Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije) izdvojena tema

poruka: 213
|
čitano: 58.269
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
Absu kaže...

Moćno izgledaju, pitanje, kako imaš spojen Little Dot?

Planiram prvo SMSL Sanskrit uzet pa to pojačalo i gledam kako bi bilo najbolje da spojim Sanskrit-Onkyo a9010-Little Dot,

line out na Onkyu pa ulaz na Little Dot ili da odmah na smsl-u stavim rca spliter ako je output level od 2.0Vrms dovoljan?

 

 

 

 Laptop usb out - SMSL - LITTLE DOT - Pioneer Integrirano .

 

 

Meni to sljaka kako treba posto na smsl ima line out koji ide u cijevno ...iz cijevnoga u pojacalo za zvucnike . 

 

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
neaktivan
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Dal vam se dogodilo da kad ste prvi put probali hifi sluske da ste ostali razocarani? Ili samo ja? Narucio sam fidelio x2 s amazona, blago razocaranje u pocetku - nije bogzna kakav napredak s hyperx cloud 2. Onda je dosao amp/dac i poboljsao situaciju donekle. Sad nakon mjesec-dva usi su mi se priviknule, primjecujem razliku izmedju bass OFF/ON (razlika je tolko blaga da netko ko nije priviknut bi rekao da je placebo i da su mi kinezi prodali muda pod bubrege) na fiio i neutralan zvuk mi je vrh. Uglavnom citao sam negdje o tom periodu da svakome treba oko mjesec dana da se privikne na sluske i mogu se poistovjetit, sad puno vise u njima uzivam nego na pocetku.

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 19:44 (kurt).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

To je tak sa svim sluskama i sa svim stvarima u zivotu. Sve je relativno i sve je stvar navike. Ja sam si jednom kupio shit sluske od 25kn. U pocetku ih nisam mogao smislit no kasnije sam se navikao i poceo cjeniti zvuk. Isto je kad se ide gore ili dole. 

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 22:30 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

A mrtve li teme.....sta..zar nitko nema nista novo ?

Ja cu imati...ali tek krajem 11.  mjeseca . Do tada...cekam vas :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Evo ja sam si kupio ove s ebaya. pokvario mi se jack na mobu i slušalica, pa sam za razgovore i mjuzu mogao jedino koristit zvučnik, te sam bio prisiljen na bluetooth. Uglavnom baterija traje 2.5 sata. Ako se ne koriste najbolje ih isključit jer stand by nije baš štedljiv(bar na  mom mobu). Zvuk. Za te novce pristojan. Rekao bih  da je treble malo  jak, tu i tam malo krče kod određenih zvukova. Naravno nema neke prostornosti i širine i niti se bass ističe. Poslužio mi je dok si nisam nabavio zamjenski dio koji me koštao otprilike isto.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij

Ja sam u procesu nabavke pojačala i dac-a pa se ne mogu sa sobom dogovorit kaj da uzmem.

Želim prvo počet sa solid state pa ću sa vremenom kupit bolju lampu (Valhallu 2, Bottlehead) i to bude to onda to, valjda :),

ne znam jel da uzmem dirt cheap combo SMSL sap vi i jeftini Muse dac za cca 400kn ili ovog gospona na njuškalu - Yulong Daart Canary , X1S na steroidima, A klasa.

Problem je što nisam nisam baš neki vjernik u dacovlje i slično, da će napravit neku velku razliku pa gledam da razliku popijem i pojedem :),

malo sam probao i uspoređivati zvuk sa moba, onkya 9010 i izlaza sa pc zvučnika i moram priznat da razlike nisu uopće velike na sličnoj jačini.

Tako da ono, malo sam u nedoumici, nekak mislim da se ipak na lampama razlika osjeti a solid state ak je ispravan, ok napravljen i dovoljno jak zvuči manje više isto plus-minus 2-3%,

dobro čujem, možda ne znam kritički slušat, tko će ga znat :).

 

Gledam još uzet neke slušalice za gejmanje do božića, lagane i što udobnije, vjerojatno SHP9500 ili AD500X sa ebaya.

 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
13 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Moj skromni amaterski setup:

 

Denon AHD-7100 slusalice (Nabavljene u pola cijene)

Creative ZXR zvucna kartica

WIN player Foobar2000+ASIO

 

 

Osobno sam prezadovoljan zvukom i udobnoscu......

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 11:30 (lmutak).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
lmutak kaže...

Moj skromni amaterski setup:

 

Denon AHD-7100 slusalice (Nabavljene u pola cijene)

Creative ZXR zvucna kartica

WIN player Foobar2000+ASIO

 

 

Osobno sam prezadovoljan zvukom i udobnoscu......

 Vadis mi mast ovim Denon-om :) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
13 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Povukao okidač i uzeo Yulong, stigao u utorak, jako sam zadovoljan, 

pojačalo i dac su malo bolji od kombinacije na Onkyu, nešto uglađeniji i širi zvuk, a dosta kompaktniji,

Onkyo prodajem, još ću vidjet kaj ću uzet negdje oko blagdana, monitore ili neki mini amp i zvučnike.

 

Kad mi je pojačalo stiglo krenem slušat, Foobar/Wasapi kombinacija krenula sa stutterfestom,

kak sam taj dan od jutra ustao na lijevu nogu skoro sve poslao u pm i stavio sve na na njuškalo, šta mi ovo treba :D

navečer se smirim, pustim si par stvari, foobar ne zeza, sjednem i zvuk kao da me netko toplom dekom omotao :),

ono za kaj sam slušalice i pojačao nabavio zvuči odlično, čak i većina metala, makar mislim da ću za njega i gaming posebne slušalice morat uzet.

Na ebayu je sad 250$, ja sam ga srećom uzeo sa njuške pa sam izbjegao eventualnu zezanciju sa carinom.

Uglavnom, jako pojačalo u A klasi, dobar DAC, DSD, dosta ulaza, kaj se tiče solid state-a miran sam.

 

 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Iako ne spada direkno u topic jer su ove jos u najavi mozda nije lose spomenuti ovaj novitet 

 

Sennheiser HD820 Closed Back ... 

Zatvorene transparentnim komadom izolacijskog stakla . 

Vise na :

 

https://en-ie.sennheiser.com/high-end-headphones-audiophiles-hd-820

 

Edit 1. : Staklo na driverima je konkavni gorilla glass . 

Cijena ce biti oko 2300€ ( damn..za te novce kupim second hand Utopiu u mint stanju ) 

 

Sad vise nisam zagrijan za mogucu kupnju ali probat cu ih nadam se jednom...

 

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 15:10 (unimatrix001).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Novi in ear ulazi u kolekciju B&W C5 serija 2

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
igy kaže...

Novi in ear ulazi u kolekciju B&W C5 serija 2

 Lijepo , lijepo . Nadam se da su malo ojacali kabel jer je Serija 1 bila pomalo razocaravajuca za mene . Kabel bi se raspao nakon 6 mjeseci . Ali zvucno su bile vrlo dobre . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
Vidjet ćemo. Nisam imao prvu seriju. Za kabel nisam oduševljen jer se voli začvorati. Slušalice su udobne. Zvuk mi se sviđa. Ali ne bih još u detalje. Zadovoljan sam, ali su kabel trebali drukčije izvesti.
12 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Hebote jel moguce da sam prije 10ak dana kupio na onom ludom snizenju u Megastora  Corsair Void 7.1 sluse i jos ih nisam ni raspakirao.stoje na stolu ko od majke rođene!

BTW frend mi osposobi puknute AKG K540 sa dvije pilice za rezanje željeza(ROFL),savio ih i izolirkom nekako spojio na krajeve i stvar funkcionira za nepovjerovat!

 

BTW na prodaju idu Corsair i AKG  K240mk2 pa ako koga zanima nek šibne PM!

 

Planiram si uzet mozda AKG K701 ili Beyerdynamic DT 990 Edition 32,ove K240 su mi to flat za moj ukus!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
volegradele kaže...

Hebote jel moguce da sam prije 10ak dana kupio na onom ludom snizenju u Megastora  Corsair Void 7.1 sluse i jos ih nisam ni raspakirao.stoje na stolu ko od majke rođene!

BTW frend mi osposobi puknute AKG K540 sa dvije pilice za rezanje željeza(ROFL),savio ih i izolirkom nekako spojio na krajeve i stvar funkcionira za nepovjerovat!

 

BTW na prodaju idu Corsair i AKG  K240mk2 pa ako koga zanima nek šibne PM!

 

Planiram si uzet mozda AKG K701 ili Beyerdynamic DT 990 Edition 32,ove K240 su mi to flat za moj ukus!

 Meni se cini da podsvijesno namjerno bojkotiras cak i isprobati te Corsair zbog moguceg straha od zvucnog razocarenja 

Ako budes uzimao K701 gledaj da su bez onih '' bumpova'' na naglavlju ..jer su udobnije bez . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 21:54 (unimatrix001).
12 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Mislim da ih ipak svijesno ne zelim isprobat,ali vjerovatno za gaming budu dobre.Thx za savijet,ali evo bas gledam u Muzikera imaju samo sa tim jastucicima!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
volegradele kaže...

Mislim da ih ipak svijesno ne zelim isprobat,ali vjerovatno za gaming budu dobre.Thx za savijet,ali evo bas gledam u Muzikera imaju samo sa tim jastucicima!

 A vidim da koriste stock photo za obje boje ...posalji upit , mozda imaju bez :) 

Ok..nisu toliko neudobne niti sa bumpovima ali s vremenom ih osjetis ( bar ja jesam ) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Jel netko imao doticaj s ovim slušalicama Magnat LZR 980

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Audio-tehnica ATH-E70

 

Prvi dojam jako dobro...

Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Pozdrav svima!

 

Znam da nitko nije primjetio, malo sam bio internet odustan, ali vidim da je tema tu i tamo posjecena, dobro je to :)

U ovih par mj sto me nije bilo navukao sam se na budget chinese earbuds i BOY OH BOY audiofilija vulgaris je nista prema tome. Dijamanti u kineskom blatu koji se mogu pronaci su WOW! Mislim da trenutno sjedim na 30ak pari kineskih earbudsa pa cu jedan dan sjesti i sloziti post za sve ljude zeljne dobrog zvuka za glazbu, gaming i sto vam srce zeli, nevjerojatno je sto slusalice od 20eur mogu proizvesti, ja sam apsolutno zaljubljen, fostexi i sennheiseri stoje i kupe prasinu pored ovih malih dragulja.

 

Da li je jos netko osim mene zabrazdio u bespucu aliekspressa, reddita i opskurnih kineskih foruma? :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
fix kaže...

Pozdrav svima!

 

Znam da nitko nije primjetio, malo sam bio internet odustan, ali vidim da je tema tu i tamo posjecena, dobro je to :)

U ovih par mj sto me nije bilo navukao sam se na budget chinese earbuds i BOY OH BOY audiofilija vulgaris je nista prema tome. Dijamanti u kineskom blatu koji se mogu pronaci su WOW! Mislim da trenutno sjedim na 30ak pari kineskih earbudsa pa cu jedan dan sjesti i sloziti post za sve ljude zeljne dobrog zvuka za glazbu, gaming i sto vam srce zeli, nevjerojatno je sto slusalice od 20eur mogu proizvesti, ja sam apsolutno zaljubljen, fostexi i sennheiseri stoje i kupe prasinu pored ovih malih dragulja.

 

Da li je jos netko osim mene zabrazdio u bespucu aliekspressa, reddita i opskurnih kineskih foruma? :)

 Nekako imam dojam da si jedini :) 

Ali samo daj..svaki tekst ovdje je vise nego pozeljan .

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Fiio Q1 Mark II

 

DAC/AMP za slušalice

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 18:48 (igy).
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
Slobodno baci kratki review i neku usporedbu, ja bas gledam uzeti neki dacamp za mob..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
fix kaže...
Slobodno baci kratki review i neku usporedbu, ja bas gledam uzeti neki dacamp za mob..

 Imaš na prvoj stranici kratki osvrt u mom prvom postu. Tamo dodajem sve što uzimam.

6 godina
protjeran
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Mali osvrt na Manhattan flex sluske:

 

Nosim ih na glavi od 11h ujutro i jos sviraju, mada sam ih maloprije skinuo s tikve. Dakle, baterija vrhunska, izgleda da moze cijeli dan svirat. Skinuo sam ih jer su mi nezgodno pricepile usnu resicu. Nisam to ni osjetio prvih nekoliko sati, sad osjecam neku sitnu bol u obje resice, nakon skoro 10h slusanja. Sluske imaju tipke za start pjesme otpocetka ili skok na iducu pjesmu sto je malo problematicno za pogodit, s obzirom da ne vidite gdje stiscete, valjda cu se naviknut. Sluske imaju domet nekih 4m vidljive linije, dakle ako je neki zid izmedju vas i bluetooth adaptera, krenu krčat pa se zvuk prekine. Ako je zvuk prekinut duze od minutu, morat cete ih ponovo inicijalizirati na mobitelu, ili sto vam je vec bluetooth odasiljac. Dakle nista od slusanja one piece puzzle - derem, rokam, guzim u zahodu, osim ako ne nosite i tamo mobitel sa sobom :). 

 

Zvuk je shrot, nazalost. Usto jos voli pucketat ako pojacate glasnocu. Nisu bas ni glasne, a i bas se jedva osjeca. 

 

Sto se tice izrade, izgledaju kao da dobro podnose surove uvjete moje sobe. Ne izazivaju ni glavobolju ni znojenje prvih 8h slusanja glazbe, poslije vec nastupa blaga nelagoda i osjecaj vlage u unutrasnjem dijelu uha. Resice su mi suhe i sluske su napravljene tako da ako i ima znoja, ne moze doprijeti do njih. 

 

Cine se idealne za djir po gradu s mobitelom i glazbom na doticnom. Pojacalo nije potrebno, iako su 32 ohma,

 

Ne nose se na tikvi, vec ih spajate otpozadi na vrat, i taj dio koji dotice vrat je gumiran i lako se cisti.

 

Daju se lako sklopiti i zauzimaju jako malo prostora sklopljene, vjerujem da bi stale cak i u pederushu.

 

Nisu za slusanje u knjiznici, jerbo zvuk dosta probija van.

 

Cijena 110 kn adm.hr, dostava 45kn, sve skupa za 155kn mislim jedine bezicne sluske koje mozete uopce nabavit kod nas.

 

Ocjena: 6.5/10

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 18:40 (Gorstak79).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

 Napokon kupio Sennheiser HD600 na MassDropu za 199 dolara,idem za 2-3 mijeseca u SAD pa ako bude srice valjda dojdu do tada u rođaka da ih pokupim!!

AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij

Super! Čak ti malo i zavidim . Meni je sad malo krivo što sam uzeo fidelio X2 a ne njih. Ali zar nisu te 6xx klon od 650ke? 

12 godina
offline
Re: Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzij
Pa da,all time best seler,uvik sam htio njih kupit,valjda kupim i posten dac/amp za njih dok ih pokupim!
Tko ce docekat sad!!!

Taman se rijesio Corsair Void i AKG K240mk2,ostale samo sklepane AKG K540,koje moram priznat dosta dobro sluze i daju odlican zvuk u svom cijenovnom rangu!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

Malo OT (dobro, puno ) -

imam nešto Schiita viška, Fulla 2 je u pitanju,

pa ako koga zanima - PM za detalje.

 

 

Inače, stoji već neko vrijeme kao backup,

a šteta da skuplja prašinu.

 

 

EDIT:

meh, malo sam neodlučan -

ali možda ipak nisam.

Povlačim iz prodaje, 

poslužit će za laptop po potrebi.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 13:44 (fler).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

SONY MDR-XB950B1 

Uzeo sam manufactrurer refurbished ( dakle , kao novo ) sa normalnim jamstvom cisto da vidim ima li ikakve razlike u odnosu na MDR-XB950BT model .

 

Nakon samo pola sata koristenja uocio sam dvije bitne razlike ali ne u zvuku vec u samoj konekciji .

 

Bitno brze uparivanje sa uredjajem 

Nema povremenog prekidanja u signalu 

 

Zvuk je identican ...cijena samo 85€ 

Za Bass Head osobe....odlicno :) 

 

Btw...boja se prilicno slaze sa Morrocan Blue V30+ 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 10:09 (unimatrix001).
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice