Vodena hlađenja izdvojena tema

poruka: 102
|
čitano: 44.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Vodena hlađenja - hassle-free (GPU)

Zanima me koji su danas najbolji sustavi za v.h. koji se mogu kupiti kao kit ili već gotovi kao procesorski AIO sustavi?
Prije desetak godina gubio sam sate na rezanje cijevi, slaganje pumpi i spremnika, trebalo je nadolijevati vodu i sl. To želim preskočiti...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 7:37 (Tonči).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodena hlađenja

ekwb je najbolji izbor, imas gotovih kitova a ako te zanima nesto jace i skuplje mozes kupovat custom djelove.. 

ja sam sa svojim cisto zadovoljan i nikada vise se nebi vratio na zrak.

na pocetku sam se malo dvoumio izmedu toga zbog pustanja ali sa kompresiskim fitinzima si 1000% siguran

liquid
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 8:16 (zagy15061984).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Ekwb preporuka, ja sam podosta stvari od njih kupio, kao sto zagy rece, nikad vise ne bih na zrak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 18:16 (Leopard_st).
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Leopard_st kaže...

Ekwb preporuka, ja sam podosta stvari od njih kupio, kao sto zagy rece, nikad vise ne bih na zrak.

Ja također planiram kupiti EKWB, pa ako nije problem da nam štošta savjetuješ i nabaciš koju sliku.

14 godina
offline
Vodena hlađenja

ja sam na pocetku takoder bio protiv  vodenog hladenja, ali sam onda nabavio neki jeftinjak custom hladenje prema kojem sam bio previse skeptican da ne propusti , pa sam se odlucio da uzmem sve novo od ekwb-a .. naravno to je islo postepeno..  danas imam drugacije razmisljanje i nikada se vise nebi vratio na zrak .. sistem je tiši, hladniji.....istina je da puno kosta ali ko voli nek izvoli :)))

liquid
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 13:15 (zagy15061984).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vodena hlađenja
zagy15061984 kaže...

ja sam na pocetku takoder bio protiv  vodenog hladenja, ali sam onda nabavio neki jeftinjak custom hladenje prema kojem sam bio previse skeptican da ne propusti , pa sam se odlucio da uzmem sve novo od ekwb-a .. naravno to je islo postepeno..  danas imam drugacije razmisljanje i nikada se vise nebi vratio na zrak .. sistem je tiši, hladniji.....istina je da puno kosta ali ko voli nek izvoli :)))

 Ovo što si ti složio, ja želim sebi :P Trenutno imam samo AIO za CPU...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja
phoenix2003 kaže...
Leopard_st kaže...

Ekwb preporuka, ja sam podosta stvari od njih kupio, kao sto zagy rece, nikad vise ne bih na zrak.

Ja također planiram kupiti EKWB, pa ako nije problem da nam štošta savjetuješ i nabaciš koju sliku.

 Yo, sta te konkretno zanima.

Evo moj setup onako brzinski

 

Cpu block supremacy evo red edition, full nickel.

Gpu blok ek isto full nickel, full cover.

Radiator jedan je xspc rx360, drugi je ek 480 xtx, pumpa je koolance pmp400, zapravo laing ddc 3.2 18W.

Tekucina je ek blood red

Rezervar je ek x3 250mm

tubing je primochill providni

fittinsi su koolance compression 10/13mm.

 

Za neki basic cooling, imho minimum minimuma je 240mm rad, pozeljan je 360, za cpu + gpu idealno je 360+240, ja sam kod sebe malo isao na overkill, hehehe planiram dodati jos jedan 240mm.

 

Sto se slika tice, idu uskoro u temi predestavljana kad prasinu budem cistio, onako da ti opisem, tipicni corsair 900d build.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 19:13 (Leopard_st).
14 godina
offline
Vodena hlađenja

Konkretno, zanima me tubing i termalna pasta.  Ima li problema prilikom montaže grafičkih kartica jer su cijevi veoma kratke u tom dijelu? Koju si termalnu pastu koristio ili si morao koristiti Indigo Xtreme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Nema problema sa tubingom.

 

Pastu na cpu sam koristiom prolimatech pk3, 25 eura tuba(koji sam i ja ludak, hahahaha), a na gpu ek ectoterm, zapravo cini se prepakirana MX2.

 

Ako te jos sta zanima, pucaj.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Leopard_st kaže...
phoenix2003 kaže...
Leopard_st kaže...

Ekwb preporuka, ja sam podosta stvari od njih kupio, kao sto zagy rece, nikad vise ne bih na zrak.

Ja također planiram kupiti EKWB, pa ako nije problem da nam štošta savjetuješ i nabaciš koju sliku.

 Yo, sta te konkretno zanima.

Evo moj setup onako brzinski

 

Cpu block supremacy evo red edition, full nickel.

Gpu blok ek isto full nickel, full cover.

Radiator jedan je xspc rx360, drugi je ek 480 xtx, pumpa je koolance pmp400, zapravo laing ddc 3.2 18W.

Tekucina je ek blood red

Rezervar je ek x3 250mm

tubing je primochill providni

fittinsi su koolance compression 10/13mm.

 

Za neki basic cooling, imho minimum minimuma je 240mm rad, pozeljan je 360, za cpu + gpu idealno je 360+240, ja sam kod sebe malo isao na overkill, hehehe planiram dodati jos jedan 240mm.

 

Sto se slika tice, idu uskoro u temi predestavljana kad prasinu budem cistio, onako da ti opisem, tipicni corsair 900d build.

 nisi isao na overkill

kod mene su se grafe u cf-u grijale na 55  ( naravno klokane) sa 1x 480+ 1x 420mm radiatorom i debljinom crijeva 13/19

dakle taman :))

dosad nisi jos nabacio nikakvu sliku da vidimo koliko si se potrudio :)

liquid
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 20:05 (zagy15061984).
13 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Nije bas nesto pa zato nedam slike, planiram raditi novu reviziju sa titanima pod jesen pa onda bacim koju slibu.

 

btw zagy dao si mi ideju za crijevo koje ti ide iza maticne ploce.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodena hlađenja

Mogu li vas zamoliti za sugestije o instalaciji vodenog hlađenja u Coolermaster Cosmos S 1100 kućištu. Planiram EKWB, ali bojim se da je kućište, pored svega, malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
phoenix2003 kaže...

Konkretno, zanima me tubing i termalna pasta.  Ima li problema prilikom montaže grafičkih kartica jer su cijevi veoma kratke u tom dijelu? Koju si termalnu pastu koristio ili si morao koristiti Indigo Xtreme?

 Ja nešto u zadnje vrijeme razmišljam o Indigo Xtreme da uzmem nije toliko ni skup na osnovu pasti dodju 2 komada u paketu, stim kad ga staviš nema više skidanja inače moraš staviti drugu.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja
phoenix2003 kaže...

Mogu li vas zamoliti za sugestije o instalaciji vodenog hlađenja u Coolermaster Cosmos S 1100 kućištu. Planiram EKWB, ali bojim se da je kućište, pored svega, malo.

 Sta te konkretno zanima, onako na prvu ja bih isao na bay rez zbog prostora, jest da je jebada zrak prazniti iz njega, ali moze se fino srediti, jeli planiras gpu hladiti pored cpu-a?

14 godina
offline
Vodena hlađenja

Da. I GPU (koje planiram ugraditi 3 ili 4) i CPU će biti hlađeni vodom. Ima li potrebe ugrađivati posebne radijatore? Tačnije, da li je pametno potpuno odvojiti hlađenje CPU-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja
phoenix2003 kaže...

Da. I GPU (koje planiram ugraditi 3 ili 4) i CPU će biti hlađeni vodom. Ima li potrebe ugrađivati posebne radijatore? Tačnije, da li je pametno potpuno odvojiti hlađenje CPU-a?

 Mislis na 3-4 grafe?Ako da, onda nista bez corsair 900d.

 

Da ti odgvorim na pitanje, sa dovoljno jakom pumpom i dovoljno rad space-a, nema potrebe odvajati cpu od gpu loopa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 19:28 (Leopard_st).
14 godina
offline
Vodena hlađenja

I pretpostavio sam da ću morati ići na 900D. Hvala, puno si mi pomogao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodena hlađenja

Pozdrav svima!

Nabavio sam nedavno vodeno hlađenje cm nepton 120XL i pošto nemam iskustva s vodenim hlađenjima

zanima me da li je normalno da se čuje protok tekućine u hladnjaku.

Ne čuje se stalno, samo ponekad.

Da li zna netko da li se može smanjiti brzina pumpe jer preko BIOS-a ne reagira vrti se stalno 2700rpm.

Znam da može smanjenjem napona ali u postavkama za fanove u BIOS-u što god uključio nema promjene(matična pod moj PC). 

 

Unaprijed se zahvaljujem i pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodena hlađenja

Ustekaj pumpu chassis fan3 i namjesti u biosu odredjenu temperaturu i za postotak brzine vrtnje venilatora odnosno pumpe

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodena hlađenja

Bok,

 

tražim vodeno hlađenje za fx8320, kučište je nzxt s340.

 

poanta je da bude čim tiše i čim efikasnije - novac ne igra ulogu.

 

Ali tražim gotova riješenja, ne znam da li da uzmem corsair h110 ili neko drugo..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 14:02 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodena hlađenja

Vidi od ekwb 360kit

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
toxic kaže...

Bok,

 

tražim vodeno hlađenje za fx8320, kučište je nzxt s340.

 

poanta je da bude čim tiše i čim efikasnije - novac ne igra ulogu.

 

Ali tražim gotova riješenja, ne znam da li da uzmem corsair h110 ili neko drugo..

 

 

 Original corsovi ventovi koji su u kompletu su preko 1000 okretaja iritantno glasni, makar do 1000 dobro hlade.

Ako ne voliš previše elektronike i nije ti važno osvjetljenje cors znaka slobodno uzmi H 110 ne budeš požalio.

 

Osobno sam te ventove zamjenio Noctuinim i sad je dobro, bdw 5 godina gare...

10 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Ako novac ne igra, odeš u Linksa i kažeš: "Dobar dan, molim vas dajte mi najskuplje vodeno hlađenje za to i to koje paše u to i to kućište."
Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mrki_tua kaže...
Ako novac ne igra, odeš u Linksa i kažeš: "Dobar dan, molim vas dajte mi najskuplje vodeno hlađenje za to i to koje paše u to i to kućište."

 Oni imaju neptun 240m i to je najskuplje vodeno koje imaju

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja
toxic kaže...

Bok,

 

tražim vodeno hlađenje za fx8320, kučište je nzxt s340.

 

poanta je da bude čim tiše i čim efikasnije - novac ne igra ulogu.

 

Ali tražim gotova riješenja, ne znam da li da uzmem corsair h110 ili neko drugo..

 

 

 Pred nekoliko dana uzeo h80i upravo za taj proc, Klokao ga na 4.5 i trenutno radi sve stabilno . H80i je malo glasno kada radi na 100 posto , kao sta je kolega rekao ti stock fanovi su glasni . Mislim da bi ti h80i bilo sasvim dovoljno ;)

15 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
Adict kaže...
toxic kaže...

Bok,

 

tražim vodeno hlađenje za fx8320, kučište je nzxt s340.

 

poanta je da bude čim tiše i čim efikasnije - novac ne igra ulogu.

 

Ali tražim gotova riješenja, ne znam da li da uzmem corsair h110 ili neko drugo..

 

 

 Pred nekoliko dana uzeo h80i upravo za taj proc, Klokao ga na 4.5 i trenutno radi sve stabilno . H80i je malo glasno kada radi na 100 posto , kao sta je kolega rekao ti stock fanovi su glasni . Mislim da bi ti h80i bilo sasvim dovoljno ;)

 zapravo mi je i najbitnije da bude tiše.

 

Postignuti rezultat sa tim vodenim mi se sviđa dakle ne trebam ništa skuplje to ste mi pomogli.

 

No stvarno bih onda htio da bude tiho. Ja sam prvo mislio uzet dual jer sam mislio da mu treba manje snage da postigne željeni rezultat.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodena hlađenja
toxic kaže...
Adict kaže...
toxic kaže...

Bok,

 

tražim vodeno hlađenje za fx8320, kučište je nzxt s340.

 

poanta je da bude čim tiše i čim efikasnije - novac ne igra ulogu.

 

Ali tražim gotova riješenja, ne znam da li da uzmem corsair h110 ili neko drugo..

 

 

 Pred nekoliko dana uzeo h80i upravo za taj proc, Klokao ga na 4.5 i trenutno radi sve stabilno . H80i je malo glasno kada radi na 100 posto , kao sta je kolega rekao ti stock fanovi su glasni . Mislim da bi ti h80i bilo sasvim dovoljno ;)

 zapravo mi je i najbitnije da bude tiše.

 

Postignuti rezultat sa tim vodenim mi se sviđa dakle ne trebam ništa skuplje to ste mi pomogli.

 

No stvarno bih onda htio da bude tiho. Ja sam prvo mislio uzet dual jer sam mislio da mu treba manje snage da postigne željeni rezultat.

 

 

 Gle h80i ima svoj softwareu kojemu ti reguliras ventilatore te postoji quiet mode di ventovi odu na 1000rpm i to je stvarno tiho . Meni rade na 2000rpm i malo se cuju ali meni nesmeta toliko , a ako ti smeta onda stavis quiet mode i mirna bosna ;) h80i bi ti bilo sasvim dovoljno za taj proc . 

15 godina
offline
Vodena hlađenja

Na kraju sam uzeo CM Nepton 240m..

 

došao u links pomirio se da košta 990 kn na kraju oko 700kn cijena :) mislim da je to za ovo vodeno super.. montirao i radi odlično.

 

no imam jednu dilemu.

 

Čitao sam malo o tome te sam vodenu pumpu uštekao u cpu opt a fanove radijatora na cpu fan? jel to tako treba biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodena hlađenja

vodeno je dobras tvar, ovi closed loop su odlicni od dcorsaira pa nadalje, ubaci spji i cao djaci. steta je samo sto tako nesto nema i za GPU....

 

ja sam planirao dici svoja oba sistema sa 4 grafike na vodu aaali..

 4 GPU bloka, bridge, cpu, radijatori cuda.. ode preko 1000 EURa za jedan sistem.. sto je jos gore nisam nikad custom loopve radio abas mi se ne trgaju cooleri i samostalno trga ovo na preskupim grafikama...

kad bi bio neki sistem daodnese nekome ljudi sve sastave 100% sigurno.. a ovako zajebancija

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodena hlađenja
mirkoj kaže...

vodeno je dobras tvar, ovi closed loop su odlicni od dcorsaira pa nadalje, ubaci spji i cao djaci. steta je samo sto tako nesto nema i za GPU....

 

ja sam planirao dici svoja oba sistema sa 4 grafike na vodu aaali..

 4 GPU bloka, bridge, cpu, radijatori cuda.. ode preko 1000 EURa za jedan sistem.. sto je jos gore nisam nikad custom loopve radio abas mi se ne trgaju cooleri i samostalno trga ovo na preskupim grafikama...

kad bi bio neki sistem daodnese nekome ljudi sve sastave 100% sigurno.. a ovako zajebancija

 ¸kako kome.. meni je npr gust sastavljati i rastavljati

liquid
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice