Koji printer kupiti?

poruka: 78
|
čitano: 45.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Koji printer kupiti?
pitanje

pozdrav,

kupujem novi printer, i nemogu se odlučiti koji odabrati, pa da ne bude pre skup, pa da je možda laserski, a bilo dobro i da ima i boju itd.

uglavnom, samo me zanima koji bi printer (laserski do 1000kn) po vašem mišljenju bio najbolji. koristio bi ga isključivo za kućnu upotrebu.

p.s. dali je istina da se kod tintnih pisača često suši tinta.

hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?

Laserski pisač u boji za 1000 KN ne možeš sigurno naći. Da, tinta se može osušiti, naravno kod relativno dužih nekorištenja pisača.

Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb L2 cache, DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit, VGA Ati Radeon HD 4870, 1024Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E, HDTV
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 10:07 (stoncin3).
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?
autorov komentar
stoncin3 kaže...

Laserski pisač u boji za 1000 KN ne možeš sigurno naći. Da, tinta se može osušiti, naravno kod relativno dužih nekorištenja pisača.

 a kolko je to "relativno dugo" nekorištenje pisača?
- tjedan-2, mjesec, godina?
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?

http://www.autofill.hr/?pozovi=pio#11Neodlučan

Ne bih znao točno, ali više od mjesec dana sigurno! Zašto te toliko zanima? Evo ti link sa savjetima o odabiru pisača na HR!

http://ahyco.ffri.hr/seminari2005/printeri/savjeti.htm

Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb L2 cache, MB Gigabyte EX38-DS4, s775, iX38, DDR II, SATA II, FW, GLAN, DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit, VGA Ati Radeon HD 4870, 1024Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E, HDTV
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 10:27 (stoncin3).
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Moja preporuka... bilo kakav Canon koji moze printati na CD-ove/DVD-ove... Mozes ih naci za nekih 500-tinjak kuna... imaju najcesce tinte odvojene (C, M, Y, K i pigmentirani K, dakle 5 tinti pojedinacno).

 

Jako su dobri sa ispisom, moze se naci zamjenske tinte (neki ih ne preporucuju al ja imam Canon i4000 vec par godina i sibam sa zamjenskim tintama i sve uredno radi).

 

Ekonomija i kvaliteta ispisa su vrlodobre...

 

Toplo preporucujem!!

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?

Isto tako, Canon. Pixma MX-300. Istina uzeo sam All-In-One Home Office jer mi treba za privatnu tvrtku sve od pisača do fotokopirke, faxa,... Imam šest mjeseci, sve 5! Zamjenske boje još nisam trebao, znam da ih ima u Vemil-u, iz Rijeke sam, a do sada ih nisam mijenjao i isto nisam morao čistiti glavu pisača!

Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb L2 cache, MB Gigabyte EX38-DS4, s775, iX38, DDR II, SATA II, FW, GLAN, DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit, VGA Ati Radeon HD 4870, 1024Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E, HDTV
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?
prihvaćeno rješenje

kupi HP Laser Jet P1015 dobar je pouzdan i može izbacit 3500 stranica sa jednim punjenjem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Kod HP-a se ne isplati kupovati nove tinte, izadju skoro ko novi printer...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?
gogi kaže...

kupi HP Laser Jet P1015 dobar je pouzdan i može izbacit 3500 stranica sa jednim punjenjem.

 
tnakir kaže...

Kod HP-a se ne isplati kupovati nove tinte, izadju skoro ko novi printer...

 Definitely, samo onda i imaju velik broj ispisa, kapacitet iako je kako kažeš cijena tonera oko 500+KN. Radim u tvrtki sa HP laserjetom.
Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb L2 cache, MB Gigabyte EX38-DS4, s775, iX38, DDR II, SATA II, FW, GLAN, DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit, VGA Ati Radeon HD 4870, 1024Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E, HDTV
16 godina
offline
RE: Koji printer kupiti?
Hmm upit ti je dosta zbrkan. Za kućnu upotrebu laser je uglavnom nepotreban, a da ne govorim što kad poželiš ispisat neku fotografiju. Laser je u tom slučaju neupotrebljiv. Laser u boji do 1000 kn je opet priča ili bolje reći bajka za sebe. Dakle boja za kućnu upotrebu jest ink jet pisač. Canon daleko prednjači što se tiče odnosa cijene i kvalitete ispisa , a o brzini da i ne govorim (preporuka PIXMA iP4500, ima ispis na CD-e, daleko je najprodavaniji u svojoj klasi, bez obzira što stižu novi modeli u kojima ništa posebno novog neće biti). Sa orginal tintama nećeš imati problema ako pisač miruje i preko 6 mjeseci.
Općeniti trend sad ide prema multifunkcijskim uređajima koji su daleko isplativiji, ali naravno zavisi što ti zapravo treba. Tu bu preporuka išla prema MP610, ima isti mehanizam za ispis kao i 4500 (dakle najbolje što Canon nudi za kućne korisnike), uz dodatak skenera, čitača kartica, kopirke...

Pozdrav
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?
autorov komentar
Jazzer kaže...
Hmm upit ti je dosta zbrkan. Za kućnu upotrebu laser je uglavnom nepotreban, a da ne govorim što kad poželiš ispisat neku fotografiju. Laser je u tom slučaju neupotrebljiv. Laser u boji do 1000 kn je opet priča ili bolje reći bajka za sebe. Dakle boja za kućnu upotrebu jest ink jet pisač. Canon daleko prednjači što se tiče odnosa cijene i kvalitete ispisa , a o brzini da i ne govorim (preporuka PIXMA iP4500, ima ispis na CD-e, daleko je najprodavaniji u svojoj klasi, bez obzira što stižu novi modeli u kojima ništa posebno novog neće biti). Sa orginal tintama nećeš imati problema ako pisač miruje i preko 6 mjeseci.
Općeniti trend sad ide prema multifunkcijskim uređajima koji su daleko isplativiji, ali naravno zavisi što ti zapravo treba. Tu bu preporuka išla prema MP610, ima isti mehanizam za ispis kao i 4500 (dakle najbolje što Canon nudi za kućne korisnike), uz dodatak skenera, čitača kartica, kopirke...

Pozdrav
 NISAM rekao da mora biti u boji, nego da bi bilo dobro.
e da, kaj mislite o Lexmarku (se to isplati kupit)?
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Ni pod razno :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?
autorov komentar
tnakir kaže...

Ni pod razno :)

 zašto ne?
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Jer su loshi, tinte skupe, nije bas da su zastupljeni na trzistu.

 

Ja kad kupujem printer ne gledam koliko ce me doci pocetna investicija nego lova koju cu ispljunuti poslije na tinte. Osobno imam Canon i4000 i Samsung neki c/b laser kojeg sam dobio za nikakvu lovu.

 

Canon ima ludilo otisak (ne printam fotografije jer nitko normalan to nece radit osim ako ima viska novaca, jeftinije odnit u fotostudio da ih oni isprintaju), tinta zamjenska... svaka od boja cini mi se dodje oko 12 - 13 kn, crna (velika) cca 25 kn, kupim 200 kn tinte i miran sam godinu dana.

 

Mjesecni ispis mi je cca 100 - 200 stranica i cca 100 dvdova (stranice su pretezno tekst, dok su dvdovi full print na njih)

 

Do sada nisam ima nikakvih problema sa njim.

 

Ako bih ga mijenjao mijenjao bih ga za printer veceg formata (A3).

 

Do sada sam prosao preko HP-a i Canona. Prvi Canon kojeg sam imao (i250) me odusevio radi cijene ispisa, tinte su bile nesto jadno (9 kn) i stampalo se ko ludo. Ovaj canon za malo vecu cijenu ima bar 3x vece tinte.

 

HP sam imao dok mi se nisu potrosile boje (cijena mu je bila cca 400 kn), kad sam vidio da ce me boja i crna izaci oko 300 kn poslao sam ga u ranu mirovinu i nabavio gore spomenuti i250. Takodjer mi nije pasao jer je bio bucan, spor i nije mogao vuci deblje papire (famozni HP-ov nacin uvlacenja i izvlacenja papira sa iste strane).

 

Onda mi je zatrebao printer koji moze printati na CD-ove i DVD-ove i naletio sam na i4000, plus je bonus sta ima svaka boja za sebe pa nisam morao bacati cijeli cartridge zato sta mi npr zute boje nije bilo i tako dalje...

 

U svakom slucaju da sam ga platio duplo nego sto jesam (oko 500 kn ako se dobro sjecam) nebih zalio niti kune koju sam dao za njega.

 

Bilo kakav canon - topla preporuka.

 

 

 

Sta se tice lasera. Da, sve je to super, jeftinih lasera ima danas kupiti (kao sta je moj Samsung)... ali to je laser za kucne korisnike koji istampaju mjesecno do 50 stranica. Inace se ne isplate. Malo ozbiljniji laseri (CB) bi bili HP-ovi serije 10xxx koji imaju dosta veliki kapacitet tonera uz razumnu cijenu.

 

Laseri u boji za kucnog korisnika su glupost, rezolucija ispisa se ne moze mjeriti sa inkjetom, preskupo odrzavanje, u svakom slucaju se ne isplati...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Za manje od 2h idem kupit printer pa bih volio da mi preporučite neki tintni printer.

Hvala

 

 

EDIT : zaboravio sam do koliko para... Pa recimo do 500kn nešto, nema veze ako nema kopirke i scannera tj. ako nije "all in 1" ili kako se to već zove. Imao sam canona i250 i to je najveci srot kojeg sam ja ikad vidio.

 

Također boja za njega nesmije koštat previše tj. po 100-200kn, a u biti ima punjenje boje za 36kn u ishopu...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 16:27 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji printer kupiti?
Hyperion kaže...

Za manje od 2h idem kupit printer pa bih volio da mi preporučite neki tintni printer.

Hvala

 

 

EDIT : zaboravio sam do koliko para... Pa recimo do 500kn nešto, nema veze ako nema kopirke i scannera tj. ako nije "all in 1" ili kako se to već zove. Imao sam canona i250 i to je najveci srot kojeg sam ja ikad vidio.

 

Također boja za njega nesmije koštat previše tj. po 100-200kn, a u biti ima punjenje boje za 36kn u ishopu...

Moja topla preporuka je Canon Pixma IP4600..piše na CD-ove, ima 5 tinti, ima izvrsne slike...Imaš ga za 600-700kn

 

EDIT: Nisam vidio edit, sorry..Mislim da za ovog tinte dođu dosta, a i premašuje budžet

 

 

Tko leti, vrijedi; tko ne leti ne vrijedi...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 16:35 (AlienWare1).
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Xerox phaser 6110 ili 6110N, moja topla preporuka Smijeh

 

http://www.office.xerox.com/printers/color-printers/phaser-6110/enhr.html

MBO Asus P5Q-Pro (P45) I Proc. Intel C2D E8600 (2x3,33GHz) I RAM OCZ PC8500 (1066MHz) 2x1GB SLI Ready I VGA Nvidia Zotac GTX 260 AMP2 I HDD WD Green 1T I DVD R/W 18x Samsung I PSU Chieftec 55
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 16:41 (logan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Bilo koji samo da moze koristiti zamjenske tinte.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

može još neka preporuka, neznam točno šta imaju u trgovini. HGSPOT je u rasulu, ishop baš i nema nešto printera,eurotrade - blage veze nemam, jedino technomax ih ima puno.

 

Neda mi se sve obilazit pa bih otišao samo u technomax i uzeo jedan od preporučenih.

 


Xerox to košta preko 2k kuna LOL

 

Negdje sam čitao da su ovi epson sx105/116/205/405 neki best buy? Jel to šta valja i možda neki canon isto do 500kn da predložite. Pa ću uzet šta imaju od tog.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 17:03 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Canon je best buy pogotovo ako kupujes "OEM" tinte (koje dodju do 20kn po tinti)...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Razočaran sam ovim dijelom foruma što se tiče printera,a ima i još stvari. Svi samo furaju grafičke, procesore, matične (kako tako),miševe (iako nemaju smisla) itd.

 

O printerima, skenerima, zvučnicima,monitorima nitko dume nema samo se buba. Pa i ja sam bome bubno danas na prvo što je naišlo. Ni na jednom hebenom forumu nema o printerima ništa. Mogu reći da su se vremena promjenila:

 

Nedolazi usb kabl uz nijedan printer, većinom su sada boje odvojene (nisu u jednoj kutijici nego odvojeno žuta,plava,crvena iako bi ja prije rekao roza/ljubičasta), lik veli u trgovini da jako malo printera ima zamjenske tinte te da se moraju kupovat origigi od 80kn po kutijici za boje, a za crnu 140kn za sve 4 kutijice iznosi 380kn više nego moj printer LOL

 

Naravno moram svaki tjedan printat nešto da se nebi glava zasušila, a ako to želim izbjeći moram kupit kvalitetniji(skuplji printer).


Samo bi nas krali -> kupuj skupe origigi tinte koje koštaju kao cijeli printer, kupi si usb kabl, svako malo se nešto pokvari idi na servis, sada i tinte imaju čipove ne (WTF?). Šta još neće izmislit?


Prije je bilo kupiš printer, staviš 2 kutijice i printaj. Sada 100 čuda.


Otišao u jednu trgovinu vele best buy EPSON SX115 - 469kn, odem u merkur tamo isti taj na akciji 349kn. 110kn uštedio, boja zamjenska 30kn i zaboli me ki*a.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Heh ja sam Canon fan, sve njihove tinte se mogu kupiti (npr u mikrolajna za smijesne cijene - manje od 10 kn). U tim tintama se da prebacit chip tako da se moze printat sa "falsim" tintama. Ja imam canon Pixma 4500 koji je isprintao tone papira i jos me slusa. Ima 5 boja (CMYK i neka mala crna) odvojeno... Prezadovoljan, nikad nebih kupio nista drugo nego canona...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Color laser Xerox phaser 6110 koji sam ti preporučio..neko je spomenuo da je preko 2000 Kuna, evo ti link koji sam pronašao, doduše dosta se teško nađu više ti printeri, bilo ih je na dosta mjesta za kupit, sjećam se u Metrou su bili na akciji, držao ih je HGspot, Makro-Mikro i još neke trgovine, ali sav lager je rasprodan tako da ih se danas dosta teško nađe ali ih ipak još ima. S druge strane Xerox je dosta slabo zastupljen kod nas i nije baš na glasu kao HP i neki ostali brendovi, ali su korisnici u krivu jer su također izuzetno kvalitetni i tehnološki ne zaostaju za ostalima nego baš naprotiv. Ja ga imam doma i zadovoljan sam, toneri jesu skupi kako got okreneš ali i traju i po meni daje kvalitetniji ispis od inkjet štampaća, ali dobro i sama tehnologija ispisa je drugačija. Imao sam i ja Inkjet štampače i to od HP-a, ali jednostavno mi ne odgovara ta tehnologija sa tintama koje se i relativno brzo troše, a pojavljuje se iproblem sa glavama ako se duže ne koristi. Kod lasera bar toga problema nema. No da ne duljim u nastavku je link a informacije radi o istom.

 

http://www.alpha-m.hr/index.php?content=grupe&id=81

 

 

MBO Asus P5Q-Pro (P45) I Proc. Intel C2D E8600 (2x3,33GHz) I RAM OCZ PC8500 (1066MHz) 2x1GB SLI Ready I VGA Nvidia Zotac GTX 260 AMP2 I HDD WD Green 1T I DVD R/W 18x Samsung I PSU Chieftec 55
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Frend me zamolio da mu pronađem dobar printer...e sad. Njemu bi to prvenstveno trebalo za printanje naljepnica, etiketa za vino. Znači printer mora biti u boji, do 1500kn.

Prva dilema mi je kupiti laser ili tintni? Jer koliko sam vidio laserski u boji za te novce su najjeftiniji, imaju malu rezoluciju...a i toneri nisu baš jeftini. Dok su tintni za tu cijenu najskuplji.

Ajde nek mi netko preporuči...i da zna koliko bi bila cijena jednog otiska. Znači koliko traju tinte i koliko koštaju? Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

Razlika ti je tintnog i laserskog (konkretno za tvoj slucaj) ta sto ce ti se tinta razmeljat ako je netko takne mokrim rukama, ili se vino nalazi u vlaznim prostorijama, dok ce laserski otisak biti imun na takvo nesto. 

 

Za ispis naljepnica ti netreba nekakva vrhunska rezolucija, nekakva standardna laserska bi ti bila 600 - 1200 dpi-a. 

 

Za 1500 kn mozes uzet npr Canon ip980 (ima 6 tinti, u microlinea mozes zamjenske naci za do 10kn), printa CD-ove, skenira... kuha, pegla...

 

Sto se tice laserskih u boji malo sam skeptican prema kvaliteti istih u tom cjenovnom rangu.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji printer kupiti?

ako se ne varam tvom frendu treba printer koji kad isprinta etiketu da  mu otisak bude trajan,pogotovo jer se flaše od vina čuvaju na različitim mjestima i u različitim uvjetima (toplo,hladno,suho,vlažno)

nema na ovome svjetu za bilo koji printer kvalitetne zamjenske tinte,

jer riječ zamjenska sve govori

jedino ak tvom frendu nebu smetalo šta se za6mj. ne bude dalo iščitati to na nanjepnici,ne doslovno ali garant će izbljediti(na svim kućnim pisačima sa zamjenskom tintom bljede boje na otisku)

moj savjet-bojim se da bez laserskog pisača ne bude našao trajno i kvalitetno riješenje

dnl
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 15:15 (roki).
15 godina
offline
RE: Koji printer kupiti?
roki kaže...

ako se ne varam tvom frendu treba printer koji kad isprinta etiketu da  mu otisak bude trajan,pogotovo jer se flaše od vina čuvaju na različitim mjestima i u različitim uvjetima (toplo,hladno,suho,vlažno)

nema na ovome svjetu za bilo koji printer kvalitetne zamjenske tinte,

jer riječ zamjenska sve govori

jedino ak tvom frendu nebu smetalo šta se za6mj. ne bude dalo iščitati to na nanjepnici,ne doslovno ali garant će izbljediti(na svim kućnim pisačima sa zamjenskom tintom bljede boje na otisku)

moj savjet-bojim se da bez laserskog pisača ne bude našao trajno i kvalitetno riješenje

Vino se inace drzi na hladom i suhom mjestu, sa sto manjim promjenama temperature :))))))))

 

Inace vino postane kvasina:)

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Ali laserskim pisačima u boji tog ranga sva 4 tonera dođu 2k kuna...a ne ispisuju 1400 str boje i 2200 str crna. To je apsolutno neisplativo.

Znači vjerojatno se bude išlo na titni pisač. Pronašao sam ovo:

Epson Stylus SX515W...ima neke veće tinte za kupit koje u prosjeku printaju 800-900str a zajedno dođu manje od 500kn orginalne. Nisam našao jeftiniji ispis

Još dolaze u obzir Canon iP 4700 i MP640, ali oni nemaju tako jeftin ispis.

Koji od ta tri da izaberem?

 

I zanima me kakvi su novi Lexmarkovi printeri, konkretno s305 i s605. S605 je u BUG-u pobrao titulu naš izbor. Ali kod njegovih tinta piše da mogu ispisati oko 200str što mi je dosta malo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji printer kupiti?

lexmark ni pod razno...

 

opet kazerm ti... tintni ispis + vlaga = katastrofalna kombinacija.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji printer kupiti?

..jednostavno neke ljude ne mogu razumijeti...ono kao hoće ozbiljan posao napraviti,(u ovom slučaju vino) a hoće kao sam etikete raditi...koji laser ,koja tinta...naprevi dobru pripremu,odi u pravu štampariju i odaberi neki rustique papir i nek ti otisne milion etiketa ako treba...po povoljnoj cijeni...da bi razmišljao malo,došao bi do zaključka da fenomenalno vino možeš dokrejčiti lošom etiketom...dakle samo tiskarski stroj dolazi u obzir..nikakvo dječje igranje...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice