Dawngate

poruka: 14
|
čitano: 5.179
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
EA Dawngate - Nova MOBA

Dawngate je nova MOBA igra izdana od strane Waystone Games i Electronic Arts koja je rađena u free to play modelu. Igra će konkurisati LoL-u i Doti 2 iako EA tvrdi da im nije to cilj. Ne znam koliko možemo očekivati koliko će ova igra biti "free to play" od strane EA, jer svi znamo da su oni proglašeni za najgoru gaming kompaniju ne znam koliko već godina za redom. Ja lično očekujem najveću pay2win MOBU svih vremena i pošto je to ipak EA biće i najigranija. Zašto će biti najigranija ? Pa danas sve što ne valja i što je prilagođeno široj masi to je najpopularnije. Justin Bieber je sam primjer, tako je i EA-ov Battlefield 3 i valjda 4 (ne igram wasd igre) najigraniji. EA cilj je privući što veću pažnju na njihov Orgin client što je sigurno, jer su oni davno izjavili da žele konkurisati Steamu.

 

No dobro, politiku na stranu, da se vratimo igri. Nešto sam kratko pogledao gameplay i koliko sam skontao radi se o igri sa dva lejna, dok u svim ostalim mobama imate tri lejna. Naravno tu su heroji, magije itd. Ono što sam skontao kratko gledajući jedan gameplay video, grafika je iz dote 2, a mapa najsličnija onoj iz lola, jer svi znamo da je bush prvi uveo LOL. Nije mi se dalo detaljno da razmatram, pa ću vam ostaviti snimke, gameplay i trailer, pa to vi sami razmotrite.

 

Uglavnom radi se o F2P igri koja je u Closed Beti i samo neki mogu da je igraju, samo oni koji dobiju invite of course. Sama igra je izašla prije nekoliko dana.

 

Gameplay video first look HD

 

 

I neko brbljanje, ko nije živčan slušati nekoga kad priča može pogledati i ovo.

 

Darko
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2013 13:26 (DarkoKwon).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dawngate

Jebohte opvaj PC platfoma

ili dobiva WoW kopije ili

LoL kopije ili neke MP FPS-ove od kojih

je pola tesko smece ili copy paste.DAJ TE NAM

PRAVE NASLOVE!!!

Moj PC  
1 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dawngate

Hmm evo pogledao sam ovaj video ispod i igra definitvno izgleda zanimljivo dodali su par svoji stvari, par je ajmo reci kopirano ili polovicno kopirano, no  prestanite odmah pljuvati po igri a niste je niti za igrali i nemojte govoriti da je kopija LoL-a ili tako nesto, jer je i sam LoL na neki nacin kopija druge igre.Tako zaigrajte pa vidite oce li vam sve svijdeti, ja definitvno namjerava jer nakon par godina igranja LoL mi je dosadio, no opet ako vidim da ce biti p2win i da nece funkcionirati na nacin kao sto LoL funkcionira tu cu je odmah prestati razmarati kao igru koju bi ozbiljno krenuo igrati.

 

@Endymon govoris da je igra smece i kopija dok je tek u beti a nisi je niti zaigrao? Daj skuliraj se i  ne pricaj gluposti ffs.

 

LoL-scarface797(EU-West)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 20:00 (scarface797).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dawngate
scarface797 kaže...

Hmm evo pogledao sam ovaj video ispod i igra definitvno izgleda zanimljivo dodali su par svoji stvari, par je ajmo reci kopirano ili polovicno kopirano, no  prestanite odmah pljuvati po igri a niste je niti za igrali i nemojte govoriti da je kopija LoL-a ili tako nesto, jer je i sam LoL na neki nacin kopija druge igre.Tako zaigrajte pa vidite oce li vam sve svijdeti, ja definitvno namjerava jer nakon par godina igranja LoL mi je dosadio, no opet ako vidim da ce biti p2win i da nece funkcionirati na nacin kao sto LoL funkcionira tu cu je odmah prestati razmarati kao igru koju bi ozbiljno krenuo igrati.

 

@Endymon govoris da je igra smece i kopija dok je tek u beti a nisi je niti zaigrao? Daj skuliraj se i  ne pricaj gluposti ffs.

 

Prije sam dobio odgovor za posao u Svajcarskoj nego njihov closed beta kljuc :)

 

Nista ostaje nam samo da cekamo i kada bude malo razradjena igra, mozda neko od nas i dobije key, jer bi stvarno volio tu igru da zaigram, izgleda zanimljiva.

Darko
14 godina
offline
Dawngate

pa nije tako tesko {#}

a man , a city and a lighthouse
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2013 16:14 (hari85).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dawngate
hari85 kaže...

pa nije tako tesko {#}

Ej ima da preneses utiske inace cemo ubiti :)

Darko
14 godina
offline
Dawngate

Pocinje beta vikend  sada u ponoć, dat cu dojmove poslije prvog gamea.

a man , a city and a lighthouse
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dawngate

dobio sam i ja beta key ali mi ne izgleda nesto

[url=http://valid.canardpc.com/2818576][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/2818576.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Dawngate

Ja ako veceras skinem igru probacu. Beta key sam dobio zahvaljujuci gavranu, post vise mene, mnogo mu hvala. Dajte momku svi HVALA, jer je covjek :) Review cu da napisem cim poigram.

Darko
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dawngate

Igrao sam Dawngate, svidjela mi se igra, sve pozitivni utisci, cekam sledeci put kada cu ponovo moci igrati da sto vise naucim o igri, jer sinoc mi se spavalo pa nisam mogao puno da igram, bio sam previse umoran, jer sam radio cjeli dan.

 

Ovo su moji utisci nakon igranja igre. Mogu reci da je igra unikat, nije kopija dote, autori su se stvarno potrudili da naprave unikatnu igru, vjerujem da ce ova igra uspjeti i biti popularnija od dote i lola. Matchmaking u igri je old school, neko hostuje game i vi se joinate, 10/10 igraca mora biti unutra da bi krenuli. Vjerovatno ce kasnije biti drugacije kada igra bude open beta, jer sada nema mnogo igraca pa je na ovaj nacin lakse naci 10 igraca, medjutim vjerujte mi da mi je game trebalo da nadjem 5 sec, jer je bilo tada zadovoljavajuce igraca. Heroji (Shapers) se biraju prije nego sto se udje u igru, kao u lola, onda imate neke 4 masterije da izaberetei svaka od njih ima svoje prednosti, sve zavisi da li cete u sumicu ili cete na lane. Uglavnom ja sam birao bilo sta, jer sam teski nub bio i nisam razumio metu. U igri ce kasnije biti i skinovi, sada ima samo po jedan skin, ali kasije ce ih biti vise. Ovo je do sad najoptimiziranija igra sto sam igrao, meni na P4 procesoru FPS ne ide ispod 40 sto je jako igrivo, fluidno bar meni, nije bitno je li mass fight meni ne pada ispod 40. Igra se loadinguje tokom biranja heroja, dakle citav taj proces biranja heroja itd traje mozda 2 min i kada ste svi ready da krenete sa igrom vi odma starujete igrati, nema nikakvog loading screena, samo igrate.

 

Ova igra ima skroz drugaciju metu igranja, a takodje i ne razradjenu metu, jer niko ne zna ko ce na lane, a ko ce u sumu. Dobiti solo lane u ovoj igri je teze od atomske i kvantne fizike. A to je zato jer imaju samo dva lejna. Dakle koliko sam skontao ova igra ce biti toliko razradjena, da lane nece imati toliki uticaj na igru, da ce suma imati isti uticaj kao i lane  i da ce se od samog pocetka igra igrati svuda po mapi. Suma je ogromna u ovoj igri i uvijek mozete gank da uradite sa ledja, bar sam ja mogao. Last hit nije nista posebno, nisam nikada lakse radio last hit kao u ovoj igri, mislim da ovdje ne ubiti kripa je prava umjetnost. Sto se gracike tice, grafika je bolja nego u dote 2, izgleda realisticnije, ljepse, znaci sve, bio sam odusevljen grafikom.

 

Itemi nisu standardni, sada imate cizmice i kupite cizmice, itemi su ovdje skroz unikat, nisu nista posebno, ali meni se svidjelo. Ja stvarno ne znam kako da objasnim ovo. Dakle kupite prvi item, recimo da se zove Wisdom i taj item mozete nadograditi jos dva puta, na advanced i legendary nivo, dakle iteme nadogradjujete, nema tu nista posebno, kao u lola i dote, cizmice + ovo + ovo daje ti ovo, ovdje je to skroz drugacije razgradjeno. Naravno ovdje imate i one posebne magije kao sto su u lola, onaj blink, ignite itd, ali ovdje je to skroz drugacije, ne morate imati level na clientu da bi ih mogli koristiti vec morate imati level u igri. Imate tri te magije i svaku mozete uzeti na 5, 10 i 20 levelu, mozete i keybind namjestiti u kontrolama, jer ovdje stvarno morate biti wow igrac da bi znali bacati magije. Ako kupujete health potion on ide u poseban slot, dakle ne koristite svoj item slot za health potione, vec imate skroz poseban slot, tj. dva slota, sto je jedan plus u ovoj igri.

 

Zavrsnica u ovoj igri je epicna, dakle ne rusite neki toranj koji stiti dvije kule, ovdje ubijate nekog bosa koji ima tri linije healtha i svaku tu liniju posebno morate skinuti, kao da ubijate tri heroja, dakle taj heroj ili kako god zelite mozete ga nazvati, on baca magije i vi morate da izbjegvate i da imate taktiku kako da ga ubijete, mada nije bilo toliko tesko.

 

Ja sam uglavnom failovao u ovoj igri, jer nisam znao sta je sta i sada ogromno toga nemam pojma o ovoj igri, pa kada budem sledeci put igrao vise cu napisati. Uglavnom sve su pozitivni utisci i igra je vrijedna probavanja.

 

I izvinite na gramatici, jer brze pisem nego sto razmisljam.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2013 12:00 (DarkoKwon).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dawngate

hoće ko key?

 

edit: ošo

League of Legends Nick (EAST): i tata bi sine
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2013 1:38 (null).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dawngate

Ima li netko jedan key viska?? U zamjenu mogu dati DOTA 2 key.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dawngate

ima jedna dobra dusa key viska?

http://www.facebook.com/ZlicaTips
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dawngate

Ko prvi, njegova djevojka: 7BP4-4DL6-LMK5-HAVZ

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice