Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.764
|
čitano: 782.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kao što rekoh više puta gdje bi netko došao kad bi morao kupovati svaki novi najnoviji printer. Rastavio ga u sastavne dijelove ili potrošio stotinjak sati bepotrebnog štampanja dok ne krepa da bi imao kvalitetno i relevantno mišljenje.

Takvo mišljenje se može dobiti jedino zauređaje koje je netko drugi koristio. Ionda čisto statistički možemo zaključiti koji je uređaj bolji od drigih.
I onda stara priča takvi uređaji se više ne proizvode i to gore opisano i dobiveno iskustvo jedino s emože primjeniti na refubrish uređaje. I netko što nema soli u glavi će ih ponovo pustiti u prodaju u nekakvom obliku paketa.

a u ovom konkretnom primjeru sljed i odgovor.
1. Nikad videio ovaj printer u živo. Znači možemo samo spekulirati i proučavati tehničku dokumentaciju
2. ono što upada u oči je da je riječ o 128 Nozzle kasi printera. Dakle 100% više nego trenutačna konzumer klasa od 59 Nozzle u koju spadaju svi slični uređaji do 2000 kn. Znači duplo brzi uređaj. Odnosno 100% manje oterečenje jednog inkjet kanala.
3. E sad sljedi ono što vam ni jedan trgovac neće reči A to je da je ovaj L6910 stavljen u novu veliku kutiju da bi kupac dobio asocijaciju da kupuje nešto robusno i trajno. Odnosno to je donekle točno je rje ovaj uređaj težak 5.8 kg. ali ima jedna kvaka koju koju sigurno nečete uočiti a to je d aovaj uređaj ima deklariranu potrošlnju od 12W

Dakle u čemu je kvaka ili podvala.

U tome da sličan Epson L3151 klase 59 Nozzle isto ima deklariranu potrošnju 12 W. A težine 4. 5 kg. Iz toga se da zaključiti da mehanički imamo identičnu konstrukciju, Step ili asinhroni motori su identični. Jedino je glava bolja i sve hiperbole proizlaze iz bolje glave a razlika od 1,2 kn u onoj nakičenoj škatulji.

Koliko je razlika u cijeni i profit proizvođača za istu stvar pojma nemam


Znači trebalo bi imati oba dva uređaja na stolu i verificirati ovu tvrdnju. Što mi sigurno ne pada na pamet.

 

Odnosno da bi shvatili o čemu se ovdje govori pogledajte si malo Epson BX 625. Isto printer klase 128 Nozzle. Težine  cca 9 kg bez CISSa  i potrošnje 16 W. Konkretno imam ga na stolu . Prava zvijer. Dok onaj gore glumi istu stvar. Što nikako ne znači da je loš odabir.

 

Samo govorim gdje leži moguća srivena dobit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 15:18 (InkJet Artist).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke

pa mislim da je dobro opremljen... barem na papiru (a kolega InkJet Artist ce ti kazati u detalje :) )

 

ja koristim epsonov CISS sistem (L386) i za sada super zadovoljan, nakon godinu dana i 2 mjeseca koristenja  tinte je ostalo oko 25% od originalnog seta  (dosao sam do brojke od  oko 1600 ispisa)

 

Za nezahtjevnog kucnog korisnika je sasvim dovoljno.

 

Dva puta, tjekom ljeta, sam primjetio da se je zacepilo par mlaznica glave pa sam pokrenuo program čišćenja i poslije toga je bilo sve u redu ...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:46 (BoTiA).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ili da budem BEZOBRAZAN do krajnosti

Epson XP 245 isto troši 12W a težak je 4 kg bez CISSa

Dakle Eposon XP 245 u veleprodaji košta cca 350 kn + PDV a ovaj L 6190 == 2900 kn

Jedan i drugi troše 12 W. Znači proizvođača elektonika košta zamalo jednako. Jedino je razlika u plastici od 1.5 kg

 

I pazite još jednu stavar kavalitetan odgovor na onu usporedbu sigurno bi mogli dobiti od nekog šefa servisa za Epsonove printere za Hrvatsku.  Ali možet biti sigurno da bi istog trena dobio nogu i otkaz kad bi ovako nešto verificirao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 16:30 (InkJet Artist).
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Mana ovog Epsona L6190 je što nema auto duplex copy i auto duplex scan, ima samo automatski duplex print. Šteta.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Evo još malo štofa koji potvrđuje ovu analizu od malo prije

 

Pogledajte si ove dvije fotografije

 

 

Photo1

 

Photo 2

 

Ajde pogađajte koji od ova dva je  klasa 59 Nozzle  ili  1200 kn  a koji je klasa 128 Nozzle ili 2800 kn

15 godina
online
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Evo još malo štofa koji potvrđuje ovu analizu od malo prije

 

Pogledajte si ove dvije fotografije

 

 

Photo1

 

Photo 2

 

Ajde pogađajte koji od ova dva je  klasa 59 Nozzle  ili  1200 kn  a koji je klasa 128 Nozzle ili 2800 kn

 Ajd neki model stavi tu klasu za 1200,a vidimo što sve od ''opreme'' ima, jer ovako samo je to malo neozbiljno....

 Uspoređuješ samo nozzle, a di je još, wifi, lan, duplex, scan, copy, fax  itd......

 

Ovaj model ima vrlo jednostavno  i brzo  punjenje tinte  bez da proliješ kap dok to radiš koliko saam vidio na recenzciji...

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 9:30 (kostolomac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Opet tražiš komercijalistički odgovor.

Nit me to  zanima nit se time bavim.

Imaš ovdje komercijalista ko u priči.

 

Ja ti mogu dati odgovor jedino iz pozicije iskustva a to te očito ne zanima jer onda to se očito ne može nuditi u daljnjoj prodaji  kao novo jer se takvi uređaji više ne proizvode.

 

Odnosno cijela priča je tako postavljena da nešto bude što skuplje i što nakičenije da bi nekome DP probrala što više love i time ostvarila što bolju maržu. Vrlo čest slučaj kod nekih primjera na državnom buđetu.

 

Znači na papiru se kupuje božična jelka. Odnosno kad sataviš na papir sve te gadgete onda sigurno istu stvar nude  i Canon i HP i Brother. Svi oni moraju biti konkurentni međusobno na papiru upravo zbog malo prije gore opisanog tendera.

Znači pogledaj nekog Brothera.

Siguno na papiru nudi sve isto za 500 kn jeftinije.

 

Samo tada  Epson marketing ništa ne zarađuje i time cijela priča pada u vodu jednako kao kod refubrish Epson printera

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 10:45 (InkJet Artist).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Opet tražiš komercijalistički odgovor.

Nit me to  zanima nit se time bavim.

Imaš ovdje komercijalista ko u priči.

 

Ja ti mogu dati odgovor jedino iz pozicije iskustva a to te očito ne zanima jer onda to se očito ne može nuditi u daljnjoj prodaji  kao novo jer se takvi uređaji više ne proizvode.

 

Odnosno cijela priča je tako postavljena da nešto bude što skuplje i što nakičenije da bi nekome DP probrala što više love i time ostvarila što bolju maržu. Vrlo čest slučaj kod nekih primjera na državnom buđetu.

 

Znači na papiru se kupuje božična jelka. Odnosno kad sataviš na papir sve te gadgete onda sigurno istu stvar nude  i Canon i HP i Brother. Svi oni moraju biti konkurentni međusobno na papiru upravo zbog malo prije gore opisanog tendera.

Znači pogledaj nekog Brothera.

Siguno na papiru nudi sve isto za 500 kn jeftinije.

 

Samo tada  Epson marketing ništa ne zarađuje i time cijela priča pada u vodu jednako kao kod refubrish Epson printera

 Neznam jel si čitao sam razumijevanjem moje konkretno pitanje, ali ono je glasilo da daš primjer printera koji je za 1200kn bolji od ovog za cca 2500.

Jer si u postu prije izjavio takoreć da je ovaj od 2500 isti proizvod kao i ovaj za koji ti tvrdiš da dođe 1200, a primjera niotkud...

 

Mene ne zanima jel printer izašo 2018 na tržište ili 2010.( jel se proizvodi još ili ne )  Bitno da ima slične ili iste specifikacije kao ovaj za 2500 kao što ti tvrdiš.

 

Pa eto daj taj primjer da to vidim ja i svi forumaši koji prate ovu temu  ... napiši bar model , ostalo svatko sam može ''zguglat'' .

 

Jer ako taj tvoj primjer za 1200kn nema ništa od ''opreme'' kao ovaj gore za 2500kn, bome ni ne vrijedi više, čak štoviše još i manje od 1200, pogotovo ako je ''refurbished''.

 

 

P.S. Brother neće kod mene nikad, bio nedavno u jednom servisu gdje imaju gotovo pun kontejener tih printera koji se neisplati popravljat.....

 

 

Ja se osobno držim provjerenih marki tipa Canon, Konica Minolta ili HP.....naravno uz to gledam da mi je servisna podrška na ''dohvat ruke'' isto tako da cijena bude u skladu s kvalitetom i količinom ispisa.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 13:00 (kostolomac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Konkretno pitanje  konkretan odgovor

Epson PX 830 refubrishd sa cissom Klasa 180 Nozzle + 6 kanala. Znači photo printer . Ima sve kao ovaj L xxxx ali osjetno bolju glavu .  Klasa 180 * 6 vs Klasa 128 * 4 kanala. 6* 100 ml  vs 4* 70 ml u CISS.  Orginal Epson tinta ciss za ovu 6 kanalnu klasu košta  70 ml cca 160 kn.  Dok ovdje  6* 100 ml  košta kasnije 240 kn + PDV. Ova opcija je provjerena u više od 5 - 10 instalacija. Nažalot danas je raspoloživ još samo jedan takav paket na Njuškalu

 

Inače na istoj toj platformi Epson je izgradio svog Photo Robota za tisak na CD/ DVD koji košta cac 24 000 kn bez CISSa . Dok ovdje ista stvar košta cac 2000 kn + PDV. I paket je težak siguirno više od 10 kg. Koliko wata ? Sorry neznam na pamet. Epson tako nešto sigurno ne prodaje danas ispod 5-6000 kn.

 

Samo toliko da bi dobili osječaj za istu stvar Novo vs Refubrised

 

A kod one priče vezano uz L xxx napravi sljedeće:

Lijepo ovdje napiši sve Feature koje ima onaj Lxxx  1- 10. I svakoj toj osobini daj  nekakvu osobnu ocjenu, odnosno  jedinicu težine koliko je to tebi osobno bitno. Zatim sve te parametre lijepo zbroji. I sa dobivenim zbrojem podijeli onu cijenu os 2900 kn.  I sad opet sa time koeficijentom pomnoži  sve one   1- 10. featurtes.

 

I sve to lijepo objaviš ovdje

 

E onda možemo lako uzeti neki Epson za 1200 kn i pogledati koliko love košta dodatno neka takva osobina. Recimo na primjer  između XP 245 + trajne kazete + refil tinta  i ovoga L xxx.  Odnosno svatko tko nema slame u glavi može ocjeniti  koliko je to njemu važno kao nedostatak i koliko ga taj luksuz košta.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 14:24 (InkJet Artist).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke

Nakon što sam pogledao specke na netu , ispostavlja se da niije loš taj  ''obnovljeni'' tako sve 5, isplati ga se uzet po mom skromnom mišljenju.

 

Još jedno pitanje, ako nešto u tom obnovljenom modelu PX 830 ''krepa'' jel moguća ponova obnova? Pretpostavljam da je s obzirom da ih očito xy prošlo kroz tvoj ruke.

 

Ako nije problem možeš mi u inbox poslati slike / tekst ispisa sa tog Espona?

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 12:55 (kostolomac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Sorry

ali jednako kao i kod XP L6910,  mama i tata su se dogovorili da prave novu djecu a ne rezervne dijelove za odralsu čeljad koju obavezno nakon garacije izbace na ulicu.

 

A što se tiće probnih ispisa, to mora malo pričekati. Trenutno radim na malo ozbiljnijim stvarima kao što inkjet zlatotisak za torte kolače i praline.

 

Nešto što oficijelno  nigdje ne  postoji. I nije moguće napraviti kao jestivi tisak

A naftni šeikovi su ludi za svim stvarima koje iole imaju veze sa zlatom.

 

Evo jedan radni primjer

 

Odnosno probajte si zamisliti koliko košta recimo ista stvar u Arapskom ili Kineskom pismu.  I uz koliko vještine i iskustva . A ovo može odraditi svaka šuša. Samo promjeniš font.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 13:37 (InkJet Artist).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Sorry

ali jednako kao i kod XP L6910,  mama i tata su se dogovorili da prave novu djecu a ne rezervne dijelove za odralsu čeljad koju obavezno nakon garacije izbace na ulicu.

 

A što se tiće probnih ispisa, to mora malo pričekati. Trenutno radim na malo ozbiljnijim stvarima kao što inkjet zlatotisak za torte kolače i praline.

 

Nešto što oficijelno  nigdje ne  postoji. I nije moguće napraviti kao jestivi tisak

A naftni šeikovi su ludi za svim stvarima koje iole imaju veze sa zlatom.

 

Evo jedan radni primjer

 

Odnosno probajte si zamisliti koliko košta recimo ista stvar u Arapskom ili Kineskom pismu.  I uz koliko vještine i iskustva . A ovo može odraditi svaka šuša. Samo promjeniš font.

 

 Znači mačak u vreći  je i taj model.... koji nije bas jeftin s obzirom da su oba oko 2500kn samo što je L noviji model....

 

Ostajem kod Konice, HP i Canona, kod kojih ima rezervnih dijelova, barem modela koji su 1500kn na više...

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Opet ne vidite sustinu

Tražite probne otiske ne na vidite susštinu

 

Onaj PX 830 je zgoditak za nekoga što još uvijek radi CD DVD. Nema bolje altenative Znači 2000 Kn će dati netko kome treba ovaj uređaj primarno za tu namjenu.

 

A kad bi uspoređivali probne otiske između XP 245 i L6910 uz najbolje postavke sigurno ne bi vidjeli razliku. Razlika je jedino u brzini. Odnosno opet je riječ  u Epson podvali.

 

L 6910 ima 400  B&W mlaznica. Znači po brzini B&W tiska je zamišljen kao konkurent B&W laseru. A bilo koji B&W laser + XP 245 je bolje rješenje od ovog uređaja za cca 3000 kn. Jedino što nemate  Adf koji bi koristrili jednom u 2 godine.  A to niste željeli priznati kroz onu analizu 1 - 10. I sad gledate kako bi se izvukli.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 14:35 (InkJet Artist).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Opet ne vidite sustinu

Tražite probne otiske ne na vidite susštinu

 

Onaj PX 830 je zgoditak za nekoga što još uvijek radi CD DVD. Nema bolje altenative Znači 2000 Kn će dati netko kome treba ovaj uređaj primarno za tu namjenu.

 

A kad bi uspoređivali probne otiske između XP 245 i L6910 uz najbolje postavke sigurno ne bi vidjeli razliku. Razlika je jedino u brzini. Odnosno opet je riječ  u Epson podvali.

 

L 6910 ima 400  B&W mlaznica. Znači po brzini B&W tiska je zamišljen kao konkurent B&W laseru. A bilo koji B&W laser + XP 245 je bolje rješenje od ovog uređaja za cca 3000 kn. Jedino što nemate  Adf koji bi koristrili jednom u 2 godine.  A to niste željeli priznati kroz onu analizu 1 - 10. I sad gledate kako bi se izvukli.

 

 

 To znači da je namjenjen za manje od 1% korisnika, jer rijetko tko radi ispis na CD-DVD i shodno tome  nije bas relevantan primjer s obzirom da većina forumaša  ovdje radi ispis A4 formata.

U prinicpu, nemam ''inkjet''  pisač vec valjda 7-8 godina, jer je jednostavno mu je isplativost naspram lasera nikakva, a da ne govorim da je količina ispisa x puta manja naspram lasera ( dok ne dođe do kvara-nema djelova itd.... )

 

Mačak u vreći je, jer se nezna koliko se može ispisat s njim i još k tome nema rezervne dijelove. Ne očekujem da printer koji dođe 500kn ima rezervne dijelove, ali ovaj od 2500kn da nema, je nevjerovatno, stoga bi meni osobno bio neisplativ.

 

Zato je bitno se dobro raspitat što se kupuje, pogotovo kad se plaća veće novce....

 

Tako da se ja nemam tu iz ničega izvlačit, jer sve je čista matematika na kraju.  Gleda se  isključivo cijena tonera, količina ispisa-kvalteta ispisa  i dali printer ima kvalitetnu i brzu  servisnu podršku, uključujući rezervne dijelove...

 

Cijena samog printera na duzi rok nije bitna.

 

Ovo govorim kao netko tko radi ''relativno malo' ispisa na poslu, oko 15-20k godišnje.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 15:46 (kostolomac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Opet ukoliko brzina nije prioritet

XP 245 je zgoditak

Zašto?

 

1.Zato jer odlično radi u kolor modu.

2. Ukoliko od nabavne cijene odbijete start up kazete onda vas sam goli printer dođe maksimalano 350 kn. Koji kolor laser  bez tonera imate za 350 kn. Ili samo dvije HP kazete sa novom glavom vas dođu  nekih  minimum 250 kn i to za nekih 300 - 400 otisaka. A kod kolor lasera imate kao potrošni dio  pored tonera OPC, Transfer Belt.

Pazite vi opet brkate  kruške i jabuke. Ovo nisu REZERVNI DIJELOVI već POTROŠNI DIJELOVI. I svaki od njih sigurno košta 350kn.  Znači bacili ste 350 kn. Jednako tako kad vam rikne glava na XP 245 bacili ste 350 kn  Uzmete isti takav printer dobijet novu glavu  i Peri deri dalje. 

Narvno možete nabaviti trajne  kazete + refil tintu.  A ukolko vam dolazi na povračanje pri spominjanju trajnih kazeta i verificirane tinte, onda uzmite lijepo neke zamjenske kazete po svojem afinitetu. Samo tada vas isti uređaj bude  trajao 2/3 karaće nego uz trajne kazete. I onda budete time samo verificirali svoje dosadašnje iskustvo vezano uz inkjet prinere.

 

Dakle radite što vas je volja.

Baš me briga

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Imam nedoumicu.

 

Uzeo bi printer do 2000 kn ali posto se ne razumijem trebam vašu pomoć .Bitno mi je da ispisuje sto kvalitetnije slike u boji, i da ima mogućnost skeniranja i kopiranja. Sto jeftiniji ispis po stranici.

 

Zapeo mi je printer Canon PIXMA ts9150 pa me zanima sto mislite o tome ili imate neki bolji prijedlog.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Printer - preporuke

koliko i što mislite printati?

nije isto 10 ili 100 stranica tjedno

 

taj printer je odličan i slike ce sigurno biti kvalitetno ispisane... ali ce kvaliteta i zivotni vijek znatno pasti ako mislite koristiti zamjenske tinte

 

takodjer..ima 6 spremnika čije punjene nije jeftino (od 80 pa do 160 kn po boji, ovisno o kapacitetu)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 11:14 (BoTiA).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Tjedno bi bilo oko 50 stranica u crno bijeloj boji i oko 50 u boji. Printao bi slike s mobitela

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko  hoćeš najbolje moguće fotografije onda  lako istu kvalitetu kao na ovom Canon TS xxxx možeš dobiti na jednom najjeftinijem Canonu TS 205 za nekih  350 kn .

 

Kako ??????

Ljepo Ukoliko ovaj Canon ima rezoluciju 4800 * 1200 DPI onda ukoliko isti foto papir dva puta propustite kroz printer  onda ste dobili rezoluciju 9600 * 2400. Zatim ukoliku u prvom printu odaberete  PHOTO Gloss papir onda ovaj TS 205 crnu radi it CYM znači iz 3 boje. Međutim ukoliko u drugom prolazu odaberomo  plain mate papir onda on koristi BkCYM.  Znači radi sa 4 boje. I sada ukoliko u postavkama smanjimo intenzitet moja za 50 % onda dobijemo u dva prolaza iato kao da smo radili sa  1.BK 2.LCL 3.M 4.LY 5.PBk 6.C 7.Y. 8.M. Što je definitivno bolje od 6 boja koje ima TS XXXX jer on fotografije radi sa 5 kanala

 

Samo ima jedna kvaka.

Ovaj gore opisan postupak ne funkcionira sa orginalnim Canon bojama. Već jedino uz provjerene i verificirane tinte za refil.

Zašto?

 

Zato jer se oginalna Bk tinta skida sa Goss papira ili daje sijene u otklonjenom pogledu.

 

I da TS 205 može printati u dva prolaza na  photo pairu bez posmaka. Paser je savršen zato jer je riječ o sporom printeru a kod brzih tako nešto niej moguče jer ti brzi i skupi printeri jako cuknu papir zato jer moraju biti brzi i tu je uvijek prisutan mali posmak.

 

zato kao što vidite  neki printer za 350 kn može biti bolji od onoga  od 2000 kn.

 

Samo uvijek ima neka skrivena svinjarija koju otkrijete tek nakon kupnje . a to je ovdje da TS 205  a i svi slični Canon porinteri uz najbolje moguće postavke ne mogu štampati na većem formatu papira nego što Canon prodaje za te postavke.

 

Dok to na starim printerima nije bio slučaj.

 

Znači još jedna kurvinska posla koju vam neće reči ni jedan trgovac što prodaje novo neraspakirano.

 

Što samo potvrđuje  ono što stalno tvrdim  da su za pametnog kupca provjereni i verificirani paketi ipak pametniji odabir.

 

 

15 godina
online
Re: Printer - preporuke
ByteLord kaže...

Tjedno bi bilo oko 50 stranica u crno bijeloj boji i oko 50 u boji. Printao bi slike s mobitela

 to je prilično velika količina koja će se sigurno odraziti na potrošnji spremnika

 

u tom slučaju ti savjetujem da uzmeš neki CISS sistem,  npr Canon Pixma G serija:

 

https://www.hgshop.hr/multifunkcijski-printer-canon-pixma-g3411-crna-tinta-gratis-p-s-c-usb-wifi-crni/proizvod/235143

 

ili nešto od epsona (ovdje imate i 3 godine garancije):

https://www.ekupi.hr/EPSON-multifunkcijski-pisac-L3050-C11CF46403-CISSnbsp-dodatne-2-godine-jamstva-1225657.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Canon ima definitivno bolju mehaniku od Epsona

Znači kod Epsona teško prođe isti papir dva puta bez pomaka

 

 

Ali Canon je od nedavno postao isto takva kurvinska firma. Što prije nije bio slučaj.

Evo vam dokaza

 

https://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/ErrorCode/MG3000%20series/EN/ERR/4102.html

 

I to samo zato da bi vas natjerali da morate kupiti skuplju uređaj  recimo od  5-10 000 kn koji uredno radi fotografije recimo A4 formata na gloss papiru uz maksimalno najbolje postavke i kvalitetu

 

Odnosno u prijevodu Od kuda vi možete znati da ovaj novi najnoviji Epson Canon ili HP u svoje najnovije modele nisu ugradili istu podvalu. A to doznate tek nakon ljetovanja. a tad je kasno za vračanje uređaja

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 13:47 (InkJet Artist).
15 godina
online
Re: Printer - preporuke

zanimljivo ...

znaci nema mogućnosti da odabereš veličinu fotografije koju želiš na photo papiru već si osuđen samo na ono što je canon odredio (u ovom slučaju manji format)?

 

to mi je čudno skroz....

 

imao sam stari canon IP4200 i činimi se da nije bilo takvi uvjeta ... tj printao sam na foto papir u A4 formatu .... ne sjecam se više .. davno je bilo

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Canon je rekao E NE MOŽE. Ukoliko hočeš štampati na A4 photo glossy papir kupi si Canon Pro 1

 

A od kuda ti znaš da to nije tako i kod onog novog Epsona. Pa kaže za A4 photo gloss papir moraš kupiti PS Securecolor  itd od barem 5000 kn.

 

Ovo sam otkrio čisto slučajno jer je jedan  zamalo novi MG 3050 uskrsnuo iz konterinera za 20 kn i dolutao u servis na testiranje prehrambene tinte Made in Croatia.

 

Tko je lud da kupuje sve novo komponirane printere i gleda koje su aktuelne danas smicalice smislili proizvođači ovih uređaja

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 14:29 (InkJet Artist).
15 godina
online
Printer - preporuke

evo, taman isprobao na Epson L386 ... ne pravi probleme sa velicinom papira kad se odabere foto papir

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ma Epson je posve druga stvar kad su driaiveri u pitanju

 

Naime PROVJERENO Epson XP 245 uredno radi sa driaverima za L 385. Zanči uz adekvatnu tintu za refil i recimo polimer pigmentiarnu tintu  možete za 350 kn + PDV  naravno + refil kazete i + polimer pigmetiranu tintu dobiti  UV I VODOPSTOJAN  otisak koji je definitivno kvalitetniji od otiska na L 385 sa  orginalnom tintom

 

Zašto?

Zato jer u tom slučaju možete štapati na nešto što se zove Eco solvent folija za oslikavanje vozila ili na Eco solvent foliju za izrezivaje za tamne majce. Dake za 350 kn + x + x plus driver za L386 dobili ste istu stavr za koju drugi kupuju  neki Rolad VersaCut uređaj od 20- 30 000 kn. Naravno dobili ste samo u A4.

 

I sad da je kojim slučajem Epson blokirao te Photo Gloss paper postavke isključivo na A6 format imali bi totano sr...

 

Zato uz sličnu ovakvu UV  vodopostojanu tintu  novi Canoni  konzumer klase su teška pušiona. Ne možeet dobit maksimalnu kvalitetu otisak u A4 formatu. Dok je Epson XP 245 pravi zgoditak za skoro jednu kovanicu.

 

A ukoliko je to isključeno u novoj ITS seriji  e onda se možete slikati i onda je još jednom XP 245  na konju

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 18:17 (InkJet Artist).
16 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav

 

trebam što jeftiniji mogući a opet da nije utter crap crno-bijeli laserski printer.  Žena bi printala slikovnice i bojalice maloj, dakle 30-tak listova tjedno.

I ak ima Wifi - odlično!

 

hvala

 

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Naj jeftinija opcija ti je  neki inkjet sa 50 ml crnom pigmetiranom tintom za refil  == cca 250 kn == 1500 - 2500 otisaka uključeno u cijenu   gdje je samo crni kanal u funkciji.  Sve drugo je iznad 500 kn

 

Ovakav paket za 250 kn se obično uzima kad nekome treba izrada  PCB shema za štampane ploče.

 

A vi bi mogli ukoliko to djecu zabavlja od iste stvari napraviti koristan kučni bussines. Tako da  kad nešto odštampate to transferirate na nekavu drvenu ploču ili javorov furnir. Pa sad umjesto da bacite dječji uredak na papiru, sigurno bi mogli lijepo zaraditi ponudom ovakvih  drvenih obojenih i originalnih i unikatnih  suvenira ili magneta

 

Znači i zabava i edukacija i đeparac. Win win na treću potenciju

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 19:11 (InkJet Artist).
5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav kolege,

 

Evo i meni nakon pet godina riknuo Canon MG5350...čuveni B200 error, dakle crkla glava.

 

Gledam nešto kupiti u tom cjenovnom rangu do 800 kn. S obzirom da bi koristio zamjenske tinte, gledam nešto što neće programirano crknuti nakon X ispisa (kao ovaj Canon-moja teorija).

Printam jako malo, možda mjesečno 20-ak stranica, uglavnom fakture i slično (ne fotke), ali mi ipak kontinuirano treba printer.

 

All in one (printer/skener) naravno.

 

Da li ima šta što radi pouzdano, a da su zamjenske boje dostupne i povoljne?

 

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ne razmijem

 

Zašto prvo ne kupiš zamjenske koje ti odgovaraju pa onda tražiš printer za te zamjeneske. Sigurno onaj što prodaje te zamjenske kazete zna za koje printere ih je naručio.

 

U čemu je problem?

 

Ukoliko ideš obrnuto onda sigurno nečeš na zelenu granu je ni jednom proizvođaču printera nije u interesu da udovolji tvojoj želji. Jer ima dijametrlno suprotan interes.

 

Dok ukoliko misliš puniti kazete sa refil tintom onda se stvari iz temelja mijenjaju. Dakle u tom slučaju slobodno pitaj.

 

U praksi se je pokazalo i dokazalo da je tada Epson DX 4450 jako dobar odabir

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 16:26 (InkJet Artist).
5 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Kuzim tvoju logiku i to je ok, ali evo moje prakse kupnje tih kineskih kazeta. Valjda sam ih nabavljao iz 3-4 izvora kroz 5 godina (uvijek sa Amazona, jedini kriteriji su bile ocjene kupaca). 

 

Mozda se varam, ali nisam primijetio da tu postoje neka velika brand imena tih zamjenskih kazeta pa da bi imalo smisla prvo krenuti od njih.

 

Bilo kako bilo, s obzirom na moje potrebe, sve mi se vise cini da bi i neki multipraktik c/b laser posluzio. S jednim tonerom bi valjda dvije godine izdrzao i nema brige sa 5 kazeta, prljavim glavama...suhim tintama ide. Jedino mi je nevjerovatno da cu im skeneri isto c/b.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 17:13 (Notrial).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice