Logitech Z-4 vs Z-2300

poruka: 22
|
čitano: 10.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Evo zanima me nesto izmedju ova 2 modela Logitecha-a.

Koliko su bolji Z-2300 od Z-4?

Koliko je zvuk bolji, tj. da li su i viskotonci bolji ili samo niskotonac, koliko je jaci niskotonac kod Z-2300 naspram Z-4?

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Imam Z-2300, a frend ima Z-3 koji su dosta slični Z-4. Razlika je velika u korist Z-2300, barem meni (ne govorim to jer je moj). Muzika je nekako čišća i jasnija, bas je jači i udarniji. Subwoofer kod Z-4 je pasivni radijator, a unutra je čini mi se 6.5 ili 5" sub. Kod Z-2300 je standardni 8" subwoofer u bass reflex kutiji. Sub na Z-2300 je par puta jači, ali i kvalitetniji od onog u Z-3, a samim tim i od onoga u Z-4, barem se meni tako čini.

 

Ako ti trebaju kvaliteni zvučnici za galamu onda uzmi Z-2300, a ako ne misliš glasno puštati onda bolje Z-4 osim ako nemaš para viška jer je razlika u cijeni velika iako mislim da je sasvim opravdana.

Možda bi ti bilo najbolje da nađeš negdje one z-3 koji izgledaju kao od drveta jer su mnogo jeftiniji, a veoma su slični, ustvari većina ljudi kaže da su Z-3 čak i bolji po zvuku.

 

Evo ti par slikica Z-2300 suba ako te zanima :)

http://pce.hostili.com/images/IMG_3881jwyh.jpg

http://pce.hostili.com/images/IMG_38821z1h.jpg

http://pce.hostili.com/images/IMG_3883q497.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2008 14:55 (Vido).
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Sve je bolje kod Z-2300 ali i dosta vise kostaju(skoro duplo)!

Za primjer:  niskotonac(woofer) kod Z-4 23W, a kod Z-2300 120W RMS-a naravno!

                   visokotonci- kod  Z-4 17W, a kod Z-2300 40W!

Oba imaju "produzni" za pojacavanje zvuka, basa posebno (barem kod Z-2300), paljenje/gasenje i uticnicu za slusalice!

Ak hoces snagu i kvalitetu definitivno Z-2300!

 

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2008 13:28 (Armor).
16 godina
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Ako imaš dovoljno novca za skuplje zvučnike nema se što razmišljati.Z-2300 već par godina nosi titulu best buy ako ne i grand prix 2.1 sustava.Postoje neki 2.1 sustavi tipa BOSE koji ga ownaju ali su cjenovno neprihvatljivi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300
amd freak kaže...

Postoje neki 2.1 sustavi tipa BOSE koji ga ownaju ali su cjenovno neprihvatljivi.

 U kvaliteti da, u jačini ne (Logiji su majke za partyje među PC zvučnicima), ali da im se maknu razni điđi-miđi ekvilajzeri ne bi bili baš puno bolji. I da, cijena im je totalno neprihvatljiva.
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300
Vido kaže...
amd freak kaže...

Postoje neki 2.1 sustavi tipa BOSE koji ga ownaju ali su cjenovno neprihvatljivi.

 U kvaliteti da, u jačini ne (Logiji su majke za partyje među PC zvučnicima), ali da im se maknu razni điđi-miđi ekvilajzeri ne bi bili baš puno bolji. I da, cijena im je totalno neprihvatljiva.
 Mene osobno bi bilo sram raditi partije sa tim spikerima.Zar nije kvaliteta bitnija od razine buke?
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Pa čuj, to što su BOSE kvalitetniji ne znači da Logiji nisu kvalitetni. Super su oni, ali ipak BOSE u to čudo ugrađuje neke ekvilajzere i filtere koji uljepšavaju zvuk, a Logijevi su normalni, bez poboljšanja pa zvuče lošije iako ne puno lošije da se razumijemo. Što se tiće partyja, u relativno maloj prostoriji (40-60 m^2) Logiji mogu da naprave mali potres i za tu cijenu vjerujem da su jedan od glasnijih aktivnih sustava uopće, a pogotovo u PC svijetu. I što je jako važno, ne gube puno na kvaliteti zvuka kad se pojačaju. Ja ih nikada nisam do kraja ganjao, a na nekih 60% okrenutog potenciometra (izvor zvuka je bio mp3 player pojačan do kraja) sam se morao derati ko manijak da me netko čuje nešto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2008 14:53 (Vido).
16 godina
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Osobno koristim Z-2300. Tople preporuke.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Evo ti jedne dobre stranice pa si pogledaj o Z-2300!

 

http://www.cnet.com.au/games/hardware/0,239029706,240002661,00.htm

 

 

Nasel sam i o Z-4:

 

http://reviews.digitaltrends.com/review3305_intro16532.html

 

Eto, ljudi su ti rekli o svojim iskustvima o tim zvucnicima, tu si ti reviewi pa si odluci...!

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2008 21:21 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Bez obzira na koje se odlucio probaj još nabaviti i neku zvucnu karticu Namigiva

Osobno  korsitim  Z-2300  spojeni  na  X-fi  extreme  music  i  prezadovoljan  sam  zvukom.  Za  tu  lovu  mislim  da  nisam  mogao  bolje  proci  Osmijeh


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Hvala vam svima.

Razmislit cu, ali je problem sto nemam gdje cut Z-2300. Cuo sam Z-4 x puta ali nitko nema Z-2300 pa onda...

Tenks enivejOsmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300
Theron kaže...

Hvala vam svima.

Razmislit cu, ali je problem sto nemam gdje cut Z-2300. Cuo sam Z-4 x puta ali nitko nema Z-2300 pa onda...

Tenks enivejOsmijeh

  Ja ti GARANTIRAM da nečeš pogriješiti ako uzmeš Z-2300... Ja imam Z-5400 a Z-2300 i moji imaju sličan sub po jačini.... Imaju oni ljepu snagu tak da se ne brineš a bolje za tu lovu nećeš dobiti... Cool

neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
neaktivan
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Kupujem zvučnike za malu sobu, pa imam osjećaj da bi mi Z2300 bili overkill. Al definitivno overkill :)

Soba je nekih 3 širine i 3,5 dužine...dakle nekih 10ak metara kvadratnih.

Ići na Logitech Z4 ili na nešto drugo? Imao sam prije godinu i pol dana X230 i prodao, kolika je razlika u korist Z4 i vrijede li tih 600 kuna?

 

Ima li možda negdje još altec lansinga za kupiti? Ve-mil nažalost nema više.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Pozdravljam te motom2772!! Ovako neka moja logika mi govori da se "možda" bolje isplati za nekakvih 400/500Kn. više, svakako investirati u Logitech Z2300, ali uz to imati na umu da dobar zvuk u konačnici ne ovisi samo o zvučnicima : membranama, kalotama, kabinetu, podlozi, šiljcima?! Sam zvuk puno je složeniji od toga, svakako da ovisi dobrim dijelom i samom prostoru i poziciji tih zvučnika u njemu. Pa nebi bilo suvišno imati i dobru zvučnu karticu. Sve ovisi što slušatelj želi. Nipošto nebi trebalo od tih zvučnika tržiti da ti pruže ono što bi recimo mogao bilo koji od skupljih HiFi sustava. A logitech Z4 su po meni Ok za njihovu cijenu, pa niti zvuk im nije tako loš ako ih realno poslušamo čak su i solidni. Recimo moje iskustvo je da sam kupio taj zvučnik 16.07.2008. i radio je do Nedjelje, sada je na servisu. Samo je prestao raditi. Iskreno gade mi se ti kinezi jer sve što je napravljeno napravili su oni. Pa sad ti u svemu tome budi pametan?!!NeodlučanNeodlučanMršti se Inače sve pet i moram spomenuti da su jako lijepi.Osmijeh

Bitno je očima nevidljivo, ali je zato ušima čujno!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2008 20:56 (Kimax).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300
amd freak kaže...
Vido kaže...
amd freak kaže...

Postoje neki 2.1 sustavi tipa BOSE koji ga ownaju ali su cjenovno neprihvatljivi.

  U kvaliteti da, u jačini ne (Logiji su majke za partyje među PC zvučnicima), ali da im se maknu razni điđi-miđi ekvilajzeri ne bi bili baš puno bolji. I da, cijena im je totalno neprihvatljiva.
  Mene osobno bi bilo sram raditi partije sa tim spikerima.Zar nije kvaliteta bitnija od razine buke?
Što se tiče kvalitete zvuka  i jačine  definitivno BOSE. Naravno za takvu kvalitetu treba i platiti. Recimo, pitaj nekog tko ima  u automobilu BOSE zvučni sustav, pitaj ga kakav mu je zvuk? BOSE ti u aute stavlja mazda, bmw...tako  da... 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300
Kimax kaže...

Pozdravljam te motom2772!! Ovako neka moja logika mi govori da se "možda" bolje isplati za nekakvih 400/500Kn. više, svakako investirati u Logitech Z2300, ali uz to imati na umu da dobar zvuk u konačnici ne ovisi samo o zvučnicima : membranama, kalotama, kabinetu, podlozi, šiljcima?! Sam zvuk puno je složeniji od toga, svakako da ovisi dobrim dijelom i samom prostoru i poziciji tih zvučnika u njemu. Pa nebi bilo suvišno imati i dobru zvučnu karticu. Sve ovisi što slušatelj želi. Nipošto nebi trebalo od tih zvučnika tržiti da ti pruže ono što bi recimo mogao bilo koji od skupljih HiFi sustava. A logitech Z4 su po meni Ok za njihovu cijenu, pa niti zvuk im nije tako loš ako ih realno poslušamo čak su i solidni. Recimo moje iskustvo je da sam kupio taj zvučnik 16.07.2008. i radio je do Nedjelje, sada je na servisu. Samo je prestao raditi. Iskreno gade mi se ti kinezi jer sve što je napravljeno napravili su oni. Pa sad ti u svemu tome budi pametan?!!NeodlučanNeodlučanMršti se Inače sve pet i moram spomenuti da su jako lijepi.Osmijeh

 Pozdrav i tebi!
Nemam ništa protiv Kineza, jer ako rade po nečijim propisima onda bi trebalo biti OKe. Eto, nekad nije, što ćeš.

Imam terratecovu zvučnu karticu koja ima odličan stereo izlaz tako da se ne brinem za to, a i muzika mi je sva u FLAC formatu s originalnih CDa.
Z2300 su sigurno dobri zvučnici, ali me strah da ih ne kupim i onda držim pojačane na 10% njihove maksimalne glasnoće jer mi je soba za koju ih kupujem dosta malena.
Samo me interesira kakvi su Z4 u odnosu na X230 jer njih sam jedno vrijeme imao i jedino što mi se nije sviđalo je subwoofer koji je davao previše bassa, i to dosta distorziranog.
Znam da su Z4 lijepi, ali to mi nije jedino bitno, a po glasnoći mi se čini da nisu pretjerani i da su mi taman za sobu. Samo da ih ne kupim pa da nisu baš nešto bolji od X230, to bi mi bio definitivno problem Smijeh

Creative me ne zanima (nisu se proslavili 2.1 sistemima), Altec Lansinga više nema (što mi je iskreno žao), za Genius nisam siguran. Imam njihove HF5000 drvene 5.1 i odlični su, ali tko zna kakvi su modeli a nitko ništa ne piše o njima.
Na kraju ću poslije ljeta skupit koju stoticu više i kupit Z2300 ako ne nađem ništa pametnije.
Uglavnom, hvala na trudu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Ma sve to štima, no ja se opet pozivam na ono ; Sve ovisi što slušatelj želi. Logitech Z4 ti je po znazi sasvim Ok. Bass jedinica mu dobro odrađuje svoj dio donjeg dijela frekventnog spektra. Z4 ima subwoofer koji je napravljen kao kompresiona kutija (nema bass refleks otvor). Dok je pretpostavljam kod modela kojeg si ti spomenuo X230, otvor za bass refleks prisutan pa je puno zahtjevniji prilikom pozicioniranja. I još jednu stvar nisam napomenuo; možda mali nedostatak kod veterana Z2300 je što nema linijski ulaz, Z4 to podržava (ako ti to nešto znači). Ali svakako ako ti 500Kn ne igra ulogu, uzmeš Z2300 i mirno spavaš. Ti si rekao hvala na trudu. Ovako stvari stoje, da nebi bilo zabune ovo sve sam pisao zato što sam imao u potpunosti iste dvojbe Z4 ili Z2300. Uzeo sam Z4 i on mi je super za komp, za glazbu imam dosta dobar HiFi sustav i slušajući godinama dobar audio sound sa tog sustava shvatio sam da je svaka usporedba PC zvučnika i "bilo kojeg" HiFi sustava nepotrebna i suvišna bilo da se gleda po cijeni bilo po kvaliteti zvuka a o snazi bez komentara, ili da se na bilo koji drugi način uspoređuje karakter zvuka. Vjeruj to nema nikakvog smisla, bar za sada. Mžda kinezi promijene stvarnost?!VičePlačNamigivaOsmijeh

Bitno je očima nevidljivo, ali je zato ušima čujno!!
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Imam jedno konkretno pitanje vezano upravo za model Logitech Z4. Ovako u slučaju da komp nije uključen, dali na kontroleru volumena ona plava dioda svjetli ili ne??? Ako svjetli onda mi je zvučnik bez ikakvog razloga na servisu. - Hvala!!

Bitno je očima nevidljivo, ali je zato ušima čujno!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2008 21:13 (Kimax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Pa naravno da svijetli ako su upaljeni, to označava da pojačalo ima struju i može da radi. Ako mislimo na istu LED-icu iako neznam ima li koja osim te...

 

 

 

 

 

 

 

@ Nekome tko je spomenuo BOSE, zaboravio sam ime a ne vidim trenutno, sry:

 

BOSE za PC nije glasniji od Z-2300 koliko ja znam, zvuk je kvalitetniji ali ne glasniji po mojim informacijama. I nema veze di BOSE ugrađuje, to ne znači da je nešto posebno, btw, mnogi ljudi se slažu da BOSE nije ono što je nekada bio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Zahvaljujem ti na odgovoru. Mislimo upravo na istu diodu, jer je jedina koja se nalazi na kontroleru, ali mi to nije dalo mira jer sam pomislio da ona možda signalizira nekakavu razinu ulaznog signala, ali ako ti kažeš tako ja nemam razloga da ti ne vjerujem. Moj Logitech je otišao na servis odmah nakon što je kupljen, a da nitko pojma nema uslijed čega je prestao radit, gdje je kvar i što je uopće uzrok kvara a ipak je noviMršti se. Dobro da postoji garancija, jer u suprotnom odu kune u vjetar!! Thanks  

Bitno je očima nevidljivo, ali je zato ušima čujno!!
16 godina
offline
RE: Logitech Z-4 vs Z-2300

Možda neki lem bio loš pa se otkačio xD

16 godina
neaktivan
offline
Logitech Z-4 vs Z-2300

Z-2300

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice