3D printer do 1000€

poruka: 22
|
čitano: 16.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
3D printer do 1000€

Pozdrav svima

 

Trebao bih kupiti 3D printer cijene do oko 1000€, kao što i naslov teme kaže. Sad me zanimaju preporuke iskusnijih "igrača" u tom polju pošto se ne razumijem uopce u 3D printere. Koji kupiti? Gdje? Kada?

 

S obzirom da je printer namijenjen arhitektonskom uredu, glavna namijena bi bila proizvodnja arhitektonskih modela, koncepata i opceniti R&D volumena nekog objekta uz naravno printanje nekakvih zgodnih modela koje napravim u 3Du za zabavu.

 

Recimo nešto što među prvim ispadne kad googlam "3D printer" je ovo: http://store.makerbot.com/replicator-mini kakvim se ovaj model smatra?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 9:11 (mislav_01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D printer do 1000€

Sad vidim da ovaj makerbot printa samo 10x10x12cm modele, što mi je nekako premalo :-(

14 godina
odjavljen
offline
3D printer do 1000€
Svi smo mi Mentalist.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
3D printer do 1000€

Provjeri HGSpot - oni imaju "svoj" Forcebook model hobby 3D printera, a cijena mu je 6.999 kn (s PDV-om).

 

Osim toga, ako te zanima kvaliteta printa, možeš im poslati neki model na probni print (veličine do 225 mm x 145 mm x 150 mm), što košta mizerih 30 kuna.

 

 

 

Edit: i BTW, ako pokušaš ovo s uslugom printanja, javi nam rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 11:21 (izith).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3D printer do 1000€

E hvala na info za HG spot, taj printer se čini cijenom i max veličinom modela vrlo privlačan. Morat cu otici tamo da ga vidim u akciji.

16 godina
offline
Re: 3D printer do 1000€
mislav_01 kaže...

E hvala na info za HG spot, taj printer se čini cijenom i max veličinom modela vrlo privlačan. Morat cu otici tamo da ga vidim u akciji.

 ja se prije dva tjedna raspitivao kod njih. za print ti datoteka mora biti u .stl ili g code formatu, možeš im mailom poslati ili donijeti na memorijskoj kartici (sd ak se dobro sjećam) koju onda upiknu u 3d printer. imaju i razne filamente koji se koriste za ispis , rola dođe nekih 250kn

10 godina
neaktivan
offline
3D printer do 1000€

http://poti-poti.org/prices/

cini mi se da ovdje za (500+200) 700 eura dobijes edukaciju, naucis ga sastavljat i koristit i dobijes 3d printer

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
3D printer do 1000€

Jel iko od vas koristio taj 3d printer od HG

jer imam u planu napravit lika sebe

Jeftine igre ----> https://www.g2a.com/r/slimeboy01
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
3D printer do 1000€

Preporucam Da Vinci

http://us.store.xyzprinting.com/?_ga=1.2529012.555486632.1441469097

 

Vidio uzivo, odlican za te novce, kod nas ga prodjau za 4000kn, moze se lagano hacknut i koristit bilo koji filament.

http://imgur.com/riaFuSq

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D printer do 1000€

Ja koristim taj Davinci 1.0A i blago rečeno naspram ultimakera 2 su teško smeće.

Ako ne staviš Repetier firmware nemožeš ništa skoro od postavki mijenjati.

A stock firmware je gori da nemože biti.

 

Uglavnom sada sam u potrazi za nekim ultra jeftinim printerom za doma.

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 18:19 (robimarko).
14 godina
odjavljen
offline
Re: 3D printer do 1000€
robimarko kaže...

Ja koristim taj Davinci 1.0A i blago rečeno naspram ultimakera 2 su teško smeće.

Ako ne staviš Repetier firmware nemožeš ništa skoro od postavki mijenjati.

A stock firmware je gori da nemože biti.

 

Uglavnom sada sam u potrazi za nekim ultra jeftinim printerom za doma.

 

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__76911__Turnigy_Fabrikator_3D_Printer_EU_Plug_EU_Warehouse_.html

 

Poštarina je 14 eura.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Re: 3D printer do 1000€
To ne da nije ultra jeftino već se za te novce daleko bolje može uzeti
robimarko@gmail.com
14 godina
odjavljen
offline
Re: 3D printer do 1000€
robimarko kaže...
To ne da nije ultra jeftino već se za te novce daleko bolje može uzeti

 

 

Da, za 300€?

 

Ajde daj onda par primjera. A za jeftinije od toga ne znam dal bih uopće gledao, jer ih puno ne radi nikako. Za ovog se bar zna da ima dobre printove. Cijenu treba uvijek gledati u odnosu na ono što se dobije. I moraš shvatiti da na ovo nema dodatnih davanja, kao na druge prinetere iz kine ili usa.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Re: 3D printer do 1000€
robimarko kaže...

Ja koristim taj Davinci 1.0A i blago rečeno naspram ultimakera 2 su teško smeće.

Ako ne staviš Repetier firmware nemožeš ništa skoro od postavki mijenjati.

A stock firmware je gori da nemože biti.

 

Uglavnom sada sam u potrazi za nekim ultra jeftinim printerom za doma.

 Hmm ... vidio sam uzivo kako printa ... i neke radove, ( na 3D Hubs Zagreb ) ... neznam koji FW ... al cinilo mi se jako pristojno?!

14 godina
odjavljen
offline
Re: 3D printer do 1000€
robimarko kaže...
To ne da nije ultra jeftino već se za te novce daleko bolje može uzeti

 

 

I, di je odgovor?

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
offline
3D printer do 1000€

Trenutno je i tvoj odgovor drugačiji, s obzirom da se cijena "značajno popravila"...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
3D printer do 1000€

Faaak, vratili su na 400 eura lol. Bilo je 280, valjda neka akcija, ali mislio sam da će tak biti trajno. No svejedno, i dalje me zanima koji su to puno bolji i puno jeftiniji printeri.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
3D printer do 1000€

Ja sam se zeznuo gadno s tim, baš pripremio lovu za to, i reko sutra ću, i neki dan provjerim, kad cijena vraćena na 420€, a sad je opet vraćena ispod 400€.

ALi sad čuvam lovu i dok opet izleti 280€ cijena, odmah kupujem...

 

Edit: Nisam mislio ništa loše prethodnim postom, samo i ja tražim jeftin 3d printer, čisto da se naučim raditi.

Također bi volio da dođe u "kitu" dakle da ga moram sam složiti a ne da dođe složen meni.

Ako tko ima kakav prijedlog, slobodno neka baci link tu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2015 9:18 (rooswelt1991).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
3D printer do 1000€

Ako ga naručiš obavezno javi kako radi! :)

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
3D printer do 1000€

Kakav je ovaj drugi printer kod njih, što košta 270€?

Ima li smisla dati toliko novca za takvo što?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
3D printer do 1000€

To nisam ni vidio lol. Po meni ne, da bi printevi bili koliko toliko uspješni, konstrukcija printera mora biti robusna, inače će model ispasti "valovit" jer se glava previše micala van zadane putanje. A vidim da nema ni grijano postolje, bez toga nemoj ni gledati printere.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
3D printer do 1000€

Pozdrav,

zanima me da li postoje na tržištu printeri koji mogu služiti za izradu finalnog proizvoda? Sve više manje što gledam izgleda mi više manje kao da je za izradu prototipa.

Ukoliko ne, zanima me koji 3D printer bi bio best buy za prototip predmeta dimenzija 500x350x50mm odnosno 250x250x50mm.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 11:43 (axos).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice