Dolphin Wii Emulator Tutoiral

poruka: 49
|
čitano: 27.747
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Dolphin Wii Emulator je emulator koji emulira wii i gamecube igre

 

ima vise verzija tog emulatora

ovdje na njihovoj stranici i forumu imate vise verzija za download

ne rade sve verzije isto na mojem pc-u najbolje radi r3661 dok najnovija mi

sporo radi ali ima ljepsu grafiku pa bi bilo bolje da se proba prvo sa 3661

 

nakon downloada ekstraktate filove u neki folder (il ce on to sam automatski) 

 

to bi trebalo ovako izgledat

folder folder
 zatim pokrenete Dolphin.exe

igre igre
 

 

prije pokretanja bilo kakve igre potrebno ga je iskonfigurirati da se dobije koji fps

obavezno stavit enable dual core a i ostalo nebi bilo na odmet

postavke 1 postavke 1
 

pod path odaberemo folder gdje su spremljene VASE igre

 

path path
 e sad pod plugins-e VAZNO JE DA STAVITE OPENGL,a ne dx
plugins plugins
 odemo na configuration opengl plugina i sad stavit postavke ovisno o snazi vaseg pc-a najvecu vaznost ima cpu 

znaci da je barem dualcore i cim veca frekvencija

ja imam sve na najslabije,naravno

opengl config opengl config
 

opengl config 2 opengl config 2
 

sada konfiguracija kontrola,ja sam igro na tikovnici i misu malo je zeznuto no za prvu ruku je ok 

bitno je da je nunchuck aktiviran jer vecina igara ga zahtjeva pa nece radit bez toga 

dolje mozete namjestit kontrole kako vama pase 

inace gumb "A" na wii kontroleru je tipka "A" na tipkovnici isto tako i gumb "B",a krecete se sa numpadom 

kontrole kontrole
 

to je to mozete pokrenut igru 

ja sam igro silent hill shattered memories i skroz ok ide igra meni ide na 30fpsa tak da nije nesto zahtjvna

no sve ovisi o igri i naravno vasoj konfi

evo moj ss

silent hill silent hill
 

 

da bi saznali kako koja igra radi pretrazite na njihovom forumu 

 

http://forums.dolphin-emu.com/

 

molim bez pitanja od kuda skinuti igru i takve stvari 

KORISTITE VLASTIT BACKUP  i nemojte takve stvari pitat ni na njihovom forumu 

BUCKETHEAD
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2010 4:50 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
12 0 hvala 23
15 godina
protjeran
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

kaj nikoga nezanima wiiPlač

BUCKETHEAD
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Hvala ti za ovo... Kako se nadomješta senzor, npr u Wii sport

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
APazinjan kaže...

Hvala ti za ovo... Kako se nadomješta senzor, npr u Wii sport

mislim da je mis,

uskoro ce frend kupit wii mote pa cu tak igrat jer malo je zeznuto ovak sa misem i tipkovnicom

BUCKETHEAD
14 godina
neaktivan
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Danas sam isprobao ovaj emulato i ocarao mr, pa bih vas pitao gdje se u sloveniji moze nabaviti Wii Mote jer je sa misem pretesko igrati neke igre. Hvala

"Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Puno hvala!

 

Baš sam želio igrati Zeldu na GameCubeu i Wii-ju, ali nemam dotične konzole.

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Game_Fan kaže...

Danas sam isprobao ovaj emulato i ocarao mr, pa bih vas pitao gdje se u sloveniji moze nabaviti Wii Mote jer je sa misem pretesko igrati neke igre. Hvala

Na ebayu imas dosta jeftino.

15 godina
neaktivan
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

zanima me da  li se može igrat sa wiimote-om i nunchuck-om preko ovog emulatora? Da li dotični kontroleri rade na pc-u?ako da, može li se to objasnit kako? Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Kolko sam skužio, preko blue tooth adaptera, al nek neko potvrdi.

Mene zanima koji su hardverski zahtjevi da bi to zadovoljavajuće radilo? Kolko sam našao na netu, primarno treba imati dobar proc, grafika je više za AA i AF.

14 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
scenotaph kaže...

zanima me da  li se može igrat sa wiimote-om i nunchuck-om preko ovog emulatora? Da li dotični kontroleri rade na pc-u?ako da, može li se to objasnit kako? Hvala!

Moze. Ne sjecam se tocno al znam da kad sam prije koristio emulator morao sam iskljuciti "real wiimote", mislim da je bil i nunchuk jer u suprotnom nije delalo posto nemam wiimote Belji se.Narucio sam jednog (dobim i nunchuk) na ebayu al cekam ga valda skoro 2 mjeseca i jos nista Mršti se.

15 godina
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

a na koji nacin funkcioniraju kontrole ? mislim da bi bilo fora igrati tenis ili nesto tako, npr da se udara reketom pomocu misa.. .Cool

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 20:53 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

S obzirom da tema postoji a i znam da ima službeni forum, ja ću ipak pitat tu.Kako ste zadovoljni sa emulatorom i jel radi New super mario Bros i Mario kart??? Samo me to zanima hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Ja sam mislio da se još ne mogu pokretati Wii igre na PC- u.
http://www.pc44.byethost31.com/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Zdravko kaže...

S obzirom da tema postoji a i znam da ima službeni forum, ja ću ipak pitat tu.Kako ste zadovoljni sa emulatorom i jel radi New super mario Bros i Mario kart??? Samo me to zanima hvala.

 

hvala na odgovorima :)

 

U međuvremenu sam pokrenio obje igre i rade, samo što mi Super Mario ne radi perfekto za razliku od Mario Karta ali mislim da ću i to izguglat :)

 

 

XP Master kaže...
Ja sam mislio da se još ne mogu pokretati Wii igre na PC- u.

 

e pa loše si mislio :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 12:39 (Zdravko).
14 godina
protjeran
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Jeli netko zna jeli treba wii daljinski za emulator?

http://trackmill.com/free-rider-2/Tracks/796682
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Dobar dan ljudi, ja sam već profesionalac kod Dolphin emulatora. Ako itko traži pomoć, netka se javi.

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Zdravko kaže...

S obzirom da tema postoji a i znam da ima službeni forum, ja ću ipak pitat tu.Kako ste zadovoljni sa emulatorom i jel radi New super mario Bros i Mario kart??? Samo me to zanima hvala.

Igre rade vrlo dobro bez problema. Samo je potrebno postaviti dobro postavke. BTW: ako imate nešto lošije računalo, frame rate će vam biti niski, bezobzira na to što je to Wii igra.

D=mc2, Deinstein
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral

 e sad pod plugins-e VAZNO JE DA STAVITE OPENGL,a ne dx

 

 

U krivu si, OpenGl nije tako važan, tj. Direct3D9 je plugin koji pokreće igre pomoću brzine vašeg procesora ili Grafičke Kartice, meni igre rade mnogo brže na Direct3D9 i imaju mnogo manje bugova nego na OpenGl-u. BTW, prve verzije OpenGl-a su se koristile na playstation-u 1.

D=mc2, Deinstein
15 godina
neaktivan
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Evo meni Super Mario proradio(ne šteka više) ali sada se desi novi problem odjednom i onda moram izaći iz igre i ponovo ju pokrenit.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Axlus kaže...

Dobar dan ljudi, ja sam već profesionalac kod Dolphin emulatora. Ako itko traži pomoć, netka se javi.

Evo triba meni.jeli treba wii daljinski za emulator?

http://trackmill.com/free-rider-2/Tracks/796682
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral

ne treba.Ja igram sa Rumblepad 2

14 godina
protjeran
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Zdravko kaže...

ne treba.Ja igram sa Rumblepad 2

wtf? Sto je to joystick

http://trackmill.com/free-rider-2/Tracks/796682
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 16:14 (SUPER :)).
15 godina
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
SUPER :) kaže...
Zdravko kaže...

ne treba.Ja igram sa Rumblepad 2

wtf? Sto je to joystick

mis da je to logitechov joystick

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Makić kaže...
SUPER :) kaže...
Zdravko kaže...

ne treba.Ja igram sa Rumblepad 2

wtf? Sto je to joystick

mis da je to logitechov joystick

Jeste! http://www.logitech.com/en-za/gaming/controllers/devices/264

 

Vidim da se može i taj WII remote spojit na PC pa preporučam ako imaš 400kn viška jel onda pičiš kao na konzoli sa svim funkcijama.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
SUPER :) kaže...
Axlus kaže...

Dobar dan ljudi, ja sam već profesionalac kod Dolphin emulatora. Ako itko traži pomoć, netka se javi.

Evo triba meni.jeli treba wii daljinski za emulator?

Ne treba. Otiđi pod Wimmote settings, i stavi na emulated wiimote. Također, npr. kod Super Mario Galaxy - a je potrebno staviti na emulated wiimote. Radi igre, stavi si i na Nunchuck, da možeš igrati.

 

BTW: kod nekih je igra potreban LLL plugin, umjesto HLE plugina, jer se igra nemože pokrenuti bez tog plugina. Npr, kod De Bloba. Naravno, taj plugin nije još dorađen, te kada se upali igra se događa error u kojem piše da nedostaju neki file - ovi. Ako itkoga zanima, ja imam te file - ove koje rade, pa ako itko želi, mogu mu poslati file - ove, te upute. S tim datotekama radi De Blob i druge igre, stoga tko želi te datoteke neka mi se javi.

D=mc2, Deinstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 17:33 (Axlus).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Zdravko kaže...

Evo meni Super Mario proradio(ne šteka više) ali sada se desi novi problem odjednom i onda moram izaći iz igre i ponovo ju pokrenit.

 

 

Taj problem je zapravo vrlo jednostavan. Naime, kada save -aš igru, pomoću komande Save State, i kada ju ponovno load - aš, (no taj se error može dogoditi i bez komande Save State), i meni se događa da taj error da se Wiimote isključi. Kada se isključi, nemožeš više pokretati igru, tj. praktički više nemaš keaybord. Da bi riješio taj problem, ne trebaš gasiti igru, već jednostavno klikni yes , tj. da, i wiimote će ti se ponovno uključiti i sve će raditi dobro. No, ako se problem i dalje pojavljiva, u tome slučaju otiđi pod Tools, i connect Wiimote 1. Zatim koristi miš, i vidi radi li. Ako ne radi, otiđi Connect Wiimote 2... Tako ih neprestano uključivaš i kasnije isključivaš, sve dok ti neproradi. No meni radi odmah nakon što kliknem Da, pod onaj error koji si ti slikao.

Također, imao sam taj problem kod Super Mario Galaxy, (iako to i nije problem), i uspio sam ga riješiti kada označim Connect Wiimote 1 i 2. Tada sve normalno radi.

D=mc2, Deinstein
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral
Axlus kaže...

Dobar dan ljudi, ja sam već profesionalac kod Dolphin emulatora. Ako itko traži pomoć, netka se javi.

bok pokušavam pokrenut super mario galaxy 2, sa emulatorom SVN R 5192 M i kad pokrenem prvo u malom prozoru javi ''wiimote 1 has been disconected by system.

Maybe this game doesn't support multi-wiimote, or maybe it is due to idle time out or other reason.

Do you want to reconnect immediatly?'' i sad imam za odabrat yes i no...ako odaberem yes opet me pita isto a ako odaberem no onda nakon kratkog loadanja javi ovo u wii prozoru:

''communications with the wii remote have been interrupted. press A without tuching the control stick on the numchuck to reconnect.''

i sad tu stoji....unaprijed da kažem da sam išo na wimote settings i u gornjem tab-u odabrao ''emulated wiimote'' a u donjem ''nunchuck'' hvala unaprijed...

15 godina
neaktivan
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

evo instalirao sam dolphin-a 5817
slika mi je stalno zelena ili se stalno kvari,..
slagao sam u postavkama ali bez uspjeha ....
molim pomoc

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dolphin Wii Emulator Tutoiral

i usporeno mi slika ide ...

14 godina
neaktivan
offline
Dolphin Wii Emulator Tutoiral

Ima li ko kakva iskustva sa 3rd party wii remotom i dolphinom?Mislim preko ebay-a uzet wii remote za 15 dolara pa me zanima dal je to vec netko napravio i dal mu radi?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice