Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.651.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
doktor1 kaže...

Imam Cloud slušalice i nakon prelaska sa onboard zvučne na Asus Xonar DGX zvučnu zvuk je neusporedivo bolji.

Pogotovo nakon podešavanja mnogih postavki u softveru od zvučne kartice te je još uključen i podešen DFX

 

191x7 kaže...

Evo mojih postavki:

 

 Ovaj Xonar softver radi samo ako imaš tu Asusovu zvučnu?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Prince-Artas kaže...

191x7 kaže...

Evo mojih postavki:

 

 Ovaj Xonar softver radi samo ako imaš tu Asusovu zvučnu?

 Ja sam ga dobio kad sam instalirao drivere za tu zvučnu.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Prince-Artas kaže...
doktor1 kaže...

Imam Cloud slušalice i nakon prelaska sa onboard zvučne na Asus Xonar DGX zvučnu zvuk je neusporedivo bolji.

Pogotovo nakon podešavanja mnogih postavki u softveru od zvučne kartice te je još uključen i podešen DFX

 

191x7 kaže...

Evo mojih postavki:

 

 Ovaj Xonar softver radi samo ako imaš tu Asusovu zvučnu?

 da, jer je to praktički njezin driver i samo za nju ju možeš koristiti

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Prince-Artas kaže...

 Ovaj Xonar softver radi samo ako imaš tu Asusovu zvučnu?

 Tako je. No softver od zvučne koju imaš bi trebao imati slične mogućnosti pa možda i više mogućnosti.

 

Ako nema, stavi si besplatan Razer Surround pa preko njega poštelaj, iako ime kaže Surround u njemu možeš puno toga više bez da uopće uključiš virtualni surround.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

best buy do 300 kn jos uvijek je gamecom 380/388 koja je vec verzija aktivna ?

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć oko izbora mikrofona

Ovako, budući da je sam mikrofon na Cloudu smeće, potreban mi je neki "stand alone" mikrofon za voice acting do 200kn i da može biti kod mene do kraja tjedna. Molim preporuke.
EDIT: uzet ću Trust Starzz, nema neki izbor kod nas od jeftinijih modela.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 13:23 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pitao sam bio ovdje za slušalice za smart tv pa mi je jedan od vas rekao da za moj lg 42lb671 može slušalice na kabel. Isprobao i ima ulaz za slušalice i super radi. Sad bi te slušalice dao ženi za drugi manji lg tv, a ja bi uzeo sebi za taj smart bluetooth slusalice. Problem je što nisam siguran da li bi radile na tom tv. Nemam takve bluetooth za isprobati već samo za kupiti. Tv ima 3 usb i hdmi ulaza i evo kakve još opcije ima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pitao sam bio ovdje za slušalice za smart tv pa mi je jedan od vas rekao da za moj lg 42lb671 može slušalice na kabel. Isprobao i ima ulaz za slušalice i super radi. Sad bi te slušalice dao ženi za drugi manji lg tv, a ja bi uzeo sebi za taj smart bluetooth slusalice. Problem je što nisam siguran da li bi radile na tom tv. Nemam takve bluetooth za isprobati već samo za kupiti. Tv ima 3 usb i hdmi ulaza i evo kakve još opcije ima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
mariclius kaže...
Pitao sam bio ovdje za slušalice za smart tv pa mi je jedan od vas rekao da za moj lg 42lb671 može slušalice na kabel. Isprobao i ima ulaz za slušalice i super radi. Sad bi te slušalice dao ženi za drugi manji lg tv, a ja bi uzeo sebi za taj smart bluetooth slusalice. Problem je što nisam siguran da li bi radile na tom tv. Nemam takve bluetooth za isprobati već samo za kupiti. Tv ima 3 usb i hdmi ulaza i evo kakve još opcije ima...

 http://www.lg.com/hr/televizori/lg-42LB671V-smart-3d-tv

 

Koliko vidim u tehnickim podatcima,nema bluetooth

11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

bok

moze preporuka nekih bezicnih sluski sa mikrofonom,za wot mi treba:)

fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
mariclius kaže...
Pitao sam bio ovdje za slušalice za smart tv pa mi je jedan od vas rekao da za moj lg 42lb671 može slušalice na kabel. Isprobao i ima ulaz za slušalice i super radi. Sad bi te slušalice dao ženi za drugi manji lg tv, a ja bi uzeo sebi za taj smart bluetooth slusalice. Problem je što nisam siguran da li bi radile na tom tv. Nemam takve bluetooth za isprobati već samo za kupiti. Tv ima 3 usb i hdmi ulaza i evo kakve još opcije ima...

 Imaš i bežičnih rješenja bez Bluetootha, npr. ovo: http://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/PHILIPS-SHC5100/

Imaju svoj transmitter koji se spaja na obični 3.5 mm izlaz.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako ti TV podrzava bluetooth bolje ti je kupiti bluetooth sluse, ove na RF su osjetljivije na svakakve smetnje. EDIT: tek sad vidin da ti TV ne podrzava bluetooth, nemas izbora onda

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 16:40 (marinnn).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
marinnn kaže...

Ako ti TV podrzava bluetooth bolje ti je kupiti bluetooth sluse, ove na RF su osjetljivije na svakakve smetnje. EDIT: tek sad vidin da ti TV ne podrzava bluetooth, nemas izbora onda

 A ima i za kupiti bluetooth transmittera s kojima bi to trebalo moći funkcionirati, npr. ovo: http://www.ebay.com/itm/Mini-3-5mm-Bluetooth-Audio-Transmitter-A2DP-Stereo-Dongle-Adapter-for-iPod-TV-PC-/221935102322

 

Ali bi vjerojatno ispalo skuplje i ne znam isplati li se kompliciranje s kupovinom dodatnog uređaja.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Mislim da je taj PHILIPS SHC5100 najbolji izbor. Dok ih ne kupim poslužit će slušalice na kabel. Hvala vam svima na pomoći.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
mariclius kaže...
Mislim da je taj PHILIPS SHC5100 najbolji izbor. Dok ih ne kupim poslužit će slušalice na kabel. Hvala vam svima na pomoći.

 Lakše malo ;) Te Philipsove sam slučajno prve našao kao primjer. Ima još tih bežičnih slušalica koje ne idu preko Bluetootha pa si malo pogledaj prije kupovine ako hoćeš neke bolje ili jeftinije, ovisi kako stojiš s budžetom. :) Svijet medija ih ima dosta i lijepo su ih kategorizirali odvojeno od BT modela:

https://www.svijet-medija.hr/gg/360/slusalice-za-tv-i-hifi/grupa/Be%C5%BEi%C4%8Dne%20RF%20naglavne%20slu%C5%A1alice

 

Pogledaj i u Ronisu, Sonusartu itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 18:05 (Mirko935).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Hehe ja sam mislio da je to to, ali ako kažeš da ima više opcija svakako ću potražiti. Hvala puno za link, pogledat ću sta sve ima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kupio sam toliko hvaljenje HyperX Cloud (I) slušalice prije 2 dana, možda sam zbog prevelikih očekivanja ostao malo razočaran pa bi htio sve objasniti, krenimo redom. Dakle, slušalice dolaze u jako lijepom pakiranju, jako dobro opremljene, mogu slobodno reći da apsolutno ništa ne fali, konstrukcija samih slušalica je vrhunska, baš ih je ugodno držati u ruci jer se vidi kvaliteta materijala a kad se stave na glavu treba malo vremena za prilagodbu pošto sam imao behind ear slušalice a HyperX Cloud su over ear. Udobnost je jako dobra, mada u ovim ljetnim danima se uši jako lako oznoje pa je to mali problem ali to je i očekivano od zatvorenih slušalica. Uši jako lijepo sjedaju a malo mi je žao što se slušalice još više nemogu podesiti pošto imam dugu glavu pa mi slušalice malo pritišću tjeme.

 

E sad da napišem nešto o zvuku, stvarno sam mnogo očekivao i moram priznat da sam malo razočaran. Čim sam ih stavio na glavu upalio sam par omiljenih elektronskih pjesama i par pop rock, hip hop, rap i dance pjesama. Ono do čega sam došao jest sljedeće, slušalice su po meni nekakav prosjek kad je u pitanju tip glazbe u kojoj ima vokala. Bas je izražen i slušalice odgovaraju elektronskoj glazbi (osobno preferiram Hardstyle, Big Room House, Electro house, Trance,...) i tu sam sa slušalicama zadovoljan ali kada upalim pjesme od današnjih poznatih izvođača kako s ovih prostora tako i iz ostatka svijeta onda se moj dojam mijenja, jednostavno ti niski tonovi kao da prikrivaju vokale i to me (malo) smeta.

 

Naravno, slušalice su "gaming slušalice" tako da ću nešto napisati kako se slušalice ponašaju u igri kao što je Battlefield 4 pošto najviše volim FPS igre. Otežano raspoznajem odakle dolaze koraci i pucnjevi. Naravno, lako je odrediti jeli neki korak ili pogotovo pucanj dolazi točno s desne strane ili lijeve, ali da baš mogu točno odrediti da je recimo pucanj/korak došao s 10,15 ili 20 sati, to mi baš ne ide, pa čak i na malim TDM mapama, otvorene slušalice su ipak drugi svijet za ovo. Što se tiče kvalitete zvuka u igrama, eksplozije i pucnjevi oružja zvuče jako lijepo i tu nemam nikakve zamjerke.

 

Da zaključimo, slušalicama bih s obzirom na cijenu od točno 600kn (Links trgovina u Splitu) i ostale karakteristike dao ocjenu 7,3/10, ocjena bi bila 8/10 da se slušalice barem još malo mogu produžiti/podesiti, da su vokali malo izraženiji i da lakše u igrama mogu raspoznati korake i pucnjeve. Sve u svemu, preporučio bi ih svima.  

BF4: hrv_hrciii
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Skini neki EQ, imas ih na zadnjim stranicama, bas zbog rasprave o Cloudicama, i poigraj se malo njime da dobijes bolji zvuk.
"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Raykip kaže...
Skini neki EQ, imas ih na zadnjim stranicama, bas zbog rasprave o Cloudicama, i poigraj se malo njime da dobijes bolji zvuk.

 Vidio sam nekakve poruke korisnika Xonar DG zvučne i njihovih postavki međutim ja imam integriranu zvučnu, pa sad ako netko ima nekakve preporuke što napraviti da bi zvuk bio bolji bi bilo poželjno. Evo odigrao sam još jednu rundu BF4 MP i jednostavno korake i pucnjeve nemogu točno locirati i to me smeta malo.

BF4: hrv_hrciii
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Hrci kaže...
Raykip kaže...
Skini neki EQ, imas ih na zadnjim stranicama, bas zbog rasprave o Cloudicama, i poigraj se malo njime da dobijes bolji zvuk.

 Vidio sam nekakve poruke korisnika Xonar DG zvučne i njihovih postavki međutim ja imam integriranu zvučnu, pa sad ako netko ima nekakve preporuke što napraviti da bi zvuk bio bolji bi bilo poželjno. Evo odigrao sam još jednu rundu BF4 MP i jednostavno korake i pucnjeve nemogu točno locirati i to me smeta malo.

 Probaj ovaj equalizer, trebao bi raditi s bilo kojom zvučnom. Možeš čuda u njemu napraviti kakva god hoćeš. :) https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

 

 

(ovo što sam složio na slici je samo da vidim šta se sve može, da ne bi netko mislio da ima smisla :D)

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hrci, prvo si provjeri imaš li najnovije dostupne drivere za zvučnu koju imaš, dakle za Realtek ALC1150. Ako nemaš najnovije, stavi ih.

Ovo ti je stranica s driverima za Realtek zvučne: http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

 

Drugo, uvjeri se da su ti postavke zvuka u Windowsima i softveru drivera dobro postavljene. Pod tim se misli na "Loudness equalisation" (volume normalization), to da su oba "zvučnika" full range (puni raspon) a ne sateliti.

Kod Realteka je "loudness equalisation" odnosno "fiziološko izjednačavanje glasnoće" lutrija - nekima je s uključenim isključeno i obratno - s tim se treba poigrati i za glazbu i za igre - probati i s isključenim i s uključenim.

 

Treće - postavke u igri trebaju biti ispravne. Recimo u BF4 kojeg navodiš treba postaviti da se koriste slušalice ILI zvučnici i to stereo, nikakav surround, wartapes ili slične gluposti.

Isto tako, ne vrijedi ti za glazbu slušalice ocjenjivati slušajući YouTube ili 128 kbps mp3. To se radi s barem 320 kbps mp3, ali još bolje s FLAC ili nekim drugim audio formatom bez gubitaka.

 

Također, valja napomenuti, da Cloud s plišanim jastučićima daje dojam većeg prostora. I da slušaklice ožive kada ih se spoji na vanjski AMP/DAC ili neku zvučnu s stvarno dobrim pojačalom.

Ne, Cloud nije težak za tjerati, ali ipak jači izvor malo izvuče srednje tonove.

 

Recimo, meni je pozicioniranje zvuka s Cloudom izvrsno. Dojam prostora nije velik (zbog zatvorenog tipa), ali pozicioniranje i procjena udaljenosti je perfekcija.

 

Još nešto - ograniči maksimalnu glasnoću sustava u Windowsima na 70-80% i glasnoću štelaj na samom headsetu. Hoće Realtek odsijecati visoke tonove ako se postavi na max.

 

Možeš se poigrati i s Razer Surround (besplatnim) softwareom, pa ako postaviš surround onda i u WIndowsima moraš staviti 7.1 kao i u postavkama igara. To proširi zvučnu sliku, dojam prostornosti.

U nekim igrama drastično pomaže, recimo npr CoD4, ali meni se u BF4 i nije pokazalo kao dobro jer DICE je stvarno super odradio "emulaciju" prostornog zvuka preko sterea i u BF3 i u BF4.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hvala na pomoći, kad dođem doma ću provjeriti kako se sad slušalice ponašaju u igrama, međutim imam još jedno pitanje odnosno problem, primjetio sam da zvuk jače dolazi iz desne strane slušalica pa me to malo iritira, može li se to nekako podesiti?

BF4: hrv_hrciii
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 15:53 (Hrci).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Hrci kaže...

Hvala na pomoći, kad dođem doma ću provjeriti kako se sad slušalice ponašaju u igrama, međutim imam još jedno pitanje odnosno problem, primjetio sam da zvuk jače dolazi iz desne strane slušalica pa me to malo iritira, može li se to nekako podesiti?

 Može, ali prvo provjeri vlastiti sluh, nakon toga ispravnost slušalica pa tek onda odluči hoćeš li mijenjati balans. Jer može biti da ne čuješ dobro na jednu stranu (da imaš čep ili oštećenje sluha) ili da su slušalice neispravne (to provjeriš tako što ih netko drugi posluša na više izvora) te je u slučaju da ne valjaju slušalice preporučena reklamacija a ne podešavanje balansa zvuka.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
Hrci kaže...

Hvala na pomoći, kad dođem doma ću provjeriti kako se sad slušalice ponašaju u igrama, međutim imam još jedno pitanje odnosno problem, primjetio sam da zvuk jače dolazi iz desne strane slušalica pa me to malo iritira, može li se to nekako podesiti?

 Može, ali prvo provjeri vlastiti sluh, nakon toga ispravnost slušalica pa tek onda odluči hoćeš li mijenjati balans. Jer može biti da ne čuješ dobro na jednu stranu (da imaš čep ili oštećenje sluha) ili da su slušalice neispravne (to provjeriš tako što ih netko drugi posluša na više izvora) te je u slučaju da ne valjaju slušalice preporučena reklamacija a ne podešavanje balansa zvuka.

 Evo provjerio sam sada, primjeti se kada se volumen na kontroleru od slušalica smanji na skoro nečujno da desna strana slušalica svira a lijeva ne, potom sam desnu stranu slušalica stavio na lijevo uho a lijevu stranu slušalica na desno uho i sada zvuk čujem na lijevo uho a na desno ne što znači da je desna slušalica malo glasnija nego lijeva... Da zovem Links i obavjestim ih o problemu ili da nešto podesim u opcijama zvuka?

BF4: hrv_hrciii
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pogledaj da li si "zabio" slusalice do kraja u PC.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Hrci kaže...

 Evo provjerio sam sada, primjeti se kada se volumen na kontroleru od slušalica smanji na skoro nečujno da desna strana slušalica svira a lijeva ne, potom sam desnu stranu slušalica stavio na lijevo uho a lijevu stranu slušalica na desno uho i sada zvuk čujem na lijevo uho a na desno ne što znači da je desna slušalica malo glasnija nego lijeva... Da zovem Links i obavjestim ih o problemu ili da nešto podesim u opcijama zvuka?

 Provjeri u postavkama zvučne da ti nije balans promijenjen. Kada pokreneš program od drivera imaš klizač koji mora biti na sredini između L i R.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Slušalice su ugurane do kraja i provjerio sam u postavkama zvučne i balansirano je.

BF4: hrv_hrciii
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Hrci kaže...

Slušalice su ugurane do kraja i provjerio sam u postavkama zvučne i balansirano je.

 Ako se događa isto kada je headset ukopčan u drugi uređaj, nosi na reklamaciju jer si dobio neispravan.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel u appu za Xonar drzite postavke na "2 Speakers" ili "Headphone"? Primjetio sam da se cuje sum kada stavim na "Headphone", ne jako ali cuje se kada nema zvuka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Svinja kaže...

Jel u appu za Xonar drzite postavke na "2 Speakers" ili "Headphone"? Primjetio sam da se cuje sum kada stavim na "Headphone", ne jako ali cuje se kada nema zvuka.

 Moguće, ako ti je u Windowsima glasnoća na 100% a u Xonaru stavljen Exciter mode ili pak problematično uzemljenje na utičnici/produžnom na kojem ti je komp.

Provjeri da nemaš napona na uzemljenju, događa se s kineskim utičnicama i/ili produžnima.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 22:47 (191x7).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice