Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.765
|
čitano: 785.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Zašto onda lijepo ne potrošiš

 

600 - 700 kn i riješio si problem

I svi zadovoljni.

Ne trebaš brinuti o draiverima

 

Kasnije uzmeš neki zamjenski toner i to je to

I lakši si za 1000 kn

 

A netko drugi može uzeti recimo na njuškalu Canon MP 210 ili sl za 30 -40 kn  Kasnije u njega stavi kolor kazetu + refil tintu (100 kn)  gdje su sva tri kanala napunjena sa crnom tintom i za  150 - 200 kn će napraviti jednak broj otisaka kao ti za 1000 kn

 

Sve je svar ukusa

 

 https://www.njuskalo.hr/multifunkcijski/canon-pixma-mp210-oglas-2484698

 zamjenski toneri (novi) su 100kn. meni će jedan toner trajati dvije godine

 

Printer

Toner

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Vidiš kao se se stvari kroz diskusiju kristaliziraju

 

Kupuješ nešto na lizing a da toga nisi ni svjestan

 Znači novi oblik lizinga

 

Dakle ukoliko kupiš novi printer dobiješ 3 godine granciju koju plačaš kroz nove tonere. Razlika između novog tonera i novog printera je 100 kn

 

Ukoliko u novi printer staviš zamjenski toner izašao si iz LIZINGA. Nemaš više granciju

 

Znači proizvođaču je u interesu da te ponovo vrati u LIZING. Kako?  Tako što će riskirati gubitak odnosno trošak onih 100 kn kroz garantni rok. I trajnost proizvoda podesiti toj koncepciji. I svakom novom serijom proizvođač nastoji skratiti tu trajnost. Jer ukoliko izađeš iz lizinga, izgubiš račun ponovo kupuješ novi toner po ful cijeni.

 

Znači svi zadovoljni

5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima, ovo je moj prvi post tu iz razloga što sam uspio jedino tu naći aktivnost oko printera, ostalo na drugim forumima je ili mala ili skoro nikakva (zadnji post 2015.).

Pa da krenem sa pitanjem tj. mišljenjem, preporukom i slično.

Posjedovao sam do neki dan Canon IP 4200 (Inkjet) i to dobrih 11-12 god. (recimo, ne znam sad točno) i služio me dobro za moje potrebe.
Neki dan izleti pop up "Error code 6500", surfajući vidim da se radi o grešci na matičnoj ploči, probao sam neke upute (isključivanja iz struje na 10-15 min. itd), ali nakon ponovnog uključenja u struju više ni da mrdne.
Mislim da se ne isplati ići na popravak tako da nisam niti tražio nekoga da vidi u čemu je caka. (Btw, ukoliko netko koristi boje od moga printera, a u Zagrebu je vrlo rado ću mu ih pokloniti, zamjenske su od Orinka sa čipom imam još neke i zapakirane, porukom daljni dogovor).

I tako samo počeo malo surfati, tražiti, gledati cijene Inkjeta, laserskih itd.
Kako žena najviše koristi printer (zbog faxa do nedavno, sada sprema diplomski, pa tu i tamo si printa nešto, ja slabije), a opet ne bi da je samo crno bijeli otisak ali ono najgore što u boji i nije toliko puno toga.

Možda će neki reći "pa toliko koliko ti treba u boji odeš do kopiraone sa USB-om i to je to"....problem je što sam u prstenu Zagreba, pa mi se ne vozika 4km da bi isprintao 2-4 lista u boji, a recimo trebao joj u tom trenutku ili je već vrijeme kad ne rade.
I naravno sad sam onako li-la.

Vidim cijene laserskih od 600-800kn gdje je boja za njih recimo 140-170 kn za nekih 2000 otisaka (sorry ako griješim u nečemu ali mi je glava puna informacija ), pa sam gledao neke Inkjet i došao sam opet do Canon-a ili Epsona (više vučem na Canon valjda zbog toga što sam ga imao tako dugo).
Onda sam u tom traženju došao do Inkjet Canon CISS printera (G3410 serija), i Epson (L3050) koji mi odgovaraju cijenovnom rangu (do 1400 kn), a opet mišljenja prijatelja u razgovoru "toliko ćeš dati za printer?".

Naravno, u svemu tome igra ulogu cijena boje, jbg. ali iskreno za svoj stari krepali IP4200 sam plaćao zamjenske boje 12kn, a prije sam kupovao orginale za 80-90kn, kad se sjetim koliko je žena trošila boje mislim da bi poludio da mjesečno moram davati na boju 150-200kn (možad griješim, nemojte mi uzeti za zlo, ali ja jedini radim )...e sad naravno kako je fax gotovo neće toliko toga biti, ali planira ići na 6. godinu u dogledno vrijeme.

Vratit ću se sad na ove CISS printere, tu vidim da su ovi refil tankovi i orginal boja je 50-55kn što mi je odlično i za to mi nije žao dati ako uzmemo u obzir koliko otisaka mogu dobiti sa njom (ok, ne moram se oslanjati na proizvođačeve brojke, ali i 20% manje meni je OK).
Ako ću ga imati sljedećih 10 god. potpisujem odmah.

Naravno kad već kupujem printer dat ću koju kunu više da ima WiFi ispis, jer svi koristimo od mobitela, laptopa, tableta, pa što ne imati tu mogućnost nego slati na mail ili USB da bi isprintao, a eto uz to ide i skener i kopirka, iako mi to nije nužno uz današnje aplikacije za skeniranje, ali OK.

Kakva su vaša razmišljanja o svemu ovom navedenom, Canon ili Epson ili je to recimo skoro pa isto, pa šta mi se više sviđa?
Griješim li možda u svemu tome?

Znam da kod Inkjeta moram pripaziti da mi se boja ne osuši na glavi/ama...ali onda kod laserskog ne mogu ići na boju jer cijena ide u dio koji mi financijski nikako ne odgovora (bar prema ovome do sad što sam surfajući vidio....iako toliko toga ima da me nebi iznenadilo da sam i nešto propustio).

Uglavnom svako mišljenje je dobro došlo, kako loše tako i dobro,a znam da sam ja taj koji ću na kraju donjeti lošu ili dobru odluku ...

Pozz!

Pozdrav ljudima dobre volje!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 18:37 (lion406).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko hočeš nešto konkretno

 

Trenutno imama testiranju  Canom MG 3250 == cca 400 + 500 kn za prehrambene potrebe. I radi savršeno.

 

Ima Wifi  koji se lako konfigurira

Printer ima 2 kazete Crnu i Kolor. Kazete su za jednokratnu upotrebu.

Standardno dolazi sa  standardnim kazetama.

Postoje i XL kazete 100% većeg kapaciteta i 70% skuplje

 

Znači kad potrošiš kazetu kupuješ novu zajedno sa glavom == 120 - 170 kn

 

U principu to je isti printer kao G 3400. Iste  glave Tehnološki gledano

 

A financijski gledano  G 3400 - MG 3250 ( ili sl) == 1000 kn

 

E sad si podijeli 1000 kn sa 120kn  i  dobiješ CCA  8 kazeta zajedno sa glavom ili 8 * 400 == 3000 - 4000 otisaka.

 

Ali to nije bitno bitno jer možeš ručno puniti onu kazetu koju si dobio za 400 kn. I to samo kolor a crnu isključiš. Tada te ona priča od 1000 kn dođe  cca 100 - 150 kn uz Briliant prehrambenu tintu Made in Croatia. Kad ti rikne  kolor glava uzmeš neku novu zamjensku XL za cac 100 kn i peri deri dalje.

 

Dakle kad uzmeš G 3400 dobiješ 2 nove glave

A kad Uzmeš MG 3250 ili  sl dobiješ za iste novce  10 isto takvih novih glava za potrošiti. Naravno tinta je posebno ili  caa 70 kn za 100 ml

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 22:52 (InkJet Artist).
5 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

 

 

Dakle ukoliko kupiš novi printer dobiješ 3 godine granciju koju plačaš kroz nove tonere. Razlika između novog tonera i novog printera je 100 kn

 

Ukoliko u novi printer staviš zamjenski toner izašao si iz LIZINGA. Nemaš više granciju

 

Znači proizvođaču je u interesu da te ponovo vrati u LIZING. Kako?  Tako što će riskirati gubitak odnosno trošak onih 100 kn kroz garantni rok. I trajnost proizvoda podesiti toj koncepciji. I svakom novom serijom proizvođač nastoji skratiti tu trajnost. Jer ukoliko izađeš iz lizinga, izgubiš račun ponovo kupuješ novi toner po ful cijeni.

 

Znači svi zadovoljni

 shvati jednu stvar.

napisao sam ti da kopiram 2oo A4 dokumenata godišnje.

što tebi nije jasno ?

u kojem sam ja rovbovlasničkom odnosu prema nekom ? tko mene tjera kupiti NOVI PRINTER .

jedino što sam primjetio je da ti forsiraš polovni printer s linkom na Njuškalo u kojem ti vjerojatno prodaješ refuse printere.

imaš tamo na podforumu "koji televizor kupiti" ili slično....brata Garfielda aka Majstor s Foruma.hr pa s njim nastavi razgovor.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

MG 3250 ili sl  se kupuje nov.

 

Ali priča je jednaka  kao kod onog Canona MP 210( 40 kn) sa Njuškala

 

Samo za to shvatiti  je potreban nekakav kapacitet da bi se razumjela poanta.

 

Znači imao  40 kn sa  Njuškalo  vs  500 kn Novi Canon

 

Tinta je u jednom i drugom slučaju je jednaka i dodatan trošak od  cca 100 - 150 kn za nekih 3000 otisaka

 

Nema bitne razlike između ova dva uređaje. Tehološki gledano glave su jednake

 

Sve je stvar one kapacitiranosti i osobne taštine ili snobizma..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 23:00 (InkJet Artist).
5 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

shvati jednu stvar...

narućim taj printer za 50 kn a on nije ni za k**** ?!

dakle, ne može se ni napraviti što ti kažeš jer je funkcionalno neispravan. ajde, pa ćemo zaboraviti tih 50kn. nakon deset dana ću kupiti nešto drugo uz sličnu "kombinaciju" i opet se zezne, zimam loša iskustva s kupnjom polovnog tako da ću radij kupiti novi.

ili, kad su Ezna Ferrarija pitali; koji automobil je najbolji..čovjek je iz topa rekao NOVI...

dakle, nije hvalio svoju firmu.

pogledaj mu sliku...lik je umro iste godine kad se igrač  Arsenala Mesut Özil rodio 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Statistički gledano i iz prakse

 

Svi ovi printeri sa njuškala za 50 kn prodaju se po 50 kn zato jer  jedna orginalna kazeta dođe cca 160 kn

Znači 2 * 160  kn == cca 300 kn A novi sličan takav printer košta cca 400 kn.

Dakle daj što daš. Daj mu 10 kn dat će ga i za 10 kn samo da ne baci tih 10 kn.

 

I sad ukoliko je  netko  samo potrošio kazete i zaključio gornju računicu, onda imaš goditak. A ukoliko je već punio kazete i štampao dok mu nisu krpale glave onda je pušiona

Zašto?

Jer tada moraš  kupiti novu kazetu == 90 - 160 kn  * 2 puta.

Znači cijela priča pada u vodu jer se vračamao na početak. Na razlog zašto se ovaj printer prodaje po 50 kn

 

Zato kad kupuješ te stvari po 50 kn obavezno isprobaš dali printer bali malo radi. Odnosno dali  bar izlazi prazan list papira

 

Međutim ukoliko javlja grešku da treba zamijeniti kazetu nije sve propalo.

Zašto?

Zato jer ovisno gdje kupuješ refil tintu možeš dobiti gratis funkcijonalnu kolor glavu kojoj je krepao jedan kanal. I sve kanale napuniš sa crnom tintom.

 

Znači da rezimiramo ukoliko ti treba samo B&W otisak  za 50 kn uzmeš  Canon MP 160. Zatim tražiš gratis Kolor glavu uz 50 ml refil tinte. I za cac 100 kn ( 50 + 50) u pesimističkoj varijanti imaš isti onaj kapacitet osnosno broj B&W otisaka koji dobiješ za  1200 - 1600 kn uz  Epson Lxxxx ili Camon G xxxx

 

Čisto usporebe radi ukoliko ne želiš petljati sa Njuškalom i sl

 

Onda lijepo uzmeš novi ne raspakirani Canon za cca 500 kn   sa kojim dolaze  Cli 546 i Pg 545 ili sl kazete . Ima ih više modela

Zatim uzmeš refil kit sa Briliant prehramnenom tintom. 3 * 50 ml cca 150 kn.

Crnu kazetu prekrižiš i napuniš je sa običnom vodom. A kolor lazetu redovito preventino dopunjavaš. I sve otiske radiš sa kolor glavom

 

Znači u sva tri slučajevaimaš isti kapapacitet tinte na raspolaganju po kanalu

1. 100 kn

2. 650 kn

3 1400 kn

 

U pitanju je jedna te ista inkjet tehnologija. Vrlo vjerojatno i isti broj mlaznica. Naime proizvođač namjerno skriva taj podatak da to ljudi ne bi shvatili. Znači ista ili slična brzina i kvaliteta otiska. Postavi si pitanje zašto nigdje ne piše koliko koja kazeta ili glava ima mlaznica. Jeli to zbog aljkavosti ili zbog teorije zavjere.

 

Eto toliko što se tiće jeftinog B&W ili kolor otiska.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 8:35 (InkJet Artist).
5 godina
protjeran
offline
Printer - preporuke

puno hvala kolega na racionalnom objašnjenju..može si ipak.. 

nego, vidio sam i laserske printere po 150 kn (polovne). vjerojatno se bubanj može puniti a imam na poslu doticaja s patronama tonera pa bih i tako mogao tako samo dopunitimoj original prahom i dobro proći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 8:49 (Dipsomaniac).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

 

Nažalost kod tih stvari ništa nije gratis

Sat servisa je 150 kn + Dijelovi + novi toner == 150 + 200 +  150 + tih 150 kn

 

Znači nema smisla jer možeš za 500 kn doniti novi laser

Ili refubrish. Isto tako za 350 - 500 kn

Jedini trik je u tome  koliko tonera dobiješ za tih 500 kn ili 150 kn

Nije svejedno dali dobiješ uz printer 50 ili 130 grama praha

 

Zato refubrish printeri koštaju 500 kn

A novi isto tako koštaju 500 kn

 

Sve zavisi dali ti treba printer za gledanje ili za štampanje.

 

Odnosno u prijevodu: Ne možeš očekivati da ti uzmeš taj printer za 150 kn  Odneseseš ga u neki servis na provjeru gdje sat servisa košta 150 kn i onda daš nekome 20 -30 kn za kavu.

 

To je .... Postoji  neki epitet za takve stvari

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 9:37 (InkJet Artist).
5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pročitao sve, razumijem logiku kojom razmišljaš i koliko sam skužio ti ideš na onu varijantu da kupnjom printera (novog, sa njuškala i sl. nisam zainteresiran) od 500-600 kn gdje mogu puniti catridge sa bojom kao i kod G3410 modela, samo što u ovom slučaju se moram malo poigrati sa špricama, bušenjem catridge-a i štoviše mogu kupiti orginal Canon boju za G3410, a koristiti recimo za MG3650 (ako sam dobro shvatio).

Te samim time nakon nekog vremena ako dođe do lošeg ispisa promjenom orginal catridge-a mjenjam i glavu za ispis ili ipak ne?
A kod G3410 kad ode glava onda me košta kud i kamo više...ako sam ja to dobro povezao.

E sad, ako ja recimo kupim G3410 i kupnjom orginal boja nemam potrebu za svim onim radnjama (šprica, bušenje catridge-a, zajebancija itd.), možda dobijam neki mir u svim ti radnjama, a opet neće valjda printer otići kvragu za 5 god. (bar se nadam da neće)...

Uglavnom, još ću si malo razmisliti o svemu, ali hvala bez obzira

Pozdrav ljudima dobre volje!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Uglavnom je tako

 

Ili još jednom skračeno

 

Otisak na papiru određuje inkjet glava. Odnosnp broj mlaznica na glavi.

I sad proizvođač je istu glavu isprobao na  Canon iP 4200.  Vidio da je odlična pa je skinuo keramičku podlogu koja služi kao COOLER. I sad je ova  jedna te ista glava postala glava za jednokratnu upotrebu. Zašto? Zato jer kad nema tog coolera onda se pri kraju kapaciteta ti grijači pregriju, promjeni se radna karakteristika i pregori napajanje na glavi.

 

Međutim ukoliko imamo korisnika koji nije aljkav i preventivno dopunjava kazetu sa tintom onda tinta stalno osigurava hlađenje isto kao kod Gxxxx serije  i tako problem pregrijavanja  je produžen za 10 puta.

 

Znači ista glava ili zamalo ista je ugrađena u svim Canon Low Cost printerima.

Jedina kvaka je u tome koliki je komad plastike na toj glavi. Odnosno pasivni kapacitet za punjenje tinte.

 

I sad zašto nije za odbaciti onu opciju sa njuškala

 

Zato jer naj novija linija Canona u koji idu Cl 546 imaju fizički  za 1/3 manje kučište. Naravno Canon je to namjerno napravio  da bi korisnici mogli dobiti jeftinije  kazete za jednokratnu upotrebu. To je ono, cijena , što korisnik vidi. A u principu svrha je da korisnik mora češće mijenjati kazete. Isto tako da se te kazete kasnije ne mogu na tržištu pojaviti kao zamjenske XXL kazete. Odnosno kako se nebi mogao iskoristiti onaj potencijalno produženi kapacitet.

 

E sad zašto je MG 3650 dobar odabir? Zato jer kosta  cca 400 kn i ima kazete istog fizičkog kapacite kao onaj sa njuškala. Znači  kučište je za 1/3 veće nego kučište za  recimo MG 2250 i sve slične najnovije klonove.

 

Međutim Canon nije blesava firma pa kad kupite MG 2250 ili MG 3650 dobite kazete istog kapaciteta bez obzita što je ono kučište  za  1/3 veće.  A ukoliko ih punite opet ih punite na jednak  standardni kapacitet. Zašto ? Zato jer su kazete tako dizajnirane da mogu primiti tek 50% svog fizičkog kapaciteta. Odnosno ukoliko želite 100% fizizički kapaciteit onda kasnije morate kupiti  XL iili XXL kazete.  I te koštaju cca 180 kn vs 110 kn. Sad te kazete  imaju jednak fizički kapacitet kao kazete sa onog njuškala. Znači još jednom ona njuškalo opcija nije bez veze.

 

Međutim da ova prića ne bi završila pesimistički odnosno da bi se pariralo Canonovim smicalicam pametno je uzeti onaj MG 3650 za 400 kn. Zatim softverski isključiti crnu kazetu. Te uzeti jedan specijalan refil kit koji je razvijen za prehrambene potrebe tiska na hostije. I zahvaljujući tom kitu sad možete standarne CL 541 kazete uz malo strpljenja lako preraditi u XXL kazete.   Kit vas dođe cac 100 kn + PDV. A uz njega ste dobili kapacitet  5 * XXL. Ili ekvivalenat 5 * 180 kn.

 

Jedino morate paziti da vodite nekakvu evidenciju koliko ste napravili otisaka i onda recimo na 80% potrošnje dopunjavati kazetu.  Nažalost sofverska inikacija se mora isključiti. Tako da je to svar koliko je netko pedantan.  A ukoliko nije pedantan onda kad mu rikne glava kupi originalnu novu za  onih 110. Pereradi je u XXL verziju i peri  deri dalje.

 

Dok nova glava za G seriju + servis sigurno nije ispod 500 kn. Znači za te novce je pametnije ponovo uzeti novi MG 3650 + refil kit a onaj stari prodati na njuškalu za 50 kn.

 

Zatim uzme netko isti taj printer sa njuškala za 50 kn. Kupi zamjensku XXL  za 90kn + Onaj prehrambeni kit. I krug se zatvorio a on prošao je 50% jeftinije

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 15:40 (InkJet Artist).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Epson WorkForce AL-M200DW vs. Epson WorkForce AL-M300DN?

Koji bi uzeli i zasto?

Razlika je u tehnologiji ispisa prvi je LED, a drugi laser, kao sto i prvi AL-M200DW ima wi fi, a drugi AL-M300DN nema tu mogucnost, osim wi fi cini se da je sve na strani drugog AL-M300DN, robusniji je (30 000 naspram 100 000 mjesecni ciklus ispisa) malo brzi ispis i malo tisi, jaci procesor...
Tinta je povoljna za oba, cca 6 lipa po stranici zamjenska.

AL-M200DW
https://www.epson.co.uk/products/printers/laser-printers/monochrome/workforce-al-m200dw

AL-M300DN
https://www.epson.co.uk/products/printers/laser-printers/monochrome/workforce-al-m300dn

P.S.razlika u cijeni ne igra ulogu
Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kod takvih odluka obavezno si pogledaj  koji je bio predhodni model pisača koji navedeni uređaj nasljeđuje.

 

Odnosno pitaj nekoga da li bi uzeo nasljednika tog starog modela.

Zašto?

 

Zato jer je mala vjerojatnost da nasljednik bude išta bolji od prethodnika po pitanju upitnih karika.

Upravo suprotno

Zašto?

 

Zato jer kad imaš jeftine tonere za stare uređaje po pravilu izlaze novi za koje nemaš zamjenske tonere.  A kad se pojave onda su to već 50% izraubani laseri pa je vrijeme da se zamjene novima.

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Modeli su iz 2013. i zato su sad na rasprodaji (kostaju 80 i 90 eura) ne znam gdje cu naci vlasnike prethodnih modela?

 

Prvi model ima samo toner od 2500 stranica, a zamjenski istog kapaciteta se nadje ispod 50 kuna kod nas.

Za ovaj drugi model ima 2 tonera, kapacitet 2700 i 10 000 stranica.

Zamjenski ima kod nas za 166 kuna - 2700 stranica, sto je 6 lipa po stranici.

https://www.refill-bar.hr/catalogsearch/result/?q=Epson+WorkForce+AL-M300DN

Zamjenski veceg kapaciteta kosta 30 eura za 10 000 kopija

https://www.ebay.com/itm/Toner-C13S050691-0691-Compatibile-Epson-WorkForce-AL-M300D-WorkForce-AL-M300DT/352322740269?hash=item520812602d:g:IPoAAOSwv2taxe7U

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ne znam konkretno  kako stoje stvari sa tim printerima

 

Odnosno sve su to dvodjelni sistemi A + B

 

Ali iz sličnih situacija znam da  ukoliko je neki kinez unutra stavio svoj jeftin toner samo zato da to bude jeftino onda se spremnik za otpadni toner vrlo brzo napuni i novi B OPC sprenik košta jednako koliko cijeli printer. A to otkriješ tek naknadno.

 

A ukoliko je netko napravio to istraživanje i  napravio analizu koliko zamjenskih tonera može potrošiti jedan takav printer a da se ne napuni  B spremnik. I kakav se zamneski toner mora koristiti, onda to istraživanje mora uračunati u cijenu tonera. Ali onda nema šanse na tržištu jer ćeš TI reći ne HVALA. Ja na E bay mogu isti takav toner naći 50% jeftinije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 16:03 (InkJet Artist).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Ili kupis original epson toner za 100-ak eura, plus dostava i miran si iducih 10 000 stranica

https://www.proshop.de/Druckerzubehoer-Tinte-Toner/Epson-C13S050691-Black-Tonerpatrone-Schwarz-/2406148?
Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 16:32 (texas.bug).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Trebam preporuku za multipraktik koji bi se dao spojiti i na mrežu i da bez puno pitanja radi i s linuxom (ubuntu)?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Printer - preporuke

pozdrav

 

trebam preporuku za novi printer.

do nedavno sam ima canon mg5550 i eto crka je nakon 4-5 godina.

stvar je u tome da bi možda radije uzea ovaj put laserski, jer uglavnom printam samo crnu za posa..

printam pretežito ljeti kad je sezona, a tokom ostatka godine stvarno rijetko, pa bi tako tia i izbjeć održavanje inkjeta svako malo

bitno mi je da se može povezati sa računalom preko wifi-a i skener ne bi bilo loše da ima

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 12:42 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Vrlo jednostavno

 

Instaliraj Guten Print za Unix i pogledaj koji MF uređaji su podržani

 

Ali u principu svi  PCL 5 ili PCL 6 bi trebali funkcionirati

Zatim se obrati nekome što ima na lageru neki takav refubrish MF uređaj.

 

Zašto?

 

Zato jer su to provjereni uređaji.  I sigurno Guten print ne podržava najnovije i novo komponirane  protokole i GDI komunikaciju.

 

Podržavat će ih eventualno nakon 2 -3 godine kad se neki novokomponirani pokaže kao dobro rješenje.

 

Zato još jednom instaliraj Guten Print i pogledaj koji su tamo draiveri na raspolaganju. To ti je mnajbolja verifikacija  jeli neki MF valja ili ne valja.  Ukoliko nemaš draiver znači netko nije smatrao da se ima smisla potruditi i zezati sa tim uređajem

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Uzmeš Canon MG 3650 == cca 400 kn

 

Kad potrošiš tintu kupiš drugu  novu glavu za cac 100 - 130 kn

 

Ili u startu uzmeš  MG 3650 + refil kit == cca 500 kn I  isključiš  crnu tintur tako da moraš puniti samo jednu kazetu. Možeš puniti sve 3 komore sa  crnom bojom. I cijela prića te košta jednako kao jedan jeftin  B&W laser. Imaš  za  100 - 200 kn jednak broj otisaka. A imaš i klolor što nemaš kod najeftinijih lasera.  Za 200 kn kapacite je jednak =0 2000 otisaka

11 godina
offline
Re: Printer - preporuke

naručia sam sa extreme digitala, 372 kn sve skupa, 2 godine garancije.. fala na brzom odgovoru i preporuci!

ima manje funkcija nego ovaj prijašnji mg5550 ali to su mi ionako nepotrebne stvari, jedino što je z sporiji..

 

vidim da i original boje nisu nešto skupe, bar imam takav dojam.. ali da li mi je pametno kupovati falša punjenja?

tako sam dosad kupova za prošli printer

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Gledajte  tu pred nosom imam MG 3250 na testiranju.

U principu ista stvar kao MG 3560

 

Znači u printeru dobijete dvije kazete. Kolor i crnu.

Za razliku od vašeg prijašnjeg Canon MG ovdje na kazetama imate  inkjet glavu.

 

Ova glava na MB 3650 i  MG 5550 u principu je ista stvar. U ovom slučaju glava je previđena za bacanje a u MG5550 je bila kao li ti trajna glava. A u principu  jedna i druga krepaju nakon istog broja otisaka ukoliko se stalno opslužuju sa tintom.

 

Zato je pametno stalno i preventivno dopunjavati ovu Cl 541 glavu.

Ali Canon nije blesav pa uz printer dobijete glave koje imaju 50% fizičkog kapacitet. Znači kasnije ih ne možete puniti više od tih 50%.  Zato nema smisla nosite te kazete na punjenje.

 

Odnosno igra je postavljena tako da  ukoliko želite  Full fizički kapacite morate uzeti XL  Cl 541 kazete.

 

E sad u njih stane 50% više tinte nego u start up kazete.

 

Ali ukoliko uzmete neki refil kit sa tintom i konverzijom  standardnih u XL kazete onda ne morate kupovati XL kazete.

 

I još jedna stvar ovaj  MG 3650 je definitivno  BEST BUY ovog trenutka jer  EM JE JEFTIN  EM ima  CL541 kazete u koje  stane 50 % više tinte o ove novo komponirane Canone u koje idu   CL 546 glave.

 

Naime  Cl 546 ima fizički 50% maji kapacitet od CL541 i ne možete je pretvoriti u XL kapacitet.

 

ili u prijevodu u  Cl 541  fizički stane  cca 8 ml tinte po kanalu  Dok Cl 546 se pune  sa 3,5 -  5 ml po kanalu

 

Dakle ukoliko pazite i dopunjavate na vrijeme  ovaj  MG 3650 za cac 365 kn  + refil tinta, može vam jednako dugo trajati ako  neli novi MG sa inividualnim kazetama. A da bi pojednosatvili priču lijepo isključite  crnu glavu i punite samo  CYM kanale.

 

 

Ili da rezimiramo imate MG 5xxx i punite kazete  i MG 3650 i punite kazete

Na  MG 5xxx  rikne vam glava. Tipična B200 greška, kupujete novi isti takav za cca 800 kn

A kod MG 3650 kupite novu glavu za cac 130 kn i perri deri dalje.  Cijena otiska ista. Cijena tinte ista.

 

I to je to

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 20:50 (InkJet Artist).
11 godina
offline
Re: Printer - preporuke

ne baratam baš sa pojmovima vezanim za printer, al ajmo reć da sam svatia bit..

 

samo da li da odmah nabavim taj refil kit sa konverzijom za xl kazetu ili kad ove originalne boje budu prikraju?

predpostavljam odma, pošto bi treba svako malo dopunjavati kazete sa tintom?

ako je to točno može neka preporuka i za to, pošto ne znam kako to uopće sve izgleda

 

refil kit je predpostavljam ovo, a xl kazete ovo ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 15:32 (xDISORDERx).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ovo što ste pokazali je tipična E bay povala

 

Na slikama vidite  jedno a u stvarnosti dobite ciglu onosno savim drugo

 

Kako?

 

Ljepo

 

Ovdje na slici su bočice od 200 ml

A u tekstu piše  1 bočica ima 30 ml a što je u boćici smo dragi bog zna.

 

Znači slinite za jednom slikom da kasnije se možete slikati sa tom slikom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 17:34 (InkJet Artist).
11 godina
offline
Re: Printer - preporuke

ok, jel može onda preporuka šta tribam kupiti zapravo

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Otiđi prvo u neki refil servis i traži da ti ove standardne ili start up kazete prerade u XXL. Ukoliko dobiš nogu sve ti je rečeno. ideš dalje

 

Nakon toga  te iste kazete možeš puniti  sa cca 20 ml tinte.

 

Ili potraži na Njuškalu da neki refil kit koji daje uputu i pribor kako standardne kazete preraditi u XXL. Jer ta informacija nije sharewhare. i specijalna je baš za Cl541 kazrte. Znači ništa od univerzalnog refil kita ukoliko želiš za iste novce dobiti i XXL kapacitet.

 

Ili potraži na google  gdje se prodaje prehrambena tinta za Canon iP 1800 made in Croatia.

 

Zašto?

 

Zato jer ove Cl541 i kazete  koje idu u Canon iP 1800 su ista stvar. Razlika je jedino što kod  Canon iP 1800 ova prehrambena tinta ide u CISS sistem i provjereno je da te ista Canon CL 41 glava izdrži  cca 30 - 50 ml po kanalu. A u nekim slučajevima i 100 ml ukoliko se ne naganja previše. To su provjerene činjenice. Jer je ta tinta napravljena specijalno baš za tu inkjet platformu.Ali to nije naj jeftinaija  već naj kvalitetnija opocija.

 

A kad uzmeš neku drugu refil tintu, onda je to nešto univerzalno. Može ići i u Canon  Može ići i u HP. A trgovac u nekom PC shopu će se kleti da može i u Epson.  A u suštini nije nikad u životu uprljao ručice sa takvom tintom.

 

Inače kao što rekoh malo prije imam na stolu jedan Canon MG 3250 na testiranju. Ukoliko te zanima kvaliteta otiska uz refil tintom daj link za neki predložak. Otisnemo ga u dvije verzije. Sa crnom i bez crne glave. Skaniramo to na njemu  i tu objavimo slike.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 19:45 (InkJet Artist).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

 

Zašto?

 

 

 

 Zato jer ti je ovo InkJetova reklama... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko niste znali na ovom forumu postoji opcija

 

IGNORIRAJ AUTORA

 

Moram priznati da savršeno funkcionira

11 godina
offline
Re: Printer - preporuke

ne razumin zašto bi se mučia "konvertirat" ove originalne kazete u xl s obzirom da na googlu uopće nisam pronaša ikakvu informaciju o toj "konverziji", a nove originalne xl kazete mogu nabavit za 60 kn.

 

a šta se tiće boje meni ne triba najkvalitetnije rješenje, nego najjeftinije i najjednostavnije. kupia sam printer od 400 kuna za printanje eksel tablica i slično, ne tribaju mi tu sad neke ludorije

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice