Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.661.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Sada cu jos jednom sve isprobat, i budem ih modao kako je onaj lik na linku maknuo onu spuzvu pa ti kazem kakva je situacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo probao ih ponovo ukopcati iza u utor od maticne i nista, slab zvuk, onda sam ih iskopcao opet, ukopcao zvucnike u maticnu, slusalice ukopcao u zvucnike i pojacao i onda su glasne kak treba. Međutim uopce nisam zadovoljan sa slusalicama, puno bolje mi je slusat na ovima također od Sennheisera MX 375 street za 120kn, em je cisci i detaljniji zvuk, em imaju bolji šus i glasnije su i ove HD 558 vibriraju kad pojacam, al ove MX 375 su agresivnije). Neznam zas je to tak...

 

Inace probao sma i te MX 375 ukopcat u maticnu direkt i također su tihe, a kada ih spajam u zvucniike i pojacam onda grme. Šta se tice relateka tuu je sve pojacano do daske i provjereno tako da tu nema sta bit problem.

 

Inace citao sam negdje da te HD 558 imaju jaci otpor, i da nisu neke glasne slušalice, i vise da su za filmove i gejming.

 

Idem im sada onu spuzvu izvadit pa javim rezultate.

 

EDIT:

 

Sad sam izvadio onu spuzvu iz slusalica i poboljsanje je barem 25 posto u zvuku, ali i dalje ostajem na svome da te slusalice ne vrijede te pare, mozda bas zbog toga sta su slusalice otvorenog tipa, nisu izolacijske da ne pustaju zvuk van, a time imaju i bolji bas i zvuk...

 

Za filmove su dobre i dobije se onaj osjecaj ko u kinu, dubina zvuka je bas kao u kinu kada se onako pomalo trese dok su jace scene di ej jaci bas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 23:09 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Radit će bolje kad ih priključis na pojačalo ili na neku bolju zvučnu. Izgleda da je 50 ohma impedancije previše za tvoju onboard zvučnu.
CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
viper kaže...
Radit će bolje kad ih priključis na pojačalo ili na neku bolju zvučnu. Izgleda da je 50 ohma impedancije previše za tvoju onboard zvučnu.

HD558 nisam siguran da dobiju dovoljno s tim da se isplati investicija (pojačala koja vrijede su ti od cca 250kn na više, zvučne još malo skuplje). Meni na realtek ALC887 radi savršeno s 60Ohm, štoviše, ne ide preko 50% jer bi me boljele uši. Al moguće.

Napravi ovako:

1) Probaj kod nekog s drugačijom konfom
2) Svakako probaj u trgovini, reci da ti daju s pojačalom i bez (da vidiš razliku na istoj konfi). Tek ako bude vrijedno, uzmi FiiO fijiyama e06, više love ti se ne isplati dati jer nemaš sluške s 300Ohm-a.

Što se tiče soundstagea, otvorene dosta drugačije zvuče nego zatvorene (bez obzira na volume).

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
8 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Probo sma ih na mobitelu i cuju se bolje nego kad ih ukopcam u zvucnu od kompa 

 

Nebi nista reko da mi maticna ima slabu zvucnu, al imam dosta dobru onboard zvucnu "SBX Sound Blaster Cinema with Pro Studio technology and AUDIO BOOST technology with 600Ω Headphone amplifier" vise na linku, skrolajte malo prema dole klik

 

Eto jedan decko na drugom forumu mi je ovo napisao:

"Imam Beyerdynamic custom one pro sluske koje pogonim sa FiiO E10k (dac/amp), imao sam xonar dx/xd koja je kostala oko 500 kn, al se ta zvucna sa FiiO ne moze mjeriti"

 

Jel bi se meni onda isplatilo da uzmem FiiO OLYMPUS 2-E10K za 668kn? sta uopce tocno radi taj AMP/DAC osim sta pojacava zvuk i eventualno ga prociscuje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 20:44 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Lucidius kaže...

Probo sma ih na mobitelu i cuju se bolje nego kad ih ukopcam u zvucnu od kompa 

 Mislim da je nešto s driverima a da im ne odgovara. Jer imaš bolju zvučnu od mene (ja nemam ni amp), a i na jednom mobu su glasnije. Btw da ti zvučna nije podešena za veću impedanciju, pa ti je zato tiho? 90% sam siguran da je do toga, mora imati neki svoj driver gdje si to naštimavaš. Nema ti smisla bacati 600, 700kn za pojačalo. Kontaktiraj MSI ako treba, te sluške moraju raditi na običnom realteku. 

EDIT: Kakav je zvuk kad ih uštekaš "naprijed", znači ne iza direktno u zvučnu?

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 21:32 (Lovac).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Lucidius kaže...

Jel bi se meni onda isplatilo da uzmem FiiO OLYMPUS 2-E10K za 668kn? sta uopce tocno radi taj AMP/DAC osim sta pojacava zvuk i eventualno ga prociscuje?

 Upravo to što si napisao 

Svrha dac/amp kutije je u tome da procesiranje zvuka miče van iz kućišta, što eliminira statični zvuk koji bi se mogao javiti ukoliko su slušalice ili zvučnici uštekani direktno u komp (naprijed ili straga) 

Možeš dac shvatiti kao zvučnu karticu koja je smještena izvan kompa, i oni bi trebali davati direktan i raw zvuk koji dolazi iz kompa, bez ikakvih kompresija ili slično,  obično su plug'n'play uređaji koji rade i

bez drivera

Većina dac uređaja dolazi sa amp uređajem na njima, kako bi mogli voziti jače slušalice (150 oma i jače) 

 

Mene recimo jako zanima i jako sam zagrijan za miica origen+ dac/amp, savršen po opcijama koje nudi, oblikom i izgledom odličan, prekidač za biranje izlaza za slušalice ili na zadnji izlaz koji ide na zvučnike na prednjoj strani uređaja, high low gain,  jednostavno savršen uređaj, no najveći je problem to što je samo u americi nabavljiv, nigdje nisam pronašao da se može kupiti ili dostavit na područje europe... 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 21:57 (matija656).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Lucidius kaže...

 

 

Nebi nista reko da mi maticna ima slabu zvucnu, al imam dosta dobru onboard zvucnu "SBX Sound Blaster Cinema with Pro Studio technology and AUDIO BOOST technology with 600Ω Headphone amplifier" vise na linku, skrolajte malo prema dole klik

 

 

 Onboard zvučne su njesra baš na toj ploči sam probao kod kompića njegove hyperx i doslovno ga je dotukao sa usb zvučnom od 250 kuna...http://www.magazinrs.hr/zvucna-kartica-sandberg-usb-sound-box

 

Kaj god da kupiš bolje će bit od integruše nemožeš fulat,zvučna sa pojačalom ili dac/amp.

SILA/ZGX@ZGamers
8 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ma probo sam i naprijed na komp ustekat i ista prica, drko sam i po onim finkcijama od zvucne i nema pomaka.

 

Znaci da uzmem taj amp/dac fiio za 668kn i rijesio sam problem?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 2:14 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ja nisam imao nikakvih problema sa starijom verzijom zvucne, alc 898 vs alc 900( preimenovalo na 1500 radi marketinga) isti je to drek, onboard zvucna kartica je dovoljna za 99% ljudi i nece osjetiti nikakvu razliku ako nije audiofil, vjerojatno je do postavka, samo treba malo pogledat, zadnji izbor po meni bi bio kupnja diskretne zvucne kartice. Kontaktiraj Msi pa vidi sta kazu, odi u ducan pa probaj tamo slusalice da vidis razliku kao sta ti je predlozeno. Jer mozes na nekom drugom kompu isprobat?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nemam vremena ni volje hodat po ducanima i isprobavat, a doma imam jos jedan komp sa i3 skylake konfom na ASUS H110M-C maticnoj koja ima losiju zvucnu nego ova Z87 G45 Gaming, tako da sumnjam da ce tamo bit nesto bolje, al probat cu reda radi...

 

Uglavnom da uzmem taj FiiO OLYMPUS 2-E10K za 668kn? ocu sa time rijesit probleme il ima jos nes bolje za tu cijenu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 7:20 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Osobno imam taj FiiO i jako sam zadovoljan s njim.

Koristim HyperX i na tom DAC-u pojacam na 2-3 (ima do 8) i dovoljno je glasno (u Windowsima je zvuk na 50%).

Ako se ukljuci opcija "Bass ON" dobije se lagani osjecaj sub bassa, pojaca (prosiri) raspon bassa ali ne umanjuje ostale spektre zvuka (srednje i visoke).

Slusalice nikad nisam spojio u zvucnu od MBO (samo zvucnike) ali zvuk iz tog DAC-a je puno "siri"-"cisci"-"puniji" nego na zvucnoj s MBO.

Moja preporuka  

 

Video recenzija:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 9:49 (djigibao).
8 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Odlicno, uzet cu ga onda 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

naručio sam http://www.ronis.hr/slusalice-audio-technica-ag1/AG1/product/ 

dal će i meni trebat taj neki DAC ili bolja zvučna da bih izvukao maximum iz ovih slušalica?

 

matična koju imam je ASRock Z170 EXTREME4 

 

slušalice dolaze sa nekim usb dac adapterom al to je veličine nekog minijaturnog wireless adaptera pa neznam kolko to valja

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

svetogrđe bi bilo da ovakve slušalice uštekaš na bilo koju audio integrušu !

guglaj po forumima best buy eksternu zvučnu.Ja sam sebi uzeo Cloudice 1 i odmah asus U7,neusporediv zvuk sa ili bez a kamoli na na tvojim teknikama !

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Trebaju mi slusalice uglavnom za muziku, ali i ponekad gaming s mikrofonom. Imo sam 2 puta func hs260 i oba puta se pokvario pa ne planiram vise od 200 kn dat 

Da li se ovakvo nesto isplati i kakav je mikrofon na takvim in ear slusalicama ?

http://www.elipso.hr/informatika/slusalice-i-mikrofoni/ROCCAT-ROC_14_100/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ima li gdje u HR trgovina, a da se mogu isprobati headseti i skuplje slušalice? Mislim uštekati i malo slušati nešto s njima.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ekipa. Sta mislite o sljedecim slusalicama: http://www.adm.hr/product.asp?product=steelseries-slusalice-flux-slusalice-white-frekvencijski-raspon-18-28000-hz-osjetljivost-118-db-&code=19672ADM . Jesu li dobre za cijenu od 294 kune? Koristiti cu ih najvise za gaming (overwatch) i ponekad za slusanje glazbe. Fala vam na odgovoru 😃

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 14:36 (Zeppe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Danas stigle

 

 

Gamers don't die, we respawn
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Flekica kaže...

Danas stigle

 

 

 Brzo, isprobaj u BF1 dok još stigneš :D

Javi dojmove.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Osjećaj u BF1; grmi na sve strane, meci fijuču iznad glave.

Imam osjećaj kao da sam zapravo u igri.

Brutala je kad tenk opali, sve vibrira, naježe mi se uši.

Kao u cinestaru.

Jedino zvuk Model 10 A Heavy je nekak, limen, al mislim da je do više do BF, jer npr. zvuk shootguna u R6 Siege-u je odličan.

 

Poslušao dvije pjesme s jubitoa, fantazija zvuk.

 

Zakon su. Zadovoljan sam. Nije mi žao ni lipe. Moguće da sam subjektivan, jer prijašnje sluške su bile Logitech H390. 

 

I da, udobne su i earpadovi "pojedu" uši.

 

Gamers don t die, we respawn
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

koju zvucnu uzeti za cloud dvojku? kupil drugu maticnu i sad sumi u pm, ovo sranje od njihove zvucne kaj ide prek usb ne zelim ni komentirati....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
kicmabrajker kaže...

koju zvucnu uzeti za cloud dvojku? kupil drugu maticnu i sad sumi u pm, ovo sranje od njihove zvucne kaj ide prek usb ne zelim ni komentirati....

 Ovo njihovo sranje je bolje od 90% zvucnih kartica na maticnim plocama :)

Sumi vjerojatno jer imas problema sa uzemljenjem. Ili dotaknut dio maticne ili headset konektor na kuciste.

 

Zvucna? Neka Asus za 200-tinjak kuna.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 22:59 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
CyberDemonVZ kaže...
kicmabrajker kaže...

koju zvucnu uzeti za cloud dvojku? kupil drugu maticnu i sad sumi u pm, ovo sranje od njihove zvucne kaj ide prek usb ne zelim ni komentirati....

 Ovo njihovo sranje je bolje od 90% zvucnih kartica na maticnim plocama :)

Sumi vjerojatno jer imas problema sa uzemljenjem. Ili dotaknut dio maticne ili headset komektora na kuciste.

 

Zvucna? Neka Asus za 200-tinjak kuna.

hmm, da zato su mi poslali drugu usb zvucnu jer je tak jako dobra...koristiti te sluske na toj usb zvucnoj ili direkt u maticnu je razliak nebo i zemlja...hvala ti na odgovoru

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa. Sta mislite o sljedecim slusalicama: http://www.adm.hr/product.asp?product=steelseries-slusalice-flux-slusalice-white-frekvencijski-raspon-18-28000-hz-osjetljivost-118-db-&code=19672ADM . Jesu li dobre za cijenu od 294 kune? Koristiti cu ih najvise za gaming (overwatch) i ponekad za slusanje glazbe. Fala vam na odgovoru 😃

 Moliim pomozitee 😊

Zeppe :D
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Flekica kaže...

....

 

I da, udobne su i earpadovi "pojedu" uši.

 

 a tek kad staviš na njih brainwavz earpadove, onda su još udobnije i bolje

ja ih imam na svojima i ne skidam ih ni pod razno

probao neki dan stavit ove koje dobiješ sa njima, nisam ih imao gore ni 10 min i vračao sam ove od brainwavza nazad

a i primjetim da sa tima od brainwavza mi se ne znoje uši toliko kao sa stock padovima

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ima netko da koristi one druge (velur) sto se dobiju u paketu?
Koja je razlika?
Procitao sam negdje da smanjuju bass i manje izoliraju zvuk...tocno?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Zeppe kaže...
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa. Sta mislite o sljedecim slusalicama: http://www.adm.hr/product.asp?product=steelseries-slusalice-flux-slusalice-white-frekvencijski-raspon-18-28000-hz-osjetljivost-118-db-&code=19672ADM . Jesu li dobre za cijenu od 294 kune? Koristiti cu ih najvise za gaming (overwatch) i ponekad za slusanje glazbe. Fala vam na odgovoru 😃

 Moliim pomozitee 😊

 Ispricavam se sta sam dosada, hitno mi je i triba mi samo preporuka, jesu li sluse dobre i isplative. Hvalaaa

Zeppe :D
12 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Zeppe kaže...
Zeppe kaže...
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa. Sta mislite o sljedecim slusalicama: http://www.adm.hr/product.asp?product=steelseries-slusalice-flux-slusalice-white-frekvencijski-raspon-18-28000-hz-osjetljivost-118-db-&code=19672ADM . Jesu li dobre za cijenu od 294 kune? Koristiti cu ih najvise za gaming (overwatch) i ponekad za slusanje glazbe. Fala vam na odgovoru 😃

 Moliim pomozitee 😊

 Ispricavam se sta sam dosada, hitno mi je i triba mi samo preporuka, jesu li sluse dobre i isplative. Hvalaaa

 Izgleda da ih nitko nema/nije cuo za njih.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice