Minecraft izdvojena tema

poruka: 6.706
|
čitano: 1.263.421
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Minecraft

 

Dobar dan :)

 

EDIT: Ako vam treba item lista s brojevima odite ovdje:Minecraft item id <-- napravio korisnik markomarko

 

Za ovu zabavnu igru čuo sam tek pred neko vrijeme, a vidio sam da topic o njoj nije pokrenut.

 

Što je, uopće, Minecraft?

Minecraft is a game about placing blocks while running from skeletons. Or something like that..

 

- Minecraft je sandbox igra u svijetu koji je(nasumično) sačinjen od kocki(blocks).

- Kocka može biti pjesak, zemlja, drvo, kamen itd. Igrač može (na početku rukom, jer nema ostalih alata) kopati, tj. uništavati(destroy) te kocke.

 

- Ipak, to nije uništavanje, jer te kocke, odlaze u inventory igrača i kasnije se mogu postaviti na neko drugo mjesto(construct).

- Također sa strane u inventoryju postoji mjesto za crafting. Crafta se tako da se na lijevu stranu stave „sirove tvari“(npr. kocka/e drva, uzete sa stabla - log) i tada na desnoj strani dobijemo nešto sačinjeno od toga na lijevoj(npr. kocka/e drva koje nam koriste u kontrukciji - wood). Od wooda se tada može napraviti workbench(umjesto 4 mjesta(koliko ima u inventoryju) za crafting, ima 9 – kompliciranije stvari za craftati) i stick(za craftanje lopate, baklje, mača, sjekire itd.).

 

U igri se dakle može kopati kocke i te kocke iskoristiti za konstruiranje i craftanje. Tako se npr. može napraviti skrovište u zemlji, a ono je potrebno jer, budući da je u igri prisutna izmjena dana i noći, noću(osim ako igrate na najlakšoj težini – pacifistic) svijetom lutaju zombiji, kosturi, paukovi, exploding penisi(Smijeh) itd., koji vas mogu ubiti. Također, možete i vi ubiti njih, i to mnogo lakše ako imate svoja oružja i armor, koje ste craftali.

 

U igri postoji puno različitih materijala i još više stvari koje se iz tih materijala mogu craftati. Npr. Nakupite drva. Craftate ga u bolje drvo. Od dijela tog drva napravite workbench i od ostatka sticks. Onda od tog istog drva i sticksa napravite lopatu (za zemlju), pickaxe(za kamen), sjekiru(za drvo), mač(za protivnike). Sa lopatom i pickaxeom napravite udubinu u zemlji, zatim u workbenchu napravite vrata postavite ih na ulaz vaše špiljice. Istražujete naokolo da nađete ugljen(coal) da biste mogli sa njim i sticksima napraviti baklju, da biste mogli osvjetliti svoju špilju noću. Usput kako ste iskopali i dosta kamena, od njega napravite izdržljivija oruđa(lopata itd.). Ubijete svinju, ona vam da meso, kojeg možete pojesti sirovog ili skuhati u peći(koju ste sagradili od kamena) sa ugljenom – u oba slučaja će vam se povratiti dio zdravlja. U igri postoji stvarno jako puno stvari koje možete raditi.

 

Minecraft ima i multiplayer komponentu, no nju nisam probao.

 

EDIT (20. 11. 2011.): Puna verzija igre je izašla i košta 19,99 €.

 

Službena stranica igre: http://www.minecraft.net/

Minecraft Wiki: http://minecraftwiki.net/wiki/Main_Page

Tablica svega što se može craftati: http://minecraftwiki.net/wiki/Crafting

 

Ja sam za ovu igru čuo od poznatog youtube usera/gameplay commentatora SeaNanners-a.

Evo link na njegov prvi video vezan za Minecraft, a koji će dosta pomoći svima koji tek počinju igrati, pa su im možda stvari malo nejasne:

 

Meni je igra jako zabavna (makar ju nisam previše igrao), želim čuti vaše mišljenje.

Ako ste ju probali, kakva vam je igra, ako niste, mislite li ju probati?

 

Moj dom u igri Moj dom u igri
I take THE out of PSYCHOtheRAPIST.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 22:57 (calypso).
Moj PC  
36 1 hvala 29
14 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft

Igra je jako zarazna i predobro napravljena imate još jednog (po meni) boljeg komentatora od sea nannersa evo linka https://www.youtube.com/user/davidr64yt

14 godina
offline
Minecraft

Ovaj vikend je besplatna, jer je pao server, biti će besplatno dok ne popravi, vjerojatno u ponedjeljak

Igra ima par mb pa navalite

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minecraft

@Krešo91

Ja ti igram tak da imam jedan svijet ovako sa trainerom tj dev toolom da gradim gluposti take,a imam i drugi svijet di bas skupljam resurse i pokusavam prezivitSmijeh

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Jebasu123 kaže...

@Krešo91

Ja ti igram tak da imam jedan svijet ovako sa trainerom tj dev toolom da gradim gluposti take,a imam i drugi svijet di bas skupljam resurse i pokusavam prezivitSmijeh

Ja igram na peaceful težini, dakle nema zombija i tih sra.nja, a još se izgubio kad sam tražio neke resurse i zaboravio gdje mi je kuća koja je blizu spawn point-a.....ako sad crknem nezz dal ću nać više taj svoj dvorac koji sam sad izgradio Neodlučan.....a ništ odo van pa poslije opet igrat Nevinašce

 

BTW jel mi možeš poslat link na PP od tog trainer-a Namigiva

Avatar!...Ready!!.......Clear a path!!................IN GAME: IWEK91
15 godina
offline
RE: Minecraft
poceo sam i ja igrati, predobra mi je, cak sam razmisljao i o kupnji kada bude gotova, @Kreso ja sam put do kuce osvjetlio bakljama da znam nazad, probaj i ti
btw. kako dobiti željezo?
Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Kopaš iron i coal,to zajedno ispeces u furnace.

Ja sebi na kuci napravim velik toranj sa bakljama da znam di mi je kuca ako crknem ili se izgubim u spilji pa iskopam put goreSmijeh

@Mind_Challenge igru mozes sada kupit i dobit ces sve nadogradnje i cijelu igru kad izadjeCoolto se zove fer developerCool

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 17:15 (Jebasu123).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Minecraft

Meni je igra odlicna igro sam ju preko ljeta.Ima li neka stranica gdje se vidi sto je sve potrebno za napraviti npr lopatu,sjekiru;itd.?

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Igru mogu osobno prozvati jednu od mojih favorita ikad!!! Igra je tako zarazna da se jucer nisam cijeli dan odvojio od nje. Zbog toga nisam ucio biologiju i dobio 2 :(

Kill a man, one is a murderer; Kill a milion, a conqueror; Kill them all, a God.- Jean Rostand(1894-1977)
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Perkan777 kaže...

Meni je igra odlicna igro sam ju preko ljeta.Ima li neka stranica gdje se vidi sto je sve potrebno za napraviti npr lopatu,sjekiru;itd.?

 

http://minecraftwiki.net/wiki/Main_Page 

http://minecraftwiki.net/wiki/Crafting 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 18:35 (JokeKralj).
14 godina
protjeran
offline
RE: Minecraft

Super ideja i super realizacija...

 

Grafika podsjeća na N64 doba, malo lošija,

recimo N64 na stereoidima i 8bit grafikom.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Minecraft

idem je probati igrati, zvuči zabavno :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 20:33 (denix).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Kasnije cu staviti malo moje baze i mog rudnika, zove se "The Mines of Moria" :DD

Kill a man, one is a murderer; Kill a milion, a conqueror; Kill them all, a God.- Jean Rostand(1894-1977)
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Evo ja napokon zavrsio svoj rollercoaster ide sa zgrade u zemlju pa iz zemlje van pa opet u zemlju pa se opet penje na zgradu i tako u krugCool

kolko sam se izfrustriro,kad mi je upala voda kad sam bušio

Da nije bilo Nikole Tesle sada bi ste spamali po forumu u mraku!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minecraft
evo par ss-ova moje "izbe" tj. TOWAAAAA OF DOOOOOOOM!!! (s lavom!!!) + viseći vrtevi, brod itd....

P.S. Diablo86 nadmaši ovo....
 
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Predrag18 kaže...
evo par ss-ova moje "izbe" tj. TOWAAAAA OF DOOOOOOOM!!! (s lavom!!!) + viseći vrtevi, brod itd....

P.S. Diablo86 nadmaši ovo....

 

hehe , šta radim sada oprat će to tvoje dok kažeš keks :D

15 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Evo malo mojeg utocista u survivalu.

Moj vrt :P Moj vrt :P
Unutrasnjost kuce (nema velika koristi pa imam u njoj samo ono najvaznije) Unutrasnjost kuce (nema velika koristi pa imam u njoj samo ono najvaznije)
Moj rudnik Moj rudnik
Idemo dolje... Idemo dolje...
...i jos malo dolje. ...i jos malo dolje.
Moje svetohraniste :) Moje svetohraniste :)
Inace ovo je samo trebala biti oznaka da znam gdje mi je kuca. Inace ovo je samo trebala biti oznaka da znam gdje mi je kuca.
Kill a man, one is a murderer; Kill a milion, a conqueror; Kill them all, a God.- Jean Rostand(1894-1977)
 
16 0 hvala 5
14 godina
protjeran
offline
RE: Minecraft
Living.Dead kaže...

Evo malo mojeg utocista u survivalu.

Lol kolko ti to igras.Stvarno je predobro.Ja jbt neznam ni vrazju lopatu napraviti a  kamoli takvu kucu i rudnik!!!

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
15 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Perkan777 kaže...
Living.Dead kaže...

Evo malo mojeg utocista u survivalu.

Lol kolko ti to igras.Stvarno je predobro.Ja jbt neznam ni vrazju lopatu napraviti a  kamoli takvu kucu i rudnik!!!

Ovo mi je tek treci dan (no nije ista baza). Nije stvarno tesko samo ti je potrebna masta.

Kill a man, one is a murderer; Kill a milion, a conqueror; Kill them all, a God.- Jean Rostand(1894-1977)
14 godina
offline
RE: Minecraft
Krešo91 kaže...
Jebasu123 kaže...

@Krešo91

Ja ti igram tak da imam jedan svijet ovako sa trainerom tj dev toolom da gradim gluposti take,a imam i drugi svijet di bas skupljam resurse i pokusavam prezivitSmijeh

Ja igram na peaceful težini, dakle nema zombija i tih sra.nja, a još se izgubio kad sam tražio neke resurse i zaboravio gdje mi je kuća koja je blizu spawn point-a.....ako sad crknem nezz dal ću nać više taj svoj dvorac koji sam sad izgradio Neodlučan.....a ništ odo van pa poslije opet igrat Nevinašce

 

BTW jel mi možeš poslat link na PP od tog trainer-a Namigiva

Ako trebaš pronaći spawn point, napravi si kompas.

 

ovdje imate sve "recepte" http://minecraftwiki.net/wiki/Crafting

GENERATION 17: The first time you see this, copy it into your sig on any forum and add 1 to the generation. Social experiment.
14 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Jeli iko našao glinu (Clay) ja sam tražio svuda i nema nigdje....možda još nije update-ano za glinu Neodlučan

Avatar!...Ready!!.......Clear a path!!................IN GAME: IWEK91
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Krešo91 kaže...

Jeli iko našao glinu (Clay) ja sam tražio svuda i nema nigdje....možda još nije update-ano za glinu Neodlučan

Ako se ne varam glina se nalazi u moru, dakle morat ces kopati i roniti.

Kill a man, one is a murderer; Kill a milion, a conqueror; Kill them all, a God.- Jean Rostand(1894-1977)
14 godina
offline
Minecraft

Što sve igra zahtjeva od računala?Bi li to radilo na mom laptopu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 18:47 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Gremlin144 kaže...

Što sve igra zahtjeva od računala?

Treba dosta RAM-a jer igra žudi za tim i naravno procesorkse snage....ovo što ti imaš će biti odlično Namigiva

Avatar!...Ready!!.......Clear a path!!................IN GAME: IWEK91
14 godina
offline
RE: Minecraft
Krešo91 kaže...
Gremlin144 kaže...

Što sve igra zahtjeva od računala?

Treba dosta RAM-a jer igra žudi za tim i naravno procesorkse snage....ovo što ti imaš će biti odlično Namigiva

 A grafićka je ok za tu igru?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Living.Dead kaže...

Evo malo mojeg utocista u survivalu.

Majstore, svaka cast. Snimi filmic ako moze :-)


Evo nesto za smijanje: http://ve3d.ign.com/articles/news/57211/Minecraft-How-To-Build-A-Fireplace

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
14 godina
offline
Minecraft

graficki integrirana je cak dovoljna najvaznije ti je dobar proc i dosta rama obadvoje ti je odlicno 

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Minecraft

Oho, Minecraft tema :)

 

Igram kojih tjedan dana. Ovu se igru definitivno isplati nabaviti, jako jednostavna, a jako zabavna!

Evo mojih kreacija, pokušavam napraviti nekakav toranj ala LOTR, ali treba puuuno kamenja:

 

We're all mad here.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Minecraft

da nije neko probao napravit vrata mordora  :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Minecraft
Deus ex machina kaže...
Living.Dead kaže...

Evo malo mojeg utocista u survivalu.

Majstore, svaka cast. Snimi filmic ako moze :-)


Evo nesto za smijanje: http://ve3d.ign.com/articles/news/57211/Minecraft-How-To-Build-A-Fireplace

Hahahaha, ajme crka sam od smijeha :') Btw tnx!

Kill a man, one is a murderer; Kill a milion, a conqueror; Kill them all, a God.- Jean Rostand(1894-1977)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice