Logitech G400 Review

poruka: 105
|
čitano: 37.984
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Logitech G400 Review

 

Evo, ubrzo nakon što je došao na hrvatsko tržište, odlučio sam kupiti ovaj miš. Obećao sam napraviti review, pa evo sada ga pišem.

Specifikacije:
- Max polling rate: 1000 Hz
- Max DPI: 3600 DPI
- Teflonske nožice: deklarirane da mogu preći 250 km

- Max akceleracija: 25 G
- 5 programabilnih tipki
- Mogućnost promjene DPI-a i profila u bilo kojem trenutku
- Plug n Play (miš radi odmah nakon priključivanja u USB port)
- Ergonomski dizajn
- Težina: 133 grama

- Garancija: 2 godine kod uvoznika (kod Logitecha 3 godine)
Sistemski zahtjevi:
- Windows XP/Windows Vista/Windows 7
- USB 2.0
- Internetska veza za skidanje Logitech-ova software-a za podešavanje miša (ovo nije potrebno, miš radi i bez software-a, odnosno može se miš samo priključiti i radit će, ali nećete biti u mogućnosti podešavati postavke miša. Ne koristi se više SetPoint nego Logitech Gaming Software)




Pakiranje:
Miš dolazi u kutiji na kojoj se nalaze ilustracije miša i tekstovi vezani za važnije stavke miša, s gornje strane se može vidjeti sam miš, preko kojeg se nalazi prozirna plastika.

  U pakiranju dolazi slijedeće:
- Miš (Logitech G400)
- U pakiranju ne dolazi CD sa software-om za miš, nego dolazi naputak da se sa Logitech-ove stranice download-a zadnji mogući Gaming Software (software za miša)

Na kutiji su jasno naznačene specifikacije na većini europskih jezika, pa tako i na hrvatskom.

 


Ergonomija i općeniti dojam o mišu:
Miš je oblikovan ergonomski, istog je oblika kao i njegov stariji brat MX518. S lijeve strane miša se nalazi krivulja, koja može poslužiti i kao odmorište za palac, dok s desne strane odmorišta nema.

Miš je namjenjen ljudima s malo većim šakama, iako ga mogu koristiti i oni s manjim, ako ga uhvate malo poviše. Tipke su smještena na istim mjestima kao i na MX518.



Tipke:
Ovdje ću malo o tipkama, kvaliteti, poziciji, obliku, i samom utisku pri korištenju pojedinih tipki.
- Lijevi i desni klik su vrlo mekani, dakle lagano ih je pritisnuti, a pritome ne proizvode glasan zvuk klikanja

- Scroll wheel: Nema hyperscrollinga kao na nekim skupljim modelima, kao ni horizontalnog scrollanja. Srednji klik je vrlo lagano napraviti, a kotačić je precizan i responzivan.

DPI tipke: + i – DPI tipke su smještene iznad i ispod kotačića, a default tipka ispod – tipke-. Vrlo ih je lagano koristit, čak i u samoj igri. Odlično obavljaju svoju funkciju. Kao i sve ostale tipke može im se softverski mjenjati funkcija.

Bočne tipke: Gore i dolje bočne tipke su oblikovane u skladu sa ergonomijom samog miša. Kao i klikovi, vrlo su mekane, ali ne toliko da ih se slučajno pritisne. Po defaultu obavljaju ack i forward funkciju u browserima, ali se softverski to može promjeniti.

Software - Vrlo ''lagan'' za download, svega nekoliko megabajta. Odmah po instalaciji prepoznaje miš i nudi mogućnost registracije na službenim stranicama. UI je jednostavan i svemu se može lako pristupiti. Software nudi pristup svim postavkama miša, kao i stvaranje profila za svaku pojedinu igru. Postoji i mogučnost automatske detekcije igara. Jedan od velikih pluseva je i mogućnost stvaranja makro naredbi, koje je vrlo jednostavno napraviti, a mogu biti vrlo korisne

Dojam o mišu: Miš koristim za svakodnevni rad, browsanje, pa i nešto specijaliziranih programa za multimediju i pokazao se odličnim u svima. Miš mi svojom ergonomijom odgovara bolje nego stari RX1000, a dodatne tipke su se pokazala vrlo korisnima. U igrama je odličan, precizan i beztrzajan. Mjenjanje DPI-a se pokazalo vrlo korisnim u igrama.

PLUS:

+ Vruhunski senzor

+ Ergonomski oblikovan

+ Dodatne tipke

 

+ Software


+ Općeniti dojam o mišu

+ Cijena od samo 250kn

MINUS:

- Tanak kabel, doima se vrlo krhko

 

-Nema horizontalnog skrollanja


KONAČNA OCJENA:

5/5 – Miš je po meni najbolji u svom cijenovnom rangu, Logitech je uistinu uspio stvoriti nasljednika MX518. Predviđam da će upravo zbog cijene postati popularan poput starijeg brata.

 

 

 

Pakiranje Pakiranje
Out of the box Out of the box
Usporedba s RX1000 Usporedba s RX1000
Ptičja perspektiva Ptičja perspektiva
DPI tipke pobliže DPI tipke pobliže
Bočne tipke Bočne tipke
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 0:32 (mind_challenge).
Moj PC  
58 0 hvala 56
13 godina
offline
Logitech G400 Review

Dobar review i best buy miš za tu cijenu !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Logitech G400 Review

Nema vertikalnog scroll-anja?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
Mentalist kaže...

Nema vertikalnog scroll-anja?

  Nema horizontalnog, moja greška.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Logitech G400 Review

Dobar review{#}  ja sam prekjucer uzeo mis i mis rula

 
3 0 hvala 0
12 godina
online
Logitech G400 Review

Ja imam G500. G400 je neka oslabljena verzija ili? Jer vidim na slici da ima dosta manje dodatnih tipki od G500, te manju razlučitivost.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
Ranko Kukumar kaže...

Ja imam G500. G400 je neka oslabljena verzija ili? Jer vidim na slici da ima dosta manje dodatnih tipki od G500, te manju razlučitivost.

  Vrlo vjerojatno. Kao što kažu nasljednik je MX518, te je gotovo identičan njemu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
online
Re: Logitech G400 Review

To govore i za G500 ;)

 

Al nvm, Logitech je bog.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
Ranko Kukumar kaže...

To govore i za G500 ;)

 

Al nvm, Logitech je bog.

  Istina. Ovome čak piše i na kutiji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Logitech G400 Review

Kolega,hvala na ovom review-u:)

 

I sam sam vlasnik već pohabanog RX 1000 i tražim adekvatnu zamjenu za njega.

 

RX me je vjerno služio,evo već 4. godina(vjerovali ili ne)...a,u zadnje vrijeme je postao

ćudljiv,ponekad mi običan lijevi klick postane neželjeni 2-klick.

 

Vrijeme je za poslati u zasluženu mirovinu tog časnog starca i dati prigodu

novim snagama.

 

 

Ovaj G400 mi se čini kao idealna zamjena,ipak...prije nego ga kupim,

moram isprobati kako sjeda u moju omanju šaku.

 

Svakako,tvoj review me je potaknuo da isprobam i ako bude sve ok,kupujem:)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
fromcelltohell kaže...

Kolega,hvala na ovom review-u:)

 

I sam sam vlasnik već pohabanog RX 1000 i tražim adekvatnu zamjenu za njega.

 

RX me je vjerno služio,evo već 4. godina(vjerovali ili ne)...a,u zadnje vrijeme je postao

ćudljiv,ponekad mi običan lijevi klick postane neželjeni 2-klick.

 

Vrijeme je za poslati u zasluženu mirovinu tog časnog starca i dati prigodu

novim snagama.

 

 

Ovaj G400 mi se čini kao idealna zamjena,ipak...prije nego ga kupim,

moram isprobati kako sjeda u moju omanju šaku.

 

Svakako,tvoj review me je potaknuo da isprobam i ako bude sve ok,kupujem:)

  Mene je moj RX isto 4 godine služio, imao je iste simptome kao tvoj, samo što mu je u zadnje vrijeme i srednji klik polako otkazivao. Ja imam prilično malu šaku, rx mi je doduše bio možda i premalen, ali ovaj mi savršeno sjeda.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Logitech G400 Review

Tako je i meni,što se tiče toga kako mi sjeda u šaku.

 

Zna mi ponekad doći osjećaj,kao da mi treba mrvicu veći mišonja.

 

Zato(a i zbog prihvatljive cijene i svega što si pobrojao u review-u)

bih dao prigodu ovom G400.

 

Sve odgađam,jer mi je RX prirastao srcu,no...vrijeme ga je izraubalo i

ne da mi se ponovo kupovati isti zbog gore navedenog razloga.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Logitech G400 Review

Morali su na kutiji napisati

"New MX518"

 

edit;naravno na cini,al i MX je legenda od misa , odnosno najprodavaniji mis Logitecha (valjda tako misle i sa G400)

Intel Core i7 2600K @ 3.4GHz | Gigabyte GA-Z68X-UD7-B3 | ASUS nVIDIA GeForce GTX580 | WD Caviar Black 2TB 7k SATA600 | 6GB DDR3 2000MHz "Kingston HyperX" | S
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 17:17 (BR1cK).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
Marketing čini čuda
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Logitech G400 Review

Ja mislim da su samo trebali staviti mjenjanje maski jer mi mx518 izgleda puno bolje, sve ostalo 5.

Pc snova: Ekstremna EVGA x2 i7 980EX eed 12x corsair 2 gb 1866mhz 7x 6990 4gb 8x 4tb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech G400 Review

Odličan review, sve pohvale, samo mi se tekst čini poznat u pojedinim djelovima!? {#}

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
Hvala Ivsa. Svidio mi se tvoj review pa sam posudio kostur. Nadam se da se ne ljutis.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
mind_challenge kaže...
Hvala Ivsa. Svidio mi se tvoj review pa sam posudio kostur. Nadam se da se ne ljutis.

Ma naravno da se ne ljutim, čak mi je malo i drago!? {#}

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
16 godina
odjavljen
offline
Logitech G400 Review

da li se čuje okretanje kotačića kao na mx 518

M4X @ 3.14zda GHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech G400 Review
Nisam to primijetio.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Logitech G400 Review

Super si napisao review! 

I like it! 

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Logitech G400 Review
Kupujem taj mis sutra pa eto vidjet cemo kakav je :) sada imam mx 518 a posto je ovo njegov mlađi brat sigurno ce mi super pasati
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Logitech G400 Review

Samo da javim da sam i ja kupio G400 - trebao mi je miš za laptop, ali sam toliko zadovoljan s G400, da sam ipak zamijenio MX518 i stavio ga kao primarni miš - kretnje su osjetno glađe i imam osjećaj da je precizniji na istoj podlozi.

 

Bude li trajao upola kao MX518 (iz 2005. je), bit ću sretan.

 

Za 260 kn, mislim da boljeg miša na tržištu jednostavno nema.

 

P.S. G400 bi se trebao isporučivati uz Antec P183, toliko dobro pašu skupa :)

G400 vs MX518 G400 vs MX518
G400 vs Antec P183 G400 vs Antec P183
 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Logitech G400 Review

pa mx518 i g400 su fizički isti,jedino je razlika u dpi senzoru

 

M4X @ 3.14zda GHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Logitech G400 Review

Review je odličan, a miš je sam po sebi predobar. Tako mi je žao što sam kupio ovog fireglidera umjesto njega. Ma otići će neke pare u miš brzo..

 

Zeppe :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Logitech G400 Review

Review odličan, dodao sam link u svoj review od Prestigia. Nema sve mogućnosti ko i Prestigio, ali ima kvalitetu, support, i bolji softver, a meni još važnije optički senzor. Jedini razlog što mi se ne svidja Prestigio je taj što na dane ima akceleracije, pa na dane nema akceleracije, a i softver se zblesira.

Nudi li softver mogućnost gašenja akceleracije?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2011 10:00 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G400 Review
Vapor kaže...

Review odličan, dodao sam link u svoj review od Prestigia. Nema sve mogućnosti ko i Prestigio, ali ima kvalitetu, support, i bolji softver, a meni još važnije optički senzor. Jedini razlog što mi se ne svidja Prestigio je taj što na dane ima akceleracije, pa na dane nema akceleracije, a i softver se zblesira.

Nudi li softver mogućnost gašenja akceleracije?

Ja imam MX518 i u softweru se moze stelati akceleracija, a moze se i skroz iskljuciti...tako da je vjerovatno ista stvar i sa G400 :)

 

I failed in some subjects in exam, but my friend passed in all. Now he is an engineer in Microsoft and I am the owner of Microsoft. Bill Gates
12 godina
neaktivan
offline
Logitech G400 Review

Upravo danas kupio Logitech G400 i podlogu sa njim SteelSeries QcK+ LE SK Gaming...kombinacija savrsena :) mis klizi perfektno...jedina zamjerka je mozda ovaj skrol koji se malo glasnije cuje..ali to mozda samo meni smeta,jer sam prije koristio kineske miseve :D

 

Review 10/10

 

:D

 

ne znam koliko je novca u Hrvatskoj...u Sarajevu je 36,5 € :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Logitech G400 Review

Ali pazi kada sam znao kada sam ga video. Po meni ako dajem preko 40-50e za mis on mora da bude i surf mish i gaming mish.

Znaci mora da ima dpi brzine koje se mogu u igri menjati, mora da ima dugmice sa strane bar 2 ili vise i mora da ima podesiv scrool dobar i za oruzije u igri i za surf. Onaj koji se okrece 5 minuta ako treba kada zavrtis a da moze da radi i kako treba tj da menjas oruzije u igri lepo.

To je nikad bolja opcija kada se izvestis, samo zvrtis i zakocis prstom. Nikakavo kliktanje na strelicu ili stalno okretanje na dole. On bi mogao 10.000 stranica da sam prevrti da ga ne zakocis.

Namucio sam se sa Saitek koji niti je imao lep klik(necujan) a o tom dugmetu i da ne pricam kasnije nisam mogao ni da ga okrenem, prelazio sam prstom preko njega nije hteo da se okrece.

Sada znam i u buduce koje stvati gledam i samo ovakve kao G700 tj sa tim opcijama i koji ne zgvrce saku.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 17:55 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G400 Review
Quantum kaže...

Samo da javim da sam i ja kupio G400 - trebao mi je miš za laptop, ali sam toliko zadovoljan s G400, da sam ipak zamijenio MX518 i stavio ga kao primarni miš - kretnje su osjetno glađe i imam osjećaj da je precizniji na istoj podlozi.

 

Bude li trajao upola kao MX518 (iz 2005. je), bit ću sretan.

 

Za 260 kn, mislim da boljeg miša na tržištu jednostavno nema.

 

P.S. G400 bi se trebao isporučivati uz Antec P183, toliko dobro pašu skupa :)

Na Hrvatskom tržištu {#}

R.I.P. EnlightenedPh oenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice