Kvalitetne tipkovnice

poruka: 9
|
čitano: 2.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kvalitetne tipkovnice
pitanje

Već neko vrijeme pokušavam nabaviti 'pravu' klasičnu tipkovnicu. Pod klasičnom mislim na robusnu, IBM standard, one ružne starinske bež  boje kakve su nekad bile sve tipkovnice (nije uvjet, ali mi se sviđa), bez dodatnih điđa-miđa kao što su tipke 'specijalne namjene', ekrančići, solarni paneli, zakrivljene tipke  i  tipke smanjenih/povećanih dimenzije  (velike tipke delete, a male enter), a da ne spominjem glupi raspored tipki... Po mogućnosti bi trebala biti i 'kliketuša', no nije nužno. Da li netko zna proizvodi  li  se  uopće takvo nešto. Po robusnosti i kvaliteti tipki to bi otprilike trebalo izgledati kao kod onih teta koje rade na šalterima u bankama (samo njihove su nakinđurene sa gomilom specijalnih tipki, ponekad i okruglih). Hint: zadnja tipkovnica koja izgledom i rasporedom tipki  podsjeća  na  'pravu'  tipkovnicu  je  Keytronic  KT201.  Ona  je  imala  premekane  tipke,  ali  je  bar  ispunjavala  druge  uvjete  (raspored,  veličina  pa  i  boja).  Tip  konektora treba biti usb  ili  ps2,  ali  ne  i  stariji.  Cijena  nije  bitna (ako je prava stvar).

Trenutno  imam  jednu  staru  original  IBM  koju  sam  dobio  kao  rashodovanu  opremu  jedne  banke,  ali  ima  nekih  problema  kad  se  spoji  preko  KVM  switch-a  (konektor  je  neki  'kvazi'  PS2,  ima  jednu  žicu  manje).

Druga  koju  imam  je,  pazi  sad,  SCT  K104  (Monterey  International  Corp.)  kliketuša  koja  radi  savršeno.

Kako  imam  više  računala  na  poslu  i  doma  trebale  bi  mi  bar  još  dvije dobre tipkovnice.  Trenutno  koristim  dvije logitech  650  (bežične)  koje  imaju  'dobar'  raspored  tipki,  ali radni osjećaj je očajan  (kad  usporedim  sa  IBM  ili  SCT). A treba uzet koju i za rezervu; da se uvijek ima kad zatreba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 10:53 (shkval).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvalitetne tipkovnice

Ako se ne varam, Cherry proizvodi tipkovnice takvog tipa, ali nisam siguran proizvode li još 'klikuše'.

Što se rabljenih 'klikuša' tiče, ja sam svoju (isto SCT K104) tražio par mjeseci, a tražio bih i dulje da mi prijatelj nije preporučio jednog čovjeka koji se bavi servisom starih računala, pa sam uspio ubosti jednu. Poznanstvo je pola posla. Belji se

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 12:47 (klejton).
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetne tipkovnice

Kinesis


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvalitetne tipkovnice

Možda ovako nešto:

 

http://www.daskeyboard.com/

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kvalitetne tipkovnice
autorov komentar

Daskeyboard izgleda opako, ali ipak ne bih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 13:26 (shkval).
16 godina
offline
RE: Kvalitetne tipkovnice
autorov komentar

Pogledao sam Cherry asortiman. Imaju dva obećavajuća modela G81 i   G83. Znate li možda nekoga da ih prodaje u RH? Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 13:19 (shkval).
16 godina
offline
RE: Kvalitetne tipkovnice
autorov komentar
Tux Slave kaže...

Kinesis


  Oni izgleda imaju samo nekakve 'rastavljive' modele koje pogodno zovu ergonomic.
16 godina
offline
RE: Kvalitetne tipkovnice
prihvaćeno rješenje

shkval, Gherry G81 i G83 u ponudi imaju Makromikro i Melcomp...


you don't have to be crazy to work here, but it helps
16 godina
offline
RE: Kvalitetne tipkovnice
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
sash kaže...

shkval, Gherry G81 i G83 u ponudi imaju Makromikro i Melcomp...


  Tenks!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 12:03 (shkval).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice