Printer ne printa crnu boju

poruka: 12
|
čitano: 24.100
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju

stavio sma nove tinte u printer ( canon pixma ip2000) i boju printa uredno ali crnu tintnu neće nikako, izlaze mi bijele stranice, zna li neko u čemu bi mogao biti problem? Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju
Probaj napraviti head cleaning, i nakon toga pustiti printer nekoliko sati bez printanja. Ako ne uspije probaj kupiti novu tintu (bar za tvoj printer nisu skupe :)
Ako i nakon toga neće vjerojatno se zaštopala glava do te mjere da bi printer trebalo nosit na servis. A sad, o isplativosti servisa bi se dalo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju

ja kad mi se tako nesto dogodi, saka-noga, proradi odma :D

roX!
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju

probaj protrest boju,tak sam ja i printalo je ..tresi je negdje 10 sec...

Gamer.. =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju

isti problem i kod mene na istom modelu, dobio ga, ali dugo se ništa na njega nije printalo..zato sam ga i dobio, u servisu rekli da je glava zaštopana i da kupim novu..samo gdje da nabavim glavu??

Nisam probao tresti boju, al nakon 41616 ponavljanja čišćenja glave krenuo je crnu printat ali razmazano tak da niš od tog, diznice na glavi ošle (zapekle)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Printer ne printa crnu boju
Aceo kaže...

isti problem i kod mene na istom modelu, dobio ga, ali dugo se ništa na njega nije printalo..zato sam ga i dobio, u servisu rekli da je glava zaštopana i da kupim novu..samo gdje da nabavim glavu??

Nisam probao tresti boju, al nakon 41616 ponavljanja čišćenja glave krenuo je crnu printat ali razmazano tak da niš od tog, diznice na glavi ošle (zapekle)

kupi novi printer(moj savjet)

Gamer.. =)
11 godina
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju

Pošto je ovaj topic na vrhu Google rezultata pretraživanja za upit "printer ne printa crnu", evo da ovdje napišem što je meni pomoglo pri rješavanju tog problema.

 

Ovih dana navršava se šest godina kako sam za 300 kn u jednom trgovačkom centru kupio multifunkcionalni Epson Stylus SX125. Na njemu isprintam i iskopiram u prosjeku manje od deset stranica mjesečno. Zadnjih par mjeseci printao bih uglavnom po nekoliko redaka teksta svakih desetak dana, kako se glava ne bi zaštopala.

 

I tako, kad sam neki dan pokušao obaviti taj redoviti print, redak koji je trebao isprintati crnom bio je prazan, dok je preostala tri retka uredno isprintao, svaki u svojoj boji. Pri pokušaju kopiranja, također prazan list. (Napominjem da je ink level za sve boje bio veći od nule. U biti, ovaj uređaj ne može ni printati ni kopirati, čim je barem jedna boja na nuli.) Pokrenem nozzle check, i opet ništa: opet je nedostajao dio uzorka koji je trebao isprintati crnom bojom. Zatim pokrenem head cleaning, potom opet nozzle check, i opet ništa.

 

Inače sam crnu, cyan i žutu tintu, sve zamjenske, zadnji put mijenjao u prosincu prošle godine, dok mi je magenta tada bila skoro puna, tako da je sad u printeru bila nekih 16 mjeseci.

 

Međutim, problem sam imao s tom crnom, tako da sam za svaki slučaj naumio kupiti novu, a kako su i ostale već bile stare / pri kraju, kupio sam sve četiri. Zamjenske, naravno.

 

U međuvremenu, opet head cleaning, nekoliko puta. I opet ništa. S obzirom na to da je magenta bila pri kraju, prva je otišla prilikom ovih pokušaja čišćenja, pa sam stavio novu. Kako sam se htio riješiti i eventualnih ostataka crne, ponovio sam taj head cleaning još 5-6 puta, dok me nije upozorio da su crna, cyan i žuta na nuli.

 

Stavim te tri nove tinte, ponovno isprintam, i opet fali crna. Prije početka potrage za uputama, kako otvoriti printer i ručno očistiti glavu, po zadnji put pokrenem head cleaning. Isprintam, i opet nema crne na papiru, dok mi se istodobno smrklo pred očima. :-D Tako znači, zaštopana glava?

 

Međutim, tada mi na pamet padne da pokušam predzadnju, očajničku opciju: na system trayu kliknem na ikonicu printera i izaberem PRINT HEAD ALIGNMENT. Krenem printati vertical alignment sheet i... na listu koji izlazi iz printera vidim prvi redak, ispisan CRNOM bojom! :o) Nastavim printati BLACK horizontal alignment sheet, i lijepo mi isprinta tih sedam crnih, masnih uzoraka. :o)

 

Vratim se na onaj početni dokument s četiri retka te izaberem "Print text in black": sve uredno, crna je tu. Pokušam kopirati crno-bijelo: sve OK. :o)

 

Inače se do opcije print head alignment, osim preko system traya, može doći i iz otvorenog dokumenta, izborom File - Print... - General - Properties - Maintenance, te (kod Windows Viste) preko Control Panel - Hardware and Sound - Printers - najprije dvostruki lijevi, pa (jednostruki) desni klik na odgovarajući spojeni printer - Properties - kartica Advanced - Printing Defaults... - kartica Maintenance. Sličan put je vjerojatno i kod Windows 7.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 13:41 (Quatrozid).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer ne printa crnu boju

Nema to veze sa Head Alignemetom

 

Jenostavno zamjenske kazeet imaju u sebi kao nosioc tinte spužvicu i tokom ljeta ukoliko korisnik u printer prije vrućine ne stavi u printer nove  100% pune kazete onda kad su kazet pri kraju preostala tinta postane 100% gušća nego što je to normalno. I takav čep guste tinte koja je igubila otapalo ne može se pokrenuti normalnim čišćenjem. To vam je isto kao da imate zatvor u stolici.

 

Znači nekad se taj zatvor uspije probiti stajanjem a nekad je potreban iskustan specijalist za te probleme.

 

Najpametnije je zato u takve printere staviti od samog početka Trajne Zamjenske kazete + Verificirana tinta na stajanje za refil. I tada nemate takvih problema jer u tim kazetama nema spužvice . Odnosno kad printer kaže zamjeni kazetu onda sigurno u toj kazeti imate još količinski gledasno 100% tinte koliko dobivate u drugiom zamjenskim kazetama. I tada u naj aljkavijeg korisnika vjerojatnost da takva tinta izhlapi preko ljetovanja je minimalna

4 godine
neaktivan
offline
Printer ne printa crnu boju

Imam printer epson xp-255,kupljen u petom mjesecu,boje potrošene u 10. Kupila zamjenske,promijenila crnu i zutu posto su one bile prazne..idem printat i nece. Prepoznao je boju,ne javlja vise da je nema,ali jednostavno baca prazan list,tj prvi list je bilo onak na tragove koja crna crtica a kasnije ni to..i sad mi nije jasno kaj je jer printer imam pol godine...moze kakav savjet?mogu li to sama rijesit ili da idem negdje posto je jos pod garancijom

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer ne printa crnu boju
Lina91 kaže...

Imam printer epson xp-255,kupljen u petom mjesecu,boje potrošene u 10. Kupila zamjenske,promijenila crnu i zutu posto su one bile prazne..idem printat i nece. Prepoznao je boju,ne javlja vise da je nema,ali jednostavno baca prazan list,tj prvi list je bilo onak na tragove koja crna crtica a kasnije ni to..i sad mi nije jasno kaj je jer printer imam pol godine...moze kakav savjet?mogu li to sama rijesit ili da idem negdje posto je jos pod garancijom

 da li si zamijenila originalnim epsonovim tintama ili nekim zamjenskim no-name? sa tim no-name tintama postoji rizik da nisu kak spada.

također možeš probati nozzle cleaning koje bi trebao biti unutar upravljačkog programa za printer

6 godina
offline
Re: Printer ne printa crnu boju
Lina91 kaže...

Imam printer epson xp-255,kupljen u petom mjesecu,boje potrošene u 10. Kupila zamjenske,promijenila crnu i zutu posto su one bile prazne..idem printat i nece. Prepoznao je boju,ne javlja vise da je nema,ali jednostavno baca prazan list,tj prvi list je bilo onak na tragove koja crna crtica a kasnije ni to..i sad mi nije jasno kaj je jer printer imam pol godine...moze kakav savjet?mogu li to sama rijesit ili da idem negdje posto je jos pod garancijom

 Epson je nekad tražio da se, kod korištenja zamjenskih boja sve boje zamjene sa zamjenikom. Ne miješati npr dvije boje original a dvije zamjenske. Znači probaj staviti sve zamjenske boje istog proizvođača. Drugo, nekad nisu prihvatili reklamaciju ako je korištena zamjenska boja.

15 godina
offline
Re: Printer ne printa crnu boju
Lina91 kaže...

Imam printer epson xp-255,kupljen u petom mjesecu,boje potrošene u 10. Kupila zamjenske,promijenila crnu i zutu posto su one bile prazne..idem printat i nece. Prepoznao je boju,ne javlja vise da je nema,ali jednostavno baca prazan list,tj prvi list je bilo onak na tragove koja crna crtica a kasnije ni to..i sad mi nije jasno kaj je jer printer imam pol godine...moze kakav savjet?mogu li to sama rijesit ili da idem negdje posto je jos pod garancijom

 tintni printer ne može stojati bez redovitog korištenja.. zaštopa se (mikronske mlaznice).

-u svakom driveru imaš opciuju čišćenja, odštopavanja.. možda pomogne, možda ne..

-ako ne pomaže, reklamirati možeš samo s originalnom tintom no posotji velika šansa odbijanja jamstva jer je to stvar potrošnog materijala i održavanja-korištenja, tj nova glava je cca cijena novog printera a svaki ovlašteni servis prvu stvar koju napravi je ugradnja nove-originanle tinte.. i to ima cijenu, nije pokriveno jamstvom jer je potrošni materijal kao gorivo u autu.

-zamjenski možda rade, možda ne.. zato proizvođači svako malo mjenjaju model, ne zbog printera nego zbog zamjenske tinte koja je ekšli biznis.. printer je skoro besplatan kad se odbije cijena tinte ili glave.

-da nije stojalo, tad bi vjerojatno radilo.. ali nakon pola godine ni jedan ne radi.. osim kao nekad stari hp gdje je nova tinta istovremeno bila i nova glava ali je zato i cijena po tinti 300-više kn pa nije isplativo.

 

+ ako odštopavanje nije pomoglo, možeš probati namočiti alkoholom i ponoviti.. to je ugl sve. Možeš i reklamirati, no male su šanse + moguć trošak (opravdan) ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 17:21 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice