System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

poruka: 73
|
čitano: 25.591
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

 

System Shock 2... Stara je to igra koja se zbog legalnih zavrzlama više ne može kupiti iako ima brdo modova (Rebirth, SHTUP...), pa tako danas radi na bilo kojem OS-u s puno ljepšim texturama, više poligona i sl.

Igra je to koja me sada, u još jednom playthroughu podsjetila da je među mlađima nepravedno zaboravljena iako kod mene sjedi na posebnom tronu s istaknutim natpisom „Najbolja PC igra ikad“.

 



Igrači koji ne znaju o čemu se radi (bez spoilanja onog bitnog)

 
Bioshock – dobro razrađeni i atmosferični naslov koji je „spiritualni nastavak“ spomenutog dijamanta. Sad zamijenite tonike sa cyber implantima. Dodajte RPG elemente tipa skillovi koje morate pažljivo birati, veću slobodu kretanja, dašak Silent Hill jeze, pravi inventory i zamijenite steampunk sa cyberpunkom. To je to? Ne. Svaki se metak broji. Prvih par sati preporuka je ništa ili što manje pucati (uz to oružja se troše i to brzo, pa ih stalno treba popravljati). Imate veliki ključ kao hladno oružje za početak. EVE je ovdje PSI čije nove moći kupujete tako da trošite cybernetic module. Okoliš osim neprijatelja „nudi“ toxic damage i radiation damage. U igri nemate apsolutno ništa što bi vas vuklo za rukav (izuzev doktorice Polito koja vam veli okvirno što trebate znati). Priča se otkriva kroz dnevnike posade koje je ovdje puno važnije slušati nego u Bioshocku jer često sadrže ključne informacije za napredak. Do sad ste shvatili da je riječ o dosta teškoj igri. Naravno i ovdje se hakiraju item store-ovi, sigurnosni sustavi, a alarmi traju dugo i spawnaju puno neprijatelja. Šećer na kraju – mapu možete puniti navigacijskim točkama po volji i pisati si bilješke gdje se što nalazi (trebat će vam).

Dodajte u plot aliene koje je eksperimentalni brod Von Braun (prvi brži od svijetlosti) pokupio prilikom istrage poziva u pomoć na jednom planetu (Alien anyone?). Osjećate se kao Ripley nakon prve minute i buđenja iz cryo-sna. Vi ste vojnik sa specijalizacijom koju birate na početku (oružje, tehnologija ili mind control) i morate istražiti što se to dogodilo na Von Braunu, brodu duhova kako se u prvi tren čini.....

Igrajte, nemam što za dodati jer bi sve bilo spoilanje. Ključna riječ je atmosftera.

 

MODOVI

 

Shock Texture Update Project (SHTUP
Obavezan mod koji mijenja stare texture novima u puno višoj rezoluciji, osim za izgled bitno je i što ovime puno lakše čitate npr. poruke na zidu.

Rebirth 
U principu mijenja stare NPC-e s niskim brojem poligona sa novim koji ih imaju više, pa to dosta bolje izgleda.

 

Eldron Psi Amp

Zamjenjuje Psi Amp model mnogo ljepšim.

 

Vurt's Mods
Nove texture vode, vegetacije, svemirskog prostranstva i sl.

Tacticool Weapon Replacements
Novi modeli za većinu oružja u igri.

ILI JEDNOSTAVNIJE (i obavezno za sve nove OS-e)

 

Ovdje imate linkove za unofficial patch i listu svih promjena (patch u sebi sadrži SHTUP mod).


FIX-evi ZA POTENCIJALNE PROBLEME (samo problem s cutscenama mi se javio nakon unofficial 2.4 patcha)

 

SAVJETI:

 

- Sejvajte često i na različite lokacije
- Uložite u hakiranje jer ako ne hakirate sigurnosni sustav u određenom dijelu broda čeka vas 120 sekundi pakla ako vas kamera detektira...

- Radite si bilješke na mapi! (nakon sat vremena se sjetite, joj pa ta kemikalija je bila tamo... hmm, gdje li je to bilo) 
- Koristite melee oružja koliko god to možete

- Nemojte žuriti. Možda vam promakne krucijalni item ili log file.

- Igrajte poslije 9 na večer sa slušalicama

 

Ima li ovdje SS2 fanova? Imate li koji mod još za preporučiti?

 

 

Za kraj jedna galerija.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 22:40 (Lovac).
Moj PC  
34 3 hvala 16
15 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

 E,lovac,svaka ti čast za ovaj info,davno sam je igrao,a bogami sad ću opet

kikolo
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Ae, imao sam tada preslab komp za tu igru, a i više sam bio fan Quakea, ovo mi je bilo presporo... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Jedna od najboljih igara koje sam ikada odigrao, vrhunski ukomponirani najbolji elementi FPS-a i RPG-a, naprosto nešto nevjerojatno.

Dan-danas kada je igram, smatram da je vrlo "svježa" igra, koliko god to glupo zvučalo. Definitivno debelo ispred svog vremena.

 

Najvjernija System Shock zajednica je po meni, sigurno, ova.

 

Od modova, eh, ne znam - evo ih para koje sam ja koristio (uz one koje je Lovac spomenuo, naravno):

Eldron Psi Amp

Vurt's Mods

Tacticool Weapon Replacements

 

Svi koji je još niste zaigrali, toplo preporučam da ju nekako nabavite i probate ovo čudo od igretine!

 

I evo jedan high-res render naše drage Shodan.

 

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 21:05 (pr0n_addict).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Hvala za ovo, definitivno jedna od najboljih igara svih vremena.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Odigrao nedavno System Shock 1 i 2 i mogu reči da su igre stvarno fenomenale osim grafike mada to osobno meni nesmeta ali atmosfera,maštovitost i priča glavne su vrline tj odlike ovih igara koje od njih zaista čini malim igračim remek dijelima,naravno gameri koji nevole kompleksnost nemaju šta tražiti od tih igara ali vrijedi pokušati.Kada se u SS1 prisjetim onih polumračnih crvenih hodnika u kojemu iz debilno"robusnih" dizajniranih ventilacijskih otvora dopire strašni retro duboki jezivi zvuk,ah.
16 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Drago mi je da ima fanova {#}

 

Ako netko želi, moj sadašnji WALLPAPER (1920x1080)

Preview Preview
Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
3n3m1 kaže...
Odigrao nedavno System Shock 1 i 2 i mogu reči da su igre stvarno fenomenale osim grafike mada to osobno meni nesmeta ali atmosfera,maštovitost i priča glavne su vrline tj odlike ovih igara koje od njih zaista čini malim igračim remek dijelima,naravno gameri koji nevole kompleksnost nemaju šta tražiti od tih igara ali vrijedi pokušati.Kada se u SS1 prisjetim onih polumračnih crvenih hodnika u kojemu iz debilno"robusnih" dizajniranih ventilacijskih otvora dopire strašni retro duboki jezivi zvuk,ah.

SS1 sam doslovno samo probao. Kakav je "learning curve" u odnosu na dvojku? Mislim da idu DOSbox i SS1 ovih dana.

Pod dojmom friško okrenute dvojke počeo sam raditi novi desk. Prije nego dodam još sidebar skinova zanima me koja verzija vam se više sviđa?

 

1 Verzija 1
5 Verzija 2
Radna verzija 1 Radna verzija 1
Radna verzija 2 Radna verzija 2
Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
12 godina
neaktivan
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

SS1 sam doslovno samo probao. Kakav je "learning curve" u odnosu na dvojku? Mislim da idu DOSbox i SS1 ovih dana.Igru sam odigrao u DOSBOX 0.74 emulatoru tako da to nije problem. 

11 godina
neaktivan
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Obzirom da sam novi, oprostiti će te na pitanju: gdje mogu nabaviti SS2? (skinuti ili kupiti CD)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
miho11 kaže...

Obzirom da sam novi, oprostiti će te na pitanju: gdje mogu nabaviti SS2? (skinuti ili kupiti CD)

Pa u omiljenom dućanu. Nisam siguran da ga igdje ima za kupiti. Eventualno ebay ili Amazon.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Lovac{#}

 

Drug mi je govorio za ovu igru prije mozda godinu dana, i ne sjecam se zasto je nisam tad poceo igrati, sad kad sam procito ovo sto si ti napisao za igru privuklo me jos vise, sinoc sam skinuo igru i imam problem sa Windows7 64bit, instaliram igru i pokrenem igram par minuta i onda zaledi racunar, da li zna neko rijesenje, probo sam par stvari koje sam naso po netu, ali ne pomaze . . .

Da li je uopste moguce igrati na w7 64b. ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Xpider kaže...

Lovac{#}

 

Drug mi je govorio za ovu igru prije mozda godinu dana, i ne sjecam se zasto je nisam tad poceo igrati, sad kad sam procito ovo sto si ti napisao za igru privuklo me jos vise, sinoc sam skinuo igru i imam problem sa Windows7 64bit, instaliram igru i pokrenem igram par minuta i onda zaledi racunar, da li zna neko rijesenje, probo sam par stvari koje sam naso po netu, ali ne pomaze . . .

Da li je uopste moguce igrati na w7 64b. ???

trebalo bi biti jer sam je ja na 8 x64 bez beda instalirao i igrao neko vrijeme... onda sam morao rušit sistem jer nisam bio napravio clean install.

svako malo je odigram ali nikad je nisam sa modovima. tj na 8 jesam ali ne dugo, jel, zbog onog gore... 

avatar tu i na fejsu mi je shodan, email mi je shodan.hr, wallpaper mi je shodan, sav sam shodan INSEKTU! :D

 

EDIT: da, zaboravio da sam ga promienio pred malo.. vratit ću ga opet

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 12:58 (skank666).
16 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Xpider kaže...

Lovac{#}

 

Drug mi je govorio za ovu igru prije mozda godinu dana, i ne sjecam se zasto je nisam tad poceo igrati, sad kad sam procito ovo sto si ti napisao za igru privuklo me jos vise, sinoc sam skinuo igru i imam problem sa Windows7 64bit, instaliram igru i pokrenem igram par minuta i onda zaledi racunar, da li zna neko rijesenje, probo sam par stvari koje sam naso po netu, ali ne pomaze . . .

Da li je uopste moguce igrati na w7 64b. ???

Pretpostavljam da si stavio unofficial patch (2.4 je zadnji ako se ne varam). Ako ti se to i dalje dešava probaj compatibility staviti na Win98/Me (iako je to riješeno s spomenutim patchom). Još probaj otvoriti task manager kad pokreneš igru i staviti joj affinity na jednu jezgru (CPU 0 samo neka ima kvačicu).

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
15 godina
odjavljen
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

evo me opet... novi stari avatar. dole su mi slikice desktopa i fejs profila.

 

ni ne znam odakle da počmem... mislim da sam je prvi puta igrao u 3 ili 4 srednje, cca `98-`99 a možda i 2000 godina, nisam siguran. tada igre, meni, baš i nije bilo lako za nabavit. morao si zvat okolo prave pirate i nadat se da će ti dvd koji ti pošalje raditi... meni je hvala bogu radio.

točno se sječam da sam naručio ss2 i kingpin. pošto sam više sci fi tip odlučio sam odigrati ss2 prvo. mašina je bila neki pentium na 500mhz, mislim da je bila riva tnt2 u igri i nemam pojma koliko rama 64-128, stvarno ne znam. monitor od 15" reza 640*480 jer na 800*900 nebi razvukao sliku preko cijelog ekrana... ni crackat nisam znao (tada sam naučio) i onda je krenulo... 

sječam se da sam se smijao kako igra mora biti neki rip off half lifa jer si startao sa onim francuskim ključem... o kako sam se prevario. suza mi krenula...

definitvno najbolja igra ikad... mislim da 3 ne želim vidjet (khm bioshock) eventualno istu igru  ali u novom ruhu i niš više. pogubio sam se... sorry

 

pazi mene da dvd... cd i to zlatni traxdata

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 19:39 (skank666).
Moj PC  
9 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

eh ovo budi sjecanja,kad sam mislim 99 citao recenziju iz nikad prezaljenog HACKERA(imam i sad negdje ovaj broj) i slinio nad ovim biserom,presao sam je vise puta,ima odlican repley value jer mozes na pocetku birat kako zelis poceti,kao psi,marine ili navy i naravno svaki put ima svoj stil....predobro

 

marroncevic
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
skank666 kaže...

evo me opet... novi stari avatar. dole su mi slikice desktopa i fejs profila.

 

ni ne znam odakle da počmem... mislim da sam je prvi puta igrao u 3 ili 4 srednje, cca `98-`99 a možda i 2000 godina, nisam siguran. tada igre, meni, baš i nije bilo lako za nabavit. morao si zvat okolo prave pirate i nadat se da će ti dvd koji ti pošalje raditi... meni je hvala bogu radio.

točno se sječam da sam naručio ss2 i kingpin. pošto sam više sci fi tip odlučio sam odigrati ss2 prvo. mašina je bila neki pentium na 500mhz, mislim da je bila riva tnt2 u igri i nemam pojma koliko rama 64-128, stvarno ne znam. monitor od 15" reza 640*480 jer na 800*900 nebi razvukao sliku preko cijelog ekrana... ni crackat nisam znao (tada sam naučio) i onda je krenulo... 

sječam se da sam se smijao kako igra mora biti neki rip off half lifa jer si startao sa onim francuskim ključem... o kako sam se prevario. suza mi krenula...

definitvno najbolja igra ikad... mislim da 3 ne želim vidjet (khm bioshock) eventualno istu igru  ali u novom ruhu i niš više. pogubio sam se... sorry

 

pazi mene da dvd... cd i to zlatni traxdata

To su bila vremena... Prije MINIadsla, optika? Kakva optika :D

Meni baš posebno drago remek dijelo. Posebno me očaralo (spoilers ahead) onako sam si, jezovita atmosfera, dr. Polito kao jedini "prijatelj". Pomalo otkrivaš kroz dnevnike da se onoj ženski javio A.I., da nezna što je to, ali da joj je drago da je tu. Nakon toga ti Polito veli da se sretnete na decku 3 mislim. Ti onako dođeš, konačno živa duša kad ono krv, pištolj, a ona mrtva... Wtf mi sad piše na ekranu da mi neko hakira implante i onda epic moment. Kad sam prvi put čuo "I AM SHODAN" istovremeno me deprimiralo i prestrašilo, ono baš ta atmosfera koja se gradi prema tom trenutku... 

 

Bioshock sam okrenuo i bio mi je super, dvica se sad igra. Al nije to po gameplayu i atmosferi, ma ni do koljena SS2, a Shodan je najžešći villain u povijesti video igri.

Brkovi kaže...

eh ovo budi sjecanja,kad sam mislim 99 citao recenziju iz nikad prezaljenog HACKERA(imam i sad negdje ovaj broj) i slinio nad ovim biserom,presao sam je vise puta,ima odlican repley value jer mozes na pocetku birat kako zelis poceti,kao psi,marine ili navy i naravno svaki put ima svoj stil....predobro

 

 

Počeo sam baš playthrough sa OSA agentom i moram priznat da mi je jako interesantno PSI za skoro sve koristiti. Marinac pak mi recimo vuče jako na Alien filmove (prva 2).

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
13 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Evo ništa posebno, jedan post samo da se složim s Lovcem i ostalima.:) Legendarna igra, definitivno jedna od najboljih. Inače, davno sam to igrao a nostalgija je proradila nakon ovih screenshotova. Moglo bi se opet...{#}

Bunch of slack-jawed faggots around here. This stuff will make you a god damned sexual Tyrannosaurus, just like me. - Blain Cooper
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

hej, pitanje kako si dobio podršku za widescreen i tako visoku rezoluciju?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Widescreen support i rezolucije su u patchu 2.4. Link je na početku teme.

IZVOLI 

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 22:36 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Ocito sam nesto zaje80
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Jaoo koji flashback sa ovom temom!!!! Koliko je SS1 bio ispred vremena dokazuje kako je uzveden cyberspace, ne znam da li ima ijedna druga takva igra! U to vrijeme se igrao Cyberpunk , stolni rpg i čitao se Neuromancer, pa kada sam vidio najavu igre u nekom njemačkom časopisu lagano se pojavila vlaga u hlačama :)) 70DM i bila je moja. SS2 mi je legao ko kec na asa ! Ahh!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 13:51 (mrfloyd).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Igra je nakon dugo čekanja od danas dostupna i na GOG-u.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
8 0 hvala 1
13 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Evo sam "kupio" danas GOG verziju. Imas li kakve informacija vezano za patcheve i modove, jel stari rade na GOG verziji ili su vec ubaceni u igru ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Zajeb kaže...

Evo sam "kupio" danas GOG verziju. Imas li kakve informacija vezano za patcheve i modove, jel stari rade na GOG verziji ili su vec ubaceni u igru ?

Nemogu naći sad, ali pročitao sam negdje na GOG-u da je mod friendly, odnosno možeš modat ko i staru, običnu verziju. Vjerujem da su sredili kompatibilnost i eventualnu podršku za sve reze da ostane što više vanilla.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
14 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
Presao sam i ja SS2 bar 2-3 puta,fenomenalna igra za ono doba,jos negdje imam cd od nje,mozda posjetim GOG pa skinem opet igru.
12 godina
neaktivan
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Nikad vise takvih igara :-( Srce mi preskoci kad netko krene usporedjivati arkadicu kakva je Bioshock s ovim remek-djelom.

They say freak, when you're singled out...
 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: System Shock 2 - najbolja PC igra ikad
SHODAN kaže...

Look at you, hacker: a pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

Bolja mi je ova - You are a remarkable example of a pathetic species. Al najgenijalnije mi je od svega što te SHODAN prvo brutalno isplaši i izvrijeđa i nakon toga ti kaže zlatne riječi - Transmitting cybernetic modules. U tom trenutku shvatiš da nade još uvijek ima i pomalo trljaš ruke.{#}

Bunch of slack-jawed faggots around here. This stuff will make you a god damned sexual Tyrannosaurus, just like me. - Blain Cooper
14 godina
offline
System Shock 2 - najbolja PC igra ikad

Stari deus sam ponovno odigrao zbog high res tekstura, a ovo je definitivno sljedeca stvar koja ce sjesti na disk. Nisam nikad igrao ali par sekundi gameplaya na youtubu mi je bilo dovoljno. Vecina likova u rpg-ovima mi se zvala Shodan, tek sam kasnije skuzio otkud potice ime.

I'm very large!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice