F1 2018 (Codemasters)

poruka: 58
|
čitano: 14.148
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Bez uvrede, kolega, ali čudim se što radi i na PC-u ;) .

 

Ne vjerujem da PS4 ima drivere za njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Mortiis kaže...

neki dan na televiziji bio uzivo prijenos ove lige i odmah se zazelio i formule i igranja i svega ufff

iako svoj volan nisam uzeo u ruke od 2.mjeseca 2012.....morao sam ga odmah izvadit iz prasine nakon ovog i probao f1 2015...

sad mi dodje da si odmah uzmem 2018....al zao mi malo dati 50ak€, pa da mi nebude uzitak vozit na tom starom volanu....

 

 instant gaming (tamo pogledaj)

isplati se uzeti.

aj ljudi kupujte orginale pa mozemo i mi ligu.

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

kako cu drugacije uzet nego original?

 

GreenLife kaže...

Bez uvrede, kolega, ali čudim se što radi i na PC-u ;) .

 

Ne vjerujem da PS4 ima drivere za njega.

 

skinio danas neki demo pa probao i nista...uopce nereagira...

izgleda da mi je jedina i najjeftinija opcija ovo

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_thrustmaster-lenkrad-t150-racing-wheel-1446246.html#technische-daten

 

ali jebenu 180€...ufff

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

cemu kupovati volan bez kvačila?

ajd ok za f1 ali za ostale igre.

pogledaj na njuskalu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

nisam iz hrv pa mi njuskalo nista ne vrijedi

a sto se tice racing igara, nikad nisam igrao (a ni volio nista) osim F1 (čak ni gledat nisam volio)...a i kvacilo i mjenjac mi nije nesto sto mi treba

inace uzeo sam ovaj thrustmaster 150 i odusevljen sam s njime...force feedback radi strasno dobro...svaki kamencic i grbicu na stazi osjetis na volanu...a volan je gotovo milimetarski precizan

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Jel se moze kako ukljuciti da mi tamo s lijeve strane cijelo vrijeme stoji poredak svih vozaca tijekom kvalifikacija i utrke...a ne samo da trojica stoje cijelo vrijeme?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: F1 2018 (Codemasters)

 Ja sam isto za neku ligu pa da pičimo .

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

ja vam se ionako nebi mogao pridruzit kad igram na ps4

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

posto smo i ja i prijatelj kupili f1 2018 za ps4 (kupili i volane i tako dalje) i vjerojatno ce jos dvojica,trojica (nekadašnjih ''suvozača'' iz tadašnje zajedničke lige)

došli smo na pomisao da ponovno probamo oformiti nešto za igrače/vozače sa ovih prostora...vjerojatno neće biti lako, ali eto vrijedi pokušati....

prije smo jedno 4-5 godina imali online ligu koja je bila vrlo vrlo dobro organizirana...sadržavala uvijek između 20 i 25 vozača,imali smo svoj forum, svoju stranicu, video urakte nakon svake utrke sa komentatorima itd itd...

tada se to igralo na PC i igrao se rfactor...sada je eto proslo dobrih 6-7 godina otkako je to zamrlo i eto sada su ipak konzolaši većina tako da smo se i mi tu prebacili....

igramo mi u nekim stranim ligama (koje stvarno ima hrpetina) ali ipak ponekad zafali ono sto smo imali prije...''domaće'' :)

 

jel bi se našlo vamo nekog koga bi tako nešto zanimalo...dakle F1 2018 na PS4!?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Lovac kaže...

Evo ja sam ipak popustio i kupio, pa evo u par crtica:


- zvukovi su nešto bolji, iako tek stari "tutači" zvuče kako treba

- pregovaranje o ugovorima i bonusi kod researcha koji je sada bolji veliki su plus i čine igru interesantnijom

- igram na hard (nešto ispod "70") i s Renaultom mi je malo pre lako; sad je utrka broj 6 i komforno vodim. To ubija imerziju i težina se ne može promijeniti u toku sezone (il sam čorav)

- iako i dalje ima lutalica na top mjestima, ipak je malo realnije pa su tako najčešće Ferrari i Mercedes na postolju

- motor iako se sporije troši treba voziti uglavnom na "lean" u utrci; ja sam koristio cca 80% vremena "standard" i nakon 5 utrka ICE je za otpad, možda mi je zato i lakša igra jer nisam dovoljno štedio, još jedan zabavan gameplay element

- kontrola nad ERS-om je stvarno zabavna i otvara puno mjesta taktiziranju kad će se skupljati energija (od isključeno gdje se samo prikuplja preko 5 modova deploya), a kad koristiti. Isto rade i protivnici

- i dalje nisu potpuno riješili problem boxeva; svi idu kad i vi te se zna desiti da izgubim nekoliko mjesta jer me ne puste iz pita zbog ostalih

- grafički igra je još malo dotjerana, ali nema nekog velikog skoka. Nije ni bilo potrebe iskreno

- pitanja novinara su na žalost tu reda radi; kao prvo imate kratko za odgovor (12 sekundi ako se ne varam), a treba pročitati sve odgovore što često i ne stignem, a drugo sve se svodi na to da li idete lijevo ili desno na jednom slideru i morate paziti da idete u skladu s očekivanjima momčadi

- srećom samo utrkivanje je zabavno, simcade. Ne treba očekivati neku povratnu informaciju na FF volanu kod zanošenja što mi malo nedostaje jer nije lako shvatiti kad je bolid na rubu

- učitavanja su kratka i svi intro videi se mogu preskočiti tako da ste brzo u akciji

Zabavljam se, ima brdo mjesta za napredak, ali je bolja od očekivanja. 7.5/10 za sad; ako ste preskočili F1 2017 onda preporuka. Ako ste igrali F1 2017 čekajte da bude bar na -50% 

 

Uzeo sam igru sada za Black Friday pa nakon par odvoženih utrka mogu reći da se slažem s napisanim. Meni osobno F1 2017 je bila bolja, odnosno, osjetio se puno više taj jedan produkcijski skok. 

 

Ono što mi baš smeta jest moj inžinjer za vrijeme utrke; da oni nisu mogli nasnimiti još par rečenica, a ne da se ponavljaju iste fraze iz F1 2017. Pa random NPC u RDR2 ima više linija teksta. I onda k svemu tome vozim utrku, tri kruga nisam nikoga obišao a on mi javlja "great overtaking". Onak, wtf. Na trenutke imam osjećaj da je Codemasters izbacio igru reda radi, eto, imaju licencu pa moraju. A opet, s druge strane, igra ima one wow momente gdje pregladavam replay deset puta kako je bila zanimljiva situacija. E da, replay. U 21. stoljeću imati takav replay je sramota. Na stazi gdje se najveći broj obilaženja odvija na ciljno-startnoj ravnini TV broadcast stavlja kameru koja gleda u kokpit. Strašno. 

 

Volim Codemastersove igre još iz vremena TOCA-e i Colin McRae Rallya, ali sam dosta neodlučan oko ocjene ovogodišnje F1. Ajd, zbog AI koji je stvarno dobro napravljen ipak ću dati ocjenu isto kao i kolega - 7.5.

 

13 godina
online
Re: F1 2018 (Codemasters)

 Počeo napokon karijeru, igra mi je super . Nisam doživio ništa ovo što je kolega spominjao iz prethodnog posta. Vozim AI na 100%, race lenght na 100%, full cijeli vikend i naravno, sve assiste na off. Mogu reći da se nikada nisam ovako borio i uživao protiv AI vozača . Imamo sam situacije gdje se 10 krugova botim s Sainzom, jedan drugog pretječemo i bude baš ono, kotač uz kotač borbe . Evo malo clip prva 4 kruga iz druge utrke sezone, da vidite kako izgleda. I da, ja kad vozim, vozim samo isključivo s kamerom iz kokpita i bez ikakve grafike. Sve info što vidim i dobivam je preko volana i preko inžinjera. Super je :). Na startu sam preoprezan, jer i najmanja greška se kažnjava i ako oštetite krilo, box je neminovan a time i amen s bodovima. Tako da sam na startu oprezan, ali onda vozim ko Max .

 

7 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Kod mene počela 3 sezona, prešao sam iz Toro Rossa u Red Bull. TR je sad najbolja ekipa na gridu, 2 sekunde su brži od svih. Na početku sam kupovao perkove za smanjenje cijene upgrade-a i kontrolu kvalitete. U te 2 sezone sam uspio sve pokupovati i više manje sve upgrade pokupovati. Koliko se sjećam ostalo mi je prije zadnje trke još 2 za engine i 1 za aero.

Sad istom taktikom u RB pa da vidimo ako je isti, tj sličan R&D tree po performansama sa 100% upgradeima.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
F1 2018 (Codemasters)

Dali je tko prodao modove ove ubacivati? 

 

https://www.racedepartment.com/forums/f1-2018-mods.497/

 

Ja sam probao za zamjenu vozaca za 2019 godinu ali posto imam verziju 1.06 nece da mi imena prebaci. Malo sam citao pa pise da hoce prebaciti samo onima koji imaju verziju 1.15 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Ja sam ubacio samo 2 "moda". Nisam imao apsolutno nikakvih problema s njima, naravno najnovija verzija.

Stavio sam za Red Bull Hondu. Stavili su nešto izmjenjeni dizajn što se tiće bolida, pitcrewa, garaže. Ali najbitnija promjena je bila to da su stavili zvuk Hondinog motora. https://www.racedepartment.com/downloads/red-bull-honda-2019-full-team-package-black.23263/

Također sam promijenio dizajn Williamsa, bilo mi je već predosadno gledati djelomični "clash" sa Sauberom pa sam stavio retro Rothmans iz kasnih 90-tih.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Pozdrav!

 

Da li tko oma ovaj problem da se igra smrzne i pise ''D3D device has been removed''? Vec mi polako ide na zivce.Radio sam nekoliko puta reinstal winsa jer sam imao problema sa svukom na kompu i isto mi se znalo desit.Sad kad sam rjesio zvucne probleme samo mi se u F1 to desava  

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

jedno pitanje da li se moze sezona igrati online? ili nešto slično tome? ili samo može online races?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)

online sezona cini mi se jedino ako si clan neke lige..a imas ih dosta po internetu...

ja sam i sam clan jedne njemacke lige koja broji skoro 1000 vozaca

pa ima tu i 20ak rangiranih liga itd itd...

12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)

Znaci ne moze se napravit da frend i ja sami igramo kao neku karijeru da moramo pazit na mjenjace motore i sl?

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

ako vas ima koji online igrate na PS4...pridruzite nam se pa da igramo zajedno

za sada nas je 12 :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)

Evo i ja lagano igram. Po prvi puta uopće, lagano se prilagođavam stazama i Kimi za sad ok gura.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)

ps4?

14 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Xbox

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

uzeo danas f1 2019

ali uzasna vrucina da mi se nije dalo ici montirat volan da isprobam

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: F1 2018 (Codemasters)

 Javi dojmove kad zahladi .

5 godina
neaktivan
offline
F1 2018 (Codemasters)

bog ekipa,imam jedno pianje u vezi F1 2018,a to je zašto kada vozim na logitech volanu utrku mi formula svako malo proklizava i rotira se,taj problem nisam imao sa F1 2017,jeli možda zbog toga što sam postavke namjestio na pro i isključio sve moguće asistencije koje postoje????,kao npr anti-roll bar. molio bih vas da mi odgovorite na e-mail :  mrakdj@hotmail.com

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)

bog Martise,ja vozim na PS4 F1 2018,mogu li vam se priključiti??? i daj molim te,imam problem kakav nisam imao na F1 2017,u utrci mi se svako malo formula proklizava i rotira se,jeli to zbog pro namještanja igre i isključivanja svih asist postavki kao što je anti-roll bar????,thanx

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

pa sad ce izac f1 2020, a ti jos na f1 2018....

i naravno da ti proklizava ako si iskljucio assiste, a tek si pocetnik...normalna stvar

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Ako si isključio Traction Control normalno je... probaj staviti na medium pa smanjuj kako se privikavaš na igru

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice