Printer ispisuje samo pdf datoteke

poruka: 11
|
čitano: 4.326
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Printer ispisuje samo pdf datoteke

Kupio sam nedavno multifunkcijski uređaj HP LaserJet Pro MFP M26a. Tokom upotrebe, otkrio sam da ispisuje samo i isključivo *.pdf datoteke, dok ostale ne. Znači - ne ispisuje datoteke rađene u Wordu, Excelu, CorelDRAW-u, Photoshopu. Sve prethodno moram konvertovati u pdf. Reinstaliranje drivera nije promenilo ništa. Inače, OS je Windows10 Pro. Šta raditi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 8:43 (Zox).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke

Da li zato možeš direktno na njega štamapati sa mobitela

Možda se može direktno štampati preko Clouda koji automatsli radi tu PCL m konverziju

Prikuplja tvoje podatke i Kontrolira dali koristiš zamjenske ili original tonere

Znači samo tako treba nastaviti sa nabavom novih najnovijih printera.

Nova najnovija fora protiv refubrish uređaja koji mogu direktno štampati bez Cloud supervisora koju otkrijete tek kad raspakirate  kutiju.

 

Pogledaj si ovu soluciju

https://h30434.www3.hp.com/t5/LaserJet-Printing/unable-to-print-excel-document-on-HP-laserjet-Pro-MFP-M176/td-p/5658911

 

Možda je u pitanju ista stvar

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 13:12 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke

Hvala na brzom odgovoru.

Ovaj printer se sa računarom povezuje samo putem USB kabela, tako da Cloud nije opcija. Inače, imam tri umrežena računara i svuda je isti problem: štampa samo pdf. Dalje, probao sam štampati i putem aplikacije HPSmart. Otvorio sam aplikaciju, kliknuo na taster "Print Document" a u prozoru mi se pojavile samo pdf datoteke iako u tom folderu imam doc, docx, xls i txt datoteke. Da li to znači da je printer predodređen za printanje ISKLJUČIVO pdf-a?
Što se tiče solucije za koju si stavio link, registry bazu sam čistio nakon deinstalacije drivera.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2017 15:49 (Zox).
15 godina
offline
Printer ispisuje samo pdf datoteke
ajmo probati najjednostavnije: provjeri je li u devices and printers taj tvoj HP postavljen kao default ili ti je (standardno) ms-ov ili čiji već - adobe?) to pdf/xps writer. ak promijeniš default, ne bi trebalo biti frke. a, s druge i treće strane, hp je poznat po "fenomenalnim" driverima pa me niš ne čudi. ja sam za svoj (malo stariji laser u boji), uz sve moguće drivere na netu i iz kutije, moral zvati servis i frajer mi je odmah poslal nekakve njihove i jedino ti rade. eto. 
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke

.. vjerojatno printa osim pdf-a jpeg, bmp, .. to bi značilo da je u nekom 'ručnom-automatik' modu, scan-print/copy (podržani tipovi dokumenata). Ili postavke unutar drivera kao PCL ili pogrešan driver (mutifunkcijski zajednički za serije + hpovo kemijanje + win automatika.. skinuti pravi driver i instalirati) ili je kvar.

uz spomenuto čačkanje po reg, može biti soft uzrok, nejefikasniji 'test' eliminacijom, bootaš neki liveOS/miniPE-Linux.. i probaš print. Tad znaš hard-kvar ili soft.. a tad ako je soft, driver, postavka ili sprčkan win.reg.

+ kao što iznad post sugerira.. probaj ctrl+P .. print meni, odaberi konkretan printer (poželjno prije postaviti kao defaultni, win će upozotiti.. glupost-ignoriraj :) ..), jer moguće je da printaš u neki pdf-soft printer..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2017 16:25 (ihush).
15 godina
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke

Vidiš, nisam se ranije setio da probam printati slike, ali evo sada utvrdih da to hoće da radi. Printa i mejlove. Znači - ostaje mi da prčkam po driverima i podešavanjia.

Inače, printer mi je podešen defaultni. Imam umrežena tri računara i svuda se isto ponaša. Svuda je instaliran Windows10. Probao sam i sa Ubuntuom (Live verzija), i tu se desila najinteresantnija stvar: Ubuntu NIJE mogao pronaći odgovarajući driver! Printer je uredno prepoznat, ali drivera nema tako da ni printanje nije bilo moguće. Naravno, instalirao sam desetak od gomile ponuđenih drivera. Sa HP-ovog sajta sam skinuo najnovije pojedinačne drivere i instalirao samo za printanje. Opet sve isto. Malo sam i prokrstario HP forumom i utvrdio da nisam usamljen u ovom problemu.

A možda ću se ipak obratiti servisu, kao što je @Ajar uradio.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke

Gledaj  uz ovaj printer si dobio Sturt Up toner od cca 500 otisaka

Novi toner te đođe cca 500 kn za cca 1000 - 1500 otisaka

 

Znači kad potrošiš taj startni toner od 500 otisaka za iste novce možeš uzeti jedan HP Laserjet 1xxxx sa 2 - 4000 otisaka

 

I riješio si problem

 

A ovaj HP  lijepo uparaiš sa HP 1xxx sa softverom tipa iCopy

I peri deri dalje iz Exela ili Worda po papiru za 1/4 cijene tonera za ovaj novi HP

16 godina
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke
InkJet Artist kaže...

Gledaj  uz ovaj printer si dobio Sturt Up toner od cca 500 otisaka

Novi toner te đođe cca 500 kn za cca 1000 - 1500 otisaka

 

Znači kad potrošiš taj startni toner od 500 otisaka za iste novce možeš uzeti jedan HP Laserjet 1xxxx sa 2 - 4000 otisaka

 

I riješio si problem

 

A ovaj HP  lijepo uparaiš sa HP 1xxx sa softverom tipa iCopy

I peri deri dalje iz Exela ili Worda po papiru za 1/4 cijene tonera za ovaj novi HP

 jaaako pametno rješenje...kad potrošiš toner kupi novi printer

15 godina
offline
Printer ispisuje samo pdf datoteke

Evo rešenja!

 

Čitavu zbrku je pravio ESET SmartSecurity. Kada sam temp fasciklu stavio u "exclude", mogao sam štampati sve normalno.

 

Hvala vam svima koji ste se potrudili pomoći mi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 8:44 (Zox).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke
Zox kaže...

.. temp fasciklu stavio u "exclude",..

 - katastrofalno rješenje. Temp je vjerojatno najvažnije mjesto za kontrolu (malware).. sve što radiš, surfaš.. upravo ta mjesta se moraju kontrolirati.

pri tome, AV ne smije ometati rad, jer je tad čitav sys besmislen, pogrešne postavke (prestrogo, jer se nikad ne smje sve zabraniti) ili smećasti 'smart'.. pogotovo ako je skiseljen yogutr tad je nonsens. Defender radi.

- printer ugl kod instalacije drivera podesi i user permisionse.. guest, user, admin, tako da taj dio ne može biti problem, osim ako si čačkao po permisionima-shareovima. Tad je uzrok čačkanje, ne AV, jer radi ono što mu je zadano kao što auto možeš zabiti u zid i tad nije kriv auto.

Pošto problem nije uobičajen, nešto s tvoje-korisničke strane mora biti uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Printer ispisuje samo pdf datoteke

Uf... Ako si planirao da me zastrašiš sa onim "katastrofalno rešenje", onda si uspeo u tome. Uklonio sam Temp iz "exclude" momentalno. Ali gle čuda - probao sam printati docx i printer radi! Čak i posle resetiranja računara. Sad sam tek zbunjen.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice