moguče samo na malo rezi.i uz jak proc.

Ako sam ti ikad pomogao stisni HVALA :)))
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking općenito
RaZ0R9111 kaže...

Grafa majstore :)

Ajde da ti razjasnim

skini gpu z

pokreni

i pod prepiši tu što ti piše pod subventor

ili

otvori komp..i pogledaj što na grafi piše..

A što se tiče toga da ti sve igre idu na high..Čisto sumnjam..pošto se moja grafa koja je miljama jača od 9600gt muči sa nekim igrama kao npr Metro2033...:)

To je moguče samo na malo rezi.i uz jak proc.

evo...subventor je asus

ĐEMO
13 godina
protjeran
offline
Overclocking općenito

Ovo je inače stari tekst iz mojeg prvog accounta...što kažete na neku novu 2012 verziju??? Ajmo thumbs upovi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

Bok ja sam overclocko procesor sa 850 na 950 mhz znam da nije neš ali kad god overclockam kompjuter mi se nakon 5 minuta rada restartira neznam šta da radim pa ako neko ima savjet molim vas da mi pomognete

BTW:Imam AMD Athlon procesor

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

Vrati sve na normalu nisi dobro OC-a nesto samo resetiraj BIOS i nece ti se vise gasiti.

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 21:04 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

imam još jedno pitanje imam neš što se zove Red Storm Overclocking i to mi ograničuje overclock nedopušta mi više od 950 MHZ ali znam da mogu još ako neko zna kako mi pomoć neka odgovori unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

jel pozna netko ovu plocu koju imam i njezine mogucnosti?jer dosad nisam vidio opcija za overclock

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking općenito

Dragi moji, općenito me zanima overclockiranje i prije realizacije želim se što bolje informirat da mi se kao prije ne dogodi da se pokvari grafa i jedan memorijski modul.

Imam procesor koji nema otključan množitelj i tako čitajući Bug, baš prošli broj u temi "Procesori do 1000kn" sam pročitao sistem kako se takvi overclockiraju.

Jesam li dobro shvatio da treba spustit takt memorije i grafičke i tek onda podignuti blck tj. temeljni takt matične koji će podignuti takt procesora, grafe i memorije, dakle čisto teoretsko pitanje?

 

Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Video Card: Palit GeForce GTX 460 1GB
Motherboard: ASUS Striker ROG

Jukebox: http://www.youtube.com/watch?v=3N1GAGPB1t8
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

Pozz može li mi netko dati kakav link od programa s koim se mogu grafe clockat imam XFX HD7850 BE 2Gb pa ako ima kakav dobar programčić za clockanje stavite link neki i još me zanima dali ima kakav programčić s koim mogu podešavat obrtaje na kuleru od proca jel nešta kako gledam taj kuler čini mi se da se nešta sporo vrti imam Arctic Freezer A30 na Phenomu x4 965 pa bi htjeo podić malo okretaje kulera i usput kloknut i proc  na nekih 3,8 ili 4,0 možda ako mogu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

na koliko mogu oc-ati graficku amd xfx r7870 dual dissipation 2gb gddr5 256 bit a da ne diran voltazu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking općenito

To ovisi od kartice do kartice.

 

Diži taktove dok ti ne počne izbacivat kojekakve crte ili kockice ili ti se počne rušit sistem ili driveri što se meni često događalo kada sam neki limit dosegao.

 

Kad dođe do toga spusti taktove za 2-3 MHz i testiraj stabilnost i tako dok nebude stabilna kartica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking općenito
Gigabyte091 kaže...

To ovisi od kartice do kartice.

 

Diži taktove dok ti ne počne izbacivat kojekakve crte ili kockice ili ti se počne rušit sistem ili driveri što se meni često događalo kada sam neki limit dosegao.

 

Kad dođe do toga spusti taktove za 2-3 MHz i testiraj stabilnost i tako dok nebude stabilna kartica.

ostavija san na stock voltazi a to je 0.900 i diga san gpu sa 1000 na 1100,a memory sa 1200 na 1300mhz u trixxx i stisa apply i sad kad otvorin gpu-z aplikaciju stoji 1100/1300 umisto 1000/1200,ali kad san stisa apply nije se nista desilo nikakva promjena tipa instalacija ili nesto drugo,jeli to normalno ili?i sta mi znaci u trixxx zadnja opcija na overclocking board power?to san ostavija na 0 kako je i bilo

12 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

Imam HD 6770 i pokušao sam OC-at sa Catalyst Control Center programom ( tako nešto, uglavnom onaj default koji dođe sa driverima) i podigno sam GPU sa 850 na 960 (max) te digao fan na 100%. Sad mene zanima jel sve u redu ako sam igrao danas nekih 3 sata igre na tom clocku i prošao onaj test što se nudi sa programom? Nije bilo nikakvih artefakta, temp je bila oko 68 max, i nikakve anomalije nisam promjetio. Jel trebam još kakve testove vrtit, ili mogu odsad dok igram držat taj takt?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking općenito

Ako mozda tko zna odg na ovo pitanje bio bih mu jako zahvalan.

Zasto sa porastom broja tranzistora na cipu prema moorevom zakonu ne raste disipacija ?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice