Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

poruka: 16
|
čitano: 12.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Pozdrav!

Imam ATH M40x slušalice i jastučići na ušima su se počeli raspadatati.

Vidio sam da preporučaju Shure HPAEC840. Mogao bih probati, ali imam bitnije pitanje.

 

Gdje kupiti jastučiće? Kod nas ne nalazim, na ebayu sve iz Kine...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
chutac kaže...

Pozdrav!

Imam ATH M40x slušalice i jastučići na ušima su se počeli raspadatati.

Vidio sam da preporučaju Shure HPAEC840. Mogao bih probati, ali imam bitnije pitanje.

 

Gdje kupiti jastučiće? Kod nas ne nalazim, na ebayu sve iz Kine...

 https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-pad-angled

 

Svaka preporuka . Imas za dosta modela . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
odjavljen
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Pretece me :)

 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Hvala :)

Nadam se da ću biti zadovoljan :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
chutac kaže...

Hvala :)

Nadam se da ću biti zadovoljan :)

 bit ćeš

ja sam ih imao na coudicama pola godine

iz udobnih cloudica su napravili slušalice koje nisam gtoovo ni osjetio na glavi

dovoljono su duboki da uši ne dodiruju unutarnji dio jastučića, tj tkaninu unutra (osim ako nemaš ekstra velike uši), sjedaju oko uha bez ikakvih problema, lako se čiste i održavaju čistima sa vlažnim maramicama

zbog toga jer su deblji i sa njima gore, driver u slušalicama ide dalje od uha, budi spreman na  to da će ti bit i mala promjena zvuka

meni su recimo na cloudicama malo oslabili bas, zvuk je bio nekako sitniji malo, ali sam zato dobio malo veći soundstage, malo više detalja u srednjem i višem aspektu frekvencija, izolacija je dobra sa njima i tu nisam imao nikakvih problema sa njima 

 

sve u svemu odlični jastučići, ja sam bio jako zadvoljan sa njima, ali vidi da im je cijena otišla gore

ja dok sam ih kupovao su bili max 150 kn sa dostavom, sad su preko 200 sa njom

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Također me zanima gdje kupiti jastučiće (earpads + headband) ali za Sennheiser HD 380 pro?

 

Kod nas sam našao samo u boje zvuka, gdje su mi rekli cijenu od skoro 600 kuna za ta tri komadića spužve. Čitave slušalice sam platio oko 900 kuna, tako da to otpada.

 

Na Sennheiser stranici su 300 kuna skupa s poštarinom, al i to je smiješna cijena s obzirom o čemu se radi.

 

Na ebayu ima samo za kupiti earpads nekakve kineske kopije, ali ne i headband.

 

Što da radim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
Sennheiser rezervni dijelovi su skupi ko k, nazalost to je zivot koji zivis sa senhajzerom. Postoje tona zamjenskih kineskih kopija ali sa svima u pravilu dobivas duplo losiji zvuk.

Samo dvije opcije, original ili kinez.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Naručio sam jastučiće za Sennheiser HD 380 pro sa stranice headphonespares.sennheiser.co.uk. Platio 270 kuna. (180 kuna jastučići, 90 kuna poštarina). Čekam da dođu...

 

Update: jastučići naručeni u četvrtak, stigli u ponedjeljak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 11:10 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Zamijenio sam si jastučiće na slušalicama i jedna stvar koju sam primjetio je da su novi jastučići sa stražnje strane poduprijeti prstenom od prozirne plastike, a ovi stari jastučići koji su bili na slušalicama to uopće nisu imali. Dal sam trebao možda skinuti te prstenove prije instalacije, čemu to uopće služi?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 14:08 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
FLes kaže...

Također me zanima gdje kupiti jastučiće (earpads + headband) ali za Sennheiser HD 380 pro?

 

Kod nas sam našao samo u boje zvuka, gdje su mi rekli cijenu od skoro 600 kuna za ta tri komadića spužve. Čitave slušalice sam platio oko 900 kuna, tako da to otpada.

 

Na Sennheiser stranici su 300 kuna skupa s poštarinom, al i to je smiješna cijena s obzirom o čemu se radi.

 

Na ebayu ima samo za kupiti earpads nekakve kineske kopije, ali ne i headband.

 

Što da radim?

https://www.audiosanctuary.co.uk/sennheiser-replacement-earpads-for-pxc350-pair.html

 

These also fit HD380 Pro

13 godina
offline
Re: Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
FLes kaže...

Zamijenio sam si jastučiće na slušalicama i jedna stvar koju sam primjetio je da su novi jastučići sa stražnje strane poduprijeti prstenom od prozirne plastike, a ovi stari jastučići koji su bili na slušalicama to uopće nisu imali. Dal sam trebao možda skinuti te prstenove prije instalacije, čemu to uopće služi?

 

 

 dal ti ti prstenovi smetaju kod korištenja slušalica ??
tj dal ti nekako smetaju ili da ti slušalice nisu udobne sa njima ??

ako se lako izvade van, i ako ih lako možeš vratiti nazad, probaj ih izvadit i vidit kako će se slušalice ponašati bez njih

možda su oni tu samo da održe konturu jastučića, tj da se jastučići previše ne spljošte na glavi

 

po meni, ako ti ne smetaju za korištenje ostavi ih, ako osjetiš da ti na neki način utječu na sam zvuk ili na udodnost jastučića, izvadi ih van, naravno ako je to moguće 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

Ne smetaju.

 

Btw, poslao sam upit Sennheiseru kakvo održavanje jastučića preporučuju kako bi duže potrajali (radi se o umjetnoj koži) i dobio sljedeći odgovor:

 

"We would recommend usage of moist cloth only and to avoid aggressive cleaning product, thank you."

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 16:07 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

ja sam sebi jučer naručio ovo, za svoje dt770

neko vrijeme sam tražio nešto slično (okrugli i nakošeni), i neki dan naletio na te, pa reko idem probati

kožni jastučići, sa proteinskom kožom na stražnjoj strani za instalaciju 

koliko god mi ovi platneni koji su tvornički na njima su udobni u pm, htio bi probati kožne najviše zbog lakoće čišćenja, platnene moraš prati (a i ove tvorničke je malo zajebano za stavljat gore), kožne uzmem vlažnu maramicu i obrišem, a i navodno bolje udobnosti,  jer bi trebala biti prava koža i nakošeni, pa nebi trebali toliko sjedat na ušima, tj manje (malo sam klempo)

 

razlog zbog čega sam ih naručio je ova tema - https://www.head-fi.org/f/threads/alphadynamic-dt770s-review-beyerdynamic-dt770s-with-alpha-pads.758895/page-2 ,  i ova sa reddita - https://www.reddit.com/r/headphones/comments/3irciq/rgy_alpha_pads_m50_dt770_brainwave_hm5/

volio bi probati ove jastučiće od mrspeakers, alpha pad, a pogotovo ether pad zbog veličine i oblika, ali cijena je za poludit, ether pad je 80 $...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jastučići za slušalice, gdje kupiti?
matija656 kaže...
FLes kaže...

Zamijenio sam si jastučiće na slušalicama i jedna stvar koju sam primjetio je da su novi jastučići sa stražnje strane poduprijeti prstenom od prozirne plastike, a ovi stari jastučići koji su bili na slušalicama to uopće nisu imali. Dal sam trebao možda skinuti te prstenove prije instalacije, čemu to uopće služi?

 

 

 dal ti ti prstenovi smetaju kod korištenja slušalica ??
tj dal ti nekako smetaju ili da ti slušalice nisu udobne sa njima ??

ako se lako izvade van, i ako ih lako možeš vratiti nazad, probaj ih izvadit i vidit kako će se slušalice ponašati bez njih

možda su oni tu samo da održe konturu jastučića, tj da se jastučići previše ne spljošte na glavi

 

po meni, ako ti ne smetaju za korištenje ostavi ih, ako osjetiš da ti na neki način utječu na sam zvuk ili na udodnost jastučića, izvadi ih van, naravno ako je to moguće 

 

Našao sam na Amazonu da je više ljudi napisalo da su ih izvadili, tako da sam ipak izvadio. I da, bolje mi je sad dok su izvađeni, ljepše sjednu na glavu, nisu tako napeti.

 

A i danas sam dobio odgovor od Sennheisera da ih se treba odstraniti prije instalacije jastučića na slušalice. Tako da, eto, to smo riješili :)

9 godina
offline
Jastučići za slušalice, gdje kupiti?

pozdrav, zanima me gdje mogu kupiti jastučiće za slušalice Trust FYBER? vanjski promjer je 7cm, unutarnji 3cm, a visina oko 1.5 cm. koža na nijma je već lagano popucala, pa bih uzeo neki drugi materijal. tražio sam na ebay, ali nisam uspio naći tako male dimenzije, dok neki prodavači ni ne napišu dimenzije, nego samo model slušalica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice