Da li je moguće patch-ati piratske igre?

poruka: 21
|
čitano: 4.708
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje.
Zanima me da li je moguće primijeniti službeni patch za piratsku igru?
Kad skinem neku igru,npr. Need For Speed Payback,ili Assassin's Creed Origins,igre jako trzaju,tj. osjeti se stuttering.
Da li bi radilo uz službeni patch,naravno ako ga je moguće primijeniti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?

teoretski, da, praktično .. i proizvođači znaju za pirate-crack..

-znaš tek kad probaš.

-crack je ugl za konkretnu verziju.. ponekad moraš ponoviti crack, ponekad radi, ponekad ne.

-teorija-2, čista igra, patch.. pa tad možda crack, ali može biti potreban za odgovarajuću verziju.. a danas je brzi internet, ponekad brže skinuti sređeno nego dijelove slagati..

 

+btw, nije poželjno na forumu promovirati takve teme.. i naravno, izbjegavaj pirateriju, reci NE! .. :) ovo je isključivo tehnološki-edukativan odgvor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Aj ihush ne trolaj.

Ti 15 godina pričaš kako igre, filmovi, glazba nisu gusarski kad ih skineš jer su za "osobnu uporabu" a sad tu glumiš Zlatka suca prosvjetitelja omladine.

Piratstvo je štetno, no, no pec, pec....

 

Što se tiče zakrpe, sačekaj da izađe zakrpa i za taj službeni update i time ćeš riješiti problem. (normalno, akoj e za osobnu upotrebu, što propagira ihush, jer smo mi to već sve kobajage platili Josipovićevim zakonom nameta na CD-e, itd.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?

igre nemaju nikave veze s josipovićevim empirionzampom.. skidanje dostupnog sadržaja nije piraterija, distribucija je kao i crackanje i sl.. ne govorimo o skidanju nego o patchu na 'prilagođenoj' verziji. :) i to nema veze sa čekanjem službenog patcha (kao da postoji neki drugi..) dok za trolanje valjda znaš, take one to know one..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Jurassic Park kaže...
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje.
Zanima me da li je moguće primijeniti službeni patch za piratsku igru?
Kad skinem neku igru,npr. Need For Speed Payback,ili Assassin's Creed Origins,igre jako trzaju,tj. osjeti se stuttering.
Da li bi radilo uz službeni patch,naravno ako ga je moguće primijeniti?

 U stara dobra vremena prije digitalne prodaje igara, patchevi za igre su izlazili kao posebni fajlovi koji bi se skinuli sa službene stranice i instalirali na necrackiranu instalaciju igre, najčešće je svaka verzija igre imala svoj poseban crack. Danas kada se patchevi najčešće distribuiraju preko Steama, Origina ili sličnih klijenata jedini način da zaigraš patchiranu piratsku verziju je da skineš neki repack igre ili modificirani patch s integriranim crackom.

 

Za ove igre koje si spomenuo ne postoji službeni patch za skinuti, jer kako sam rekao, distriburia se isključivo preko nekog klijenta poput Steama. 

12 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?

lol nije ni piraterija za svakoga

15 godina
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Imam 3 savjeta:

 

Prvo ne raspravljati o piratskim igrama - mislim da je protiv pravila foruma

Drugo ako već koristite piratski sadržaj, činite to samo za isprobat igru - ako vam se svidi, kupite pa skidajte originalne patcheve, ako vam se svidi nemojte - al ju tada obrišete, pa opet nema potrebe za patchiranjem takve verzije.

Treće, ako vam je skupa originalna verzija, postoji kinguin i slične stranice, te opcija "čekaj dok ne padne ispod 10, 5...€" - mislim da je Bug obradio temu kinguina i preprodavača, pa se o tome može raspravljat.

 

Lp i sretno!

Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Rhodin kaže...

..

 

Prvo ne raspravljati o piratskim igrama - mislim da je protiv pravila foruma

..

 -nije, tj tad bi i tvoj prost bio jednako protivan raspravi.. (zabranjeno je promovirati, linkove itd..), ne raspravljati. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
ihush kaže...

-nije, tj tad bi i tvoj prost bio jednako protivan raspravi.. (zabranjeno je promovirati, linkove itd..), ne raspravljati. :)

 Da, posebno je zanimljiva tema koja postoji nekih 10 godina o dijeljenju pozivnica za privatne torrent trackere, a tamo se pozivnice dijele šakom i kapom, no poznato je da se tamo skidaju isključivo legalni sadržaji pa kad napišeš dajem pozivnicu za IPT, to nije protivno pravilima foruma jer nisi dao link... 

Ne daj bože da daš poveznicu na neki public site, odmah popiješ crveni, jer se kanda tamo samo ilegalci okupljaju...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Iskreno piratstvo je dobra stvar u danasnje vrijeme (nema demo-a više) a i toliko mali postotak na ukupnu prodaju naslova otpada na piratstvo da smo mi na balkanu ko najveci korisnici piratluka totalno nebitni...

Zasto nebi isprobao nešto što je overhypano sa raznoraznim trailerima da bi vidio ocu ubrat igru kad uvatim dobar deal po meni prihvatljivoj cijeni?

 

15 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Rocinante2112 kaže...

Iskreno piratstvo je dobra stvar u danasnje vrijeme ..

 

 :) .. kao nastavak na pitanje smije li se na forumu..

- podsjetnik na EU istraživanje, koje je otkrilo (za neke) neočekivane rezultate (utjecaj piraterije itd..).

Tak da, bug ne smije biti protiv piraterije, ako je to u interesu profita vlasnika.. a tko zna.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Sjećam se Stalkera i njegovih patcheva. Za SoC ih je valjda izašlo 10 i uz svaki patch je dolazio i crack za tu verziju patcha. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
gocc01 kaže...

Sjećam se Stalkera i njegovih patcheva. Za SoC ih je valjda izašlo 10 i uz svaki patch je dolazio i crack za tu verziju patcha. 

 Kao i za svaku igru tog vremena. Evo jedan primjer s jednog legendarnog sajta, naravno samo screenshot bez ikakvog linka, što je najbolje, ima ih barem još ovoliko jer mi nije stalo sve na ekran

11 godina
online
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

zato sad ima za sedam i pol dolara na gog kompletni serijal patchiran do kraja

obavezno za sve ljubitelje serijala

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
picajzla0707 kaže...

zato sad ima za sedam i pol dolara na gog kompletni serijal patchiran do kraja

obavezno za sve ljubitelje serijala

O tome i pričam... i nema potrebe za crackom.

Više na tu temu nebum puno, vidim da takvo stajalište nije popularno... ne da sam čistunac, i sam isprobam upravo iz razloga što ima smeća koje je overhypano i sa razlogom nedaju demo, ali... Ali daleko je ugodnije igrat original koji se dobije za do 20€ u 90% slučajeva. Radi singleplayer, radi online sadržaj, nema glavobolja, kad izađe patch imaš ga odmah bez peripetija. Da ne velim da manji studio koji izradi kvalitetnu igru ima itekako koristi od toga i više je izgledno da će izdat još pokoji dobar naslov.

 

Za EA i Ubisoft me zaboli, iskreno... al podupirite male.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Rhodin kaže...
picajzla0707 kaže...

zato sad ima za sedam i pol dolara na gog kompletni serijal patchiran do kraja

obavezno za sve ljubitelje serijala

O tome i pričam... i nema potrebe za crackom.

Više na tu temu nebum puno, vidim da takvo stajalište nije popularno... ne da sam čistunac, i sam isprobam upravo iz razloga što ima smeća koje je overhypano i sa razlogom nedaju demo, ali... Ali daleko je ugodnije igrat original koji se dobije za do 20€ u 90% slučajeva. Radi singleplayer, radi online sadržaj, nema glavobolja, kad izađe patch imaš ga odmah bez peripetija. Da ne velim da manji studio koji izradi kvalitetnu igru ima itekako koristi od toga i više je izgledno da će izdat još pokoji dobar naslov.

 

Za EA i Ubisoft me zaboli, iskreno... al podupirite male.

 

 

 Malo generaliziraš. Što se tiče hpre igara nema nikakvih razlika, neke piratske igre su radile bolje od originalnih (Witcher 2 Steam verzija se masovno modificirala s .exe fajlom iz GOG verzije). Nove igre idu na implementiranje online komponenti u SP kampanje što može biti plus za gameplay, evo pada mi na pamet Dragon Age 3 i ona mapa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 10:58 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Kako točno generaliziram? Jel ugodnije imat original koji se sam patcha, ili svaki patch čekat dok "netko" objavi za skinut patch i crack?

Nema tu generaliziranja... Original je uvijek ugodniji, elegantniji... Samo košta... Al koštaju i pivo i cigarete, kava u birtiji, kino karta... Uostalom večina vas kad radite očekujete da vam se plati na kraju mjeseca... nemam pojma, možda sam čudan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Rhodin kaže...

Kako točno generaliziram? Jel ugodnije imat original koji se sam patcha, ili svaki patch čekat dok "netko" objavi za skinut patch i crack?

Nema tu generaliziranja... Original je uvijek ugodniji, elegantniji... Samo košta... Al koštaju i pivo i cigarete, kava u birtiji, kino karta... Uostalom večina vas kad radite očekujete da vam se plati na kraju mjeseca... nemam pojma, možda sam čudan.

 Danas je tako, još do prije nekoliko godina lako se dolazilo do patcheva i crackova za pojedine verzije. Danas toga nema jer sve ide preko servisa tipa Steam.

15 godina
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Pa danas i pričamo o tome, a ne još prije nekoliko godina :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li je moguće patch-ati piratske igre?
Rhodin kaže...

Kako točno generaliziram? Jel ugodnije imat original koji se sam patcha, ili svaki patch čekat dok "netko" objavi za skinut patch i crack?

Nema tu generaliziranja... Original je uvijek ugodniji, elegantniji... Samo košta... Al koštaju i pivo i cigarete, kava u birtiji, kino karta... Uostalom večina vas kad radite očekujete da vam se plati na kraju mjeseca... nemam pojma, možda sam čudan.

- opet generaliziraš :)

-ima i free.. na steamu dovoljno. Sam steam i online igre su dobrim dijelom eliminirali pirateriju, pa se čak i minecraft kupuje.. onlinegaming je dovoljan razlog. Singleplay još može ali sve manje ga ima tj upravo online/multi generira zaradu i kad je sama igra free.. npr WoT, pa čak kupiš majicu i sl. što s piraterijom nikakve veze nema, itd. +podsjetnik na EU izvještaj.

-par slučajeva iz povijesti.. origigi zaštita je bila 'prejaka' (problematična) i tad je patch bio zapravo piratski crack.. itd.

-nije potrebno objašnjavati, nije tema.. kao ni to što netko dobije na kraju mjeseca (karikiram, plaće su početkom..) :)).. tak da, ne generaliziraj, nema potrebe, kao ni biti veći Papa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Da li je moguće patch-ati piratske igre?

Frajeru, iskreno se trudim, ali apsolutno ne radumijem što ti hoćeš reć... kakve veze ima free to play i "online game" sa "kupi original ako ti se svidi nakon isprobavanja piratke verzije, manje problema, elegantnije ga je igrat"?

 

Broj igri gdje je DRM bio toliko problematičan da se "namjerno stavljao piratski crack na original igru" može se nabrojat na prste jedne ruke...

 

Stvarno ne razumijem kak me se to trudiš skurit i kaj pokušavaš dokazat, al ak ti je tak lakše, skurio si me... totalno mi je sad bad. Povlačim... štogod da sam krivo reko... ili generalizirao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice