Koji printer kupiti?

poruka: 78
|
čitano: 45.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim nečije mišljenje.

Hvala na savjetu!

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 22:03 (danći123321).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim nečije mišljenje.

Tvoji novci

Tvoje zadovoljstvo

Nitko to neće podijelzi sa tobom

Jednako kao ni onaj Lexmark, možeš biti siguran da nitko neće podijeliti sa tobom.

 

 

Ii u prijevodu da si uzeo neki profi laser za 1/4 cijene novoga  kad si kupovao onaj Lexmark, ne bi sigurno danas imao ovo novo zadovoljstvo kupovanja

 

Znači ipak je onaj Lexmark poslužiuo nekoj svrsi.

Isto tako će i ovaj HP poslužiti svrsi. A netko što je kupio onaj profi laser za 1/4 cijene novoga istog tog dana kad si uzeo onaj Lexmark će i dalje jadničak derati jednu te istu pilu

16 godina
offline
Re: Tražim nečije mišljenje.
InkJet Artist kaže...

Nakon koliko otisak idu na licitaciju

 

U Nizozemskoj Banke ili Državna uprava Osiguravajuća društva i sl  idu nakon  cca 20 000 otisaka i završe na našem Njuškalu za 500 kn

A kod nas nakon 40 - 60 000 otisaka i završe na Njuškalu nakon generalnog servisa za 350 kn

 

Pogledaj si malo dolje ovu test stranicu .

Isti taj printer sa carine napravio 250 000 otisaka

 

Pa zaključi sve ostalo sam. Tko je tu na dobitku ili gubitku

 radim u državnoj ustanovi na održavanju računala zadnjih 6 godina i upravo ovih dana izdvajamo printere za licitaciju. svi ti printeri koji idu na licitaciju su nabavljeni prije nego sam ja došao na ovo radno mjesto, pa si računaj koliko otisaka su mogli napraviti u tom vremenu.

 

ne možeš nas uspoređivati sa Nizozemskom i ostalim zapadnim državama EU. može se povući paralela sa automobilima...u zapadnim zemljama se auti mijenjaju svake 2-3 godine, dok se kod nas auti voze preko deset godina prije mijenjanja i kupovine "novog" auta.

 

gledajući tvoje postove, postavlja mi se pitanje, koji ti uopće svrhu imaju postovi? nit nudiš konkretan odgovor niti daješ korisnih informacija, samo mlatiš praznu slamu

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tražim nečije mišljenje.

Zaključak je jako jednostavan

 

Kad netko na našem Njuškalu uzme isti printer uvezen iz Nizozemske umjesto ovih vaših uz razliku od cca 150 kn je difinitivno izvukao Jack pot.

 

Right?

 

I sad u zamjenu budete možda dobili onaj gore spomenuti laser?

 

Ako je tome  tako onda ti je bolje da odmah sad počneš tražiti neki drugi posao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 8:30 (InkJet Artist).
14 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Moze neka preporuka printera do 1400kn (laser / inkjet) za namjenu u uredu.

Za te novce sumnjam da se moze laserski dobiti u boji, al eto nek stoji :D

 

Bitno je da je all in one (print, skener, fax, itd.) i da naravno kvalitetno printa. Boja je bitna jer nam cesto treba nesto, a da nije smao crno-bijelo.

 

Kakvi su Canon Pixma MX925Canon Pixma TS5050 ili Canon Pixma MX495?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji printer kupiti?

Tražim printer od najviše 300 kn, da u setu dođu i boje. Za pisač mi je potrebno samo kopiranje sa kompjutera. Također radije bih svaki put kad potrošim boju kupio novi od 150-200kn, da s njim dođu boje, nego dao za boju 300kn. Što mislite, jesam li pametan? Nadam se da će te mi vi reći.

danielB
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 16:29 (danći123321).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?

Ukoliko ti treba printer samo za tekst, potraži na njuškalu neki HP. Neje bitno koji. Ova stvar šljaka sa svim HP ovima što imaju kazete zajedno sa glavom za bacanje. Možeš ga dobiti za 10 do maksimalno 50 kn

 

Zatim uzmeš za njega adekvatnu zamjensku refil kazetu zajedno sa 50 ml tinte za refil. I sve skupa te to dođe  cca 120 + 10 ili 50 kn. Odnosno dovoljno za cac 2000 B&W otisaka. Kolor za te novce zaboravi.

 

Inače uz novi printer najnoviji model za 300 kn dobiješ 5 ml crnr tinte.

Dakle trebao bi kupiti 10 takvih novih printera po 300 kn da bi dobio onih cca 2000 otisaka

 

Znači odgovor oko toga koliko si pametan dobit ćeš kad sam napraviš odabir između ove dvije opcije. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?
InkJet Artist kaže...

Ukoliko ti treba printer samo za tekst, potraži na njuškalu neki HP. Neje bitno koji. Ova stvar šljaka sa svim HP ovima što imaju kazete zajedno sa glavom za bacanje. Možeš ga dobiti za 10 do maksimalno 50 kn

 

Zatim uzmeš za njega adekvatnu zamjensku refil kazetu zajedno sa 50 ml tinte za refil. I sve skupa te to dođe  cca 120 + 10 ili 50 kn. Odnosno dovoljno za cac 2000 B&W otisaka. Kolor za te novce zaboravi.

 

Inače uz novi printer najnoviji model za 300 kn dobiješ 5 ml crnr tinte.

Dakle trebao bi kupiti 10 takvih novih printera po 300 kn da bi dobio onih cca 2000 otisaka

 

Znači odgovor oko toga koliko si pametan dobit ćeš kad sam napraviš odabir između ove dvije opcije. 

 Meni treba nekad i poneka slika, no neprintam ih puno. Moj je prijatelj nabavio printer, color(bez fax-a i scan-a), za nekih 280-300kn...usput je dobio i orginalne patrone... Mogu li i ja proći isto. Možete li mi preporučiti neke modele. (HP-ove ili CANON-e)Usput kakvi su CANON printeri jesu li kvalitetni, printaju li dobro i jesu li jeftini? Imao sam jednog prije no nije mi se nešto puno isplatio. Mali čudno no za HP printer nikad nisam nešto puno promišljao, mislim da rade kvalitetne printere ali pomalo i skupe mislim postoje i jeftini ali malo ih je ispod 40$Je li tako? Što vi mislite?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 23:21 (danći123321).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?

Znaš onu priću:

>>Što se babi htilo to se babi snilo<<

 

Ista stvar je i sa printerima

 

Nemoj misliti da je proizvođaču u interesu da se tvoji snovi ostvare.

Ukoliko to shvatis oda nema razlike između CAnona Epsona ili HP. Svi oni imaju jedan te istii interes. I sve će napraviti da ih netko ne izigra u toj namjeri.

 

A ukoliko ih ciljano želih izigrati onda možeš biti 100% suguran da to nisu novi i najnoviji printeri. Već oni koje su zamjenili ti novi najnoviji modeli

 

Zašto?

 

Zato jer je proizvođač zaključio da gubi profit na tim modelima jer su se pojavila zaobilazna i zamjenska rješenja  i da ih mora pod hitno zamijeniti da bi ponovo povratio profit. A NE ZATO JER TI PRINTERI NE VALJAJU. Jer inače profit na njihovim printerima pobire netko drugi. A kad nestanu ili se pokvare neki modeli printera trgoci sa prikupljenim i neprodanim zalihama tinti sigurno idu u bankrot. I proizvođač je na taj način suzbio konkurenciju. I zato i ako ipostoji neko zamjensko rješenje za aktualne modele ono je 2-3 puta skuplje nego za one starije . Jer naravno nitko ne želi bankrotirati.

 

A ti i slični po onom gore obrazcu to nikako ne mogu shvati i stalno postavljaju jedno te isto pitanje

 

>> Koji printer kupiti a da mi za njega tinta dođe jeftino<<

 

Odgovor

Još jednom >> Ni jedan najnoviji jer to nije proizvđaču u unteresu. Jer u tom slučaju ON IDE U BANKROT<<<

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 7:41 (InkJet Artist).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?
Ali sad mi nije jasno, postoji puno ljudi, puno mojih prijatelja...koji su kad su kupili neke novije modele (npr. iz 2016) i tinta nije toliko skupa. Kao s onim lexmarkom, tu je tinta orginal bila 350kn i mogla bi printati oko ~~500 str., a danas kod tih novijih modela može se sigurno naći neki laserski (mono) za nekih 800kn i da mu se može kupiti orginalni toner za 280-300kn koji bi printao 1000-1600str (bez ponovnog punjenja).
Pa i ja sam našao neki, čak sam neko vrijeme razmljišljao da ga kupim;
Pisač(~~600kn) : https://www.links.hr/hr/printer-hp-laserjet-pro-m12a-600dpi-8mb-usb-100730337
Toner(=278kn) : https://www.links.hr/hr/toner-hp-laserjet-pro-m12a-12w-m26a-m26nw-cf279a-100621437

Usput, hvala na preporuci.
danielB
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?
Postavi si sljedeće pitanje



Ovaj model zašto je postao novi model. Možda zato jer stari model nije bio dobar ili možda zato jer HP na starom modelu nije mogao biti profitabilan.



Više se ne sjećam koja je bila oznaka na prethodnom modelu jer se mijenjaju svakij 6 mjeseci. Iz navedenog razloga



A kad kupiš ovaj mdel onda se pokaze u stvarnosti da nakon 200- 300 otisaka kupuješ za njaga novi toner. A pošto je novi najnoviji model onda moraš kupiti novi originalni toner od cca 400 kn.



Znači nakon 200 - 300 otisaka lakši si za 1000 kn. I za to si dobio cca 25 + 35 gr tonera == cca 1500 otisaka ili u realnosti 1000 otisaka.



Sadržaj pakiranja HP LaserJet Pro M12a Printer
Preinstalled HP Original Introductory Black LaserJet Toner Cartridge (500 pages)
Installation guide
Setup poster
Support flyer
Warranty guide
Software drivers and documentation on CD-ROM
Power cord 4
(HP Original Introductory Black LaserJet Toner Cartridge (500 page yield). Actual yields vary considerably base



A za iste novce možeš dobiti neki refubrish HP sa 2-3 tonera Gdje svaki kapaciteta 2000- 3000 otisaka ili 80 - 150 gr tonera. Ili za 50% jeftinije printe +toner od 2000 otisaka. I da ti se pokvari nakon toga još si na dobitku.



I naravno ti ćeš kupiti najnovi model. Dati za 1500 otisaka 1000 kn I biti jako zadovoljan.

Zašto?



Osječat će sa jako ljepo i jako važno jer će te HP tapšati po leđima i slati ti svako malo primamljive ponude. Trgovac kod kojeg si to kupio bit će jako ljubezan i nasmješen. I td itd.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?
InkJet Artist kaže...
A za iste novce možeš dobiti neki refubrish HP sa 2-3 tonera Gdje svaki kapaciteta 2000- 3000 otisaka ili 80 - 150 gr tonera. Ili za 50% jeftinije printe +toner od 2000 otisaka. I da ti se pokvari nakon toga još si na dobitku.

 Npr. Koji bi to printer trebao biti, mislim, koji onda da kupim?

Možeš li mi dati konkretni savjet?

danielB
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?
Znači otiđeš lijepo nekom trgovcu i pitaš ga

1.Imate li printer da košta cca 500 -800 kn?
2. Imate li printer da koristi zamjenski toner od do 200 kn od 2500 - 3000 otisaka ?
3. Imate li printer uz koji dobijem neograničenu garanciju ukoliko vam svaki puta doplatim bonus od 30 kn po tom toneru od 3000 otisaka?
4 .Imate li printer što radi na svim operativnoim sistemima za te novce?
5.Koristite li vi možda u vašem uredu neki takav printer. I koliko ste već otisaka napravili na njemu?

Žao mi je konkretan i potvrdan odgovor na ova pitanje se mnogima trgovcima ne će sviđati zato nije primjeren za ovakve diskusije. Ukoliko ne želiš imati problema.
Zato se moraš snaći sam preko Googla. Na primjer Google + nepoderivi + printeri
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?
"cca 500 -800 kn?
Što to znači cca?

" - 3000 otisaka
Kad se kaže otisak, misli se na list isprintanoga papira,je li tako?
danielB
7 godina
neaktivan
offline
Mislim da sam odlučio - Koji printer kupiti?
Što mislite o ovome- https://www.links.hr/hr/printer-hp-laserjet-pro-m102w-600dpi-128mb-usb-wifi-100710168 = Printer HP LaserJet Pro M102w, 600dpi, 128Mb, USB, WiFi

https://www.links.hr/hr/bubanj-za-hp-laserjet-19a-cf219a-100621436 = Za modele LaserJet Pro M102w/M130fw , ~12.000 str

Ja mislim da je ova opcija isplativa, ~12.000 str. po jednom toneru od 696kn . Što vi mislite? Glasajte.
0 1
0 2
0 3
1 4
0 5
danielB
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Mislim da sam odlučio - Koji printer kupiti?

E dragi moj.

Ti i dalje misliš da si pamentinijii od jednog HP a I da možeš nasanjkati to društvo.

Odnosno ne želiš shvatiti koliko su to izpeglane i razrađene fore za mužnju naivaca

Ukoliko baš hoćeš novi takav  laser pogledaj si jedan Brother HL 1???
Košta nekih cca 500 kn
Za njega možeš provjereno i verificirano refilirati toner za 1000 otisaka za 50 kn

A ovaj HP je u principu isti drek. Samo Pojma nema dali se da refilirati. Odnosno HP je jednako kao i Brother razbio toner na dva dijela. A lako moguće da to sve skupa za jednog i drugog radi netoi treći. recimo Matushita Coraporation. A razliku od 350 kn poberu na imenu i na distribuciji razni dileri jer je prošao kroz 4 -5 ruku.
Zašto?
Zato jer to nije HP u interesu i sigurno je smislio neku piz***dariju protiv toga.

A kod Brothera je to provjereno i funkcionira

Piece of Cake

Ali spram svaga toga neki veteran HP LaserJet 1xxxx je Rolls Royce

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 18:44 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Koji printer kupiti?

POZDRAV

 

POSJEDUJEM LEXMARK X340 I NEDAVNO MI JE POCEO LUPATI PRILIKOM UVLACENJA PAPIRA

 

KADA JE U LADICI VISE PAPIRA I KADA USPIJE UVUCI PAPIR SE ZAGLAVI U PRINTERU

 

POKUSAO SAM U LADICU STAVITI MINIMALNU KOLICINU PAPIRA DA VIDIM STO CE SE DOGODITI I DESAVA

MI SE DA SE LUPANJE JAKO SMANJI ALI ZNA UVUCI NEKOLIKO PAPIRA

 

DESILO SE I DA IZBACI PORUKU DA JE PAPIR KRATAK I PORUKU DA MORAM NAPUNITI LADICU A4 PAPIROM IAKO JE LADICA VEC PUNA I SVE 

POSTAVKE PRINTERA SU PODESENE NA A4

 

STO BI MOGAO BITI UZROK OVIM PROBLEMIMA

 

MOLIM DA MI PREPORUCITE NEKI PRINT COPY SCAN LASER DO 1500 KUNA DA IMAM NEKU ORJENTACIJU U SLUCAJU DA MORAM KUPOVATI NOVI PRINTER

 

HVALA

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji printer kupiti?

Prvo zamjeni toner i OPC jedinicu

 

Najčešće je to uzrok ukoliko je u pitanju neki zamjenski toner.

 

Inače to ti je odličan uređaj. Sasvim druga kalasa od onog što dobiješ danas za gornje novce.  Samo originalni toner te dođe cca 1000 kn. Znači ne plača netko tolike novce bez razloga.

 

Odnosno ukoliko trebaš zamjeniti Toner i OPC jedinicu  potraži na Njuškalu isti takav Lexmark X340 refubrish. Dobiš ga povoljnije od cijene jednog originalnog tonera ili OPC jedinice.

Odnosno postavi si pitanje

ukoliko se nekoji firmi isplati obnoviti neki uređaj znači šteta ga je baciti

Ili ukoliko napravimo obrat. Ukoliko neki uređaj ne postoji kao refubrished znači jedino ti je pametno baciti ga kad počne nekakv problem

Recimo ovakvo bučanje je najbolji znak da je riknuo neki jeftini zupčanik

A u ovom Lexmarku X340 je otišao lager na jeftinom zamjenskom toneru. Ili se nešto zaglavilo u toneru a zupčanik na Lexmarku je pr jak pa nikako da pukne.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 18:58 (InkJet Artist).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice