Call of Duty: Black Ops IIII

poruka: 151
|
čitano: 30.430
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Official site

 

Publisher: Activision

Developer: Treyarch

 

Release date: 12.10.2018.

Platforms: PS4/XBOX/PC

Private Beta for PS4: 03.08. - 08.08

Open Beta all platforms 10.08. - 13.08. 2018

 

Najvažnije značajke:

- izvorni PC port

- integracija preko Battle.net

- longer TTK for more tactical and strategic team-oriented gameplay

- emphasis on objective-based gamemodes

- battle royal mode called "Blackout"

- no single player campaign

- zombie mode returns

 

Kratka povijest COD-a na PC-u:

Nakon nevjerojatnih uspjeha na svim poljima sa svojim ranijim naslovima COD franšiza se je od 2010. godine počela fokusirati na konzole zanemarujući svoju PC zajednicu. Mnogi problemi doveli su do toga da se igrači COD-a na PC-u broje jedva u nekoliko tisuća, a da starija izdanja igre poput COD4: Modern Warfare još uvijek privlače veći broj igrača od potpuno novih naslova.

Najveći problemi COD-a na PC-u su:

- konzolaški port

- no anticheat service

- no developer support

- no mod support

- veća konkurencija među FPS igrama

- preferencije PC igrača

- cjenovna politika

 

Activision je u suradnji sa Treyarchom obećao preporoditi PC zajednicu i sa Black Ops IIII igrom riješiti mnoge navedene probleme. Hoće li to uistinu uspjeti?

 

Reakcije yutubera na private Betu:

 

TL:DR youtubera svodi se na to da njihov dojam ovisi o njihovom backgroundu i koliko su upoznati sa COD franšizom. Tradicionalni COD youtuberi naveliko kritiziraju novi smjer igre dok youtuberi koji inače obrađuju druge FPS naslove hvale pokušaj COD-a prema mnogo zrelijoj i taktičnijoj igri.

 

Glavne kritike odnose se na:

- operateri sa abilityima i više timski orijentirana igra podsjećaju na neku simbiozu Overwatcha i RainbowSix Siege-a

- zbog svih promjena igra postaje mnogo više kompetitivnija nego primjerenija casual solo igračima koji čine većinu zajednice

- mape dizajnirane sa Jetpackovima i wall-runningom u mislima (pretpostavljaju da su developeri od toga odustali u zadnji čas)

- 3 lane maps

- grafika i mnogi grafički i estetski elementi identični kao u Black Ops III

- visoki TTK i promjena sustava killstreakova uništava pubstomping i najvažnije adrenalinske elemente za solo igrače

- igra namjenjena i napravljena za kompetitivnu scenu, a ne za casual zajednicu

- makinacije sa masom verzija igre od kojih niti jedna ne uključuje sve planirano

- Activision je izjavio da je igra u developmentu već 3 godine, ali po njihovom mišljenju grafički napredak je nikakav i mnogi elementi su reciklirani pa pretpostavljaju da se na ovoj igri nije radilo više od 6 mjeseci

 

Pohvale youtubera odnose se na:

- integraciju sa Battle.net što bi trebalo riješiti problem cheatinga i dovesti socijalni aspekt (druženje, komunikacija) na jednu višu dimenziju

- govore da iako je igra postala više taktičnija i timski orijentirana još uvijek je to stari poznati COD osjećaj koji se nije izgubio i da to nije potpuno nova igra kao što neki spominju

- veća fokusiranost na headshottove zbog većeg TTK

- velika raznolikost gamemodova od tradicionalnih pa sve do Zombia i Blackouta

 

Što mislite o novom izdanju COD-a i namjeravali te ga kupiti?

Koliko novi COD može otkinuti igrače sa PUBG-a, R6S i OW-a, tri igre koje drže veliku većinu FPS zajednice na PC-u koja želi nešto platiti i probiti se na PC tržište?

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII

Sve ovisi kako to bude u praksi sobno igram jos ponekad ps4 Black ops 3 ali to nema veze sa taktikom ali je svejedno zabavno ponekad baciti rundu. za sada mi je cs go ipak takticki najbolja igra ako se igra sa dobrim timom koji suraduje ako ne sve pada u vodu. Black Ops 4 cu nabaviti iako ne odmah pri izlasku a sad dali za ps4 ili PC moram vidjeti gdje mi je zabavnije igrati u zadnje vrijeme mi je cod zabavniji ma konzoli iako nemogu ni blizu dobro ciljati sa kontrolerom kao sa misem.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII

Ma ne cilja ovaj COD na konkurenciju CS:GO, neide se do te razine da moraš napamet znati patterne kao u SCGO ili da moraš znati svaki ugao i kut mape kao u R6S. Ideja je da igra ostane jednostavna za igrati i naučiti, ali istovremeno izazovna za hardcore kompetitivne gamere koji se žele nadigravati u timovima. Praktički mislim da se ide na ono ako želiš run&gun kao i dosada to možeš na nekim gamemodovima kao team deathmatch dok su drugi gamemodovi više namjenjeni za suradnju među igračima nego za twitch shootanje.

 

Sve ove promjene idu još više na ruku PC-u kao platformi, ali i dalje je pitanje da li će se brojke popraviti jer već godinama slijedimo isti obrazac. 20000 na izlasku, 10000 u prosincu i nakon nove godine već smo na oko 5000 aktivnih igrača u multiplayeru što je totalna katastrofa.

 

Na konzoli će COD biti najprodavanija igra kao i svake godine, to nema sumnje, a i tamo nema neke konkurencije. Iako svi najavljuju potpuni potop jer se casualcima neće sviđati, ljudi očito ne hvaćaju da konzolaškog casualca nije briga niti išta zna o TTK, taktici, strategiji, timskoj igri itd. Većini populacije koja kupuje i igra COD na konzoli će i ova igra biti ne samo dobra, nego i pozitivno drugačija zbog svih promjena. No što da drugo kažem osim toga da COD, kao ni svaka druga FPS igra jednostavno nemože dosegnuti svoj puni potencijal na konzoli naprema PC-u što zbog hardverskih ograničenja, što zbog tipkovnice i miša i na kraju zbog drugačijeg mentaliteta igrača.

 

Da mi netko može garantirati da će se svi gamemodovi moći igrati najmanje 6 mjeseci jer će biti dovoljno igrača da ih popune ja bi odmah istog trena preordao igru za 100$, ali ne dolazi u obzir da dam toliko novca ako za dva mjeseca više neće biti nijednog gamemodea osim TDM-a.

 

Pitanje se također postavlja koliko je uspješnost OWL-a utjecala na razvoj COD-a i njegov okret prema kompetitivnoj igri. Da li je u nekim dugoročnim planovima osmišljena COD Liga po uzoru na OWL? Jer iako je COD i do sada imao kompetitivnu scenu, ona nije privlačila ozbiljnije brojke ponajprije zbog toga što se igra na konzolama.

9 godina
neaktivan
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Bas me zanima hoće li idući Black Ops biti V ili će dodati još jednu crticu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

 "-no single player campaign"  to mi je još uvijek nepojmljivo i nikako sa se naviknem na tu činjenicu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Zadnji pravi COD je COD4, kraj price.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
JozoBozo121 kaže...

Bas me zanima hoće li idući Black Ops biti V ili će dodati još jednu crticu.

Meni se čini da bi mogli strategijom da jednu godinu izbace jedan malo više kompetitivno timski orijentirani COD kao BOIIII, a jednu godinu običan COD kao do sada. Tako bi zapravo igre imale dvogodišnje trajanje, a pokrili bi mnogo širi žanr.

 

dtdtdt kaže...

 "-no single player campaign"  to mi je još uvijek nepojmljivo i nikako sa se naviknem na tu činjenicu

Sve je u novcima. Kampanja od 6-7-8 sati je skupa i time consuming, a nema nikakav replay value i što je još važnije ne donosi nikakav ekstra profit. Zna se gdje je profit danas, microtransactions-lootboxes-DLC itd, a sve je to vezano za multiplayer. Umjesto kampanje su odlučili izraditi Blackout, vidjeti ćemo kako će to ispasti, ali prateći današnje trendove to je bio logički poslovni potez. Ja sam osobno COD-ove nakon MW3 igrao samo zbog kampanje, ali što ćeš nije za to nikoga briga, samo $.

 

el.šef kaže...

Zadnji pravi COD je COD4, kraj price.

 COD4 je i zadnji koji je imao MOD support ako se ne varam, a takvo nešto je iznimno važno za PC zajednicu. Zato je, osim što je bila revolucionarna i za to vrijeme inventivna igra, tako dugo preživjela i stekla kultni status u PC gamingu zbog MOD podrške.

 

COD4 je najbolji u serijalu, ali nije "zadnji pravi". Sve do MW3 (2011) je bilo odlično. BO2 (2012) je bio u redu, ali nakon toga se je sve raspalo. Ghosts, AW, BO3, IW i WWII su sramotni cash grabovi bez da se je uopće razmišljalo o bilo čemu osim o parama. PC podrška nepostojeća, inovativnost nepoznat pojam, a napredak u bilo kojim elementima gotovo nikakav. Igra i dan danas izgleda isto kao prije 5 godina, a ni sys requirementsi se nisu značajnije mjenjali.

 

Da se je uzelo vremena i svaki nastavak zbilja razvijao po 2-3 godine, a ne štancalo kopije svakih godinu dana, franšiza nikada nebi dotakla ovakvo dno jer za takav tip shootera će uvijek biti velika potražnja, a COD u tom aspektu nikada nije imao pravu konkurenciju niti na jednoj platformi.

 

Naravno, nebi se zaradilo ni približno mnogo kao što je je zaradilo izbacivanjem nove igre svake godine koja je praktički reskin prijašnje, ali sve kad tad dolazi na naplatu.

7 godina
neaktivan
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Jel tko pokušao pokrenuti betu za PC?

 

Stalno javlja Please restart the game using the Battle.net app.

 

Vidim na netu da svi imaju taj problem. Neki su ga riješili tako da su išli na cod stranicu i tamo stisnuli redeem key koji su onda prebacili na Blizzard acc, ali meni nikad ne piše "you have already redeemed your key" tako da nemam što prebaciti.

 

Kad misliš da Activision nemože još niže pasti, a ljudi nisu sposobni omogućiti igranje open bete na PC-u.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
D-wook kaže...

Jel tko pokušao pokrenuti betu za PC?

 

Stalno javlja Please restart the game using the Battle.net app.

 

Vidim na netu da svi imaju taj problem. Neki su ga riješili tako da su išli na cod stranicu i tamo stisnuli redeem key koji su onda prebacili na Blizzard acc, ali meni nikad ne piše "you have already redeemed your key" tako da nemam što prebaciti.

 

Kad misliš da Activision nemože još niže pasti, a ljudi nisu sposobni omogućiti igranje open bete na PC-u.

 jel si napravio preorder ili?

samo ljudi s preorderom mogu igrat a svi ostali u open beti danas od 19h navecer

14 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
el.šef kaže...

Zadnji pravi COD je COD4, kraj price.

 da jos da tome dodamo da urade remake bilo bi odlicno 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
dreadmoore kaže...
el.šef kaže...

Zadnji pravi COD je COD4, kraj price.

 da jos da tome dodamo da urade remake bilo bi odlicno 

 napravili su ga ali kao najvece smece.. ..

15 godina
neaktivan
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Open beta? Gdje...? open a trazi key LOL

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Sad od 19 sati je počelo sa "connecting to online service".

 

Ali to ne uspije i onda se vrati na "restart the game using Battle net". Vjerojatno su im serveri preopterećeni. Treba pokušati kasnije....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
D-wook kaže...

Sad od 19 sati je počelo sa "connecting to online service".

 

Ali to ne uspije i onda se vrati na "restart the game using Battle net". Vjerojatno su im serveri preopterećeni. Treba pokušati kasnije....

 ja sam odigroa nekih 1h i igra je cisto okey... no ne vidim neku razliku od bilo kojeg prethodnog nastavka..

9 godina
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Oo a gdje je moj ključ ...pa kaj nije novitet battle royale u zamjenu sa sp i prošireni zombie mode...sve ostalo je nastavak BOIII.

IIII
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII

a tih noviteta nema u beti. ja cu uzeti samo zbog zombija ako nista bas sam malo igro bo3 na ps4 zombije i prisjetio se kako je zabavno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
toxic kaže...

 ja sam odigroa nekih 1h i igra je cisto okey... no ne vidim neku razliku od bilo kojeg prethodnog nastavka..

 Kako ne vidiš? Više se igra ne bazira na run & gun twitch shootanju i pubstompingu preko killstreakova. Sad ako naiđeš na više od jednog neprijatelja teško je pobjediti gunfight. Tim se mora držati zajedno za veću efektivnost, a neki modovi su pogotovo za to napravljeni kao ovaj heist. Zbog velikog TTK-a sad više ishod ne ovisi ekskluzivno o tome tko koga brže spazi nego već više o tome kako se tko pozicionira, kreće i gađa headshottove za brži kill.

 

ZGamer kaže...

Oo a gdje je moj ključ ...pa kaj nije novitet battle royale u zamjenu sa sp i prošireni zombie mode...sve ostalo je nastavak BOIII.

 Blackout će imati svoju open betu kasnijeg datuma...

14 godina
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Odigrao 15-20 min ma neznam ovo je iz godine u godinu sve vece smece dobro je zabavis se 1h i nemoras igrati igru sljedecih god dana do novog nastavka.

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII

S obzirom da nitko nije igrao COD na PC-u već duže vrijeme ove godine bi se stvari konačno trebale mjenjati. Iako igra ima očitih nedostataka i izgleda kao da ju je vrijeme pregazilo ima veliki potencijal otkinuti dio zajednice koja plaća za AAA naslove.

 

Uz masu gamemodova, tu su Zombiji i vjerojatno najbolji BR mode do sada, prilično dovoljno da se PC igrači još jednom okrenu COD-u i da console igrači pređu na superiorniju platformu.

 

Koji su im konkurenti? Battlefield V - SJW infested trash, PUBG - still a broken game, Fortnite - Looney toones cartoon network for preschoolers... Uz to ako namjeravaju potrošiti 100$ na novu igru a ne na krpice, onda im je jedini konkurent BFV i eventualno neki od onih trećerazrednih FPS igara koje bi možda mogle izaći krajem godine poput Escape from Tarkov i Insurgency.

 

Vidjet ćemo kako bude, ali ja bi osobno htio da COD ponovno zaživi na PC-u i da jebeni Activision krene sa ukidanjem premiuma, supply dropova i ostalih pizdarija. Neznam da li to dvoje može ići jedno s drugim, ali nadam se da može.

 

 

14 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
D-wook kaže...

 

 

i vjerojatno najbolji BR mode do sada, prilično dovoljno da se PC igrači još jednom okrenu COD-u

 

 

 

 

 

 Stavrno trebas biti lud i dat 60€ za ovo vidim da ti je stalo do igre ili inace do njihovih serijala ali zapamti njima nije stalo do tebe jer oni su tu da ti izmuzu novac kao sto rade godinama.Svaki novi DLC ti naplate po cijeni od 50%  igre sto vrijedi, nisu samo oni takvi tu se i BF moze svrstati ne pratim sto se dogadja sa call of duty serijalom bilo je prije zanimljivo gledati ali su onda usrali stavr jer iz godine u godinu copy paste malo sminke eto ga gotova igra.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 1:15 (dreadmoore).
15 godina
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Moram priznati da su nesto drugacije uveli ali hbte sve je to copy/paste drugih.

Ovaj Heist je ništa drugo nego c/p Counter Strike fore koju vec ima godinama, doduse ovdje su sada ti elementi gdje trebas imati dobar izblansiran tim da bi uspio pobijediti.

Ne znam no sto se tice nekog dojma na prvu sto sam odigrao meni ovo zaista nije nicim impresioniralo, btw. do sad sam kupio sve  i jedan COD a ovog cu samo zato sto sam fan fransize... ali jos uvijek patim za cod4, zasebnim serverima promodovima itd... Jednostavno mi se neda igrati ovu igru na nacin kako je igra vecina klinaca/ camp poskidaj ostatak pozovi helica i ostale strajkova i budi prvi i slicno tome...

Zelim igrati pravu igru bez ovog smeca gdje se nadmece 5 v 5 bez ovih glupih sranja i da te igra sili da nisi kreativan.. dakle zelim pure skill igru.. ne sheme gledanja kroz zid itd...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 10:22 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
Ak zelis igrati pravu igru prvo moras prestati kupovati svo smece kaj izbace...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
Ak zelis igrati pravu igru prvo moras prestati kupovati svo smece kaj izbace...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
Sale_ds kaže...
Ak zelis igrati pravu igru prvo moras prestati kupovati svo smece kaj izbace...

 Ima i u tome nešto.

7 godina
protjeran
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

 

Ovo izgleda zabavno. 

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
Evil Access kaže...

 

Ovo izgleda zabavno. 

 moram priznati da me ovo, kao osobu koja je zadnji put igrala call of duty kad je bio prvi black ops, ovo jako zainteresiralo, baš mi izgleda primamljivo. tako da ću fino sačekati recenzije i iskustva forumaša pa se možda ovo i pikne

7 godina
protjeran
offline
Call of Duty: Black Ops IIII

Moj zadnji cod je Modern Warfare 2, ali kao sto ti rece, sacekati malo da vidim sta ekipa kaze o igri, ako dojmovi budu vrlo dobri/odlicni, lako da uzmem i ja. Ovo izgleda vrlo zabavno, sa svim ovim skillovima razinh operatera zabave nece nedostajati.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
Evil Access kaže...

Moj zadnji cod je Modern Warfare 2, ali kao sto ti rece, sacekati malo da vidim sta ekipa kaze o igri, ako dojmovi budu vrlo dobri/odlicni, lako da uzmem i ja. Ovo izgleda vrlo zabavno, sa svim ovim skillovima razinh operatera zabave nece nedostajati.

 meni dosta dobro izgleda tak velika mapa i mogućnost borbe zemlja zrak voda, to sve ukombinirano sa dosta skillova i gadgeta i oružja, i onda još stabilni serveri i odlična grafika, mislim da će biti baš AAA battle royal

13 godina
neaktivan
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII
Ja isst jedva cekam ovo vidjet, al nekak sam skeptik kaj se tice njihovog enginea i veceg broja ljudi. Zivi bili pa vidjeli..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Call of Duty: Black Ops IIII

....ne znam sta bi reko.... ovo bi moglo ispast cak i dobro, kad bi to sve malo uozbiljili da privuku igrace pubga a ne fortnajta... a vidim da su u prednosti u odnosu na bfv ciji br mod nece imat vise od 64 igraca, a ovaj je prosao test od 100....

 

EDIT: kad sam pogledao trailer na kompu, mam sam se ohladil, ovo prelose izgleda....

metalni punker
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 14:20 (Tallahassee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice