Medieval - Total War - Kako igrate?

poruka: 38
|
čitano: 10.907
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Bitke

pozdrav, ovu igru igram dosta dugo, nije bitno koji dio drugi, prvi mada je prvi bolji jer mogu igrat sa Hrvatskom, sad me zanima kako vi riješavate bitke? Ja ih obično automatski riješim, osim ako su male vojske, onda se ja malo poigram, ali ako je riječ o desetkim tisuća vojnika onda to pustim kompu da odvrzla, ja samo dobijem rezultat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Jesi ti siguran da ima Hrvatska u toj igri?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

To je i meni bilo čudno nisam znao da je Hrvatska podržana.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Pitao sam Google, kaze da ima u naknadnim verzijama Hrvatska1

 

Ja sam igrao onu 1.0, sve sam bitke rucno radio, imao sam svoju taktiku, neke jedinice sam vise izlagao a neke cuvao ...dok kad automatski on samo poskida nekoliko od svake jedinice!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

uff, sjećam se kada je medieval prvi dio tek bio izašao...jedan prijatelj ga je bio nabavio  i ja na rođendanu njegovom isprobao igru..i navuuuuuukao se ...al ono 100%...igra je odlična....ovu foru s hrvatskom nisam znao...izgleda da ću opet instalirati Medieval zbog Hrvatske Cool

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

http://e.imagehost.org/0040/untitled_2.jpg

 

evo dokaza, ima ima i ne radi samo na verziji 1.1 imam ja verziju 1.0 i na njoj radi onaj mod Crazy Ivan.

Meni je predugo cekat da se borba izvrsi, trenutno mi sljedi sukob od negdje 10 000 vojnika sa svake strane, gomilaju se vojske na granici, to bi trajalo satima cak i na ubrzanom vremenu, kad su manje vojske ajd ali ovak, Iznenađen.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Medieval - Total War - Kako igrate?
fanspeed kaže...

uff, sjećam se kada je medieval prvi dio tek bio izašao...jedan prijatelj ga je bio nabavio  i ja na rođendanu njegovom isprobao igru..i navuuuuuukao se ...al ono 100%...igra je odlična....ovu foru s hrvatskom nisam znao...izgleda da ću opet instalirati Medieval zbog Hrvatske Cool


možda bi trebali preimenovat naziv teme u Medieval Hrvatska Mod, da ljudi znaju Namigiva.
16 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Znaci ima hrvatska, u kojem total waru????? Imaju li nasi neke posebne jedinice? :D

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Medieval mi je malo prelagan, jedva čakam empire. Stvar je u tome da se medieval bitka uvijek može dobiti sa nekom žrtvom od 100 ljudi. Napraviš si obrambenu liniju od pješkaka i onda čarđaš ravno u neprijatelja sa 4 jedinice konjanikai kad izgube(konjanici) 50% ljudstva(oko 80 ljudi) neprijatelj bi već trebao izgubiti 700tinjak ljudi. onda će onak smućeno doć do tebe pa ih samo counterchargeaš. Znam da bi mogo bit i kreativniji al tu još u obzir dolazi neko flankanje ili pomicanje rdova ili možda zatvaranje obruča. e,da još pali kad ih namamiš i onda smakneš cavalriem sa boka dok se bore.

654321
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Medieval - Total War - Bitke
Human? kaže...

pozdrav, ovu igru igram dosta dugo, nije bitno koji dio drugi, prvi mada je prvi bolji jer mogu igrat sa Hrvatskom, sad me zanima kako vi riješavate bitke? Ja ih obično automatski riješim, osim ako su male vojske, onda se ja malo poigram, ali ako je riječ o desetkim tisuća vojnika onda to pustim kompu da odvrzla, ja samo dobijem rezultat.

 Obratno!!
Kad su male vojske ponekad odgiram.
Kad su velike vojske u pitanju, e to je onda prava poslastica. Uzivam kada sa malobrojnijom vojskom razvucem po terenu brojcano nadmocniju vojsku, i razvalim ih napadima i protunapadima, sa strane i sa ledja (konjica), dok se glavnina vojske (uglavnom pjesadija) bori na sredisnjem dijelu kako bi zadrzali neprijateljsku vojsku dok ih sa strelicarima desetkujem. Kao nagradu dobijes vece iskustvo jedinica koje su kasnije kad ih retreniras efikasnije u borbi.
Govorim o Medieval II : Total War i Kingdomsima.
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
RE: Medieval - Total War - Kako igrate?
gordan-i-toni kaže...

Medieval mi je malo prelagan, jedva čakam empire. Stvar je u tome da se medieval bitka uvijek može dobiti sa nekom žrtvom od 100 ljudi. Napraviš si obrambenu liniju od pješkaka i onda čarđaš ravno u neprijatelja sa 4 jedinice konjanikai kad izgube(konjanici) 50% ljudstva(oko 80 ljudi) neprijatelj bi već trebao izgubiti 700tinjak ljudi. onda će onak smućeno doć do tebe pa ih samo counterchargeaš. Znam da bi mogo bit i kreativniji al tu još u obzir dolazi neko flankanje ili pomicanje rdova ili možda zatvaranje obruča. e,da još pali kad ih namamiš i onda smakneš cavalriem sa boka dok se bore.

 Probaj igrati na normal ili na hard...
15 godina
offline
RE: Medieval - Total War - Kako igrate?
Luka kaže...
gordan-i-toni kaže...

Medieval mi je malo prelagan, jedva čakam empire. Stvar je u tome da se medieval bitka uvijek može dobiti sa nekom žrtvom od 100 ljudi. Napraviš si obrambenu liniju od pješkaka i onda čarđaš ravno u neprijatelja sa 4 jedinice konjanikai kad izgube(konjanici) 50% ljudstva(oko 80 ljudi) neprijatelj bi već trebao izgubiti 700tinjak ljudi. onda će onak smućeno doć do tebe pa ih samo counterchargeaš. Znam da bi mogo bit i kreativniji al tu još u obzir dolazi neko flankanje ili pomicanje rdova ili možda zatvaranje obruča. e,da još pali kad ih namamiš i onda smakneš cavalriem sa boka dok se bore.

 Probaj igrati na normal ili na hard...
 Kratko i povrsno igranje Total Wara dovodi do ovakvih pogresnih zakljucaka. Ponekad i dodje do slicnih situacija gdje izgubis desetak ljudi, a neprijateljska strana nekoliko stotina, ali veoma rijetko, i radi se o situacijama gdje imas ogromnu nadmoc prvenstveno u dalekometnim jedinicama, jacini jedinica i brojnosti, pokretljivosti i terenu. 

Ovo za 4 jedinice konjanika da ubiju 700 ljudi ----Ocigledno nisi naisao na pjesadiju kopljanike koji te razvale kakvu god imao konjicu. Za borbu konjice protiv kopljasa postoji samo jedna taktika, a to je nikad frontalno! Uvijek moras flankat ili s ledja gdje je maksimalni udar bez obzira o kojoj se jedinici radi. Dakle, takitka je jednom jedinicom (konjanika) navuces da te ganjaju, a sa drugom ih pometes s ledja sa jurisem.
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Dok sam igrao Total War automatsko rješavanje borbe bi koristil samo kad bi imal nadmoćnu vojsku jer mi se nije dalo gubit vrijeme, a znal sam da ću ih dobit u male gubitke. Pravi gušt mi je bio kad bi igral kad bi imal slabiju vojsku ili kad su snage bile izjednačene pa bitke traju malo dulje.Namigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Medieval - Total War - Kako igrate?

igra je za okorjele taktičare....najavljen je nastavak....

neču nikad više pogoditi razrednicu papiričem u glavi i derati se headshout -:)
13 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Di bum naso modove(Npr. mod CRAZY IVAN??)

Ko pita ne skita
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Ljep pozdrav...

imam jedno pitanje pa bih zamolio da ako neko zna odgovor da javi brzom poštom ...

pitanje glasi kako u Grand Campaign da igram s dvije ili više frakcija istovvremeno ????

ima na you tube 

  ali nema objašnjenja

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?
nelismusic kaže...

Ljep pozdrav...

imam jedno pitanje pa bih zamolio da ako neko zna odgovor da javi brzom poštom ...

pitanje glasi kako u Grand Campaign da igram s dvije ili više frakcija istovvremeno ????

ima na you tube 

  ali nema objašnjenja

Mislim da ti treba retrofit mod.

play2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2013 20:20 (fanaticni gejmer).
6 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

EE Raja ako mi neko moze odgovortiti na ova pitanja;

1. Da li se nekako moze da preskoci oni turnovi(Bilo sta moze da bude Cheat,caka ili sl.)

2.Da li se moze ubiti papa(Jer smara)

3.Da li se moze napraviti neka svoja rucno dizajnirana drzava i ako mozete da pojasnite kako ako moze

4.Ce mu sluze oni Merchanti tako nesta znam da trguju ali nigdje veze ne kontam

5.Da li se moze ozeniti u igri sa nekom princezom iz drugog kraljevstva i kako

Ako ne mozete odgovoriti na sva nije problem barem na jedno

 

The_Vex
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?
Ajdin_Vex kaže...

EE Raja ako mi neko moze odgovortiti na ova pitanja;

1. Da li se nekako moze da preskoci oni turnovi(Bilo sta moze da bude Cheat,caka ili sl.)

2.Da li se moze ubiti papa(Jer smara)

3.Da li se moze napraviti neka svoja rucno dizajnirana drzava i ako mozete da pojasnite kako ako moze

4.Ce mu sluze oni Merchanti tako nesta znam da trguju ali nigdje veze ne kontam

5.Da li se moze ozeniti u igri sa nekom princezom iz drugog kraljevstva i kako

Ako ne mozete odgovoriti na sva nije problem barem na jedno

 

1. ne znam stvarno kako misliš preskakati turnove, to je turn-based strategija, uopće nemam ideju kakav bi bio koncept igre da nema turnova, tako da vjerujem da to ne možeš 

2. možeš osvojiti Rim, ali mislim da papa onda nađe neko drugo sjedište, u svakom slučaju ti je najpametnije slušat ga što više možeš i što prije nekog svog svećenika probat promovirat u papu

3. stvarno ne znam, možda ima nekih modova za to

4. ako se dobro sjećam merchant ti malo da boost ekonomiji, ako ti je u području nekog grada onda dobivaš nešto više love na trgovini, znam da može i sjebati tuđeg merchanta, probaj malo guglat

5. možeš se ženiti, to se sjećam da sam radio, samo nisam siguran jel to radi diplomat ili neko drugi

9 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Ženiš se koristeći svog diplomata. Međutim, moraš pronaći nečiju princezu na samoj mapi, što ponekad zna biti dosta frustrirajuće.

 

Savjetujem ti da probaš odigrati koristeći Stainless Steel mod, zajedno sa Stainless Steel Historical Improvement Project (SSHIP). Kad ga probaš, vidjet ćeš da se radi o potpuno drugačijoj igri.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?
Svakako preporucujem Stainless Steel i Broken Crescent. Dvije najbolje ekspanzije ove igre uz Third age total war, vanilla igra je toliko bezveze pored ovih modova. Pravljenje neke svoje frakcije ti ne preporucujem jer to rade game developeri, a to zna biti toliki problem da neka obična sitnica uzrokuje game crash.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Pa bas i igram sa Stellnes modom,ali ako znate kako da kvalificiram svog svecenika u papu ako ima neki proces

The_Vex
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?

Taj SSHIP je za SS isto kao SS za vanilla igru, drastično promijeni način igranja.

 

Bitno ti je imati što više kardinala jer se Papa bira, a svećenici se promoviraju u kardinale na način da šire vjeru i rokaju po hereticima.

 

Savjetujem ti da nikako ne počinješ ratove protiv svojih katoličkih kolega nego se radije koncentriraš na križarske ratove protiv "nevjernika" i onih katolika koji su se zamjerili Papi pa ih je ovaj izopćio. Što se Pape tiče, slobodno možeš rokati po pravoslavcima.

10 godina
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Igram ss, sa muslimanskim frakcijama. Prednost je sto sti ti bog i batina, sam mos proglasit jihad sa svojim hoždom! Dobro to mos i u vanilli, no ss je mnogo bolji i tezi!

 

Samo je malo repetivno sto mongoli smrve pola mape. Nema im kraja.

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?
Mongoli imaju prejake strijelce na konjima. Smrve ti prvo pola vojske sa strijelcima i onda samo puste tešku konjicu i naprave klaonicu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Bio sam dosta stigao sa egiptom ali na mongole treba dobro pogledati

Inace kada sam ih napadao imao sam posebne jedinice za njih,taktika je bila da su sve zive teske konjice,pogotovo sam trenirao i nadogradzivao ono za konje

Razlog toga jeste monGolski strijelci na konju,njih ne moze nitko srediti osim teske konjanice

kada sam igrao sa bizantom bio sam nekako ja msl skolopio savez,ali to je bilo prije godinu dana nisam bas znao kako sklapati saveze,znam da me nisu napadali,njima azija meni evropa ali nikada nisam sve osvojio hehehe

znam da sam poceo novi game kada su mi osvojili Konstantinopolj,inace ako igrate sa muslimanima probajte na startu sa nima savez napraviti zaobice vas a i rijesiti bizant i krizare

 

Evo pitanja:

Cemu sluze svecenici i hodze tacno osim ubijanja heretika

Kako da postavim svog popa za papu

Sta se tacno moze raditi kada vas svecenik bude papa

The_Vex
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

Sluze primarno za sirenje vjere, a to utjece na public order. Hođa moze deklarirat (ako ima dovoljno skilla) jihad. Kad tvoj kardinal postane papa onda imas samo visoki pope flavour. On je onda pripadnik druge frakcije i nemos ga vise kontrolirat. 

 

Meni se oni osobno ne dopadaju, kad bi bar mogli sirit kulturu, kao u third age-u.. ili da nema nicega kao u rome 1 ! Previse agenata je na mapi, kompjuter ih samo spama !

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?

Taj trend s agentima se nažalost nastavio i kroz Rome II i Attilu. Postoje neki mini modovi za SSHIP koji ograničavaju njihov broj, ali mislim da se to odnosi samo na ubojice.

12 godina
offline
Re: Medieval - Total War - Kako igrate?

Svaki TW pod zadnje (jedno 4-5 naslova) spamma te unite do iznemoglosti...

A i combat AI se nije baš nešto proslavio...

10 godina
offline
Medieval - Total War - Kako igrate?

AI je u vanilli oduvik bio patetican. Pitanje je samo koliko ti poteza treba da pokoris citavu mapu. 

 

SS je u drugu ruku tezak, igrao sa litvom jednom, s najtezom ai opcijom i pregazilo me sa svih strana. Je da sam izgubio ali se bilo zabavno branit do posljednje kapi krvi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice