[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

poruka: 128
|
čitano: 36.142
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Ma nema sanse... ja neznam kako ljudi igraju full hd, stave u hd i slika im je super. Da stavim 5mb, pa tko bi me gledao..

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Kako to misliš "tko bi gledao"?

Nema na YouTube bitrate veze, kodira u letu. Samo da je kvaliteta dobra

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Sutra cu bas pokusat 1080p 30fpsa na 4mb stavit, sumnjam da ce pomoc, ali eto.

8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Nece, kao malo bolja kvaliteta, ali opet onaj dio kada se nesto pomice ostane blur... da sada kupim ryzena 1800x opet bi isto bilo 100%

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Kresimir4 kaže...

Nece, kao malo bolja kvaliteta, ali opet onaj dio kada se nesto pomice ostane blur... da sada kupim ryzena 1800x opet bi isto bilo 100%

 Jesi probao Bitrate 5000, 720p, CPU usage medium?

Čak i ako padne fps i pojavi se lag, da bar vidiš ako bude razlike u kvaliteti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

e to mi nije palo na pamet, bas cu pokusat pa javim sutra popodne.

11 godina
protjeran
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Baci opterećenje sa procesora nagrafičku. Trebalo bi ti bolje ići.

http://www.twitch.tv/dokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Pozdrav.Evo i jedan moj gameplay 

 

 

Pa me samo zanima kako da maknem ovaj sum sa mikrofona i kako da ovaj youtube chat postavim da mi se u igri vidi dok vozim?Jer vidio sam da puno ljudi ima znaci kada netko mu nesto napise u youtube chatu,onda mu iskoci u igri taj tekst.Koristim ReLive za snimanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Misliš streamati, a ne snimati jel? Napiši "streamanje", a ne "snimanje", tak da nebude zabune :D

 

Opcije ispisa teksta i postavke mikrofona ovise o softveru s kojim streamaš i o driverima.

Ako ReLive to nema, moraš početi koristiti neki drugi softver.

U opcijama od mikrofona pogledaj dal ima Noise cancelation. Svaki driver je drugačiji, pa to moraš sam napraviti :)

Neki Logitechi imaju to ovdje:

 

Ako nema u driverima, onda moraš u softveru. OBS to ima ovako:

https://obsproject.com/forum/resources/obs-studio-how-to-configure-your-microphone-noise-suppression-noise-gate-and-gain-filter.423/

 

Za ispis chata koristiš pluginove za softver.

Npr, ovaj je OK za OBS:

https://restream.io/chat

 

Povežeš ga s Twitchem ili Youtubeom i on "hvata" sve poruke.

Kasnije ih stavlja ili na web stranicu koju staviš kao dio svojg streama, ili stvara sliku koja se refresha svaku sekundu, i nju također možeš staviti u chat.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Da da...Streamanje...Mislim koristim i za snimanje ReLive,ali iskreno mislim da necu vise preko njega,jer nekad nece raditi....

11 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Pozdrav.Evo streamam vec neko vrijeme i mogu reci da sam zadovoljan kako ide.Ali imam jedan problem koji nikako da rijesim.Tocno radi se o video kvaliteti.Znaci koristim ReLive za stream/record i dal ja snimao u 720p ili 1080p 30fps ili 60fps,imam dosta losu kvalitetu slike.Cak bi rekao da kada stremam u 720p/30fps mi je bolja kvaliteta,ali ima taj neki lag u igri.Dok 1080p 60fps,daje fluidniji video ali zato imam onaj blur sa kockicama dosta dok se krecem.Osobno vise nisam niti sam pametan kako podesiti taj bitrate.Pa ako mi mozete dati kakav savjet.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

https://support.google.com/youtube/answer/2853702?hl=en

 

Ovdje ti sve lijepo i jednostavno piše. Npr. ako želiš streamati 1080p u 60 fpsa moraš imati minimalno 5000 Kbps upload (jer se preporučuje barem 500 ostaviti - tako i za ostale rezolucije).

Inače, preporučujem ti OBS, po meni je jednostavniji i pouzdaniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 3:55 (Snoozly).
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Snoozly kaže...

https://support.google.com/youtube/answer/2853702?hl=en

 

Ovdje ti sve lijepo i jednostavno piše. Npr. ako želiš streamati 1080p u 60 fpsa moraš imati minimalno 5000 Kbps upload (jer se preporučuje barem 500 ostaviti - tako i za ostale rezolucije).

Inače, preporučujem ti OBS, po meni je jednostavniji i pouzdaniji.

 evo napravio sam si preko speedtesta brzinu download/upload...

D-83657 

U-32696

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Endymon kaže...
Snoozly kaže...

https://support.google.com/youtube/answer/2853702?hl=en

 

Ovdje ti sve lijepo i jednostavno piše. Npr. ako želiš streamati 1080p u 60 fpsa moraš imati minimalno 5000 Kbps upload (jer se preporučuje barem 500 ostaviti - tako i za ostale rezolucije).

Inače, preporučujem ti OBS, po meni je jednostavniji i pouzdaniji.

 evo napravio sam si preko speedtesta brzinu download/upload...

D-83657 

U-32696

 Ako je mjereno u kbps, odlično!

Ne znam kakva podešavanja ima ReLive, ali slobodno upload staviš na 10.000kbps. Pa čak i više. I onda pogledaj kvalitetu.

 

P.S. Također preporučujem OBS.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Da u kb sam mjerio.A nista,probat cu jos jednom i ako nece valjati,prelazim na OBS.Jedino sto me brine,dal stream/record baca frame i dali vise zauzima HDD-a?Posto ReLive sto se tice frame.a je ful stabilan takodjer i malo HDD zauzima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Stream uopće ne koristi disk (teoretski, program vjerojatno snimi tu i tamo nešto), a pad fps-a stvarno ovisi o programu, ali i opcijama u njemu.

Npr, OBS može kodirati pomoću procesora, grafičke kartice, možeš odabrati broj jezgri koje kodiraju...

Ima na forumu tema OBS. Jedino ne znam koliko je stara, pa pronađi nekakav Youtube tutorial za najbolja podešenja za AMD kartice.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Lijepo je to, a za koga streamati? Ko će gledat jednog random pub scrubera?

 

Divim se vama koji imate volje za to, nisam imao nikad volje snimati gameplay kamoli streamati, ali otkako je pubg izašao svi streamaju igraju svi se gledaju više nego se igraju lol.

 

Zar nije lakše streamati na twitchu?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Ja samo pišem tutorial i pomažem ljudima. A oni valjda imaju plan kome će streamati.

 

Nego, nije nekakva razlika između Youtube i Twitch streama, samo YouTube ima puno jače servere pa prima daleko viši bitrate. Ali je puno stroži što se tiče zaštićene muzike i ima puno manje live gledatelja nego na Twitchu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Ja trenutno stremam na twichu a odmah i snimak uploadam na yt i twich
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Endymon kaže...
Ja trenutno stremam na twichu a odmah i snimak uploadam na yt i twich

 Najbolje ti je odma streamati na Twitch i Youtube, pogotovo ako misliš da bi ti se mogla povećavati baza gledatelja:

https://restream.io/

 

Kod njih napraviš account, streamaš njima, a oni proslijede tvoj stream gdje god hoćeš: Twitch, Youtube, Periscope, Ustream.. njih 30-tak. Nikakav gubitak kvalitete. Free.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
CyberDemonVZ kaže...
Endymon kaže...
Ja trenutno stremam na twichu a odmah i snimak uploadam na yt i twich

 Najbolje ti je odma streamati na Twitch i Youtube, pogotovo ako misliš da bi ti se mogla povećavati baza gledatelja:

https://restream.io/

 

Kod njih napraviš account, streamaš njima, a oni proslijede tvoj stream gdje god hoćeš: Twitch, Youtube, Periscope, Ustream.. njih 30-tak. Nikakav gubitak kvalitete. Free.

 Mogao bi probat da.Jedino sto razlog zasto mi mozda nebi to odg,jer inace ubacim svoj uvodni intro i zavrsni.E sada neznam,dal moze se kako i to srediti

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Endymon kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Endymon kaže...
Ja trenutno stremam na twichu a odmah i snimak uploadam na yt i twich

 Najbolje ti je odma streamati na Twitch i Youtube, pogotovo ako misliš da bi ti se mogla povećavati baza gledatelja:

https://restream.io/

 

Kod njih napraviš account, streamaš njima, a oni proslijede tvoj stream gdje god hoćeš: Twitch, Youtube, Periscope, Ustream.. njih 30-tak. Nikakav gubitak kvalitete. Free.

 Mogao bi probat da.Jedino sto razlog zasto mi mozda nebi to odg,jer inace ubacim svoj uvodni intro i zavrsni.E sada neznam,dal moze se kako i to srediti

 Kužim. Ne znam kak to napraviti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
CyberDemonVZ kaže...

Ja samo pišem tutorial i pomažem ljudima. A oni valjda imaju plan kome će streamati.

 

Nego, nije nekakva razlika između Youtube i Twitch streama, samo YouTube ima puno jače servere pa prima daleko viši bitrate. Ali je puno stroži što se tiče zaštićene muzike i ima puno manje live gledatelja nego na Twitchu.

 U redu lijepo i pohvalno od tebe. Mene je zanimalo ti koji streamaju kakav je odaziv koiko je publike koliko se to može kasnije i isplatit, ta sfera me zanimala, ali dobro, shvatio si to ko neki napad ili šta, ne kužim.

 

Da, to me znaimalo jer znam da je twitch jači i da rijetko tko na yt roka, ali dobro hvala za odg-

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Evi,vec kad se tema malo vise pokrenula...Ajde nekakav subscribe 😁.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Endymon kaže...
Evi,vec kad se tema malo vise pokrenula...Ajde nekakav subscribe 😁. 

 Fora! 

Ej, sa čime dobiješ one podatke gore? Twitch, mikrofon, brzina veze..?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
ReLive.Iskreno meni je ful dobar,jedino ta kvaliteta videa mi ne sjeda bas najbolje.
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Endymon kaže...
ReLive.Iskreno meni je ful dobar,jedino ta kvaliteta videa mi ne sjeda bas najbolje.

 Samo da znaš, PUBG je jedna od najgorih igri za streamanje ili kodiranje. Sve je puno sitnih detalja, pogotovo trave i drveća oko kojih se stalno krećeš.

Prvo bi ti za stream trebao odvojen jak PC koji bi to kodirao kak spada pomoću procesora a ne grafičke kartice, i onda još ogroman upload kakav recimo Twitch ne podržava.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Meni poprilicno dobro radi stream, sve procesira graficka, 720p60... ova 1060 je cudo 

 

https://www.youtube.com/channel/UCgYRf30d1m9EmJJNqqDIsew/live

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Odlicno sljaka.Sa kojim programom stremas?Neznam dal cu js biti u mogucnosti bolje od ovog sto sada imam od videa 😑
10 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Endymon kaže...
Odlicno sljaka.Sa kojim programom stremas?Neznam dal cu js biti u mogucnosti bolje od ovog sto sada imam od videa 😑

 OBS Studio, probao sam strimat i sa onim sta ima geforce experience, isto super radi ali ne mogu si bindat tipke za push to talk

Jedini problem je kaj se meni igra svaki gejm crasha kad strimam OBSom, sa geforce experiencom radi super...

 

btw, sad dobar zadnji gejm odigrao.. to mi je bio 5 win danas 

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 22:37 (hahhaajaads).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice