Pomoć Pixma MG5750

poruka: 5
|
čitano: 5.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć Pixma MG5750

Potrebna mi je pomoć oko printera/skenera Canon Pixma model MG5750.

Ukratko, model je inkjet, ima pet odvojenih spremnika s tintama, razlučivost skenera je 1200x2400 dpi a razlučivost ispisa do 4800x1200 piksela.

Ono što želim je izvući maksimum u kvaliteti kako po pitanju skeniranja, tako i u ispisu i to na običan papir. Dakle, želja mi je skenirati dokument (mješavina teksta i slika), obraditi isti u photoshopu i zatim ga ispisati.

Instalirao sam driver i ono klasično canon sučelje za scan/print i prvo di sam zapeo je da kod skeniranja ne mogu dobiti više od 600 dpi iako je skener 1200x2400.

Kod printanja nije moguće izabrati rezoluciju već samo kvalitetu, normal/high...Ako stavim na high, da li onda printam u maksimalnoj rezoluciji?

Rezultat nakon printanja dosta zaostaje za originalom i to najviše u pogledu raspona boja. 
Ima li netko savjet za odabir postavki u canon sučelju ili da možda koristim neko drugo?

Hvala na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć Pixma MG5750

Za skener ne znam

Epson ima bolje skenere

 

Nego ukoliko želiš najbolji print na običnom papiru odaberi Canon High resolution Gloss papire pod postavke + High

 

A ukoliko želiš jednu konkretnu priću od jučer vezanu za ovaj printer i zamjenske tinte reci

> Piši dalje

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć Pixma MG5750
InkJet Artist kaže...

Za skener ne znam

Epson ima bolje skenere

 

Nego ukoliko želiš najbolji print na običnom papiru odaberi Canon High resolution Gloss papire pod postavke + High

 

A ukoliko želiš jednu konkretnu priću od jučer vezanu za ovaj printer i zamjenske tinte reci

> Piši dalje

 Šta, skupe su?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć Pixma MG5750

Nazvala jedna ženska Canon servis i pita

Kupila sam Canon MG 5750 i trebaju mi one prazne kazete za punjenje. Gdje bi to mogla kod nas nabaviti

Pojma nemam. A koja je oznaka na kazetama

Pojma nema. Pogledat ću. Piše CL 571 itd

Ništa od toga. ( vidi kasnije)

Zašto?

A zašto vam trebaju baš te kazete. Ljepo uzmete zamjenske i možete ih bez problama puniti ukoliko se CHIP ovi mogu isključiti. Naime neki se mogu a neki se ne mgu. Morate to isprobavati sami.

A kako se to isključi? ( Canon iP 4000 nije imao CHIP ove). Dali ću ja to znati napraviti. Ali kazete ipak moraju biti prazne je ih mislim puniti sa jestivom tintom.

Orginale koje ste dobili uz printer lako isključite. Ali ih ne možete puniti je su malog kapaciteta. Znači kako god okrenete ,morate kupiti nove kazete. I to će vas doći 350 do 550 kn za cijeli set + Prehrambena tinta. I kako god okrenete popušili st do daske

Zašto?

1. Kod nas nemate prazne Cl 571 kazete za prehrambenu tintu. A ukoliko ih kupite preko E bay i jedan zamjenski Chip ubrzo rikne, morate opet preko E baya kupovati cijeli se Jer ne mere pojedinačno.

2. Printer ste platili cca 650 kn Set zamjenskih će vas doći zatim barem 350 - 405 kn. Zatim morate ih dati nekoma ne dekontaminaciju i punjene sa jestivom tintom = 5 * 50 kn. Onda morate uzeti prehrabenu tintu recimo 4 * 70 kn. Znači sve ukupno 650 + 350 + 250 + 280

3. A glava na ovom MG 5750 vam rikne nakon cac 2000 otisaka uz tisak ful kolora na pokrivkama. I onda morate sve nabaviti iz početka jer tada više ne bude bilo nigdje za kupit novi MG 5750. Već jedino novi MG 5950 u koji idu nove Cl 581 kazete.

 

Znaći pušite sve u šesnaest. A zašto niste uzeli neki gotovi printer sa prehrambenom tintom. Imate ih od 500 – 1000 kn. Zajedno sa kazetama ili CISS sitemom i prehrambenom tintom.

 

Ma ne mogu?

Kako ne možete?

 

Pa već smo bili uzeli jedan takav za Canon iP 4000 za 500 kn pa je nakon 1500 otisak ili 8 mjeseci riknula glava. A nova glava dođe opet cca 500 kn. Znači reklamirali smo ovaj Canon iP 4000 i iz dobivenog povrata od 500 kn kupili ovaj novi MG 5750. Nisu htjeli ni uzeti natarg onaj neisporavan iP 4000 I naravno da ne žele imati posla sa takvim korisnicima.

 

Ili u prijevodu ni u ludilu ne misle držati na lageru one prazne Cl 571 za refil i prehrambenu tintu. I slušati kao je nekome otišla glava nakon 1500 otisak uz ove kazete i istu prehrabenu tintu.

 

Zaključak. Ili ćeš za cijeli set novih kazate ubrzo dati 550 kn ili 350 kn. Isto tako možeš odnjeti ove orginal Start up kazete što si dobio uz printer u neki refil servis pa traži  da ti ih prerade na XXL verziju za punjenje. Pa ih probaj puniti dok ti ne rikne glava.

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć Pixma MG5750

Evo danas u Intersparu slučajno naletio na zamjenske tinte po 35 kn/kom

https://imgur.com/a/oTCMy

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice