Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.775
|
čitano: 787.694
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

MF Laseri su problematična roba na dugu stazu

Jedino neki MF Lexmark drži vodu bazirano po servisnoj statistici.

Ali u tom cjenovnom rangu možeš nabaviti jedino  neki refubrish Lexmark X240 ili sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 13:05 (InkJet Artist).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Hvala!
Sto misliš o HP LaserJet Pro MFP M130fn, novog ga mogu dobiti za 800kn, da li se isplati?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Niša ne mislim

Potroši pa baci

Imam jednoga ovakvoga na servisu

 

https://i5.walmartimages.com/asr/0540e11d-d90f-4465-9901-e79d85c1c897_1.46cb17c4bd32dfd4e5814c00c0426bc7.jpeg?odnWidth=484&odnHeight=484&odnBg=ffffff

 

I možeš ga dobiti za 50 kn

Nije predviđen za popravak

Nešto ne štima sa Laserskim skenerom i možeš se slikati A printer kao printer i sve ostalo izgleda daje OK. Izlazi bijeli list papira isto kao kod inkjeta i ne javlja nikakvugrešku

 

Znači proizvođač je dizajnirao elektroniku da krepa nakon garacije. Što se nikada nije dešavalo na prijašnjim HP ovim

 

Odlazile su gumice ili folija na fjuzeru. Ali eletronika i napajanje zamalo nikada ukoliko korisnik nije nešto radio na silu

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 14:53 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Dobar dan!Tražim preporuke za novi printer s obzirom da je ovaj odradio svoje.Imam 2 skolarca pa se vecinom korisitio za to.Cijena  max 800 kuna  i da je od hp-a.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
frenchkey kaže...

 

Također .. zvao sam i službeni servis i oni su potvrdili za mijenjaju glavu ako se zaštopa u garantnom roku (unutar 3 godine ili 30000 otisaka)

 

 

Ovo dobro zvuči ali

Ćisto da dobiješ osječaj, recimo da štampaš samo tekst onda ti uz 5% pokrivenosti za 1000 otisaka treba 50 ml tinte  Ali u prosjeku tekst printaš sa 10-20% pokrivenosti po jednoj stranici - Znači da busdemo optimisti onda sa 50 ml možeš u prosjeku odštampati 500 stranica. I to te košta. recimo da ne cjepidlaćimo 50 kn. Ili 1000 stranica te košta 100 kn = 100 ml. Ili 10 000 te košta 1000 kn = 1000 ml. A 30 000 otisaka te košta u ovoj optimističkoj varijanti 3000 kn = 3000 ml. Uzmeš li tome još da se paralelno troši i kolor tinta za crnobiojeli otisak onda je za nekakav prosječan vijek od 20 000 - 30 000  utrošiš barem 6000 kn.

 

Znači ukoliko ti rikne glava u tom periodu dobiješ novu glavo u vrijednosti od cca 200 - 300 kn a platiš ili si Epsonu ostavio 6000 kn za nekavu obojenu vodicu. Znači Epsonu se debelo isplati za tih 6000 kn promijeniti  3- 4 glave ili 3-4 printera koji ne koštaju više od nekog PX 245 ( 350 -450 kn)

 

A prema mojem iskustvu uz najbolju tintu takva glava ne nože potrošiti više od 500 ml  Black i 200 - 300 kolor tinte po kanalu

 

Znači ovo je tipična marketinška podvala nad podvalama radi dizanja pozornosti i komercijalne promocije. I nema veze sa realnošču.

 

Odnosno ukoliko pogledaš malo bolje garantne uvjete onda ćeš vidjeti da Epson za L805 pod istim uvjetima daje trogodišnju garanciju od 3000 otisaka. Taman toliko i izdrže ovi printeri bez problema ili uz 200 - 300 ml po kanalu. Kao što smo malo prije elaborirali.

 

Postavi si pitanje zašto Zar možda Epson od 350- 450 kn( 59 maznica po kanalu) ima bolju glavu od Epsona L805 od cca 3000 kn ( 6* 90 ml po kanalu). Ukoliko znamo da uz isti otisak glava od 59 mlaznica mora za 30% imati veči protok i štrapac ukoliko ne računamo ona 2 dodatna kanala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 22:23 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...
BoTiA kaže...
frenchkey kaže...

 

Također .. zvao sam i službeni servis i oni su potvrdili za mijenjaju glavu ako se zaštopa u garantnom roku (unutar 3 godine ili 30000 otisaka)

 

 

Ovo dobro zvuči ali

Ćisto da dobiješ osječaj, recimo da štampaš samo tekst onda ti uz 5% pokrivenosti za 1000 otisaka treba 50 ml tinte  Ali u prosjeku tekst printaš sa 10-20% pokrivenosti po jednoj stranici - Znači da busdemo optimisti onda sa 50 ml možeš u prosjeku odštampati 500 stranica. I to te košta. recimo da ne cjepidlaćimo 50 kn. Ili 1000 stranica te košta 100 kn = 100 ml. Ili 10 000 te košta 1000 kn = 1000 ml. A 30 000 otisaka te košta u ovoj optimističkoj varijanti 3000 kn = 3000 ml. Uzmeš li tome još da se paralelno troši i kolor tinta za crnobiojeli otisak onda je za nekakav prosječan vijek od 20 000 - 30 000  utrošiš barem 6000 kn.

 

Znači ukoliko ti rikne glava u tom periodu dobiješ novu glavo u vrijednosti od cca 200 - 300 kn a platiš ili si Epsonu ostavio 6000 kn za nekavu obojenu vodicu. Znači Epsonu se debelo isplati za tih 6000 kn promijeniti  3- 4 glave ili 3-4 printera koji ne koštaju više od nekog PX 245 ( 350 -450 kn)

 

A prema mojem iskustvu uz najbolju tintu takva glava ne nože potrošiti više od 500 ml  Black i 200 - 300 kolor tinte po kanalu

 

 

 

 

trenutno sam ispisao malo manje od 500 stranica ... potrosio sam centimetar i pol boje ... i oko 2 cm crne (mislim da je ukupna visina stupca boje oko 6 cm... nisam siguran)...  i cinimi se da ce boje jos dugo trajati s obzirom da printer koristim skoro 3 mjeseca ...

 

u svakom slucaju ... ne vjerujem da cu u 3 godine doseci tih 30000 ispisa ... sadasnjim tempom max 2000 -2500 listova godisnje

 

 

ionako nijedan printer kojeg sam imao nije pozivio dulje od godinu i pol dana ...

 

ovdje je samo racunica koliko ce uredjaj trajati, ako traje 3 godine onda je odlicno .... (i jeftinije nego da sam isao na nekog canona + punio tinte)

 

A ako rikne ranije onda ce se servis baviti s tim...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 15:13 (BoTiA).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

znači 3* 1.5 = 4,5 + 2 = 6.5 cm ili == 1/4 odd 1200 kn Znači 500 otisaka te je došlo  300 kn

 

Znači zamalo 1 kn po otisku ukoliko računamo prazne ili neupotrebive ili nepotrebne listove papira

I tako će biti sve do 2000  otisaka

 

Jeli tako ili nije tako

 ??????

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 14:03 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

znaci godisnje planiram oko 2000 otisaka

koliko vidim, sa epsonom l386 za tu godinu dana cu vjerojatno potrositi originalne spremnike (3 boje i 2 crne)

 

za slijedecu godinu cu kupiti novi set + jednu extra crnu ... 250 kn i za slijedecu isto tako

 

 

znaci, za 3 godine isprintat cu ukupno 6000 listova za 1200+250+250 = 1700 kn, znaci o,28 lp po otisku

 

iako je sve ovo jako obilato planirano... i tek nakon par mjeseci cu moci kazati da li je racunica dobra

 

da sam uzeo canona MG5750 platio bih 700 kn + jos 2 punjenja godisnje (refil) i za godinu dana bih potrosio 1100 kn

i druge godine jos 3 refila, 600 kn ....

znaci bio bi na istome vec nakon dvije godine ... 1700 kn ..

 

trecu godinu canon nebi izdrzao i opet bi morao u neku novu investiciju..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 15:12 (BoTiA).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ova rečunica drži vodu

 

Odnosno i Epson je napravio istu takvu računicu i dizajnirao

Epson Sx 130 i L365  ili PX245 za jednak broj otisak

Isto tako je i Canon dizainirao svoje uređaje na 5-6000 otisaka. Sve je to ista klasa.

 

I nije problem takvom korisniku dati garanciju na 3 godine i na 30 000 otisaka kad on nema šanse da toliko otisne i plati tintu za toliki broj otisaka

 

Znači još jednom ova tvoja račinica samo potvrđuje o kakvoj Marketingškoj perfidnoj i suptilnoj podvali se radi

Nema šanse da ovaj uređaj mehanički odradi više od 10 000 otisak

 

Naime svi ovi konzumer printeri imaju cariage koji je od plastike i kliže po metalnoj oštrici. I ta oštrica se sa vremenom ureže u plastiku i glava posteje sve bliža papiru dok konačno ne zapne o papir i ne polomi nekog vraga. I to se ne popravlja   A u servisu će vam reći

 

Pa terbali ste redovito godišnje nositi printer na redovan servis ukoliko ste željeli da vam priznamo garanciju.

A vi ćete na to reći

Nisam to znao Pa niste mi rekli. Pa to nigdje ne piše

A sevis će reči  > Niste nas to pitali.

A koliko bi to koštalo

A servis > Pa jedan sat servisa

 

End of 30 000 garancije

 

Ima još jedna stvar koju nismo uzeli u obzir

a to je REZOLUCIJA u kojoj štampaš

Tecimo  ukoliko štampaš uz TEXT rezoluciju i recimo uz 5% pokrivenosti što je standard uz koji proizvođači testiraju svoje uređaje

 

ONDA neki takav predložak printer otisne u  5 -10 pomaka cariage lijevo desno

Dok ukoliko staviš postavke na BEST PHOTO i imaš pokrivenost 30 % što je realno za očekivati za neki kolor otisak onda pomak cariaga lijevo desno po stranici može bit multipliciran višestruko. Lako to izmjeriš štopericom za jedan te isti otisak.

 

I proporcijonalno tom podatku ti se mijenja životni vijek ove mehanike.

 

Odnosno tu leži kvaka zašto Espon za svoje PHOTO printere priznaje garanciju tek na 3000 otisaka. Pa tako ispadne bi i taj uređaj mogao postići 30 000 otisaka uz TEXT rezoluciju.

 

Znači sve zavisi što radiš

I nemoj se iznenaditi da neki verzirani seviser u EEPROMU ne uspije očitati točno koliko si otisaka napravio sa opdređenim postavkama, pa nađe neku kvaku da onih 30 000 vrijedi samo za TEXT postavke ili proporcijonalno manje za ostale postavke prema onom PHOTO modelu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 18:20 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Lijep pozdrav svima. Imam jedno pitanje za Vas. Koji bi ste printer preporučili za knjigovodstveni ured dosadašnji troši podosta boje koje su skupe i jednostavno zastario je. Koji bi ste  preporučili da zamjeni dosadašnji i naravno dali laserski ili tintni.

Hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Lijep pozdrav svima. Imam jedno pitanje za Vas. Koji bi ste printer preporučili za knjigovodstveni ured dosadašnji troši podosta boje koje su skupe i jednostavno zastario je. Koji bi ste  preporučili da zamjeni dosadašnji i naravno dali laserski ili tintni.

Hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Koji je ciljani broj otisaka prije zamjene ?

 

10 000

50 000

200 000

 

za iste novce

6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima, ovo mi je prvi post, pa se ispričavam ako negdje pogriješim..
U potrazi sam za printerom/skenerom koji bi služio prvenstveno u svrhu ispisa fotografija. Za osobne potrebe, ali bi ih bilo dosta i često bi se printale. Skener je za ostale ukućane :)
Znači važno je da tinta nije skupa i da je kvaliteta slike ok. Čitajući prethodne postove oko mi je zapelo za EPSON-ove printere, no nigdje nije navedeno koliko su dobri za fotografije..

 

Please ako može kakav savjet, pomoć u odabiru - za printer damo cca. 1000-2000 kn.

 

Puno hvala :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

a

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 17:21 (VedranTheBrave).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
VedranTheBrave kaže...

Što da radim ako sam sa printerom dobio upute za drugi printer(stariji model)?

 odes na interent i potrazis druge upute?

10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

@VedranTheBrave

 

 

Potraži po net manual za  novi printer, vrlo vjerojatno postoji.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav,
Kupujem si printer i potpuno sam neupucen. Inace, printer bih koristio 99% vremena za printanje skripti i teksta, je li mi bolje uzeti crno bijeli printer od nekog u boji? Kakva je razlika u cijeni? Ako uzimam u boji volio bih imati onu mogucnost printanja na cd. Od ostalih stvari ne bi mi smetalo da ima podrsku za bluetooth pa da mogu direktno s mobitela printati, ali to mi nije od presudne vaznosti. Koliko bi nesto takvo kostalo? Imam oko 500 kuna, ali mogao bih do 600/700 rastegnuti ako je stvarno neki ogromni skok u kvaliteti.
Hvala ! :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Zna li mi netko odgovoriti na pitanje koliko taj L386 može stajati bez upotrebe, ne printam često i u teoriji bi sa jednim punjenjem mogao raditi godinu ili više. U niti jednom product overviewu ne piše nešto o trajnosti. Do kakvih problema može doći ako se koristi često ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Neznam taj podatak za originalnu Epsonovu tintu. Ali zato znam to za jednu zamjensku refil tintu za Epson L365.

 

Ukoliko ti to što znači

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Antony27 kaže...

Zna li mi netko odgovoriti na pitanje koliko taj L386 može stajati bez upotrebe, ne printam često i u teoriji bi sa jednim punjenjem mogao raditi godinu ili više. U niti jednom product overviewu ne piše nešto o trajnosti. Do kakvih problema može doći ako se koristi često ?

 kao i za svaki inkject printer ...preporuca se printati barem jednom tjedno ... par listova ...

realno nista se nece dogoditi i ako printas jednom u dva tjedna .... manje od toga nebih preporucio jer postoji mogucnost da se (kao i kod svakog inkject printera) zaštopa glava pisača

12 godina
offline
Printer - preporuke

Pozzz svima... Da li postoji neki a3 multifukcionalni pisač a recimo u rangu sa Epson l655 koji je naravno A4, a ima pristojnu cijenu tinte itd? Trebam za manji ured...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Epson A3

Imaš za njega trajne kazete + refil tintu u paketu

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 12:17 (InkJet Artist).
14 godina
offline
Printer - preporuke

Kupio sam Epson L3050 i extra mi je :) Koji foto papir da uzmem? Čitao sam da nije svaki foto papir za svaki printer ili je to opet samo marketing? 

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

@stručnjak

 

Ne znam za foto papir, al brijem da tu ima dosta i marketinga.

Za obično printanje, meni se u praksi pokazao najboljim IQ papir, te koji nako što sam ga odabrao, koristim već godinama.

Razlika u cijeni između njega i onog najjeftinijeg je par kuna, al' print mi je subjektivno jednostavno bolji.

 

Zemeš i probaš, kaj ti više paše. Ako ti ne paše jedan,  pređeš na drugi.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Evo i ja bih trebao neku preporuku za printer..

 

Doma trebamo nekakav printer, e sad problem je što postoje dulja razdoblja kad se ništa ne printa, a onda tu i tamo treba isprintati nešto. Do sada smo imali Hp ink-jet star nešto više od 10 godina koji se pokvario, ali i inače nismo bili zadovoljni s njim jer je cijena catridgea koje je koristio dosta velika, čak i zamjenskih (400 kn original par !!).

Vidio sam neke printere npr. Cannon-ovi modeli gdje su spremnici boje zanemarive cijene (10-ak kn), ali kod nas se dogodi da prođe i mjesec dana da se ništa na printa (ne uvijek, ali može biti), a koliko sam čuo to može biti problem za takve printere gdje se ne mijenja ispisna glava. Bi li bilo isplativo uzeti neki ink-jet pa opet kupovati catridge ili da prijeđemo na laserski. Tu je opet problem što mi treba i skener (možda više nego printer) pa su još nešto skuplji laserski sa skenerom, a još i da bude u boji je previše tražiti, ali boja mi nije nužna. Opet, kada i kupim novi catridge koliko on dugo može stajati, i na ovom starom se događalo da moram kupovati novi iako ovaj nije isprintao koliko piše na njemu.

Kakva je situacija sa ovim Epsonovom ink-tank tehnologijom ? Tu opet može doći do problema ako se ne koristi često.

Što se tiče cijene, može ići oko 1000 kn ako je cijena ispisa prihvatljiva.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

svaki inkjet treba ispisati nekoliko listova da se glava ne zastopa .... bar jednom tjedno (iako vjerujem da je i dva tjedna OK)

 

u tvojoj situaciji ja bih odabrao neki HPov Desk jet  npr Deskjet Ink Advantage 3635, jer se njima ako se i zastopaju glava mijenja sa svakim novim catrige-om .... a mogu se i puniti... mislim da je par orginala oko 200 kn

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2017 7:42 (BoTiA).
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

uzeo bih epson xp-530 pa bih Vas zamolio za mišljenje. koristio bi se prvenstveno za studentski život. negdje sam vidio da ima 180 mlaznica po boji

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Danas svi Epson konzumer klase imaju 59 mlaznica po boji

Black kanal je 180 mlaznica ali kad se radi koloru onda se koristi samo 59 mlaznica a ostale su na čekanju. I zato se lako začepe jer povuku prašinu sa papira pošto nisu u funkciji

 

Inače imaš sa istom takvom glavom PX 245 == cca 500 kn  Zatim uzmeš trajne kazete + 4* 100 ml i za 30- 40% jeftinije od L serije koja isto ima 59 mlaznica dobio si 30% više otisaka.

 

Ukoliko misliš kupovati zamjenske kazete preko E buya pitaj za garanciju. I provjeri koliko te to košta. Odnosno možeš dobiti gratis( javi se na mail) cijeli set novih novcatih E buy kazeta za PX 245 koje nisu radile i Black kanal nije radio  i korisnik ih je zamjenio sa trajnim kazetama koje provjereno rade.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Sorry, ali zaboravio sam napomenuti da sam več dva printera morao baciti radi nekorištenja, canon i sad epson sx115 pa bih sad uzeo hp gdje sa bojama dolaze i nove glave pa sam mislio 3785 ili tako nešto MFP da ima WiFi ili imate možda neki drugi model u tom cjenovnom rangu, hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 17:02 (mherc70).
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

@mherc70

 

Printer radi nekorištenja?? Baciti?

Okay, kužim za spremnike, al' zakaj printer?

 

Moj Canon Pixma 1900 već šljaka godina. Znalo se zalomiti da spremnik ne šljaka, ak' ne printam, al' sami uređaj, ne...

Čak sam jednom zabrijao da se uređaj pokvario, pa sam kupio isti takav novi, al' ipak nije, tako da sada imam neotvoren uređaj već godinama, nek'se nađe....

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice