Coolermaster Devastator [Review]

poruka: 81
|
čitano: 35.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Coolermaster Devastator - tipkovnica [Review]

Evo jučer sam uzeo ovaj paket u linksu ( http://www.links.hr/artikl-101.600.095 ) za 229 kuna pa da napišem par riječi pošto je sada nedostupan gdje god sam gledao, a nekoliko ljudi je govorilo da bi htjeli naručiti. Nažalost, miš sam prodao po dogovoru za 100kn, tako da ne mogu puno o njemu pričati osim da je dosta mal te nije za prezahtjevne korisnike. Ima 2000dpi-ja, lijepo izgleda, ima tipke sastrane, ali to je to. Dobra strana toga je što me je tipkovnica na kraju izašla ni manje ni više nego 130kuna, što ju već u samom startu debelo baca u best-buy "kategoriju". 

 

Cijena: 230kn za paket (ima i za nešto manje, ali i za više, ovo je u linksu)

Što dobijete: Tipkovnica, miš i apsolutno ništa više. 


Sama tipkovnica ima nešto malo manje od 900g, što ju čini skoro dvostruko težom nego Logitech K120 koju sam do sada koristio. Posjeduje US layout, znači nema hrvatskih znakova na tipkovnici, ž je na krivom mjestu, a enter je mal. Kome je to presudno može odmah odustati od tipkovnice, ali evo nakon jednog dana se lagano navikavam, iako još malo ludim kad pošaljem poruku umjesto da stisnem ž i obrnuto :) 

Osim standardnih tipaka tu su stop, play/pause, prev, next na jednom dijelu te Vol+ i Vol- na drugom. Rade kako i treba i nemam zamjerki za to. Što se tiče samih tipaka, za cijenu naravno, djeluju odlično. Vrlo su visoke te nešto teže za stisnuti nego što je bio logitech, ali manje kliketavo i zbog toga djeluje robusnije. Imaju gumeni protuklizni premaz na tipkama zbog kojeg su same tipke fine za pipat :)

 

Već sam primjetio da dosta manje griješim pri tipkanju, vjerovatno zbog visine tipaka. Space je naravano nešto klimaviji kao kod svih tipkovnica, ali jednako prima klik ako se pritisne na obje strane, kao i po sredini. Znao sam imati tipkovnica gdje se pritisak ne registrira jer se tipka jednostavno naginje u jednu stranu ako se stišće previše prema rubu, ali je ovdje sasvim ok. 

 

Pozadinsko osvjetljenje. Eh da. Dosad nisam posjedovao niti jednu tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem pa je možda do toga da se ja nisam navikao... Ali pošto svjetlo nije kroz svaku tipku i samo kroz tipku, nego skroz okolo, odnosno osvjetljeno je područje ispod tipaka koje imaju prozirne djelove pa zbog toga svijetle, oči znaju boliti u mraku. Ako je upaljena u potpunom mraku i drži se taman u donjem dijelu vidokruga (dok se gleda na ekran) znaju titrati oči. Dijelom to pripisujem tome što je svjetlo dosta jako s obzirom da dopire i između tipaka te da to nije problem na skupljim tipkovnicama koje posjeduju ledicu ispod svake tipke. Dijelom je, navodno, zbog plavog svjetla koje je agresivnije za oči od crvenog/zelenog i slično (barem tako kažu interneti). 

Možda i malo pretjerujem, ali eto to su prvi dojmovi oko samog osvjetljenja tipkovnice, čini mi se da je danas već bolje. Naposlijetku, sama svjetla se mogu isključiti, nakon čega tipkovnica podsjeća na Das Keyboard jer sama slova nemaju boju nego su prozirna zbog svjetla, pa sa ugašenim svjetlom sve izgleda poprilično crno :)

 

Općenito je kvaliteta tipkovnice iznenađujuća, čak i da je cjenovno dvostruko skuplja. Tipke su čvrste, imaju lijepi finiš, kvalitetan, iako nešto teži klik, a sve skupa ne djeluje kao da će se raspasti skoro. Za cijenu koju sam ju platio mislim da je apsolutni best buy, pogotovo ako tražite isključivo tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem u ovom rangu. Koliko sam upućen, najbliža tipkovnica sličnih mogućnosti je speedlink darksky za koju nisam čuo puno dobrih stvari.

Ukoliko bi htjeli zamjeniti svoju staru tipkovnicu s nečim novim, da ne potrošite više stotina kuna, a da još uz to i svijetli te ju potpisuje Coolermaster sa 2 godine garancije, definitivna preporuka.

 

Pitanja kao i uvijek dobrodošla. 

 


 

U društvu fireglidera U društvu fireglidera
Visina tipaka Visina tipaka
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2013 11:26 (SebaOS).
 
25 0 hvala 13
14 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Može par slika u mraku da vidimo to osvjetljenje

I hope new Hobbit movies wont suck!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

kakav je miš?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Coolermaster Devastator [Review]

Zna li netko možda di se to još može nabaviti u Hrvatskoj? Vidim da ih u linksu više nemaju

Dafaq?
12 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Ne znam odakle si ali tehnomarket u Splitu ih ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Stigle i u Links

Core2Duo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

ima i u Algoritmu kod hotela Dubrovnik

Ayee!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Ne bih da izazivam, ali ime seta je više primjereno za žensko seksualno pomagalo ili nešta slično.

Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Kolika im je cijena u Techo Marketu u Splitu,ako misliš na onog u Joker-a?

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Čini mi se 290kn. Nisam siguran pa nazovi da provjeriš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Coolermaster Devastator - tipkovnica [Review]
SebaOS kaže...

 

 

Općenito je kvaliteta tipkovnice iznenađujuća, čak i da je cjenovno dvostruko skuplja. Tipke su čvrste, imaju lijepi finiš, kvalitetan, iako nešto teži klik, a sve skupa ne djeluje kao da će se raspasti skoro. Za cijenu koju sam ju platio mislim da je apsolutni best buy, pogotovo ako tražite isključivo tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem u ovom rangu. Koliko sam upućen, najbliža tipkovnica sličnih mogućnosti je speedlink darksky za koju nisam čuo puno dobrih stvari.

Ukoliko bi htjeli zamjeniti svoju staru tipkovnicu s nečim novim, da ne potrošite više stotina kuna, a da još uz to i svijetli te ju potpisuje Coolermaster sa 2 godine garancije, definitivna preporuka.

 

Pitanja kao i uvijek dobrodošla. 

 


 

eo da cujes bar jednu dvije dobre stvari o toj tipkovnici: ne smeta za oci poput tvoje.. znaci svjetlo dolazi samo kroz slova, nigdje sa strane, ima enter standardne velicine i hrvatski layout znaci tipke su svaka na svom mjestu.

 

tipke nisu visoke kao na tvojoj(low profile su), imaju isto premaz pa su fine za "pipat". :)

 

mozda nije ni blizu dobra poput tvoje al meni je odlicna, nisam bas zahtjevan sto se tice tipkala (bilo mi je bitno da svjetli u mraku :D )

12 godina
neaktivan
offline
Re: Coolermaster Devastator [Review]
sackboy kaže...

Zna li netko možda di se to još može nabaviti u Hrvatskoj? Vidim da ih u linksu više nemaju

Links grupna kupnja,190kn! 

13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

http://www.links.hr/?option=groupbuy

Još dva ostala!

Neznam kako ovo funkcionira,naručio sam jednog da pokupim u Splitu,ali

neznam hoće li mi ostati narudžba? 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Coolermaster Devastator [Review]
pandza94 kaže...

http://www.links.hr/?option=groupbuy

Još dva ostala!

Neznam kako ovo funkcionira,naručio sam jednog da pokupim u Splitu,ali

neznam hoće li mi ostati narudžba? 

Oće !

10 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Meni je Devastator odličan, raspored tipki me malo živcira al se brzo navikneš.
Najviše mi se sviđaju te visoke tipke.

Miš ima malo preglasan klik pa navečer starci pi*de kad sam na kompu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Jutros pokupio svoga u Linksa za 189kn,i onako.
Mali enter,visoke tipke,dosta glasne,US layout,no sve u svemu dobru.

Miš je onako,simetričan,dosta kvalitetan,treba mrvicu vremena da se privikne na njega. 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Kupio ju danas u linksu u Os,platio 249 kn...Super je tipkovnica..Jedna nocna da vidite kako svjetli.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

danas vidio ovu tipkovnicu u netcomu u ri za 276kn...ne izgleda lose...malo ce mozda smetat ovo osvjetljenje izmedu tipki...

zanima me kakav je maus? moze slike u mraku i na svijetlu i mali review njega?

 

u linksu je sad 249kn, pa ako se odlucim cu poc tamo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Kakav je miš iz ovog kompleta? Zanima me veličina, tvrdoća tipki... I može li se kako paliti i gasiti svjetlo tipkovnice ili stalno svjetli?

ShadowStep
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Coolermaster Devastator [Review]
SBV3X kaže...

Kakav je miš iz ovog kompleta? Zanima me veličina, tvrdoća tipki... I može li se kako paliti i gasiti svjetlo tipkovnice ili stalno svjetli?

Miš mi je prelagan, plastičnjak onako na dojam od mjesec-dva, čak mi je i guma za odmor palca sa strane preplastična, al može poslužit, smeta me što uvijek svijetli, ili ja ne znam di se gasi?

Tipkovnici svjetlo možeš palit/gasit na tipku, mislim srednja tipka od tri u najgornjem redu ponad numeričkog dijela...

Smeta me što nemaš kontrolu nad svjetlom dok se ne podigne sustav. Ja sam upravo ovako nešto trebao jer obično sam u mraku i ne vidim ništa stisnuti, ovo mi je prva tipkovnica s osvjetljenjem tako da drugih iskustava nemam, ali za 189kn sigurno ne može bolje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 15:53 (Asta).
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

ma di si ju nasao za 189kn?

 

evo ja danas uzeo, 236kn u linksu...ne smeta mi drugi raspored tipki, jer ionako znam gdje su...a čćšđž i ne koristim nikad osim u dokumentima...

 

maus JE malo plastican, ali nema veze...super je ...tipkovnica je dobra, malo navike na vislje tipke, al ok...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Danas sam čitao, ima tema za izbor tipkovnice, mehaničke imaju višlje tipke nego one obične, pa me zanima, jeli ovo mehanička, jer mehaničke nisu ispod 300 kuna kolko sam shvatio.?

ShadowStep
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Jel moguće vaditi tipkve van kao na drugim tipkovnicama? Jer me jako nervira prašina, pa redovno čistim tipkovnicu.

ShadowStep
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Coolermaster Devastator [Review]
SBV3X kaže...

Jel moguće vaditi tipkve van kao na drugim tipkovnicama? Jer me jako nervira prašina, pa redovno čistim tipkovnicu.

Moguce je {#}

13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

moze li netko napisati kako? dode mi cisto da zamijenim Y i Z, iako mi ne smeta u tipkanju posto znam gdje se koji nalazi u HR rasporedu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Coolermaster Devastator [Review]
RuskeGTT kaže...

moze li netko napisati kako? dode mi cisto da zamijenim Y i Z, iako mi ne smeta u tipkanju posto znam gdje se koji nalazi u HR rasporedu

Mozes sa sarafcigerom ravnim samo pazi da tipku ne shebes,tako ja vadim kad cistim tipk.

13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

ma sta samo tako ide sa sarafcigerom? ma mislim da cu pustiti ovako kako je, neda mi se shebavati novu tipkovnicu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

Ja sam tipku izvadio sa grickalicom {#} Zasto nebi mogao,samo moras bit pazljiv...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Coolermaster Devastator [Review]

evo izvadio sam sa vrhom tehnicke olovke :D

 

zamijenio Z i Y, ali su tipke fizicki drugacije, Z je plitca, a Y izbocenija, pa ono...ali svejedno mi je jer ionako sam vecinom samo po mraku doma, po danu i suncu ne koristim komp doma

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice