Pathfinder: Kingmaker

poruka: 56
|
čitano: 14.990
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
memulica kaže...

Trebat će ode brdo patcheva

 Za što točno?

Na pola sam drugog chaptera i nema game breking bugova...

 

Onako ne mogu reć da je idealno, dugo se lodaju gluposti, povremeno se desi glith, uglavnom estetske prirode (nisam vidio 2h axe equipan na amiri jednom prilikom), i moram priznat jednom u CCA 20ak sati igre mi je crashala igra, ali nakon restarta je sve bilo OK, nastavio sam točno gdje je crashala...

 

Gdje točno imaš toliko problema da će trebat "brdo patcheva" ?

15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Trenutno ne znam jesu li neke stvari "by design" ili su bugovi...

 

Recimo jasno mi je kad pričam sa nekim, donesem odluku vezanu za nešto i mjesec dana kasnije me to lupi po čelu kad lik odbije raditi za mene, a jedan je od korisnijih savjetnika u kraljevstvu, iako je djelo koje sam učinio... dobro... ali on se sa njim ne slaže, koštalo ga je i ne mogu ga uvjeriti u suprotno jer nisam neutralan (doduše ne znam bi li pomoglo, naprosto nemam "neutral" opciju u razgovoru jer to nisam).

 

Međutim ima dijelova opreme koji se dobivaju tako da po svijetu skupljaš shardove, za što ti obično treba visoki "perception" na pojedinim likovima da primjetiš sakrivene "stashove"... I sad ti sa 10 mapa po cijelom kraljevstvu to skupljaš i lik ti stalno govori da ti fali... koliko mi fali?! Koliko sam skupio, 60%, 80%, "još 1 ili 2" ? Okvirno barem da se zna.

 

No ono što me ubilo je da ima 5 takvih za jednu glupost... Ne znam točno što i izbjegavam trenutno walkthrough-e da si ne spoilam, ono što mi je trenutno najbolja takva igra na tržištu, ali ovo sam išao čitat jer mi niš nije bilo jasno... Svi dijelovi su trebali biti na istom mjestu. Ispada da imam 4, a da nisu svi sa istog mjesta, samo sam zaboravio gdje sam ih dobio, a 5. je dio nekog questića koji se navodno desio, ili se trebao desit, na jednoj mapi koju sam već posjetio. Samo nije se desio (ili jest, al nisam ponovo cijelu mapu prešao) i sad do toga ne mogu doć...

Tijekom jednog napada je na toj mapi trebao biti kamp, kojeg nema više, a u kampu je trebao biti taj item.

I sad ja imam 4 quest itema, koja sam trebao zamijenit za neku nagradu, ne mogu ih brisat, ni prodat, niti ikad doć do zadnjeg...

 

Evo, to mi je trenutno zamjerka igri... što se takve stvari ne znaju, barem da su planirali da uvijek možeš doć do njih, makar 5 puta morao prolazit i rollat nemoguć perception roll. I drugo, da ti lik koji ti mora ponovo sastavit ancient amulet ne može barem hint dat koliko si skupio i koliko mu se čini da još fali dijelova... Da ne kažem da se jedna ogrlica raspala tako da je ima po području veličine Istre, od zečjih rupa do pojedinih grmića, ispod kamenja i svuda negdje.

 

Ostalo je genijalno... bugova sada... 1 ozbiljan sam našao, trebao sam vratiti jednom liku oružje koje mu je netko oteo iz kuće... našo sam ih nekoliko kako se tuku oko njega, bilo je u opisu da je to baš to što mi treba, kad sam ih pobio, nije toga bilo i nemam mu sad što vratit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker

Eo imam nekih 50ak sati u igri. Ukratko super je i must have za svakog RPG fana.

 

7 godina
protjeran
offline
Pathfinder: Kingmaker

Meni nedostaju neke stvari u igri, tipa da mogu mijenjati oruzija na keybind i tako neke stvari, malo trebaju doraditi interface i u igri i na mapi, ali osim toga igra je vrh. Svidja mi se to sto je u igri system poslije jebanja nema kajanja, donosis odluke i ides s tim, dosta igara je to obecavalo, ali na kraju mozes uraditi sve, ovdije nema toga, ili/ili, a na kraju nije ni vazno jer nema krivog puta. Tezina je ok kasnije kada dobijes iteme i kada skupis dovoljan broj feats koji imaju simetriju izmedju likova. D&D i volim i mrzim, uvijek sam imao takav nekakav odnos prema D&D, ali kako je dobar osijecaj kada dobijes neki vrhunski item, bas se osijeti taj item spike, ono, nema boljeg osjecaja u RPG igrama.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Jel netko došao na CH3?

 

Imate li Goblink King-a u Goblin Fortu?

Trebao bi biti tamo, ja sam ubio shamana i vuka, nema Goblin Kinga...

 

Ne znam jel to final release malo drugačiji, ili mi je neki patch poj*bo save... svašta čudno se događa, ali nema ga tamo.

A nije mi riješio nijedan problem osim što mi je alchemist artisan konačno prestao svaki put istu poruku davat i konačno mi dao prsten.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pathfinder: Kingmaker

Ja sada samo igram da bauljam po mapi, 1-2 sata dnevno, ipak treba sacekati malo dok ispoliraju igru pa onda igrati kao covjek.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

OK, igra li itko osim Evil accessa i je li tko došao do dijela sa goblin fort?

 

Ne kužim shemu, drugi put prelazim (load prije nego sam išao na mapu) i nema Goblin King-a, samo shaman, kojeg riješim bez problema. Goblin King bi navodno trebao biti u kućici gdje ubijam Shamana, no ne mogu uć niti u jednu kuću. Ne brine me loot nego da ne strgam save file sa time da ga nisam ubio!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Jel kome puna kapa dosadnih loadinga screenova !? Uvodni je najači/najduži, ali brate mili ovi ostali su mi počeli ozbiljno ići na živce.

 

Pola igre gledam hebeni LOADING SCREEN!

 

Odem u sjest na prestolje LOADING, pa odem nešto sagradit ... LOADING, oću leć na krevet ... LOADING, pa oću izać u šetnju kraljevstvom ...1 LOADING 2 LOADING, pa trebam k*njat ....... LOADING LOADING LOADING

 

Igra se može komotno preimenovati u:

 

Loadingscreenfinder: Loadingmaker

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Pa ono... kad već spominješ...

Loading screeen zna bit dovoljan za otić na WC i uzet nešto za pit u prolazu - vratim se taman pred kraj :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
Evil Access kaže...

Ja sada samo igram da bauljam po mapi, 1-2 sata dnevno, ipak treba sacekati malo dok ispoliraju igru pa onda igrati kao covjek.

Sad se igra ispolirani Divinity OS 2, najbolji crpg u zadnjih 100 godina. Ovo mozda za godinu dana.. 

7 godina
protjeran
offline
Pathfinder: Kingmaker

SSD ekipa, imate sada od 250gb za smjesno male novce, ja sam imao jedan pa mi je dosadilo prebacivati igre u steam library sa hdd na ssd pa sam uzeo jos jedan od 500gb, promijeniti ce vam zivot.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
ansha kaže...
Evil Access kaže...

Ja sada samo igram da bauljam po mapi, 1-2 sata dnevno, ipak treba sacekati malo dok ispoliraju igru pa onda igrati kao covjek.

Sad se igra ispolirani Divinity OS 2, najbolji crpg u zadnjih 100 godina. Ovo mozda za godinu dana.. 

 Meni ta igra iz nekog razloga nije legla, presao sam je, ali kut kamere i nesto mi ne odgovara opcenito. Nije mi se svidio ni sistem di imas armor i magic amror, itemizacija je katastrofa, u jednom trenutku HP pocne ludo rasti pa svaki lvl uzimas novi weap...

 

Meni je Pillars of Eternity 1/2 > Wasteland 2 > Divinity 1 > Divinity 2.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
16 godina
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
Evil Access kaže...

SSD ekipa, imate sada od 250gb za smjesno male novce, ja sam imao jedan pa mi je dosadilo prebacivati igre u steam library sa hdd na ssd pa sam uzeo jos jedan od 500gb, promijeniti ce vam zivot.

 Nije do diska, jer kod mene  je SSD Corsair od 250Gb.

 

Dizajn im je u k*rcu.

 

Valjda će neki patch u dalekoj budućnosti omogućiti npr. kretanje direktno iz strateške mape u divljinu kraljevstva, a ne da moram čekat 2 loadinga, pa onda šetnja do ruba selendre, klikanje na izlazak i gledanje trećeg loadiranja.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
7 godina
protjeran
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
memulica kaže...
Evil Access kaže...

SSD ekipa, imate sada od 250gb za smjesno male novce, ja sam imao jedan pa mi je dosadilo prebacivati igre u steam library sa hdd na ssd pa sam uzeo jos jedan od 500gb, promijeniti ce vam zivot.

 Nije do diska, jer kod mene  je SSD Corsair od 250Gb.

 

Dizajn im je u k*rcu.

 

Valjda će neki patch u dalekoj budućnosti omogućiti npr. kretanje direktno iz strateške mape u divljinu kraljevstva, a ne da moram čekat 2 loadinga, pa onda šetnja do ruba selendre, klikanje na izlazak i gledanje trećeg loadiranja.

 Ma nije to problem kada ti ucitavnjae traje par sekundi. Inace igra nema niti 2x time kada si na mapi i te neke stvari, mislim da su to namijerno napravili da bi se igrac vise "uzivio" u igru.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
16 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Par sekundi!?

 

Prika ide to sad i po desetak sekundi, a te njihove basne o uživljavanju mogu stavit mačku o rep.

 

Što više igram vidim da hrpa toga nije dovršeno ili je krivo napravljena. Beta verzija u najboljem slučaju.

 

Kao što rekoh prije, trebat će tu brdo patcheva i modova za pravo uživljavanje u igru.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Pa ono RL tabletop avantura traje nekoliko RL godina, ako se igra sve kako se treba (neki značajno skrate ili naprosto prestano nakon nekog vremena kad dogovore da je avanturi kraj) - ovi loading screenovi simuliraju pauze u igranju. :D

 

Šalu na strnau, nije mi na SSD-u, nisam siguran ni da će bit. Trenutna konfa čeka novi MBO koji će doć sa novim CPU i RAM, ali nisam siguran nakon izlaza i7 9700k da je to generacija koju kupujem, gotovo sam siguran da ću se ovime strpit još barem godinu dana.

Budući nemam m2 slot na matičnoj nebum sad kupovao SSD.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pathfinder: Kingmaker

Mislim da su devsi namjerno napravili igru da je slow pace i da moras dosta stvari raditi "manual" da bi nam priblizili tabletop iskustvo. Mislim da bi bilo bolje da ima malo vise automatizma, vjerovatno ce i dodati neke stvari. Bilo kako bilo devsi se trude i nadam se da ce ispolirati igru kroz par mijeseci. Ocekivao sam ovakav launch, tako da nisam previse razocaran. Kada srede igru vrijediti ce u nju utuci 100-200 sati. Recimo Pillars 2 je sada u puno boljem stanju nego sto je bila po izlasku, a devsi su izdali Pillars 1 tek nedavno, tamo naucili/ispravili gomilu stvari pa onda opet sa svim tim znanjem su na kraju imali doraditi/ispraviti masu stvari na drugoj igri. Isto vrijedi i za Divinity.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Ovo nisu istine ...

 

Ovo iša malo probavat klase sa 'petovima' i uze mastadona (ima najbolje karakteristrike).

 

Nakon nekoliko loadinga i par mapa sam kompletno izbrisa sve vezano za njega.

 

Ako su vam drage uši/sluh/živci, onda ga ni za živu glavu ne uzimajte za ljubimca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pathfinder: Kingmaker

Instalirajte cheat engine i upalite speed hack na 1.5, igra izgleda x puta prirodnije ovako, od animacija, borbe, ma svega. Probajte, vrlo je jednostavno, doslovno vam treba 5 sekundi po pokretanju igre.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
Evil Access kaže...

Instalirajte cheat engine i upalite speed hack na 1.5, igra izgleda x puta prirodnije ovako, od animacija, borbe, ma svega. Probajte, vrlo je jednostavno, doslovno vam treba 5 sekundi po pokretanju igre.

Da ti budem iskren odlučio sam pričekat koji DLC prije nego nastavim igru - toliko spora load vremena, bugovi koji su mi već 3-4 questa uništili (ništa puno, jedan sam uspio sa hackom riješit tako da sam ubacio item u inventory...) , ali naprosto najgore mi je što mi ne stane na SSD a nemam živaca trenutno radit king management sa ovakvim loadom.

Igra je genijalna, zaista jest, ali nakon 2 tjedan počne ubijat. Ne priča, ne borba, ne "spori hod po mapi"  , već load... Radit sve to još jednom iznova samo da bih pokoji DLC isprobao? Nema šanse... čekam DLCove... taman ispoliraju engine, load i bugove i dodaju content.

7 godina
protjeran
offline
Pathfinder: Kingmaker

Ni ja nisam jos poceo igrati ozbilno, odigram sat-dva svakih par dana. Mogli su neke stvari malo spretnije napraviti, previse su oni toga natrpali, na nekim stvarima se vidi da su malo previse zagrizli, ali nadam se da ce to sve ispolirati i doraditi, ima tu jos dosta posla da bi to bila igra kako su je oni zamislili. Probao sam odraditi par questova i ono kada ne igras par dana onda zaboravis di su bile neke stvari, a nema quest markera bar da ti kazu na kojoj lokaciji je quest, malo je to cudno, super je osjecaj kada nadjes i odradis, ali kada neko vrijeme ne igras onda zaboravis di si bio i sta si radio lol. Ali onda ti dodje onaj osjecaj da ucis o svijetu i to je bas dobro, ali i boli te glava dok sve skontas.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
Rhodin kaže...
Evil Access kaže...

Instalirajte cheat engine i upalite speed hack na 1.5, igra izgleda x puta prirodnije ovako, od animacija, borbe, ma svega. Probajte, vrlo je jednostavno, doslovno vam treba 5 sekundi po pokretanju igre.

Da ti budem iskren odlučio sam pričekat koji DLC prije nego nastavim igru - toliko spora load vremena, bugovi koji su mi već 3-4 questa uništili (ništa puno, jedan sam uspio sa hackom riješit tako da sam ubacio item u inventory...) , ali naprosto najgore mi je što mi ne stane na SSD a nemam živaca trenutno radit king management sa ovakvim loadom.

Igra je genijalna, zaista jest, ali nakon 2 tjedan počne ubijat. Ne priča, ne borba, ne "spori hod po mapi"  , već load... Radit sve to još jednom iznova samo da bih pokoji DLC isprobao? Nema šanse... čekam DLCove... taman ispoliraju engine, load i bugove i dodaju content.

 Kakva su to loadanja o kojima stalno čitam? Imam igru na 8 god starom hddu instaliranu i load timeovi su skoro pa nikakvi.

Nedovoljni da bi imalo smetali (za razliku od kingdom come deliverancea)

16 godina
online
Re: Pathfinder: Kingmaker

U tom slučaju igraš neku drugu igru :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Nda, ja isto ne znam što igraš, ali Pathfinder: Kingmaker je maltene "loading screen" igra trenutno, cijeli svijet piše o tome, ti ne znaš o čemu se priča.

 

Primjer koji se dešava puuuuno češće nego bih to htio:

 

   -  radim quest 1.5 dana od glavnog grada kad se pojavi uskličnik. Zaustavim se na mapi, kliknem uskličnik - 45 sekundi učitavanja (sigurnih, vjerojatno i dulje) da vidim o čemu se radi - 2 problema, 3 oportunitya, večina savjetnika mi je zauzeta,, nabrzaka kliketam, gledam ko se kad oslobađa da vidim kako riješit probleme i onda koji oportunity mogu riješit za dodatnu nagradu. Ups, ima 2 situacije koje traže da budem u throne roomu jer netko mi mora u živo nešto prokomentirat. Vremena nema za takve stvari, ne mogu čekat. Napuštaj quest, ajde doma. Kad dođeš do glavnog grada kratki load da ti kaže "gdje ideš", odabereš throne room, nešto dulje učitavanje, prva situacija, dijalog, druga situacija, dijalog (oba sa animacijom dolaska/odlaska osobe koja mora samnom pričat). Odabrat spavanja jer sam fatigued nakon puta - sigurnih 40 sekundi, vjerojatno dulje. Sad sam u spavačoj sobi - učitavanje za povratak u throne room. Kad sam već ovdje, oslobodio mi se savjetnik - kliknut kartu da ga stavm riješit problem - 40 sekundi do minuta učitavanja. Kliketam... samo 2 su mi se oslobodila, 2 su sutra za oportunitye... OK, odabarem i izlazim sa strateške mape kraljevstva - opet 40 sekundi do minuta za throne room učitavanje. Tržim do izlaza - pita me koje iteme ću nosit jer sam ostavio neke u "jako praktičnoj kutiji u throne roomu". Izlazim na mapu grada, pogađate 45-60 sekundi učitavanje. Trčim preko cijele mape do ruba grada, sad me pita koje iteme nosi odavde, jer ostavio sam 25 pjesama u nekom ormariću u nekoj kući u gradu, i još 2 knjige iz druge kuće, ne želim ih i ne da mi se ponovo po kućama da nađem gdje su, ali pita. Ne želim ništa, ali sad biram party vodim sa sobom - uvijek iste nosim, ali uvijek pita ispočetka sa praznim partyem, pa slaži njih 5

Nova minuta učitavanja da bih bio na karti svijeta. Putem nazad do questa imam random encounter, 30ak sekundi za uć na mapu, onda kratka borba, 30ak sekundi za izać sa mape. Negdje prije questa moram obaviti spavanje - nema učitavanja, samo 20ak sekundi da se odradi "spavanje" (uglavnom me ne napadaju, imam dobar camuflage za ova područja) , novi uskličnik i dodatni advisor oslobođeni, riješit ću to prije nastavka questanja - minuta učitavanja za ulazak na stratešku kartu, odabirem najbolje što mogu, minuta učitavanja nazad na mapu kraljevstva, minuta učitavanja na mapu gdje nastavljam quest.

 

Potrošio sam 20 minuta u "pauzi od questa" na 10ak učitavanja, cca minuta svako, plus neki izbori i šetanje amo-tamo, a koji su "bačeno vrijeme" jer nisu ni dijalog ni donošenje odluka, a sve što sam htio je nakon što sam natjerao gobline u utpustu otić u fortress i razbucat ga.

 

Ne bi sve to skupa bilo problem, hodat amo-tamo, da za takve odluke ne treba svaki put minutu gledat loading screen i da se može throne room uć i izać kad sam na karti na njemu, bez da imam 10 loadinga i biranja partya i svega i da svaki traje 5-10 sekundi maksimalno.

 

Ispočetka ni mene nije smetalo, ali nakon 2 tjedna igre gdje 20% vremena otpada na blejanje u loading screen - dosta više...

 

Kad nije bilo problema u kraljevstvu, kad nisam imao savjetnike, kad nije bilo managiranja, to je bilo divno. Ali sad je problematično... puno njih je, svaki se oslobađa drugi dan od prethodne dužnosti, sve više problema i oportunitya iskače, imam artisane, imam susjede, imama 100 stvari koje zahtjevaju povrat doma, svaki put ista procedura... a samo za pogledat poruku dok sam na karti mi treba 3-5 minuta SVAKI put kad se pojavi, a trneutno rijetko prođe više od dan-dva ingame da nemam novu poruku.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pathfinder: Kingmaker
Evil Access kaže...

Instalirajte cheat engine i upalite speed hack na 1.5, igra izgleda x puta prirodnije ovako, od animacija, borbe, ma svega. Probajte, vrlo je jednostavno, doslovno vam treba 5 sekundi po pokretanju igre.

 

Bez toga je igra skoro neigriva i to sam prvo instalirao. Ponekad se zblesira igra, ali restart rješava stvar.

 

 

Devsi su ostavili mogućnost modanja, pa je igra koliko-toliko igriva.

 

 

 

Evo ovdje imate dosta korisnih modova.Za većinu modova vam treba ovaj mod manager.

 

Osobno koristim Rest LessCarry More i Fast Travel modove.

 

Pojavili su se modovi za ubrzavanje kingdom questova i preskakanje loadinga, ali čine mi se zasad malo bugoviti.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 11:00 (memulica).
15 godina
offline
Pathfinder: Kingmaker

Umrla tema?

Čitam po webu da su veliku večinu (game breaking) bugova eliminirali i da se sad može igrat, jel to istina?

 

Osobno sam skloniji čekat DLC trenutno, ali ko zna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice