Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

poruka: 40
|
čitano: 6.432
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre

Ako nekog zanima na dolje navedenim linkovima može pratit razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide od Frozen Pixel studia.

 

 

https://www.youtube.com/user/FrozenPixelStudio

https://www.facebook.com/FrozenPixelStudio



Moj PC  
4 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Znatan napredak

 

Znatan napredak

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Jel to radi onaj lik sto je nedavno bio na HRT3/4?

Inace super izgleda :D

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Da

15 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Hahahhaa, sjecam se ove ekipe... sve rade "hardcore u OGLu, bez GLUT-a" pred jedno tri godine... upali smo u "finu" diskusiju :-D

Vidim da dobro ide taj Unity, svaka cast. Reko lijepo jos pred tri godine da ako covjek zeli praviti igru a nije profesionalac, nek se uhvati gotovog SDK-a ;-)

 

http://www.bug.hr/forum/post/programiranje/kako-napraviti-igru/330486.aspx

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 22:23 (Deus ex machina).
 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Rolac kaže...

Da

Odlican posao,divim se takvim stvarima :D..

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

_

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2013 0:00 (Rolac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Deus ex machina kaže...

Hahahhaa, sjecam se ove ekipe... sve rade "hardcore u OGLu, bez GLUT-a" pred jedno tri godine... upali smo u "finu" diskusiju :-D

Vidim da dobro ide taj Unity, svaka cast. Reko lijepo jos pred tri godine da ako covjek zeli praviti igru a nije profesionalac, nek se uhvati gotovog SDK-a ;-)

 

http://www.bug.hr/forum/post/programiranje/kako-napraviti-igru/330486.aspx

Nije ekipa, sam pravi igru.

15 godina
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Svaka čast samo naprijed {#}

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Rolac kaže...

Nije ekipa, sam pravi igru.

Pa dvoje ih je na videu?

Ma, u svakom slucaju, jako dobar posao, decko odlicno radi...

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Deus ex machina kaže...

Hahahhaa, sjecam se ove ekipe... sve rade "hardcore u OGLu, bez GLUT-a" pred jedno tri godine... upali smo u "finu" diskusiju :-D

Vidim da dobro ide taj Unity, svaka cast. Reko lijepo jos pred tri godine da ako covjek zeli praviti igru a nije profesionalac, nek se uhvati gotovog SDK-a ;-)

 

http://www.bug.hr/forum/post/programiranje/kako-napraviti-igru/330486.aspx

 

Poštovanje, ne želim voditi rat s tobom, no osjećam se dužnim stati u obranu sedamnaestogodišnjeg sebe. :) 

Bio sam poprilično bezobrazan teenager, a to tek sad vidim :D

 

Prije svega, hvala na linku, demantirao si sam sebe. ;)

Citiram: "Ako ti je cilj napraviti igru, nemoj se hvatati programiranja. Uzmi neku gotovu igru za koju je izdan SDK i moddaj je"

 

Istina je da sam ja u to vrijeme razvijao engine, jedno od najpoučnijih iskustava u mom životu. Objasni mi zašto bi netko tko razvija engine bio protiv engine-a? 

Par postova iznad tvog možeš vidjeti moj prijedlog za korištenjem GameMakera, koji omogućuje izradu igre bez pisanja linije koda. 

U istom postu u kom, sedamnaestogodišnji ja "ismijava" tvoju izjavu, dajem odgovor na drugi komentar by Dinjo, koji glasi: "Moras sam napraviti svoj engine", na što sam ja napisao: "Aj nemoj plasit djecu..." (Uvjeren sam da se negdje može naći moja preporuka za 3DGS, najbliža stvar Unity-u, tog vremena)

 

Mogućnosti:
A:Nisi ni pročitao tekst diskusije, nego si predpostavio da su , kako si nas tad nazvao, "djeca" bila u krivi :D 

B:Želiš me javno osramotiti ili samo uzdići sebe, nadavši se da će određeni povjerovati bez da provjere link.

C:Misliš da je modiranje igre bez programiranja jednako kao razvoj igre s general purpose game engineom. (U kom slučaju tvoj argument ima smisla, tebi)

 

U ime sedamnaestogodišnjeg sebe se ispričavam za preagresivan pristup, no odgovor bi bio isti, samo "ljepše" sročen.

 

Na kraju, htio bih pobiti tvoju predpostavku:

Ne, ja ne koristim Unity zato što nisam u stanju učiniti isto s C++om i OpenGL-om, daleko od toga. Koristim ga jer mi drastično ubrzava rad, a vrijeme koje imam za razvoj ove igre je na žalost ograničeno.

Da imam 3 puta više vremena, s užitkom bih sve sam napisao, jer uživam u low level developmentu.

 

Hvala na podršci, Ivan Mandić

 

p.s.

Engine sam radio sam, kao i ovu igru. Istina je da si diskutirao s nekoliko nas, no mi nismo bili međusobno povezani, jedino zajedničko nam je bilo neslaganja s tvojim komentarom :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2013 2:36 (Fpx-studio).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Fpx-studio kaže..

Fora, ne zelis voditi rat, ali nastavljas 3 godine staru diskusiju - i onda se slozis sa mnom :-D

Popricati mozemo kad zapadnes u 3D programiranje, i imas nesto za pokazati ili pitati u vezi tvojeg low-level hardcore OGL enginea. Samo ovaj put, molit cu, nemoj linkati video koji si napravio u Game Studiu i reklamirati ga kao svoj engine.

Nekad u pitanju nije vrijeme, nego vecinom znanje i mukotrpno ucenje - ali uvijek je lakse lagati.

 

 

Dobro ti izgleda ova igra, a cinjenica da je radis u Unityu je vise nego dovoljan dokaz da i sedamnaestogodisnjaci nauce ;-) Meni fiktivne potvrde "Bio sam u pravu" ne trebaju - ono sto sam tvrdio tada, tvrdim i danas.

 

Problem je, cini mi se, sto ti ne razumijes da general-purpose-engine = SDK. Gotova igra + moddanje znaci da je netko napravio igru (recimo HalfLife2) i onda za nju izbacio SDK (recimo Hammer), i onda uz Hammer napravis igru koja se vrti na Sourceu - tj. moddas HL2.

Meni bas i nema neke razlike izmedju toga da li koristis Hammer + Source, ili Unity. Ili Unreal SDK (koji je, vidi smijeha, nazvan bas prema igri. Ili igra prema engineu)

 

P.S. Ja ti nisam lupio taj TD, cisto da znas. Neodrastao si ako mislis da mi je u interesu javno sramotiti ikoga, ta lijepo sam napisao tri puta do sada da ti igra bas fino izgleda.

I da, ne da mi se gaditi tvoju temu sa starim ratovima, ako hoces i dalje raspravljati o tome - nastavimo lagano u onoj temi

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2013 17:38 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Deus ex machina kaže...

 

 

"Fora, ne zelis voditi rat, ali nastavljas 3 godine staru diskusiju"

Nipošto, samo sam opovrgnuo tvoju izjavu u ovoj temi.

 

"Popricati mozemo kad zapadnes u 3D programiranje"

3D programiranje? What? Prvi put čujem da netko programira u 3 dimenzije, svašta. Treba mi neka vrst hologramskog projektora? No, zadovoljan sam i s 2D programiranjem.

 

"i imas nesto za pokazati ili pitati"

Zbog određenih stvari koje si napisao ne djeluješ kao netko tko ima pojma o kvaternionima ili transformacijskim matricama.

 

"Samo ovaj put, molit cu, nemoj linkati video koji si napravio u Game Studiu"

Bilo bi dosta teško napraviti video u 3DGS-u, ako si na taj "Game Studio" mislio, zahtjevalo bi externi library koi bi sam morao napisati u...ma to je prekomplicirano za tebe.

Ako misliš na radove koje sam pokazao na kanalu, FPX Game Engine development, svi primjeri su napisani u C++u, kasnije sam koristio screen recording software i WMM kako bih složio video.

No, čudi me da si ti fasciniran s tim radovima, prestao sam raditi videe prije nego li sam implementirao podršku za shadere, sve je bilo fixed function i moji modeli su bili poprilično loši. No drago mi je da te fascinira :D

 

"Nekad u pitanju nije vrijeme, nego vecinom znanje i mukotrpno ucenje - ali uvijek je lakse lagati."

Tebe stvarno toliko fascinira ono što ja radim da ne možeš vjerovati? Wow. 

Lagati? Pa Unity je free za download, hajde napravi ovo što sam ja napravio, dajem ti tri godine.

 

"Meni fiktivne potvrde "Bio sam u pravu" ne trebaju"

Zašto si onda to napisao? Što si htio s tim postići? Svoju mudrost? I ne, nisi bio u pravu, daleko od toga. 

 

"Problem je, cini mi se, sto ti ne razumijes da general-purpose-engine = SDK. Gotova igra + moddanje znaci da je netko napravio igru (recimo HalfLife2) i onda za nju izbacio SDK (recimo Hammer), i onda uz Hammer napravis igru koja se vrti na Sourceu - tj. moddas HL2."

Ti si eksplicitno rekao da ti ne treba programiranje, u tom je bio problem, to je jedini razlog zbog kog smo se mi i krenuli raspravljati.

Svi mi znamo da se može moddati igra do neproznatljivosti, primjer Dota, no tu ima podosta programiranja.

Bez programiranja možeš dobiti praktički istu igru s drugim artworkom, što nije druga igra.

 

Ja ne znam što tebe pati u ovoj čitavj priči? To što sam ja u stanju posvetiti svoj život game developmentu?

Što imam primjenjivo znanje računalne grafike, fizike, matematike i programiranja, a ti ne, iako imaš 15 godina iskustva više od mene?

To što ja želim, i što sam naučio, napraviti igru od nule? A ti znaš samo moddati gotove igre?

Sama činjenica da ne možeš analizirati scenu koju sam napravio u zadnjem videu govori o tvom tehničkom znanju, jer kad bi znao, shvatio bi da određene stvari poprilično kompleksne i nemaju veze s korištenjem Unity-a, UDK-e ili bilo kog drugog enginea i da me samim tim ne bi trebao podcjenjivati.

Ti si samo jedan obični troll, po vokabularu vidim da ne znaš o čemu pričaš.

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 2:32 (Fpx-studio).
15 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Imas pravo, u biti ljubomoran sam.

Ostaj ti meni zdravo...

Lay there, stare at the ceiling, and switch back to your time... Just go ahead, now try and taste it, I know it should be ripe...
 
10 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Realtime water reflection, refraction and physics - Nucleotide | Game development diary #12

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 12:37 (Rolac).
14 godina
neaktivan
offline
Izašao je novi dnevnik razvoja Nucleotide igre

 

 

Pogleajte novi dnevnik razvoja igre Nucleotide

 

Attack mechanics, main character name - Nucleotide | Game development diary #13

 

 

 

 

https://www.youtube.com/user/FrozenPixelStudio

https://www.facebook.com/FrozenPixelStudio

http://www.frozenpixelstudio.com/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 13:21 (Rolac).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kratka povijest

Kratka povijest u slici :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2013 23:10 (Rolac).
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Svaka čast za ovo, uvijek mi je drago vidjeti Hrvata koji ima toliko želje i htjenja postići nešto u životu. Iskreno se nadam da u skorijoj budućnosti ćeš završiti igru, plasirati je na tržište i probit se na njemu, barem kao Serious Sam ako ne i više.

 

PS Network od ovakvih "manjih" igara ubire dosta veliku lovu, tako da držim fige da ju uspiješ plasirati na PSN, takve "jednostavne" i relaxing igre su u zadnje vrijeme jako popularne. Slična stvar je na steamu. 

 

No to je još daleka budućnost, baš ću pratiti razvoj i diary odsad nadalje, svaki put sve više napretka. Osobno ne znam gotovo ništa o izradi igara, iako mi je želja, pa ako mi možeš samo reći, da li si samouk ili si nešto znanja stekao i na onoj specijalizaciji ako sam dobro pročitao, koju si spomenuo u jednom komentaru na YT?

 
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Stvarno super izgleda.Najvise mi se svidja kretanje vode i fizika elemenata

koje zaba vuce.Nego pitanje,o cemu se radi igra?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
DangerouS kaže...

Svaka čast za ovo, uvijek mi je drago vidjeti Hrvata koji ima toliko želje i htjenja postići nešto u životu. Iskreno se nadam da u skorijoj budućnosti ćeš završiti igru, plasirati je na tržište i probit se na njemu, barem kao Serious Sam ako ne i više.

 

PS Network od ovakvih "manjih" igara ubire dosta veliku lovu, tako da držim fige da ju uspiješ plasirati na PSN, takve "jednostavne" i relaxing igre su u zadnje vrijeme jako popularne. Slična stvar je na steamu. 

 

No to je još daleka budućnost, baš ću pratiti razvoj i diary odsad nadalje, svaki put sve više napretka. Osobno ne znam gotovo ništa o izradi igara, iako mi je želja, pa ako mi možeš samo reći, da li si samouk ili si nešto znanja stekao i na onoj specijalizaciji ako sam dobro pročitao, koju si spomenuo u jednom komentaru na YT?

 


Hvala DangerouS

 

Ovdje se radi o ozbiljnom timu kojeg vodi Ivan, koji je i idejni začetnik igre. 

 

Trenutno ne nedostaje entuzijazma i volje da se napravi kvalitetna igra koja će se plasirati na više platformi.  

 

Vjerujemo da ćeš uživati u slijedećim Dnevnicima :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
Endymon kaže...

Stvarno super izgleda.Najvise mi se svidja kretanje vode i fizika elemenata

koje zaba vuce.Nego pitanje,o cemu se radi igra?

Hvala Endymon.

 

Priča još uvjek ostaje Tajna :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 2:28 (Rolac).
12 godina
protjeran
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Momci, svaka čast.

Samo naprijed ! {#}

Jedimo govna. Milijarde muha ne mogu biti u krivu .!
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hvala
Budokai kaže...

Momci, svaka čast.

Samo naprijed ! {#}

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Izrada žabljeg sela Chacko-Mauwa

Kroz par slika možete pogledati razvoj sela

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 17:09 (Rolac).
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Chacko-Mauwa village - Nucleotide | Game developme

Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Svaka cast decki, puno srece u daljnjem radu, ovo djeluje fantasticno.

 

Pozz iz BiH.....

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

http://indiescrashe3.com/nomination/BA71E104-2812-DC79-4367-6F3F8828B705

 

Glasajte za dečke ovdje, da odu na E3. Zaslužili su.

Sretno.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
fila2208 kaže...

http://indiescrashe3.com/nomination/BA71E104-2812-DC79-4367-6F3F8828B705

 

Glasajte za dečke ovdje, da odu na E3. Zaslužili su.

Sretno.

Ajmo ljudi, još 100 glasova do sutra pa da ljudi odu na E3.

13 godina
offline
Re: Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide
TomoR kaže...
fila2208 kaže...

http://indiescrashe3.com/nomination/BA71E104-2812-DC79-4367-6F3F8828B705

 

Glasajte za dečke ovdje, da odu na E3. Zaslužili su.

Sretno.

Ajmo ljudi, još 100 glasova do sutra pa da ljudi odu na E3.

I vidiš opet će netko hejtat, jer je ljubomoran i bezobziran.

Jadno i bijedno, dečki se trude nešto napraviti i živit snove, ekipa još hejta. Sramota.

Samo hejtajte lijepite te thumb downove anonimno najjači ste, svaka vam čast.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 12:30 (fila2208).
13 godina
offline
Razvoj nove Hrvatske igre Nucleotide

Uspjeli su, top ten su, sad treba gurati i daljeeeee :)

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice