Mass Effect: Andromeda

poruka: 1.032
|
čitano: 100.696
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Zura kaže...
haydara kaže...

... Govore kako su romance opcije puno vece i ne vise ogranicene za squad membere te zadnjih dva-tri tjedna postaju video gdje vidimo doticnu gospodicnu kako ponosno daje glas nebitnom liku kojeg je mogla i spremacica u studiju odlicno utjeloviti poslje radnog vremena.

Iskreno, je** mi se za romance u igrama. Imam toga doma dovoljno. Što se mene tiče, dovoljno bi romanse bilo kao što je bilo u prvom witcheru (kad se već taj witcher spominje uzduž i poprijeko), jer je to totalno nebitna komponenta u igri.

Hoću lijepu SF priču i zabavan gameplay. Jučer sam jedva dočekao ponoć i odgulio SP do 2:30 i dalje stojim iza svega što sam napisao do sada: igra je zabavna i zanimljiva (neću ulaziti u to da li vrijedi dati 450kn, to je već stvar individualne procjene svakoga ponaosob).

O repetitivnosti ćemo razgovarati kasnije kad vidim malo više.

 

Pa mogo si onda sve citirat, a ne samo dio da se mozes pohvaliti kako si romatnicna zvijer doma, u sto uopce ne sumnjam ali to nije bila poanta. Poanta je to lazu cim zinu, i da lazno marketiraju igru sto je nedopustivo.

Evo samo jedan primjer kako su na pocetku govorili da cemo moci istrazivati cijelu galaksiju Andromedu, nakon toga su se ispravili i poceli govoriti da cemo moci istrazivati nekoliko suncevih sustava u heliusu da bi naposljetku nekoliko tjedana prije izlaska rekli da cemo moci istrazivati samo nekoliko rucno izradenih planeta. 

Mislim kuzim te totalno, i ja sam prije par godina bio jako hypan na DA:I, da sam ispljunuo lovicu prvi dan i nakon toga osijecao se prislijen branit taj poluproizvod bez duse.

Ali znate kak kazu; Prevari me jednom, tvoja sramota. Prevari me drugi put, moja sramota. Tako da nema sanse da dvaput stanem u isto govno.

12 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Ja sam dao 4$ za igranje ovog, mislim da vrijedi toliko.

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

1. Ne kuzim zasto je Witcher 3 postao mjerilo. Odlicna igra, svakako, ali s hrpom bugova i lose odradenih stvari (dok postepeno nije popravljeno); Roach, input lag kod upravljanja Geraltom, combat koji se uglavnom svodio na strike / dodge, hrpa "missing person" i fetch questova (special armori), krajolik koji je bio jednolican i poprilicno dosadan, neke konverzacije nepotrebno dugacke, main quest story nista specijalno... Mislim, pa niti jedna igra nije savrsena, zar ne?

 

2. EA je đavo, nema sta. Mislim da su radili veliki pritisak na Bioware.

 

3. Andromeda nije originalna trilogija i to treba imati na umu.

 

4. Mislim da se stvorio preveliki hate oko Andromede.

 
0 14 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda

za ljude koji su igrali pitanje, tj nekoliko. 

 

kakva je prica, kako su likovi odradeni, da li ima tog mass effect feelinga u tim segmentima?

It's not who you are, it's who you know.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
haydara kaže...
1.

Pa mogo si onda sve citirat, a ne samo dio da se mozes pohvaliti kako si romatnicna zvijer doma, u sto uopce ne sumnjam ali to nije bila poanta. Poanta je to lazu cim zinu, i da lazno marketiraju igru sto je nedopustivo.

Evo samo jedan primjer kako su na pocetku govorili da cemo moci istrazivati cijelu galaksiju Andromedu, nakon toga su se ispravili i poceli govoriti da cemo moci istrazivati nekoliko suncevih sustava u heliusu da bi naposljetku nekoliko tjedana prije izlaska rekli da cemo moci istrazivati samo nekoliko rucno izradenih planeta. 

 

2.

Mislim kuzim te totalno, i ja sam prije par godina bio jako hypan na DA:I, da sam ispljunuo lovicu prvi dan i nakon toga osijecao se prislijen branit taj poluproizvod bez duse.

Ali znate kak kazu; Prevari me jednom, tvoja sramota. Prevari me drugi put, moja sramota. Tako da nema sanse da dvaput stanem u isto govno.

1. E.. oko ovoga se u potpunosti slažem.. Od početka kada je krenulo dizanje hype-a stekao se dojam da ćemo moći roam-ati kroz cijelu Andromedu. Poslije je to reducirano. S druge strane, ako toga i ima manje nadam se da je sadržaj složen kvalitetnije - to još ne mogu komentirati.. pričekajte da dođem barem do pola igre.

 

2. Ne.. krivo me shvaćaš, ne branim ja nikoga. Moje pare, moja odluka nikome ne želim nametati mišljenje, ali želim imati pravo ga iskazati. Samo hoću reći da mi je zasad zabavno i također da u potpunosti razumijem sve što je rečeno. Ono što nekome jako smeta, mene ne smeta u tolikoj mjeri. Da li ću isticati pozitivnosti ili negativnosti to je također stvar osobne preference. Osobno se više fokusiram na pozitivne stvari, negativnih se može pročitati posvuda. O negativnostima pišem ako me baš nešto posebno ras**di ili smatram da ih treba ponovo istaknuti.

 

Osobno se ne dam "nahajpati" i jasno mi je da ima ljudi koji su se toliko nabrijali da su im očekivanja narasla do nebesa, pa su sada razočarani i pljuju uzduž i poprijeko. Prije nije bilo nabrijavanja na proizvod/igru i bilo je manje razapinjanja na lomaču. Sad je to očito trend. Meni nije jasno zašto su najgovorljiviji protivnici upravo ljudi koji ju još nisu probali / kupili.

U svojoj osnovi, igra je bliža jedinici, dok je iz trojke pokupila taj akcijski štih. Štoviše, podigla je malo ljestvicu na način da nije praktično (što sam npr masno koristio u ME 1-3) pauzirati igru, pogledati oko sebe i odlučiti što napraviti. Sad je borba fluidnija jer nema prekida (osim kad si želiš aktivirati potrošni materijal za obnavljanje štitova ili vrstu metaka). To da su zabrljali s nekim osnovama, to se slažem, ali nije (po meni) game breaking.

 

 

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Obi Wan kaže...

za ljude koji su igrali pitanje, tj nekoliko. 

 

kakva je prica, kako su likovi odradeni, da li ima tog mass effect feelinga u tim segmentima?

 Pa nemam pojma što bi ti rekao... Ono što sam ja vidio u 2 sata igre mi je malo mlako ali opet to je tek 2 sata igre tako da se to da još i promijeniti. ME štiha ima, definitivno, a sad koliko... Vidjet ćemo

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
skank666 kaže...
Obi Wan kaže...

za ljude koji su igrali pitanje, tj nekoliko. 

 

kakva je prica, kako su likovi odradeni, da li ima tog mass effect feelinga u tim segmentima?

 Pa nemam pojma što bi ti rekao... Ono što sam ja vidio u 2 sata igre mi je malo mlako ali opet to je tek 2 sata igre tako da se to da još i promijeniti. ME štiha ima, definitivno, a sad koliko... Vidjet ćemo

 Navodno prvih 5-6 sati je voda. Tek onda kreće akcija. Ja sam stekao dojam, gledajući razne streamove, da igra nema ništa od ME štiha već da je klon DA:I u svemiru. 

10 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Aj dobro znate da je ljudima lakse napraviti Andromedu, No mans Sky, AC:Unity i Arkham Knight te slicne AAA igre. Samo odabrani mogu sloziti nesto poput W3.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Da li zna netko kako over-rideati Logitech G910 profile (ne mogu preko LGS-a)? Konkretno, automatski dobijem igrin logo kao na slici. Sve je to fora, ali ne vidim tipke, a igram u mraku xD

EDIT: Zapravo je fora; automatski osvjetli potrebne tipke, kad je ekspolozija sve ugašene zasvjetle narančasto itd.

Inače u praksi animacije nisu ni približno loše kao što sam očekivao od svih negativnih review-ova, a igra radi bez ikakvih usporavanja texture, teren i par stvari na ultra, ostalo na high za početak. Al trebam par sati za dojam. Glazba i SFX zvukovi su vrhunski, voice-over je polu amaterski, a kad ti squadmate ponavlja doslovno svakih 20 sekundi što ti je objektiv ako malo zastraniš, digne ti živac. Najgore od svega je što igra ipak gradi onu finu atmosferu i misterij i onda sve to fino sasječe INKVIZICIJA i retardirane open world gluposti te atmosfere fino nestane... Počinjem kužiti ekipu koja se ljuti. Možda će kasnije biti bolje. Combat je ultra zabavan.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 18:33 (Lovac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Lovac kaže...

...
Inače u praksi animacije nisu ni približno loše ...

Kad smo kod animacija, naletio sam na IGN-ov "Daily Fix" u kojem je Bioware navodno potvrdio da rade na popravku animacija.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
16 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

Ako jos jednom procitam usporedbu ME:Andromade i Witchera 3, pucam si u glavu.

Moj PC  
7 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda

jel netko još ima problema sa micanjem u multiplayer??? lik stoji i ne miče se, sve sam probao stiskat ništa...niti pucanje niti micanje

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
MasterG kaže...

jel netko još ima problema sa micanjem u multiplayer??? lik stoji i ne miče se, sve sam probao stiskat ništa...niti pucanje niti micanje

Ne.. ali jako mi je nestabilna veza i redovito mi krene štekati (ruberband + ne možeš pogoditi nikoga).. Moguće da ekipa igra koja ima loše pristupne brzine interneta i onda još hosta igru ili je mrežna komponenta još nestabilna.

 

EDIT: Evo slike moje Ryderice


Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 21:10 (Zura).
15 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Zura kaže...
MasterG kaže...

jel netko još ima problema sa micanjem u multiplayer??? lik stoji i ne miče se, sve sam probao stiskat ništa...niti pucanje niti micanje

Ne.. ali jako mi je nestabilna veza i redovito mi krene štekati (ruberband + ne možeš pogoditi nikoga).. Moguće da ekipa igra koja ima loše pristupne brzine interneta i onda još hosta igru ili je mrežna komponenta još nestabilna.

 

 Jao, kad se sjetim ME3 i multiplayera, koje su to muke bile , i to dosta dugo, uopće se ne sjećam kako se to i kada popravilo u trojci ali s obzirom da je i ovdje isti princip bit će stresno. Šteta a zanimljivo je, čini se sada čak i bolje nego u trojci. U svakom slučaju sretno dečki s multiplayerom i javite dojmove tu i tamo :)

Ash nazg durbatuluk, Ash nazg gimbatul, Ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.
16 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Dosta mi je za danas, ali sad sam se uvjerio da je sav hate kao lavina, samo se potenciraju ti nekakvi glitchevi koje ja jednostavno ne nalazim u igri, a ne gleda se preko toga. Igra je hibrid trilogije i open worlda, ali drukčije nego u lošem Inquisitionu i ovdje istraživanje ima smisla. Planeti mi daju sličan feeling ME1, sa naravno više sadržaja. Nije kao trilogija, ali vjerujte, ljudi su uzalud sasuli po igri koja to realno ne zaslužuje. Trenutno mi se u glavi formira neka osmica (od 1 do 10). Ima manjkav script, ali ima i djelova koji su dobro napisani, da ne spoilam. Ako volite SF, RPG, Mass Effect ili sve od navedenog, igrajte i zanemarite one silne "nule" na metacriticu. I ja sam malo pao pod taj utjecaj pred izlazak, ali igra stvarno nije loša, nije ni prosječna, bolja je od toga. Popularno je mrziti, pa eto. Za ljude koji imaju problema u igri, ionako se radi na patchevima i drago mi je da su priče oko facijalnih ekspresija prenapuhane. Prva 3 sata su li-la jer se potrebno i priviknuti da su ovo istraživači, a ne karizmatični badass Shepard. Isto tako priča ima relativno loše otvaranje, ali postaje svakako bolja.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
15 0 hvala 9
10 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda

pa jel moguće da se jedini ne mogu micati na multiplayeru?? dakle niti na netu nisam uspio naći problem :/

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
MasterG kaže...

pa jel moguće da se jedini ne mogu micati na multiplayeru?? dakle niti na netu nisam uspio naći problem :/

 Ja sam imao slican problem u trojci. Nekad mi se znalo dogodit da neke tipke nisu radile u igrici. Probaj u originu desni klik pa repair ili probaj ea live support.

16 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Evo samo da javim, igra je relativno fluidno igriva sa medium postavkama na 1080p na GTX 760 i i7-2600 (bez K) sa 8 GB memorije.

Što se animacija tiče, da, malo su grbave, no ništa što nisam vidio u ME1, a i u ponekim drugim igrama - ništa strašno.

Mislim da sam jedva pinku iznad minimuma.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Zura kaže...
Lovac kaže...

...
Inače u praksi animacije nisu ni približno loše ...

Kad smo kod animacija, naletio sam na IGN-ov "Daily Fix" u kojem je Bioware navodno potvrdio da rade na popravku animacija.

 

 da su odgodili igru jos mj dana i popravili bas one teske nebuloze di je pistolj naopako kisele face u ponekim scenama i ta sranjca igra bi puno bolji start imala..  fallout4 je isto bio potrgan na pocetku pa nije dozivio ovakav mocking train na internetu.. ali ne..  

 

borba me odusevila.. jos igram na hardcore.. napeto -uzbudljivo sa hrpom kombinacija . najbolja borba u jednom tps rpgu do sada imho.. zvuk i atmosfera fanasticni. stara raga r9 290 se drzi jos nekako. vozim na high 50-60 fpsa. na nekim mjestima pada nize (npr start baza na eosu) tu imam oko 45.. vidjet cemo kasnije.. 

moja+ryderica moja+ryderica
xfact
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 11:14 (=xfact=).
14 godina
offline
Mass Effect: Andromeda
Svi femsryderi a?Ja sam napravio mužjaka a igram sleezy smart ass kad imam opcije.Nemam vremena biti lawful good naivca,samo pathfinder spika.
10 kupio sam igru
2 nisam kupio igru
14 čekam popust
20 čekam crack
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

nekako mi je fem ryder draza za sada.. kad nju rjesim onda ide prelazak sa male ryderom. mozda dotad i igru skrpaju pa da mogu pravu bradu okacit na rydera a ne onu nacrtanu.. 

 

igra li itko mp? 

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
ansha kaže...

4. Mislim da se stvorio preveliki hate oko Andromede.

Hahaha, koliko TD-a si dobio jer si bio objektivan vezano za Witcher-a, dirnuo si se u osinje gnijezdo, fangirlsi ne prastaju ;).

 

Ti ljudi nemaju vlastiti stav, oni nisu individualci nego se ostvaruju samo kroz masu, kako masa diktira tako oni plesu, sad je popularno kenjat po andromedi pa se kenja. Witcher je svetinja pa se skace na svakog ko pomisli nesto objektivno napisat o Witcheru.

 Super mi je kako predstavljas svoje misljenje koje ne dijeli niti 0.1% populacije koja je probala Witchera predstavljas kao "objektivno" :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
ansha kaže...

Hahaha, koliko TD-a si dobio jer si bio objektivan vezano za Witcher-a, dirnuo si se u osinje gnijezdo, fangirlsi ne prastaju ;).

 

Ti ljudi nemaju vlastiti stav, oni nisu individualci nego se ostvaruju samo kroz masu, kako masa diktira tako oni plesu, sad je popularno kenjat po andromedi pa se kenja. Witcher je svetinja pa se skace na svakog ko pomisli nesto objektivno napisat o Witcheru.

 A najgore od svega mi je što kao jato skakavaca idu od jedne teme do druge, kako izlaze nove RPG igre i doslovno uništavaju normalnu diskusiju.

 

Pa ono, ako mi ne valja kava u nekoj birtiji, onda ne idem tamo.

A ne visim u toj birtiji svaki dan i maltretiram ostale goste kako kava ne valja i kako su glupi jer su dali 8 kuna za tu kavu.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
ansha kaže...

A to je kao cudno sta velika vecina populacije nije objektivna? 

I odakle ti taj postotak? Najjaci ste fangirlsi..

 A ti bi mogao preskočiti ovu temu jer dosad nisi ništa konstruktivno rekao, pogledaj svoje postove, samo provociraš, čudim se što ti ih nisu obrisali, općenito pola postova u ovoj temi se lagano može obrisati, pa uključujući i ovaj moj. Ali dajte više ohladite, i ti i DeniZg i ostali. 

Ash nazg durbatuluk, Ash nazg gimbatul, Ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.
 
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Mass Effect: Andromeda

Btw, vidim da je Andromeda oko 40 eura "okolo".

Mislim da kroz mjesec dana kad doživljaji malo splasnu ide na 25 eura, kada se i kupuje

 

Po svemu što sam pročitao ovdje, igra je odlična. 

 

@guys

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 11:37 (skorvy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mass Effect: Andromeda

Evo nesto za Witcher fangirls a i te kako se tice i ME:A

 

Argumentum ad populum

 

Bandwagon effect

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
skorvy kaže...

Btw, vidim da je Andromeda oko 40 eura "okolo".

Mislim da kroz mjesec dana kad doživljaji malo splasnu ide na 25 eura, kada se i kupuje

 

Po svemu što sam pročitao ovdje, igra je odlična. 

 

@guys

 Pa toliko je ima par mjeseci.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
DeniZg kaže...

 A najgore od svega mi je što kao jato skakavaca idu od jedne teme do druge, kako izlaze nove RPG igre i doslovno uništavaju normalnu diskusiju.

 

Pa ono, ako mi ne valja kava u nekoj birtiji, onda ne idem tamo.

A ne visim u toj birtiji svaki dan i maltretiram ostale goste kako kava ne valja i kako su glupi jer su dali 8 kuna za tu kavu.

 Ne budi smiješan... Pišeš kao da je proljeva ko pljeve u temi a istina je da se je tu i tamo nasmijalo na račun animacija i to je to (niti jedna stranica kad bi skupio sve postove) - i ako je itko butthurt to ste onda ti i ansha. Zašto, ne znam ali, on se uvijek upali na witchera pa namjerno baci flejm. 

 Ovo boldano, pa koliko to tema i novih rpg-ova ima da svi skaću amo - tamo? Opet,pričaš bezvezarije... Nitko ne uništava normalnu diskusiju nego naprotiv - imamo novi AAA RPG, i taj novi AAA RPG uspoređujemo sa nekim starim AAA RPG-om koji je postavio ljestvicu poprilično visoko - to je činjenica (bez obzira što ja, ansha ili neko drugi misli). 

 Moj dojam o igri je poprilično mlak ali moram još odigrat pa da bi donio neki konačan sud (MP me ne interesira u ovom obliku). Da me baš vuče da je kupim - i ne baš. Al opet, volim SCI-FI RPG i to mi je teško propustit. 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
16 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Meni je igra za sada sasvim dobra, nemam jos dovoljno sati u nogama na njoj, ali za sada je dojam vrlo pozitivan (cak i kada uzmemo autisticne face u animacijama).

Mislim da je ekipa previse zabrijala na negativno, ocekivanja su bila mozda prevelika, jer je ipak ovo spiritualni nastavak jednog od najboljih serijala u povijesti igara (usudio bi se reci :))
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

kako funkcijoniraju cooldownovi, jesu globalni kao u 2 i3? kako kontroliraš squad mate?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice