Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

poruka: 15
|
čitano: 3.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

Evo ljudi kupio sam si super slušalice AKG712 Pro i Eiio Ek10, sada malo proučavanjem sam primjetio da dosta ljudi kaže da su te AKG 712 teške za voditi.

 

Zanimaju me preporuke za dobar AMP+DAC combo koji bi bio dovoljan za AKG 712Pro

Slušalice se koriste za gaming Single i Multi (FPS) igara 

 

Neznam da li ima kakvog smisla uzimati tube AMP za competitivno igranje ali imam i ovu opciju:

https://www.amazon.co.uk/Little-Dot-6JI-standard-Electronics/dp/B00A2QM5O6/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

 

ili

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015J0QAN6/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=S6WPRQEOXRVS&coliid=IS44789M4QF4P&psc=1

 

ili

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B019Y5TR6O/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=S6WPRQEOXRVS&coliid=I2VGZUDJKUIM6D

 

Za bilo kakve prijedloge sam otvoren, budget je maximalno 300Eura ali otvoren sam uzeti nesto sada pa sljedeci mjesec drugo :)

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
Scribbles kaže...

Evo ljudi kupio sam si super slušalice AKG712 Pro i Eiio Ek10, sada malo proučavanjem sam primjetio da dosta ljudi kaže da su te AKG 712 teške za voditi.

 

Zanimaju me preporuke za dobar AMP+DAC combo koji bi bio dovoljan za AKG 712Pro

Slušalice se koriste za gaming Single i Multi (FPS) igara 

 

Neznam da li ima kakvog smisla uzimati tube AMP za competitivno igranje ali imam i ovu opciju:

https://www.amazon.co.uk/Little-Dot-6JI-standard-Electronics/dp/B00A2QM5O6/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

 

ili

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015J0QAN6/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=S6WPRQEOXRVS&coliid=IS44789M4QF4P&psc=1

 

ili

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B019Y5TR6O/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=S6WPRQEOXRVS&coliid=I2VGZUDJKUIM6D

 

Za bilo kakve prijedloge sam otvoren, budget je maximalno 300Eura ali otvoren sam uzeti nesto sada pa sljedeci mjesec drugo :)

 

 

 Jesi li uopce isprobao tu kombinaciju koju si kupio ?

E10 K vozi sasvim solidno slusalice od 300 Ohm a K712 Pro su 62 Ohm ...i moj tek kupljeni G6 ih vozi sasvim solidno .  

Tube amp-om mozes doibiti najvise jedino u boji zvuka mijenjanjem lampi...i naravno , topliji zvuk nego na full digitalnom amp-u . Ali za snagu ne brini . E 10K ima sasvim dosta za te slusalice 

 

Ako bas hoces nesto snaznije idi na DarkVoice Amp ...

 

SMSL M6 ti nece dodati na snazi ...jedino nesto na detaljima . Koristim ga i jedina prednost naspram E10  ( K ili non K ) je manje distorziran zvuk kod veceg volumena + sto ti moze koristiti i kao analogni pre-amp . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 0:03 (unimatrix001).
9 godina
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
Scribbles kaže...

Evo ljudi kupio sam si super slušalice AKG712 Pro i Eiio Ek10, sada malo proučavanjem sam primjetio da dosta ljudi kaže da su te AKG 712 teške za voditi.

 

Zanimaju me preporuke za dobar AMP+DAC combo koji bi bio dovoljan za AKG 712Pro

Slušalice se koriste za gaming Single i Multi (FPS) igara 

 

 

 Kakav tube amp za gaming sluške,nisi trebao baš onda odmah fiio uzet nego nekaj tipa Sennheiser GSX1000/1200 koje bi ti možda bolje koristile u gaming okruženju.

 

https://en-us.sennheiser.com/news-introducing-the-new-gsx-1000-and-gsx-1200-pro

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
unimatrix001 kaže...
Scribbles kaže...

Evo ljudi kupio sam si super slušalice AKG712 Pro i Eiio Ek10, sada malo proučavanjem sam primjetio da dosta ljudi kaže da su te AKG 712 teške za voditi.

 

Zanimaju me preporuke za dobar AMP+DAC combo koji bi bio dovoljan za AKG 712Pro

Slušalice se koriste za gaming Single i Multi (FPS) igara 

 

Neznam da li ima kakvog smisla uzimati tube AMP za competitivno igranje ali imam i ovu opciju:

https://www.amazon.co.uk/Little-Dot-6JI-standard-Electronics/dp/B00A2QM5O6/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

 

ili

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B015J0QAN6/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=S6WPRQEOXRVS&coliid=IS44789M4QF4P&psc=1

 

ili

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B019Y5TR6O/ref=wl_it_dp_o_pC_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=S6WPRQEOXRVS&coliid=I2VGZUDJKUIM6D

 

Za bilo kakve prijedloge sam otvoren, budget je maximalno 300Eura ali otvoren sam uzeti nesto sada pa sljedeci mjesec drugo :)

 

 

 Jesi li uopce isprobao tu kombinaciju koju si kupio ?

E10 K vozi sasvim solidno slusalice od 300 Ohm a K712 Pro su 62 Ohm ...i moj tek kupljeni G6 ih vozi sasvim solidno .  

Tube amp-om mozes doibiti najvise jedino u boji zvuka mijenjanjem lampi...i naravno , topliji zvuk nego na full digitalnom amp-u . Ali za snagu ne brini . E 10K ima sasvim dosta za te slusalice 

 

Ako bas hoces nesto snaznije idi na DarkVoice Amp ...

 

SMSL M6 ti nece dodati na snazi ...jedino nesto na detaljima . Koristim ga i jedina prednost naspram E10  ( K ili non K ) je manje distorziran zvuk kod veceg volumena + sto ti moze koristiti i kao analogni pre-amp . 

 Jesam u tome je stvar, kada sam promjenio sa noname brand slusalica na HyperX Cloud 2 osjetio sam ogromnu razliku. A sada sa HyperX na 712Pro zbilja nisam nesto ponukan da mogu reci da vrijedi novaca, pa sam isao malo gledati i vidio da ljudi imaju misljenje da 712Pro trebaju neki odredeni AMP+DAC da se posebno pokaze kvaliteta , a sa audio setupom koji im neodgovara ne dodu toliko do izrazaja.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
ZGamer kaže...
Scribbles kaže...

Evo ljudi kupio sam si super slušalice AKG712 Pro i Eiio Ek10, sada malo proučavanjem sam primjetio da dosta ljudi kaže da su te AKG 712 teške za voditi.

 

Zanimaju me preporuke za dobar AMP+DAC combo koji bi bio dovoljan za AKG 712Pro

Slušalice se koriste za gaming Single i Multi (FPS) igara 

 

 

 Kakav tube amp za gaming sluške,nisi trebao baš onda odmah fiio uzet nego nekaj tipa Sennheiser GSX1000/1200 koje bi ti možda bolje koristile u gaming okruženju.

 

https://en-us.sennheiser.com/news-introducing-the-new-gsx-1000-and-gsx-1200-pro

 Iskreno prvi put cujem za taj uredaj :). Da li on vrijedi novaca ili je bolje AMP+DAC uzeti u tom cijenovnom rangu? Zanima me da li je to korisno i za pozicijski audio tijekom competitive fps-a, jer od hyperX 2 7.1 mi nje bas nesto bio za poziciju igraca

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 17:26 (Scribbles).
13 godina
neaktivan
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

Kak ja igram na studijskim slusalicama i FiiO-u ili Genius 2.0 zvucnicima, a imam K/D veci od 1.

Mozes ti imati 25 zvucnika u surroundu, nis ti to ne znaci ak, jel,.. :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

Ma meni je najbitnije da iskoristim 100% od slusalica koje sam kupio, nebi zelio uzeti nesto i koristiti samo 60% potencijala kojeg imaju :) Iskreno ovaj predlozeni Sennheiser GSX 1200 se cini odlicna solucija za mene jer sam mislio uzeti jos jedne slusalice samo za single a kako se cini ovako cu moci igrati sve sa jednima. Jos samo ne razumijem da li je Sennheiser GSX 1200 dobar amp i dac i bez surround 7.1 i drugih opcija koji nudi. Da li je to dobar izbor za moje slusalice i koje jos izbore uopce imam da mogu iskoristii potpuno akg712pro 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
chutac kaže...

Kak ja igram na studijskim slusalicama i FiiO-u ili Genius 2.0 zvucnicima, a imam K/D veci od 1.

Mozes ti imati 25 zvucnika u surroundu, nis ti to ne znaci ak, jel,.. :) 

 Nitko ne kaže da ne možeš i da je to loša kombinacija,ali uvijek postoji neke prednosti i mane.Ja recimo mogu igrati i bez zvuka jer već znam gdje je svaki respawn i kamperov kutak ali to nije bitno jer nemaju svi jednak level skilla,staža i mirnu ruku...zato im i pomažu ovakve stvarčice u gamingu

Scribbles kaže...

Ma meni je najbitnije da iskoristim 100% od slusalica koje sam kupio, nebi zelio uzeti nesto i koristiti samo 60% potencijala kojeg imaju :) Iskreno ovaj predlozeni Sennheiser GSX 1200 se cini odlicna solucija za mene jer sam mislio uzeti jos jedne slusalice samo za single a kako se cini ovako cu moci igrati sve sa jednima. Jos samo ne razumijem da li je Sennheiser GSX 1200 dobar amp i dac i bez surround 7.1 i drugih opcija koji nudi. Da li je to dobar izbor za moje slusalice i koje jos izbore uopce imam da mogu iskoristii potpuno akg712pro 

 Mislim da nije lošiji od fiio po pitanju amp/dac funkcija a kaj se tiče pozicijskog zvuka (Sennheiser’s new Binaural Rendering Engine) je kažu korisnici istih trenutno najbolje kaj se nudi na tržištu.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
13 godina
neaktivan
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

Ja sam sa matičnom dobio neki Creative program i nudi to nešto za igre, kao da bolje čuješ. Nisam neki gejmer, ali to mi je čudno, ne zvuči prirodno.
Ako želiš bolje čuti, odvrni potenciometar 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

AKG K712pro su najnezahtjevnije slusalice u midfi teritoriju, može ih vrtiti i telefon i bacanje novaca na (pre)skupe DACove i AMPove nema nikakvog smisla, pa ti vidi. Jedino sto bi te trebalo ponukati na kupnju necega je ako nisu dovoljno glasne, no kako god moja preporuka je fulla2, e10k ili smsl m3 (m6) koje si i naveo, tube amp nema smisla jer ja nisam (osim toplijeg zvuka) vidio neke prednosti na K7XX.

 

Ono što je tvoj problem je sto ocekujes instant rezultat, pocetnicka greska vecine ljudi koji krecu u ovaj hobi. Negdje iza sony mdr7506 (ili cloud2) krecu konkretne slusalice sa svojom zvucnom slikom, prednostima i manama i "šmekom". Šanse su jako male da instantno cujes razliku, ali daj im vremena, slusaj glazbu, igraj igre i s vremenom ces poceti primjecivati stvari koje dosad nisi, i onda nakon mjesec dva stavi na glavu stare slušalice i realno prosudi što gubiš a što dobivaš, ako i dalje smatraš da ne opravdavaju cijenu, vjerujem da ces lako naci kupca i kupiti nesto novo, tako ovaj hobi nekako funkcionira :) Ja sam (kao i jos par kolega ovdje) vec izbacao tisuce kuna i jos uvijek nisam zadovoljan i stoposto siguran da imam kolekciju koju mogu nazvati endgame, sto se mene tice, na pocetku sam jos :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
fix kaže...

AKG K712pro su najnezahtjevnije slusalice u midfi teritoriju, može ih vrtiti i telefon i bacanje novaca na (pre)skupe DACove i AMPove nema nikakvog smisla, pa ti vidi. Jedino sto bi te trebalo ponukati na kupnju necega je ako nisu dovoljno glasne, no kako god moja preporuka je fulla2, e10k ili smsl m3 (m6) koje si i naveo, tube amp nema smisla jer ja nisam (osim toplijeg zvuka) vidio neke prednosti na K7XX.

 

Ono što je tvoj problem je sto ocekujes instant rezultat, pocetnicka greska vecine ljudi koji krecu u ovaj hobi. Negdje iza sony mdr7506 (ili cloud2) krecu konkretne slusalice sa svojom zvucnom slikom, prednostima i manama i "šmekom". Šanse su jako male da instantno cujes razliku, ali daj im vremena, slusaj glazbu, igraj igre i s vremenom ces poceti primjecivati stvari koje dosad nisi, i onda nakon mjesec dva stavi na glavu stare slušalice i realno prosudi što gubiš a što dobivaš, ako i dalje smatraš da ne opravdavaju cijenu, vjerujem da ces lako naci kupca i kupiti nesto novo, tako ovaj hobi nekako funkcionira :) Ja sam (kao i jos par kolega ovdje) vec izbacao tisuce kuna i jos uvijek nisam zadovoljan i stoposto siguran da imam kolekciju koju mogu nazvati endgame, sto se mene tice, na pocetku sam jos :)

Razumijem da, da li bi mi preporučio da zamjenim e10k za Sennheiser GSX 1200? Uzevši u obzir sve... Jer planirao sam s vremenom uzeti i jedne zatvorene slusalice samo za Singleplayer, ali za sada mi je bitno da 712Pro rade kako treba s ok ampom a nemam dovoljno izvora informacija da zakljucim da li je AMP i DAC u  Sennheiser GSX 1200 dovoljno dobar.

14 godina
neaktivan
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

Nemam iskustva sa tim Sennheiser ampom (dacom?) osim onih sto procitam na netu ili pogledam na ytb. ali opet ja nisam toliki hc gamer da bi ulazio u te artificijalne dodatke zvuku, cak dapace, klonim se toga a vjerujem da ce se i kolege sloziti sa mnom.

 

Osobno sam koristio smsl m3 -> smsl sap6 -> AKG K7XX (koje su dosta slicne, po nekima identicne k712pro, iako su bazirane na k702 anniversary ed) tako da vjerujem da ces biti zadovoljan sa dac/ampovima koje sam naveo u proslom postu, sve sto bi EVENTUALNO "izostrilo" zvuk je vrlo minorno i kosta suho zlato (eg NFB 11, Schiit Jotunheim) i ne isplati se realno. odi na r/headphones i kopaj, naucit ces dosta ako te zanima (sto mi je cudno da vec nisi, s obzirom da si iskesirao paricu za k712).

 

Takodjer ne vidim smisao uzimanja zatvorenih slusalica za SP, osobito jer 712 sa velikim soundstageom odradjuju posao vise nego dobro. Osim ako zivis u okruzenju s puno buke, ali cemu onda uopce kupovati open slusalice :?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 16:07 (fix).
Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
fix kaže...

Nemam iskustva sa tim Sennheiser ampom (dacom?) osim onih sto procitam na netu ili pogledam na ytb. ali opet ja nisam toliki hc gamer da bi ulazio u te artificijalne dodatke zvuku, cak dapace, klonim se toga a vjerujem da ce se i kolege sloziti sa mnom.

 

Osobno sam koristio smsl m3 -> smsl sap6 -> AKG K7XX (koje su dosta slicne, po nekima identicne k712pro, iako su bazirane na k702 anniversary ed) tako da vjerujem da ces biti zadovoljan sa dac/ampovima koje sam naveo u proslom postu, sve sto bi EVENTUALNO "izostrilo" zvuk je vrlo minorno i kosta suho zlato (eg NFB 11, Schiit Jotunheim) i ne isplati se realno. odi na r/headphones i kopaj, naucit ces dosta ako te zanima (sto mi je cudno da vec nisi, s obzirom da si iskesirao paricu za k712).

 

Takodjer ne vidim smisao uzimanja zatvorenih slusalica za SP, osobito jer 712 sa velikim soundstageom odradjuju posao vise nego dobro. Osim ako zivis u okruzenju s puno buke, ali cemu onda uopce kupovati open slusalice :?

 Slusalice su kupljene jer sam malo kopao i nasao da su one jedne od najboljih za gaming za pozicijski audio. Ali kako sam sve vise ulazio u temu slusalica otvorio sam pandorinu kutiju nepoznatih mi pojmova :) U svakom slucaju, nasao sam odgovor i zahvaljujem na tome. Jos cu se odluciti da li cu amp+dac ili Sennheiser uredaj ali definitivno jedno od te dvije opcije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice
Scribbles kaže...
ZGamer kaže...
Scribbles kaže...

Evo ljudi kupio sam si super slušalice AKG712 Pro i Eiio Ek10, sada malo proučavanjem sam primjetio da dosta ljudi kaže da su te AKG 712 teške za voditi.

 

Zanimaju me preporuke za dobar AMP+DAC combo koji bi bio dovoljan za AKG 712Pro

Slušalice se koriste za gaming Single i Multi (FPS) igara 

 

 

 Kakav tube amp za gaming sluške,nisi trebao baš onda odmah fiio uzet nego nekaj tipa Sennheiser GSX1000/1200 koje bi ti možda bolje koristile u gaming okruženju.

 

https://en-us.sennheiser.com/news-introducing-the-new-gsx-1000-and-gsx-1200-pro

 Iskreno prvi put cujem za taj uredaj :). Da li on vrijedi novaca ili je bolje AMP+DAC uzeti u tom cijenovnom rangu? Zanima me da li je to korisno i za pozicijski audio tijekom competitive fps-a, jer od hyperX 2 7.1 mi nje bas nesto bio za poziciju igraca

 Igram sa GSX1000 sad oko 2 mjeseca negdje i uz njega koristio sam audio technica M30 slusalice i sada HiFiMan HE400S sluske,i uredaj je fenomenalan ako ti je gaming no1 a slusanje glazbe odmah na drugom mjestu. Po meni vrijedi tih novaca.

13 godina
offline
Kupovanje AMP i DAC- a za slušalice

fix, vidim da si koristio smsl m3

 

možeš napisati koju o njemu ??

čsito da imam info od nekoga tko priča hrv, ipak našim ljudima najviše vjerujem

trenutno koristim fiio e10k, zadovoljan sam sa njim, ali razmišljam o tome da promjenim ga u smsl m3, jer navodno da ima malo čišći zvuk od fiia, 6.3 mm jack za slušalice, a i formatom mi se bolje sviđa, najviše zbgo toga jer ima veči volume knob od fiia, ovaj na fiiu je fakat mali i nekad mi to smeta i volio bi da je veći

vidim da smsl m3 ima na amazonu uk i de, malo skuplji od fiia, ali ako bi kupovao onda bi uzeo sa amazaon uk jer bi ipak bilo jeftinije

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice