Battlefield V

poruka: 8.820
|
čitano: 1.352.645
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield V - Nebrušeni dijamant
14 godina
offline
Re: Battlefield V
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

 Znači BF 1.5 ukratko?

Sjedi 1
14 godina
offline
Battlefield V

Kupio BF5 bila neka akcija na g2play za 42€ 

nadam se da bude ok igra

Samsung S8+
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

 

Moguće, ali pazi masa ljudi nakon stotina sati igranja BF4 i 5 godina nakon izlaska još uvijek igra ili barem kad upali pomisli kako je ovo dobra igra. I ja nakon 700+ sati igranja s vremena na vrijeme reinstaliram BF4 i odmah na prvoj partiji osjetim koliko je to kvalitetnija igra od svih narednih BF izdanja.

 

Da je uzeti BF4 i redizajnirati spotting sistem, night vision i neke gadgete to bi bila najbolja igra svih vremena, ali jebiga to se nebi prodalo u 20 milja primjeraka jer se noobovima neda učiti kako igrati nego svi žele run&gun lucky strike gdje vrijeme provedeno u igri nije nikakva značajnija prednost. Lakše je uzeti automatico i iz hipfirea potući cijeli skvad u par sekundi nego malo razmišljati i taktizirati. Lakše je ući u avion i nabiti 20 kill streak iz prve nego 20 sati učiti kako pravilno upravljati letjelicom. Lakše je letjeti ko muha bez glave nego držati jedno oko na minimapi. Itd. itd.

 

Problem je kod BF-a da što je "bolji" to privlači manji broj potencijalnih kupaca. Što gluplji, jednostavniji i više COD-ovski to je potencijalno tržište mnogo veće. I nije to samo za BF, već za većinu gaming industrije. Danas je gaming mainstream aktivnost, popularniji kao nikad prije, više ljudi na dnevnoj bazi gleda twitch nego CNN, rekordi prodaje i rekordi igrača se obaraju iz mjeseca u mjesec, tako da developeri više nemoraju raditi igre koje će zadovoljiti hardcore gamere već igre koje će biti casual i privlačne što većem broju ljudi.

 

Što se tiče BFV sama EA je u strah od flopa. Koliko su para bacili na marketing preko youtubera je rekord do sada. Nema gaming youtubera koji nije obradio BFV closed alphu. Čak i oni koji su tradicionalno COD youtuberi su uzeli pare i napravili par videa. Znaju da veliki dio zajednice vidi BFV kao BF1 reskin i sa premalo pozitivnih pomaka i strah ih je da ukidanje premiuma neće privući dovoljan broj kupaca da bi se opravdalo. Prošle godine je BF1 predvodio listu EA igara sa najvišom zaradom, misliš da od BFV očekuju nešto manje od toga?

 

Daj da ti odmah napišem što da ove godine igraš ako ih se već nisi zasitio ili prethodno odigrao:

1. Overwatch

2. R6S

3. Far Cry 5

4. GTA V (story mode)

5. PUBG

 

Sve su ove igre već etablirane, ali još uvijek nemaju poštene konkurencije (nažalost) tako da ako si nešto od toga propustio slobodno navali.

 

Ako želiš probati neke "indie" naslove:

1. This War Of Mine

2. Startup Company

3. Fallout Shelter

4. Papers, please

 

Ako želiš neku alternativu exploration/building:

1. Subnautica

2. Cities/skyline

 

I ako želiš neku strategiju:

1. Civilizations VI

2. Galactic Civilizations

3. Tropico V

4. Football Manager

 

Za sve ove igre je osobno jamčim da su dobra investicija.

 

Za igre koje jamčim da nisu dobra investicija vremena ni novca su sljedeće:

1. BF1

2. Fallout V

3. Doom

4. Payday 2

5. PES i FIFA (ako jedno moraš uzmi FIFU, ali pripremi živce i novce)

6. AC: Origins

 

Sve ostalo može proć (čak i COD) ili nisam igrao.

 

Ako imaš PS4 obavezno odigraj Detroit: Become Human.

 

2018. izlazi Tropico VI, a narednih godina su must have Cyberpunk 2077, RDR2 i The Last Of Us 2. Nažalost ove dvije su PS ekskluzive ali bar je cijena sada relativno niska.

 

Ukratko, BF franšiza je izgubila svoj sjaj i svoju draž i moj ti je savjet da uštediš novce i vrijeme i investiraš ih u neku bolju igru.

 

Ove igre koje sam ti gore nabrojao su ti 1000 sati bez problema, čak i ako nemaš strpljenja tako da, pogotovo ako nisi neki hardcore ili redoviti gamer bi ti trebalo trajati veoma dugo.

 

Ja sam za usporedbu FM2014 i FM 2015 zajedno oko 1500 h, PES2015 i PES2016 zajedno preko 2000 sati (igrao non stop sa frendovima i online dok smo bili na faksu), 2k15, 2k16, 2k17 i FIFA 16,17 oko 1000 sati, BF4 i OW skoro 1500 sati, Gal CIv II i III, CIv V i VI i Tropico IV i V preko 1000 sati.  Ima tu još toga što sam izostavio i za neke nemam podataka, ali želim ti reći da će te od ovoga gore nešto sigurno navući tako da se nemoraš brinuti, ostavi se smeća što je BF franšiza postala i okreni se kvalitetnim naslovima.

 

Iskreno da me se pita u koje vrijeme PC Gaminga bi se htio vratiti kronološki bi ovako nabrojao. MOH: Allied Assault (2002), GTA Vice City (2002/2003), NBA Live 2003 (imao si direkt spajanje na prijatelja za online igru), GTA: SA (2004/2005), COD 4 (2007/2008), FM (2008). Zlatno doba PC gaminga. Nakon toga je isto bilo dobrih igara ali se je sve više svodilo na kapitalizam, masa para ti je trebalo za računalo koje može nešto pokrenuti, masa novca ti je trebalo za igre jer ih više nisi mogao piratizirati,  prešlo se je na online multiplayer, sve se je više svodilo na grafiku, a ne na gameplay i zabavu i sve su veća očekivanja bila od samih igara. Također milenijalci su prelazili iz srednje škole na faks pa je i tu došlo do promjena.

 

Što se tiče BF franšize, nemoj da te ovdje ljudi zavaravaju, za nju do prije par godina nitko nije ni čuo. Kad se je pričalo o FPS-u znalo se je na što se misli, to je bio COD i samo COD jer ga se je moglo piratizirati i igrati online besplatno. Čak su i brojke prodaje jedne i druge franšize tome dokaz, COD ih je uništavao na potenciju. I danas se bolje prodaje, ali ne toliko. Do akvizicije DICE-a BF je igralo svega 5 ljudi i to su bili njihovi developeri, nakon akvizicije prešlo se je na frostbite i krenulo sa BF BC i BF BC2 što također nitko živ nije igrao (osim par ovih noobova što će ti se ovdje javiti), pogotovo u Hrvatskoj. Sa Frostbiteom 2 i BF3 su zauzeli konkretnu poziciju na tržištu. U mainstream su prešli nakon fijaska sa lansiranjem BF4 i nakon nastupa u ERB-u u 2013 i od tada je BF i službeno postao COD-ov najveći konkurent iako su to zapravo potpuno drukčije igre. Najveću popularnost franšiza je zapravo stekla sa lansiranjem BF1, ali to duguje alienizaciji COD-a i okretanju njihovih igrača prema alternativama.

 

 

 

15 godina
offline
Battlefield V

Fallout V nije dobra investicija,a igra još nije ni izašla

AC: Origins najbolji nastavak još od Black Flagsa i opet ne valja.

 

Al stvarno si biser, ničime izazvan napišeš tu zid od posta i preporučaš liku igre iako nije ni pitao za to.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 8:55 (Jack Sparrow).
Moj PC  
12 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Battlefield V
Jack Sparrow kaže...

Fallout V nije dobra investicija,a igra još nije ni izašla

AC: Origins najbolji nastavak još od Black Flagsa i opet ne valja.

 

Al stvarno si biser, ničime izazvan napišeš tu zid od posta i preporučaš liku igre iako nije ni pitao za to.

 

Lik je ispisao knjigu kao odgovor na jednu rečenicu u kojoj ga nitko nije ni pitao za mišljenje. Dao bi se zanimljivi psihološki profil napraviti iz ovoga. 

 

Osobno, prestao sam čitati nakon što je preporučio i jamčio za PUBG. Za PUBG ne može jamčiti više ni Bluehole.

15 godina
offline
Re: Battlefield V
Jack Sparrow kaže...

Fallout V nije dobra investicija,a igra još nije ni izašla

AC: Origins najbolji nastavak još od Black Flagsa i opet ne valja.

 

Al stvarno si biser, ničime izazvan napišeš tu zid od posta i preporučaš liku igre iako nije ni pitao za to.

 Bas koji pacjent..., ali doslovno SAV kredibilitet je izgubio (mada nije ga nikad ni imao) kada je napisao da "cak i CoD moze proci (iako ga nisam igrao)" igra koja je bila totalni flop, ima 3k igraca, neki modovi NE RADE jer nema playbase, morali su napraviti OVERHAUL sistema jer je bio shit.., to recimo "moze proci" ali BF1 nikako jer nije po njegovom subjektivnom receptu.
Pljuje BF vagina jer je gledao par videa, toliko je teligentan da na osnovu tog donosi zakljucke..., katastrofa kakvih sve pacjenata ima...

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
10 godina
offline
Re: Battlefield V
D-wook kaže...
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

 

Moguće, ali pazi masa ljudi nakon stotina sati igranja BF4 i 5 godina nakon izlaska još uvijek igra ili barem kad upali pomisli kako je ovo dobra igra. I ja nakon 700+ sati igranja s vremena na vrijeme reinstaliram BF4 i odmah na prvoj partiji osjetim koliko je to kvalitetnija igra od svih narednih BF izdanja.

 

 

Za igre koje jamčim da nisu dobra investicija vremena ni novca su sljedeće:

1. BF1

2. Fallout V - prošao si pa znaš? aha joj da, još nije ni izašla 

3. Doom

4. Payday 2

5. PES i FIFA (ako jedno moraš uzmi FIFU, ali pripremi živce i novce)

6. AC: Origins -  jedan od boljih AC naslova, al ne valja 

 

 

Ja sam za usporedbu FM2014 i FM 2015 zajedno oko 1500 h, PES2015 i PES2016 zajedno preko 2000 sati(igrao non stop sa frendovima i online dok smo bili na faksu), 2k15, 2k16, 2k17 i FIFA 16,17 oko 1000 sati, BF4 i OW skoro 1500 sati, Gal CIv II i III, CIv V i VI i Tropico IV i V preko 1000 sati.  - jesi ti uopće ziher da si išao na faks? Upravo si nabrojao preko 6000h igranja u ajmo reć 3 godine ??? Kaj si igrao 8 sati dnevno pet dana u tjednu??? 

 

 

Što se tiče BF franšize, nemoj da te ovdje ljudi zavaravaju, za nju do prije par godina nitko nije ni čuo. - I'm done 

 

koji si ti lik jbte....treba te izmislit majke mi

 

 

 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 17:57 (MasterG).
11 godina
offline
Re: Battlefield V
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

ovo kao da sam ja napisao za bf1 i bf4..

nadam se da će mi se svidit bf5 al cisto sumnjam


jel ima jos netko ovdje problem kao ja da vise ne uziva igrajuci niti jednu igru? sve mi dosadi za par sati.

12 godina
offline
Re: Battlefield V
Meni dosadi sve nakon par jednocifrenih sati (ako i toliko), ali bf i fifa nikad ne dosade. Sve igre se mijenjaju na konzoli al ove dvije ostaju cak i nakon sto dodje nova igra, i dan danas znam baciti koji sat bf4.
PSN Tokioplastic292
15 godina
moderator
offline
Re: Battlefield V
b00 kaže...
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

ovo kao da sam ja napisao za bf1 i bf4..

nadam se da će mi se svidit bf5 al cisto sumnjam


jel ima jos netko ovdje problem kao ja da vise ne uziva igrajuci niti jednu igru? sve mi dosadi za par sati.

 To je zato jer vjerojatno sami igrate..

Ja isto nebi sam pol sata izdržao,al kad je ekipa tu onda nije problem svaki dan 2-3-4h. 

 

سمندری ڈاکو
13 godina
offline
Re: Battlefield V
pirat kaže...
al kad je ekipa tu onda nije problem svaki dan 2-3-4h. 

 

 ++

 

kad je ekipa da se provocirate, zezate, posvađate, pobjedite i onda još do 2 ujutro pričate to je to.

 

nažalost raspale su se neke ekipe, pogubilo se to, ali ajde, sabere se nešto, tu i tamo.

 

Polažem velike nade u bf5 da se opet nešto formira, ne kao bf3, ali bar nešto slično tome.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
6 godina
offline
Battlefield V

Citajuci Divukov post shvatio sam koliko mi fali M4X.

Koje bi to naucne rasprave o M16 bile.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Battlefield V

Jel se zna kada izalzi BETA? :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Battlefield V
D-wook kaže...

 

Što se tiče BF franšize, nemoj da te ovdje ljudi zavaravaju, za nju do prije par godina nitko nije ni čuo.  Do akvizicije DICE-a BF je igralo svega 5 ljudi i to su bili njihovi developeri, nakon akvizicije prešlo se je na frostbite i krenulo sa BF BC i BF BC2 što također nitko živ nije igrao (osim par ovih noobova što će ti se ovdje javiti), pogotovo u Hrvatskoj. 

 

 

 

Brzo popit ljekove, nemoj da ti se vise ikad desi da zaboravis pa pises ovakve nebuloze.

 

15 godina
offline
Battlefield V

Cuj ovog BF:BC2 sto nitko nije igrao...... a uz BF3 valjda najbolji BF ikada

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 12:48 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield V
Japanac1 kaže...

Jel se zna kada izalzi BETA? :)

 Još ne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Battlefield V

Šta igrat sad do bf...?= 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Battlefield V
b00 kaže...
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

ovo kao da sam ja napisao za bf1 i bf4..

nadam se da će mi se svidit bf5 al cisto sumnjam


jel ima jos netko ovdje problem kao ja da vise ne uziva igrajuci niti jednu igru? sve mi dosadi za par sati.

 Nazocan!

 

Ugasi sve na pola godine, dobae reset.

15 godina
offline
Re: Battlefield V
C3c1l kaže...
D-wook kaže...

 

Što se tiče BF franšize, nemoj da te ovdje ljudi zavaravaju, za nju do prije par godina nitko nije ni čuo.  Do akvizicije DICE-a BF je igralo svega 5 ljudi i to su bili njihovi developeri, nakon akvizicije prešlo se je na frostbite i krenulo sa BF BC i BF BC2 što također nitko živ nije igrao (osim par ovih noobova što će ti se ovdje javiti), pogotovo u Hrvatskoj. 

 

 

 

Brzo popit ljekove, nemoj da ti se vise ikad desi da zaboravis pa pises ovakve nebuloze.

 

 Uf uf ovo sam nekako preskocio procitati.

Daj i meni koji lijek da progledam i budem prosvijetljen da je Zemlja ravna ploca.

 

5 ljuda,a?

13 godina
offline
Battlefield V

 

šteta što flakfire radi kako ea kaže, inače odličan i detaljan, ali bojim se da će imat plaćene videe kad igra izađe :(

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V

Ne brini se, svi su oni već sada u džepu EA. Nema niti jednoga koji je uopće spomenuo kako BFV baca na BF1 i stilski i mehanički iako su o tome glavni komentari na svim njihovim videima.

Jedino što loše o igri smiju reći jest stvari koje se i očekuju da ne rade kako spada u closed alphi.

 

Tražiti od plaćenih youtubera mišljenje o igri je isto kao da ga tražiš od PR odjela EA-a jer oni to zapravo i jesu. Bojkotiraj svu tu stoku, sam probaj igru ako ti gameplay videi nisu dovoljni i ne daj im ni lipe jer to nisu ni zaslužili.

 

2018. je godina, a ne postoji jedan pošteni FPS za odigrati. To ti dovoljno govori koliko je industrija prošla u quracz.

12 godina
offline
Re: Battlefield V
D-wook kaže...

 

 

2018. je godina, a ne postoji jedan pošteni FPS za odigrati. To ti dovoljno govori koliko je industrija prošla u quracz.

 A Insurgency Sandstorm?

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
6 godina
offline
Re: Battlefield V
Soldier977 kaže...
D-wook kaže...

 

 

2018. je godina, a ne postoji jedan pošteni FPS za odigrati. To ti dovoljno govori koliko je industrija prošla u quracz.

 A Insurgency Sandstorm?

 Ma zanemari njega. Ako igrica nema aimlock ili nije napravljena za super-casual ekipu ne valjaju mehanike. A ako je napravljena za super-casual ekipu onda opet ne valja jer je casual smece.

Zabavan je on lik ali nije dosljedan.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V
b00 kaže...
Frki1988 kaže...

Pola sata igranja i nikakav poseban dojam, sve isto, dosadno. Vjerovatno sam se zasitio :/

ovo kao da sam ja napisao za bf1 i bf4..

nadam se da će mi se svidit bf5 al cisto sumnjam


jel ima jos netko ovdje problem kao ja da vise ne uziva igrajuci niti jednu igru? sve mi dosadi za par sati.

 Ne znam koliko brojiš ljeta, al ev ja sam u svojim 30im. Igram igre od djetinjstva, od sega-mege pa do ps4, a pc je uvijek tu. Vjerujem da mi je dosadio koncept. Koliko god bio "hrđav", PUBG je bio osvjezenje koje me je zalijepilo za stolicu dobrih 1k sati. 

Imam ja neku ekipicu s kojom igram, oni se dobro zabavljaju a je vise i ne. Tako da je vjerovatno do mene. 

Ne ocekujem ja nista revolucionarno, ali kad nahajpaju glupost da tenk prolazi kroz kucu... i oko toga im se vrte trejleri, onda nije ni cudo sto mi dokur*i nakon par sati. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V
@D-wook
Postoji posteni fps. Arma3 koth. Napokon na danasnjem hardwareu radi kolko tolko pristojno. Ja se bas gustam :)
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
offline
Re: Battlefield V
Soldier977 kaže...
D-wook kaže...

 

 

2018. je godina, a ne postoji jedan pošteni FPS za odigrati. To ti dovoljno govori koliko je industrija prošla u quracz.

 A Insurgency Sandstorm?

 izuzetna igra koja je postigla puno, ali nekad samu sebe preozbiljno shvaća.

Modovi igre su dosadni, mape bezvezne, a svaki gun moraš tapkati da bi išta postigao. ekipa masovno i baš ružno kampa, i treba ti cijeli team na voice.

 

Ima svojih trenutaka, zabavna je, nadam se da će sandstrom nastaviti na onom što je jedinica napravila, ali kraj novog bf,cod i world war 3 te ovih koji su vani pubg/fort/ow/rs6 ne znam koliko veliki community može okupiti, a to ti znači i manje domaćih igrača, teže okupit skvad i team i onda nekako gubi volju čovjek kad solira.

 

za 24 eura, koliko mi je cijena radi popusta ne izgleda loše, ali budem betu probao.

Svakako vrijedi 30e

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 11:55 (fila2208).
12 godina
offline
Re: Battlefield V
fila2208 kaže...
... ali kraj novog bf,cod i world war 3 

 

 Pitanje je šta je taj WW3 i hoće li išta valjati. Ovako na papiru zvuči obećavajuće.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
13 godina
offline
Re: Battlefield V
Soldier977 kaže...

 

 Pitanje je šta je taj WW3 i hoće li išta valjati. Ovako na papiru zvuči obećavajuće.

 A gle, moderan setting, podosta inovacija...sve je tos ad na papiru, ali vidjet ćemo, pratim krajičkom oka razvoj te igre, pa ćemo vidjeti. Tko zna možda uspije. I inusrgency je bio takav pa je eto dogurao do dvice i popularizirao se.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Battlefield V

Imal kakvih igara za igrati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield V
ivanec kaže...

Imal kakvih igara za igrati?

 Samo Escape From Tarkov.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield V - Nebrušeni dijamant
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice