Podloga za miš - zašto?

poruka: 23
|
čitano: 19.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Već pola godine(možda manje) koristim Logitech G400 bez podloge i miš je savršen.Jedino što ja en shvaćam zašto ljudi uvijek preporuče podlogu za miša?Što ta podloga meni zapravo daje?Dali bih je trebao kupiti?Hvala svima koji mi objasne "funkciju" podloge i dali bih je trebao kupiti.

Pecalica(HRVATSKI Lockerz), osvojite mrak stvari za jednu kunu.Registrirat se možete ovdje:http://pecalica.hr/users/add/0b46432eb0be9d35c33b86ab20daeebf
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

podloge su obicno za miseve sa kuglom,tako da za laserske nisu ni potrebne.Znam dosta ljudi kojima podloga ubrza ili uspori.Tek toliko Logitech tvrdi da laserski misevi rade i na staklu.

 
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Podloga za miš - zašto?

Po podlozi ti mis lijepo klizi i ne trose se tolikobrzo nožice misa !

 

Na mojem MX1000 nakon 5 god. koristenja su dvije nožice prilicno istrosene toliko da se mogu " vidjet " rupe gdje su šarafi jer nisam nikad koristio podlogu , a i stol je izlizan od misa  !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Nikad nisam bio ljubitelj onih skupljih "gamerskih" podlogi, sve dok je nisam probao kod frenda, i prije par mjeseci sam nabavio Steelseriesovu QcK za 70kn. 70 kn je stvarno puno za podlogu, ali sada nebi mogao bez nje.

Za mene dobre strane: miš stvarno puno bolje klizi po kvalitetnoj podlozi, one "nogice" se vidljivo manje troše, čak je i puno tiše nego da s mišem idem po stolu.

Ali sve ovisi kakav stol imaš, i kakve su ti navike oko stola {#}  Moj je uvijek bio pun mrvica, i ko zna čega, i miš mi je bez podloge (koju lako mogu istresti) znao zapinjati.

 

Al po meni najbolja strana kvalitetne podloge: udobnost. Moja podloga je debela 5mm i dosta je mekana. Prije sam imao velikih problema sa bolovima u ruci, vjerojatno zbog trenja i vrućine donjeg dijela dlana kada sam intenzivno koristio miš dugo vremena. Opet, možda je to i do oblika i mog načina držanja miša, pa sve ovisi od osobe do osobe.

 

Meni se definitifno isplatila, tebi možda neće. Moj savjet je da probaš. Lošije ti uglavnom neće biti.

 

Ali definitivno ne preporučam one koje su 250+ kn i tvrde da su premazane svakakvim svetim mastima i uljima (gledam tebe, Razer Scarab). Iznad 50kn će skoro svaka biti dobra, jedino ciljaj na udobnost, veličinu i izgled.

Feel my apathy.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 17:57 (Mr. Shanty).
 
5 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Podloga je u doba mehaničkih miševa služila za bolji traction kuglice, a otkad su miševi postali optički praktično je beskorisna i znam mnogo ljudi koji rade bez podloge, međutim ja ne mogu bez podloge sa mekanim jastučićem od gela ispod zapešća otkad su me takve podloge razmazile, isto kao što ne bih mogao se naviknuti na sjedenje na običnoj drvenoj stolici nakon što sam se naviknuo na udobne uredske stolice (sa velikim naslonom za leđa, debelom spužvom na naslonu i sjedalu, naslonima za ruke i kotačima). Koga zanima ima podloga za miša sa jastučićem od gela na eBay-u za 1$ (kineske) do 10$ (američke), a ponekad i u Kaufflanda, nisu sve jednako dobre pa probajte par različitih najbolje. Meni recimo ova dobra :

http://www.ebay.com/itm/130668449038

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Podloga za miš - zašto?

sackboy - teško je objasniti kada miš zapravo radi dobro i bez podloge. Probaj posudit kvalitetnu podlogu na tjedan dana i onda radit bez nje, razlika je ogromna. Nisam ni ja vjerovao, ali sam na nagovor kupio qck i sada kad ju maknem više mi ne valja. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Podloga za miš - zašto?

Isto tako nerade sve podloge dobro na svim miševima, recimo ja sam skoro bacio staru revoltec lightpad jer sam imao razer exactmat... kad sam promjenio miša slučajno sam našo staru revoltecovu ispod kreveta i pao skoro na guzicu kad sam skužio da mi je duplo bolja od razerove.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

ma kakva podloga kupim mis za 50 kn novi imam ga dvije god,bacim u smece i kupim drugi

 
1 13 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Podloga za miš - zašto?

Prilično jednostavno, nakon nekog vremena korištenja miša bez podloge drvo se nekako uljepi, tj stvori se sloj prljavštine koji usporava miš i brže troši nožice. Uskoro obavezno nabavljam podlogu.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
Haf932 kaže...

Po podlozi ti mis lijepo klizi i ne trose se tolikobrzo nožice misa !

 

Na mojem MX1000 nakon 5 god. koristenja su dvije nožice prilicno istrosene toliko da se mogu " vidjet " rupe gdje su šarafi jer nisam nikad koristio podlogu , a i stol je izlizan od misa  !

MX1000 je najbolji mis koji sam ikada imao... :) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
Pecalica(HRVATSKI Lockerz), osvojite mrak stvari za jednu kunu.Registrirat se možete ovdje:http://pecalica.hr/users/add/0b46432eb0be9d35c33b86ab20daeebf
14 godina
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
sackboy kaže...

Jel dobra ova podloga: 

Odlicna je, samo sto je jako mala.

 

Imas za deset kuna vise vecu verziju u ova dva shopa: 12

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
12 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Ovo: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_30&products_id=7873 u kombinaciji s R.A.T 5 savršeno,

pogotovo za gejmanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
Kule_zg kaže...

Ovo:  http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_30&products_id=7873  u kombinaciji s R.A.T 5 savršeno,

pogotovo za gejmanje.

  Ono,daš 120 kn za podlogu,a imaš miš od 20 kn xD

14 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Vidis, ja imam istu podlogu i misa ko kule, pa sam podlogu maknuo jer mi usporava misa... Volim kada mi klizi samo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
kuny1234 kaže...

  Ono,daš 120 kn za podlogu,a imaš miš od 20 kn xD

Miš 20kn? Na kojeg tocno mislis?

15 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Ja mogu reci da su sve podloge iznad 70 kn sasvim dovoljne i odlicno odrađuju posao. Imam roccat sense i razer goliathus control. Imao sam razer exact mat (ili kako se vec zove) podloga je sranje totalno nožice se troše podloga grebe , za mjesec dana je vec istošena jedino što je valjalo je onaj jastućić!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Podloga za miš - zašto?

Kao i svaki drugi klinjo na forumu, gamer sam. Igram igre gotovo svaki dan. CoD, BF, Minecraft, Brink itd. Koristim Logitech M90 miš bez podloge. Nogice mi se nisu izlizale, ali ona guma je pala iz jednog kuta pa se miš malkoc trese. Ne smeta mi. Jedini mi je problem što mi je miš dosta mal, a kada sam ga kupovao imao sam gotovo duplo manju šapu. Kada bi imao skuplji miš, vjerovatno bi kupio podlogu, ali da kupujem za ovaj, nema vajde, poderao bi ju sa tim jednim kutem a i sam miš vrijedi u pola manje nego ove podloge koje ste predlagali.

...Nije sretan onaj tko puno ima, sretan je onaj tko malo treba, neda se sreća zlatom kupiti...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
Kule_zg kaže...
kuny1234 kaže...

  Ono,daš 120 kn za podlogu,a imaš miš od 20 kn xD

Miš 20kn? Na kojeg tocno mislis?

  Mislio sam na svog...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Podloga za miš - zašto?
rocker55555 kaže...
sackboy kaže...

Jel dobra ova podloga: 

Odlicna je, samo sto je jako mala.

 

Imas za deset kuna vise vecu verziju u ova dva shopa: 12

Znam da je manja, zato bi je i uzo, jer mi je ova prevelika :s

Pecalica(HRVATSKI Lockerz), osvojite mrak stvari za jednu kunu.Registrirat se možete ovdje:http://pecalica.hr/users/add/0b46432eb0be9d35c33b86ab20daeebf
15 godina
neaktivan
offline
Podloga za miš - zašto?

Evo nedavno sam kupio ovu tastaturu i miš(http://www.logitech.com/en-us/keyboards/keyboard-mice-combos/wireless-combo-mk520) pa me zanima koja bi bila dobra podloga za ovaj miš, jel imam osjećaj da kad igram nešto brže koda mi miš let sam od sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Podloga za miš - zašto?

Hvala na savjetu, mozes li molim te stavit novi link za onu podlogu s jastucicem! Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 17:54 (CroLukaGamer).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Podloga za miš - zašto?

Sta kazete za misa Razer DeathAdder Elite.  I jel dobra podloga SteelSeries Qck+

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice