Total War: Three Kingdoms

poruka: 22
|
čitano: 3.546
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Total War: Three Kingdoms

 

Izlazi: 07.03.2019

 

Total War: THREE KINGDOMS is the first in the award-winning series to recreate epic conflict across ancient China. Combining a gripping turn-based campaign of empire-building & conquest with stunning real-time battles, THREE KINGDOMS redefines the series in an age of heroes & legends.

 

CHINA’S GREATEST LEGENDS

Forge a new empire as one of 11 legendary Warlords drawn from China’s celebrated historical epic, the Romance of the Three Kingdoms. Peerless commanders, powerful warriors and eminent statesmen, these characters each have a unique playstyle and objectives. Recruit an epic supporting cast of heroes to command your armies, govern your provinces and strengthen your growing empire. Characters are the beating heart of the game, and China’s very future will be shaped by its champions.

 

GUANXI SYSTEM

Modelled on Guanxi, the Chinese concept of dynamic inter-relationships, Total War: THREE KINGDOMS takes a paradigm-shifting approach to character agency, with iconic, larger-than-life heroes and their relationships defining the future of ancient China. Each of these characters is brought to life with their own unique personality, motivations, and likes/dislikes. They also form their own deep relationships with each other, both positive and negative, that shape how your story plays out.

 

ARTISTIC PURITY

With stunning visuals and flamboyant Wushu combat, THREE KINGDOMS is the art of war. With beautiful UI, vibrant vistas and authentic Chinese-inspired artwork, this reimagining of ancient China is a visual feast.

 

__________________________________

 

Creative Assembly revealed the Classic Mode will offer a much more grounded recreation of the period for players who prefer a historically authentic Total War experience. This is the opposite of Romance Mode, which will adhere to the romanticised perception of the generals from the Romance of the Three Kingdoms source material. In Classic Mode, 3D character models will “use historically authentic weapons and period-correct armor,” instead of the “out of period chainmail and ceremonial weapons” used in Romance Mode.

Romance Mode will see generals battle entire armies single-handedly like gods. However, the Classic Mode will fight realistically “with a retinue of bodyguards surrounding them like generals in previous historical Total War games.” Generals in Classic Mode won’t have access to earth-shattering abilities. and when they duel on the battlefield, the bodyguards surrounding each general will encircle them and fight each other.

Additionally, battles in Classic Mode will last longer than Romance Mode, which will be more like the classic Total War battle experience.

__________________________________

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2019 18:38 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Total War: Three Kingdoms

Svaka igra isti problemi.Odavno sam odustao od njih

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Three Kingdoms

Ja se veselim igri i uzimam ju jer mi sve viđeno sviđa...

_____________________

 

Dva dobra videa sa pogledom na igru:

 

 

 

Veseli me ovoliko menadžmenta na kampanjskoj mapi i mnoštvo opcija!

_____________________

 

  • Characters leaving your faction can have different kinds of exits. Some may leave amicably, others might quit in disgust. This will influence their disposition towards you later.
  • The appearance of your characters on their unit cards and the campaign map will change with the different armor and weapons you give them.
  • In Romance mode, if a character survives in a duel long enough to have "proven their worth" they can quit without demoralizing their troops. The example is some random nobody challenging Lu Bu. If he doesn't die instantly and puts up a fight, he can end the duel and his troops will be inspired by this.
  • Ancillaries come from random events, defeating generals who hold them, and from certain building chains.
  • Legendary items are usually in the hands of legendary characters spawned in at the beginning of the game. However, they can also spawn in through other characters later on (Zhuge Liang and Sima Yi for example), buildings that are built, or "master craftsmen."
  • Rank affects characters differently. Ambitious characters are more interested in their career than Dutiful characters, while Loyal characters don't really care that much.
  • The top three spots in your empire (Leader, Heir, and Prime Minister) will confer different global bonuses depending on who fills them. These are also the places that will cause a civil war if a character occupying them defects.
  • No chariots.
  • Population is the primary driver of economy and replenishment. Migration, buildings, and characters will change the growth. Sieges will diminish a population greatly.
  • Characters will die of old age at some point (this might not be the same in Romance mode, see below).
  • Relationships can form no matter what side the characters are on, so long as they interact. So generals fighting against each other can actually become friends, while characters fighting alongside each other can also become rivals.
  • Title Rank progression is based on class. So the ranks a Strategist (starts at "orator")will go through are different than a Vanguard (starts at "officer") up until the position of "Lieutenant Governor" (the third highest rank).
  • Skill trees are different between classes, but also between backgrounds. So any given character's skill tree will be different based on both their background and their class.
  • Mercenary units can be recruited through a special building chain. They have greater cost, but deploy immediately, without needing to muster. Only Sun Jian can build these buildings, but everyone can use them if already built.
  • Any relationship can theoretically be made or broken. So it is possible for the three brothers to turn on each other if bad decisions (demotions, events) take place. Though, their relationship starts so high that this is unlikely. In fact, it's also stated that the reason that the Xiahou cousins were even willing to jump ship from Cao Cao in the video was that something had happened that soured their relationship.
  • There are indeed five seasons in the game: Spring, Summer, Harvest, Autumn, and Winter in that order.
  • Seasons affect supply consumption and food production.
  • Characters will not magically survive at the end of battle if killed in a duel. However, not all duels end with life or death.
  • Battle maps are tied to the terrain that they're initiated in on the campaign map.
  • Characters will develop new traits over time.
  • Non-leader characters do not affect the diplomacy between faction leaders. Only the faction leader's relationship matters.
  • Records mode will tone down the design of "over the top" weapons, but legendary equipment will still be in the game, just with more reasonable design.
  • You will be able to see a character's relationships within your faction if you capture them.
  • Familial relations are only tracked and managed within the ruling family. Your unrelated generals will not keep track of their family members. They can, however, marry.
  • Character rank is not just about martial skill and is also tied to fame. So a character who just does a lot of stuff through events, assignments, and the like can also achieve high rank without fighting in battles. Lu Bu starts at very high rank.
  • Every character starts with three core traits which define their personality. They'll gain an additional four traits over time, but these cannot contradict their original three. So a Kind character will not also become Merciless.
  • Non-unique characters are not inherently worse than unique ones, stat wise. Unique ones do tend to start with unique weapons (which can be stolen) and skills (which can't).
  • Free agent characters will travel between different recruitment pools based on their affinity and past experiences with various leaders.
  • If a faction leader dies without an heir, a new heir will be chosen automatically, but a civil war can break out immediately since there is no clear line of succession and the high ranking officers want to play for power. You will play as the new heir.
  • If you make your wife your heir, then you have a kid and make the kid your heir, your wife will not be happy.
  • Bodyguards in Records mode will change unit type based on the kind of character their general is.
  • There are lots of characters who will only spawn into the game in the later years of the campaign. Zhuge Liang and Sima Yi were given as mid game examples, and Jiang Wei as a late game one.
  • Some characters (like Cao Ren and Xun Yu) don't have unique portraits or models. However, they do have unique effects and traits.
  • Town garrisons will be led by Captains, who do not act as full characters (no skills, ancillaries, guanxi, etc). Only Yuan Shao can recruit them to lead field armies.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 1:18 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Total War: Three Kingdoms

Nisam neki pretjerani ljubitelj previse diplomacije, ali ovo ostalo mi izgleda odlicno. Bude i ovdije lakih 500+ sati .

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: Three Kingdoms

Meh,zadnji TW naslovi su dost bugoviti ,a A.I da ne spominjem...Sam da ovdje to nebude slucaj

16 godina
offline
Total War: Three Kingdoms

Ja sam ovo probao i iako sam igrao svaki TW do sada ja sam ovdje potpuno izgubljen 

Velike pohvale šta možemo birati razne opcije u interfaceu kao i u grafici...

Ali gampelay i sva ta diplomacija, udnderground mreža i familija... Ja sam izgubljen 

 

Ali kažu da sve to dobro funkcionira...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 19:37 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Three Kingdoms

Malo se posvetio igri...

 

Odlično, nisam imao još "siege battles" za koje i dalje kažu da su meh, ali kampanjski dio i politika je dva koraka iznad dosadašnjih naslova!

Također i likovi su bitniji te mi je draže imati generale i likove koji imaju neko značenje nego super ikone jednica koja su potrošna roba; kao u povijesti - tko je mario za "običnog vojnika"? Niko, bili su samo "topovsko meso" velikih generala koji su uzimali zasluge...

 

Imao samo dvije borbe na koje te kampanja na početku potjera te preko pregovora i malo muljanja uspio si pripojit jednu frakciju!

*veća slika

 I napokon ima smisla ući u koaliciju, dati mlitary acces i odabrati mete gdje trebate pomoć! Upravo to mi je pomoglo da ne budem napadnut sa istoka i posvetim se likovima i pregovorima...

____________

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 23:22 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Total War: Three Kingdoms

Odigrao 10h.

 

Posjedujem svaki total war do sada međutim ovaj mi nikako nije legao. Tehnički je igra savršena, sviđaju

mi se sve funkcionalnosti koje su dodali i slično. Jednostavno ne mogu sažvakati Setting. 

 

Moram priznati da su mi  Total War warhammer 2 i Rome 2 total war puno draži

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Total War: Three Kingdoms

Pozdrav,

 

 

igra li još netko ovo? Nedavno sam si odlučio priuštiti TW Three Kingdoms te Warhammer I i II (jedinicu samo zbog DLC-ova za dvojku) sa svim dodacima. Neugodno sam se iznenadio kada sam shvatio da mi se Three Kingdoms i Warhammer II stalno ruše. Warhammer II još i mogu odigrati cca 30 minuta (a i tada sam sretan), dok mi se Three Kingdoms ruši na kraju 2. ili 3. poteza. Problemi se uglavnom očituju u kratkom zamrzavanju te u 99% slučajeva rušenju na Desktop, ali je bilo i 2-3 plava ekrana. Naravno, verzije su najnovije, posljednje dostupne na Steam-u.

 

Ne vjerujem da je do mog sustava jer mi igrice poput Mafia serijala, Red Dead Redemption 2, GTA V, CKIII, HoiIV... rade besprijekorno. Također ne vjerujem ni da je do pregrijavanja jer mi Speccy pokazuje kako temperatura grafičke kartice ne prelazi 56-60 stupnjeva. Izgleda da je Attila posljednja TW igra koju sam mogao igrati bez tehničkih poteškoća poput rušenja igre, što me stvarno zaćuđuje.

 

Pokušao sam "rješenja" poput spuštanja grafičkih postavki, uključivanja i isključivanja unlimited video memory, pokretanja igrica na DX11, ažuriranja drivera grafičke kartice, ali ništa nije pomoglo.

 

Naravno, postavio sam pitanje putem službenog TW Support foruma, ali ne vjerujem da ću od njih dobiti bilo kakve konkretne odgovore niti pomoć. Moram priznati da sam dosta razočaran, obzirom se ne radi o "jogurt" verzijama već plaćenim proizvodima sa svim pripadajućim sadržajem koji bi trebali raditi, ako već ne besprijekorno, onda barem raditi kako treba zadovoljavajući neke minimalne standarde.

 

SPECIFIKACIJE:

CPU: Intel i7-6700k
RAM: 32 GB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070
OS: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 18363
BIOS: Ver: 05.0000B date: 25.06.2015.
Disk: SSD Samsung EVO 850 500 GB

 

Je li možda itko imao sličnih problema te ih uspio riješiti?

 

Srdačno.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Total War: Three Kingdoms

 Hm, iskreno nikad nisam imao problema ni s jednim od navedenih naslova. A imam valjda skoro 1000 sati u njima ukupno, tako da mislim da mozda ipak je do tvog sustava. Mozda do overclocka graficke, to zna neke igre krsiti iako u drugima radi normalno. Probaj malo underclockati graficku.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Total War: Three Kingdoms

Hvala na odgovoru. A vidim na njihovim forumima da dosta korisnika ima problema s padanjem igara.

 

Nikada u životu nisam radio overclock ičega, pogotovo grafičke kartice, niti me to zanima. Naravno, ne znam raditi ni underclock, a nisam baš siguran koliko bi to bilo pametno raditi, obzirom na moje poznavanje materije :-)

12 godina
online
Re: Total War: Three Kingdoms
KooMar kaže...

Hvala na odgovoru. A vidim na njihovim forumima da dosta korisnika ima problema s padanjem igara.

 

Nikada u životu nisam radio overclock ičega, pogotovo grafičke kartice, niti me to zanima. Naravno, ne znam raditi ni underclock, a nisam baš siguran koliko bi to bilo pametno raditi, obzirom na moje poznavanje materije :-)

 Mozda imas model koji je dosta tvornicki overclockan. Inace zbilja je jako jednostavno - skines program MSI Afterburner i samo pomaknes "Core" slider za recimo 50 ulijevo i stisnes Apply. I nemre se nista lose dogoditi s underclockanjem takvim bez diranja napona.

 

Inace ne znam sta bi ti rekao, jedina opcija koja mi jos pada na pamet je full reinstall windowsa od a do ž.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
neaktivan
offline
Total War: Three Kingdoms

Puno hvala na savjetu. Snižavao sam core s MSI Afterburnerom, ali ni to nije urodilo plodom. Jedino što je uspjelo je produžiti period igranja za Three Kingdoms. Sad čak uspijem odigrati 20-ak minuta, a nakon čega se dogodi pad.

 

Nažalost, re-instalacija Windowsa u ovom trenutku mi nije opcija.

 

Samo mi jedino nije jasno - kako nemam problema s ostalim igrama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Total War: Three Kingdoms
KooMar kaže...

Puno hvala na savjetu. Snižavao sam core s MSI Afterburnerom, ali ni to nije urodilo plodom. Jedino što je uspjelo je produžiti period igranja za Three Kingdoms. Sad čak uspijem odigrati 20-ak minuta, a nakon čega se dogodi pad.

 

Nažalost, re-instalacija Windowsa u ovom trenutku mi nije opcija.

 

Samo mi jedino nije jasno - kako nemam problema s ostalim igrama?

 A tko zna, misterije kompa. Znale su se i meni događati slicne stvari, vecina igara radi super i onda se neka tako krsi, bilo je raznih razloga, od overclockanog GPU - recimo Witcher 3 je radio i s +200 MHz clockom savrseno, a Blizzard igre su se rusile i s +50 - nestabilnost RAM-a (pretpostavljam da ne moze biti slucaj kod tebe ako nisi OC, osim ak imas neispravan modul), pa do potrganog SATA kabla koji je izazivao stekanja :) A odredene igre mogu bit vise ili manje osjetljive na odredene probleme. Skini mozda memtest i odvrti nekoliko ciklusa da vidis dal ti je sve ok s RAMom.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
neaktivan
offline
Total War: Three Kingdoms

Sve jasno, još jednom hvala na pomoći.

 

S RAM-om je sve u redu, upravo provjereno. Naravno, ništa nisam overclock-ao niti na bilo koji način modificirao, osim juer s Afterburnerom (underclock).

 

Danas sam pokušao još par stvari:

1. Mijenjao rezoluciju

2. Dodatno još underclock-ao GPU - base core je bio oko 1250, a "turbo" 1500 Mhz.

3. Dodatno sam smanjio grafičke postavke igre.

 

Naravno, doživio sam ponovni crash i to prilikom loading screen-a prilikom ulaska u prvu bitku (Liu Bei). Primijetio sam da je prilikom početka učitavanja i onog njegovog monologa, bio kratak sound freeze (malo je zaštekalo dok je počeo govoriti) da bi nakon cca 1 sec normalno nastavio, ali se igra ubrzo sruišla na desktop.

 

Stvarno više ne znam što bih pokušao, a da ne poludim. Igre s dodacima bome nisu niti previše jeftine, a još me više živcira vrijeme koje sam proveo provjeravajući radi li sve kako treba, umjesto da sam na drugačiji način uživao u slobodnom vremenu. Čak mi je palo na pamet da pokušam zatražiti povrat novca (sumnjam da bi uspjelo) jer ovako očito imam igre koje mi nisu upotrebljive, ali sam se sad previše navukao da bih na taj način odustao :-)

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Total War: Three Kingdoms

I na DX11 isto? Mislim da DX12 implementacija nikad nije dovrsena u tim igrama, u trajnoj "alfi" je, tak da je DX11 jedina prava opcija... Jesi probao uz DX11 s underclockanom grafickom? 

 

I koji ti tocno error message iskoci na BSOD?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Total War: Three Kingdoms

Naravno, pokretanje putem dx11 bio je jedan od prvih koraka.

 

Iskreno, ne znam točno koji je error u pitanju. Naime, ti BSOD su mi bili rijetki te su brzo nestajali tako da sam uspio "pohvatati" samo onaj dio da im je žao i da će restartati računalo. Onaj donji dio nisam stigao ni pročitati.

 

Većina padova su čisti crashes to desktop te sam na službenom forumu postavio tražene podatke (dxdiag report, auto save, preferences skriptu i modified log).

 

Edit: nakon što sam isključio sjene te uključio unlimited video memory, izdržao sam čak sat vremena igre nakon čega mi se dogodio crash to desktop tijekom bitke. Naravno, nema crash loga.

 

Mislim da ovo stvarno više nema smisla. Tako mi i treba kada kupujem igre, umjesto da igram "jogurt" verzije, kao sav pošteni svijet :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 14:42 (KooMar).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Total War: Three Kingdoms
Minneyar kaže...

I na DX11 isto? Mislim da DX12 implementacija nikad nije dovrsena u tim igrama, u trajnoj "alfi" je, tak da je DX11 jedina prava opcija... Jesi probao uz DX11 s underclockanom grafickom? 

 

I koji ti tocno error message iskoci na BSOD?

 Moje isprike zbog potencijalnog "smaranja", danas mi se nakon nešto manje od sat vremena ponovno pojavio plavi ekran sa sljedećom porukom: "WHEA UNCORRECTABLE ERROR".

 

 

 

12 godina
online
Re: Total War: Three Kingdoms
KooMar kaže...
Minneyar kaže...

I na DX11 isto? Mislim da DX12 implementacija nikad nije dovrsena u tim igrama, u trajnoj "alfi" je, tak da je DX11 jedina prava opcija... Jesi probao uz DX11 s underclockanom grafickom? 

 

I koji ti tocno error message iskoci na BSOD?

 Moje isprike zbog potencijalnog "smaranja", danas mi se nakon nešto manje od sat vremena ponovno pojavio plavi ekran sa sljedećom porukom: "WHEA UNCORRECTABLE ERROR".

 

 

 

 A kolko vidim to moze biti svasta, od corrupt windowsa do hardware problema. Tak da tesko je reci. Brzim googlanjem:

 

https://www.makeuseof.com/tag/fix-whea-uncorrectable-error-windows-10/#:~:text=What%20Is%20the%20WHEA%20Uncorrectable%20Error%3F&text=There%20are%20several%20common%20causes,Driver%20compatibility%20issues

 

Ja bi poceo od reinstalla windowsa posto je najjednostavnije rjesenje :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
neaktivan
offline
Total War: Three Kingdoms

Puno hvala. Ma da, i ja sam google-a nadajući se da bih problem mogao suziti na 1-2 uzroka. Izgleda da nema druge do instalacije novog OS-a.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Total War: Three Kingdoms

Izgleda da je ipak bilo do hardvera - trebalo je zamijeniti napajanje i CPU hladnjak. Sada samome sebi postavljam sljedeće pitanje: zar TW igre doista u većoj mjeri iscrpljuju CPU od ostalih modernih i zahtjevnih naslova?

 

Još jednom, puno hvala na pomoći.

 

Također, ima li netko možda kakvih savjeta (osim onih od Spartacusa na Youtube-u) kako bolje optimizirati naselja, vojsku te lakše popamtiti/razabrati sve one likove odnosno imena frakcija? :-)

 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Total War: Three Kingdoms
KooMar kaže...

Izgleda da je ipak bilo do hardvera - trebalo je zamijeniti napajanje i CPU hladnjak. Sada samome sebi postavljam sljedeće pitanje: zar TW igre doista u većoj mjeri iscrpljuju CPU od ostalih modernih i zahtjevnih naslova?

 

Još jednom, puno hvala na pomoći.

 

Također, ima li netko možda kakvih savjeta (osim onih od Spartacusa na Youtube-u) kako bolje optimizirati naselja, vojsku te lakše popamtiti/razabrati sve one likove odnosno imena frakcija? :-)

 Drago mi je da napokon mozes igrat! 

 

Da, Total War naslovi su iznimno zahtjevni za CPU u odnosu na 99% drugih igara. Sva sreca da ti lose napajanje nije sjebalo neku drugu komponentu :)

 

Ako pricamo o 3 Kingdoms, evo ti tu dobar guide, da ne prepricavam:

 

https://www.reddit.com/r/totalwar/comments/fo73wr/a_citybuilding_guide_for_maximizing_income_power/

 

Dakle ukratko, ovisno o commanderies u provinciji odlucis dal ce biti fokusiran na Food, na income ili na Military. I onda slijedis sprancu za svaki od tih tipova.

 

Sto se tice vojski, Archer spam je najjaci kao i u svakom total waru :P dobar Strategist, 2 Trebucheta s Flaming shotom i 4 sto bolja archer unita. Druga 2 slota za generale mogu varirati, kad sam zadnje igrao Commander je bio beskorisan pa su opcije bile Champion, Vanguard i Sentinel. Mislim doduse da su znacajno buffali commandera otad, pa je valjda i on opcija, sve ovisi koje unique generale imas. Na njima obicno imam ukupno 4 cavalry unita i ukupno 8 melee unita, od kojih 6 za main line (shielded) i 2 za branjenje flankova (koplja). 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice