sta je to emulator i koje igre mogu s gamepadom...

poruka: 7
|
čitano: 9.250
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
sta je to emulator i koje igre mogu s gamepadom...

hej ja sam laik za igrice i tek sam sada spoceo skidati igrice i zanimam me sta je to emulator i na kojim igricama mi je potreban a na kojim nije

i gdje mogu skidati(mislim na kojoj torrent stranici) besplatno  igrice koje mogu igrati na svom laptopu pomocu gamepada koji se prikljucuje preko usba ,kako da znam koje igrice mogu igrati preko gamepada a koje na tastaturi (naso sam na kompu neke igrice koje nazalost mogu igrati samo na tastaturi)i  kaj treba pisati na tim igricama ,treba li pisati igrica za pc ili nes ili sta,

evo zanima me konkretno di bi ja sada mogo skinuti igricu super mario brothers(ako ima ista ona koju sam prije znao igrati na nintendu)koju bi mogo igrati na laptopu pomocu gamepada, moze li se uopce downlodat kompletna ta igrica(inace imam flet pa mogu skidati kolko treba)

stvarno sam laik u tome pa bi volio da mi neko to detaljno objasni

unaprijed hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2009 15:25 (markogr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: sta je to emulator i koje igre mogu s gamepado

Vidim da si ti još samo početnik,na ovoj stranici imaš sve vrste Super Maria   http://pc-programi.bloger.hr/post/download-igrica-super-mario/206707.aspx

 

 

I uvijek zapamti,Google ti je prijatelj...SmijehSmijehSmijeh

Kac
14 godina
neaktivan
offline
sta je to emulator i koje igre mogu s gamepadom...

kada sam ga downloado ,otvorio sam folder u kojem ima puno podfeldera( u svakom je folderu jedan level) i nekih fileova , i na koji god kliknem pise mi windows cannot open this file i ispod na kraju what do you wnat to do: use the web service to find the appropriate program ili select the program from a list

sta sad da ja radim i na koji nacin da bi mi igrica profunkcionirala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: sta je to emulator i koje igre mogu s gamepado

Traži .exe datoteku,možda ti negdje piše install,probaj se snać dok ja ne skinem igru...Namigiva

Kac
16 godina
offline
RE: sta je to emulator i koje igre mogu s gamepado
markogr kaže...

kada sam ga downloado ,otvorio sam folder u kojem ima puno podfeldera( u svakom je folderu jedan level) i nekih fileova , i na koji god kliknem pise mi windows cannot open this file i ispod na kraju what do you wnat to do: use the web service to find the appropriate program ili select the program from a list

sta sad da ja radim i na koji nacin da bi mi igrica profunkcionirala

Ostavi se ti duso toga, nije to za tvoj mali mozak.

15 godina
offline
sta je to emulator i koje igre mogu s gamepadom...

nemoj tako grub bit i ti si nekak se to ucil, nije ti bilo jasno u prvoj sekundi o cemu se radi.

 

EDIT: dakle, emulator je program koji se pokrece u PC-u i "glumi konzolu". Sta to znaci? Dakle, recimo da zelis igrat igrice sa Gameboya, naci ces neki virtual gameboy ili nesto slicno, npr OVA stranica nudi brojne emulatore, ja sam ti otiso konkretno na emulatore za gameboy advanced. Najgornjiemulator u popisu, gvirtual boy advanced sam najvise koristio za game-boy igice. Sad kad si skinuo i instaliro emulator, trebas takozvani "rom". To je datoteka koju je potrebno nasnimiti na racunalo koja u sebi sardzi gameboy (ili sega ili stovec) igru. Vec spomentua stranica sadrzi neke "romove"

Eto, sada nadam se da ti je odprilike jasno o cemu se radi, trebas pronaci emulator za konzolu cije igrice zelis igrat. Zatim googlas stranice koje nude "ROM"-ove za download, te skidas konkretne romove (tj igre). Zatim upalis emulator, iz njega ides na open i odes u folder gdje si snimio ROM i ucitas ga uspomoc emulatora. Onda ce ti se unutar emulatora pokrenuti doticna igra. Takodjer mislim da je vecina emulatora kompatibilna sa svim gamepadovima koji se spajaju na PC tako da teoretski mozes igrat bilo koju igru na gamepadu, jedini problem je sto vecina PC gamepadova ima 4 tipke sa desne strane, dok je sega koristila 6, ali nekako ces vec se snaci.

Ja sam koristio ZSNES (nintendo), Virtual boy advanced (nintedo game boy) i mogu ih preporuciti, ne sjecam se tocno kako se zovu emulatori za segu i play station koje sam koristio

 

Takodjer imaj na umu da sluzbeno smijes koristit samo one ROM-ove za koje si kupio originalnu igru u onom catrigu, sve ostalo moze se smatrati piratstvom (osim, naravno, onih igri za koje su kompanije dozvolile slobodnu distribuciju i koristenje rom-ova), pa ako te to smeta...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 16:21 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: sta je to emulator i koje igre mogu s gamepado
markogr kaže...

hej ja sam laik za igrice i tek sam sada spoceo skidati igrice i zanimam me sta je to emulator i na kojim igricama mi je potreban a na kojim nije

i gdje mogu skidati(mislim na kojoj torrent stranici) besplatno  igrice koje mogu igrati na svom laptopu pomocu gamepada koji se prikljucuje preko usba ,kako da znam koje igrice mogu igrati preko gamepada a koje na tastaturi (naso sam na kompu neke igrice koje nazalost mogu igrati samo na tastaturi)i  kaj treba pisati na tim igricama ,treba li pisati igrica za pc ili nes ili sta,

evo zanima me konkretno di bi ja sada mogo skinuti igricu super mario brothers(ako ima ista ona koju sam prije znao igrati na nintendu)koju bi mogo igrati na laptopu pomocu gamepada, moze li se uopce downlodat kompletna ta igrica(inace imam flet pa mogu skidati kolko treba)

stvarno sam laik u tome pa bi volio da mi neko to detaljno objasni

unaprijed hvala

 

emulator je na neki način virtualni prikaz igara sa konzola, preko čega uz pomoć gamepada, određenog BIOS-a od konzole, grafičkih i zvučnih drivera igrati igre...

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice