Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.660.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pozdrav,

 

upravio sam si narucio jedne slusalice nisu '' GAMING '' ali po review-vima sam nacuo da mogu posluziti. ( ne koristim mic na slusalicama ) 

 

u pitanju su Sennheiser HD 58X Jubilee.

 

da li ih netko od vas ima? imate li kakvo misljenje? 

 

pitam cisto onako , ionako su narucene :D 

 

HardwareCanucks preporucio pa rekoh hajd da ih uzmem. 

 

do sad sam koristio AudioTechnica ATH-MSR7 i moram priznati da me nakon nekog vremena pocne desno uho malo boljeti, nadam se da ce ove biti uredu, sto ne znaci da hejtam Technicu! 

 

lp

IG: _itsmoriarty
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

upravio sam si narucio jedne slusalice nisu '' GAMING '' ali po review-vima sam nacuo da mogu posluziti. ( ne koristim mic na slusalicama ) 

 

u pitanju su Sennheiser HD 58X Jubilee.

 

da li ih netko od vas ima? imate li kakvo misljenje? 

 

pitam cisto onako , ionako su narucene :D 

 

HardwareCanucks preporucio pa rekoh hajd da ih uzmem. 

 

do sad sam koristio AudioTechnica ATH-MSR7 i moram priznati da me nakon nekog vremena pocne desno uho malo boljeti, nadam se da ce ove biti uredu, sto ne znaci da hejtam Technicu! 

 

lp

 Samo riječi pohvale, carinu sam platio mozda ces imati vise sreće. Čekam još da mi stigne smsl m3. Realno 90% gaming slusalica je krs. Ne možeš fulati s ovim sennheisericama.

6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Mr.greenx kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

upravio sam si narucio jedne slusalice nisu '' GAMING '' ali po review-vima sam nacuo da mogu posluziti. ( ne koristim mic na slusalicama ) 

 

u pitanju su Sennheiser HD 58X Jubilee.

 

da li ih netko od vas ima? imate li kakvo misljenje? 

 

pitam cisto onako , ionako su narucene :D 

 

HardwareCanucks preporucio pa rekoh hajd da ih uzmem. 

 

do sad sam koristio AudioTechnica ATH-MSR7 i moram priznati da me nakon nekog vremena pocne desno uho malo boljeti, nadam se da ce ove biti uredu, sto ne znaci da hejtam Technicu! 

 

lp

 Samo riječi pohvale, carinu sam platio mozda ces imati vise sreće. Čekam još da mi stigne smsl m3. Realno 90% gaming slusalica je krs. Ne možeš fulati s ovim sennheisericama.

 obicno kostaju 149.- na Massdropu ja sam platio 160.- cca s postarinom. 

 

mislim da je to to ne sjecam se kad sam placao carinu na neki proizvod. 

 

can't wait da dodju. hvala na komentaru.

IG: _itsmoriarty
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pozz trazim neke BT sluske koje ce bit za slusanje mjuze i za gaming. (znam da ima tema i za jedno i za drugo al mislim da mi ovdje bolje za objavit).

 

Gledam JBL e55 BT. Vidim da ima mikrofon,koji mi za gaming moze posluziti,a moze i pozive primat kad slusam preko moba muziku. Kakve su one po kvaliteti? Ima li u tom price rangeu (80-150eur) nesto kvalitetnije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da li se isplati preci sa Razer Kraken USB na HyperX Cloud II?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

Da li se isplati preci sa Razer Kraken USB na HyperX Cloud II?

 Da.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel bolje ići na HyperX Cloud II / Alpha ili Beyerdynamics DT770 ili DT990 (+ neki mikrofon)?

FC Bayern Munchen
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Eh sada jos ovo da pitam.

Biram izmedu ova dva modela : Cloud Alpha i Cloud II

Koja je razlika, sta je bolje uzeti?

Igram samo CS:GO.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Scorp21 kaže...

Jel bolje ići na HyperX Cloud II / Alpha ili Beyerdynamics DT770 ili DT990 (+ neki mikrofon)?

 Iskreno, bolje na DT770 ili DT990.

 

el.šef kaže...

Eh sada jos ovo da pitam.

Biram izmedu ova dva modela : Cloud Alpha i Cloud II

Koja je razlika, sta je bolje uzeti?

Igram samo CS:GO.

Cloud Alpha ima malo drugačije drivere - sam zvuk je malo otvoreniji. Zbog toga su bolje (ako imaš dobar izvor zvuka).

Cloud 2 ima svoju zvučnu.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 22:03 (191x7).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
el.šef kaže...

Eh sada jos ovo da pitam.

Biram izmedu ova dva modela : Cloud Alpha i Cloud II

Koja je razlika, sta je bolje uzeti?

Igram samo CS:GO.

Cloud Alpha ima malo drugačije drivere - sam zvuk je malo otvoreniji. Zbog toga su bolje (ako imaš dobar izvor zvuka).

Cloud 2 ima svoju zvučnu.

 Nemam nikakvu posebnu zvucnu karticu, obicna stvar.

Mogao bi ipak na Cloud II.

Hvala ti!

Barcelona - Mes que un club
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

 Nemam nikakvu posebnu zvucnu karticu, obicna stvar.

Mogao bi ipak na Cloud II.

Hvala ti!

Gle, bolje Alpha i jeftina USB zvučna s eBaya (2-5 dolara) nego Cloud 2. Ali razlika je mala.

 

Nego, ako si baš competitive, onda trebaš slušalice otvorenog tipa.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
el.šef kaže...

 Nemam nikakvu posebnu zvucnu karticu, obicna stvar.

Mogao bi ipak na Cloud II.

Hvala ti!

Gle, bolje Alpha i jeftina USB zvučna s eBaya (2-5 dolara) nego Cloud 2. Ali razlika je mala.

 

Nego, ako si baš competitive, onda trebaš slušalice otvorenog tipa.

Da, competitive sam. Kako mislis otvorenog tipa?

Tocnije koliko sam skuzio razlika izmedu Alpha i Cloud II je to sto Alpha ima malo bolji zvuk ali nema 7.1 dok Cloud II ima svoju zvucnu sa 7.1 sistemom? Hmm ili sam sve pomjesao.

Barcelona - Mes que un club
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da li je onda bolje uzeti Beyerdynamics dt770 (zatvorene) ili dt990 (otvorene) npr. za pubg?

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

Da, competitive sam. Kako mislis otvorenog tipa?

Tocnije koliko sam skuzio razlika izmedu Alpha i Cloud II je to sto Alpha ima malo bolji zvuk ali nema 7.1 dok Cloud II ima svoju zvucnu sa 7.1 sistemom? Hmm ili sam sve pomjesao.

Nisi pročitao prvi post u temi? Ajd pročitaj. Ukratko - otvoreni tip ima širu zvučnu sliku (za dojam prostora). 

Dobro si skužio za 7.1 zvuk, samo što je virtualni 7.1 besplatan na bilo kojoj zvučnoj (npr Razer Surround software je besplatan a radi sasvim dobro) te je virtualni 7.1 markentinška glupost.

 

Scorp21 kaže...

Da li je onda bolje uzeti Beyerdynamics dt770 (zatvorene) ili dt990 (otvorene) npr. za pubg?

 Otvorene. Uz dobar izvor zvuka.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
el.šef kaže...

Da, competitive sam. Kako mislis otvorenog tipa?

Tocnije koliko sam skuzio razlika izmedu Alpha i Cloud II je to sto Alpha ima malo bolji zvuk ali nema 7.1 dok Cloud II ima svoju zvucnu sa 7.1 sistemom? Hmm ili sam sve pomjesao.

Nisi pročitao prvi post u temi? Ajd pročitaj. Ukratko - otvoreni tip ima širu zvučnu sliku (za dojam prostora). 

Dobro si skužio za 7.1 zvuk, samo što je virtualni 7.1 besplatan na bilo kojoj zvučnoj (npr Razer Surround software je besplatan a radi sasvim dobro) te je virtualni 7.1 markentinška glupost.

Ipak sam narucio Cloud 2, citao sam jos po internetu detaljno vidim da je razlika doslovno minimalna, te kada se bira izmedu Cloud 2 i Alpha, ljudi Alphu preporucuju samo kada se ima dobra zvucna. Ma da nije to presudilo.

Tako da sam se ipak odlucio za Cloud 2 koje zelim vec jako dugoo 

Jedino sam se zeznuo jer sam mislio da je 3.5mm zamjenjiv ali to sam pobrkao sa Alphom, jedino mi toga malo zao ali ok.

Hvala ti na odgovorima.

Barcelona - Mes que un club
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

I na Cloud 2 je zvučna odvojiva. Cloud 2 ti je Cloud Core s dodatnom opremom.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

I na Cloud 2 je zvučna odvojiva. Cloud 2 ti je Cloud Core s dodatnom opremom.

U zadnji tren sam zamjenio na Cloud Alpha haha. Koliko sam neodlucan ali dobro je sada vise ne mjenjam.

Samo se nadam da nisam pogrijesio i da mi ne treba odmah u startu neka dobra zvucna a kasnije lako nabavim.

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Scorp21 kaže...

Jel bolje ići na HyperX Cloud II / Alpha ili Beyerdynamics DT770 ili DT990 (+ neki mikrofon)?

 beyery kako god

kao osoba koja je koristila cloud 1 sa brainwavz jastučićima, a trenutno imam modane dt770, dt770 ih šije kako god, pogotovo sa boljim izvorom za zvuk

topla preporuka je da uzmeš neko pojačalo za bolje slušalice, mislim da imaš na njuškalu i fiio e10k (mislim da oko 500-600 kn) i smsl m3 (500 kn), ali prvo provjeri

uvijek je bolja opcija kombinacija slušalice + mikrofon, nego headset

otvorene slušalice nisam nikad probao, ali vjerujem da su bolje od zatvorenih, jer jbg, otvorene su i njihove benificije

Scorp21 kaže...

Da li je onda bolje uzeti Beyerdynamics dt770 (zatvorene) ili dt990 (otvorene) npr. za pubg?

 ovisi u kakvoj okolini igraš

ako bi ti vanjski zvukovi mogli smetati i ometati te u igri, onda zatvorene

ako igraš u nekoj mirnoj okolini, i ako neće nikome smetati zvuk iz slušalica, onda su otvorene definitivno bolja opcija

ako ti na otvorenima budu malo smetale više frekvencije (beyer zna imat gornji dio malo naglašen) to možeš smanjiti sa nekom tkaninom (ja imam osušenu vlažnu maramicu) i mrežicom za police između zvučnika i stock spužvice

to će malo na sebe upiti te neke više frekvencije i ublažiti zvuk, meni osobno je bolje jer slušalice su udobnije za slušanje, i malo se ublaži taj v-shape frekvencija na beyeru

 

baš bi volio jednom probati stock dt770 naspram svojih modanih dt770, da vidim koja je razlika u zvuku, jer iskreno kako su zvučale stock, uopće se ne sjećam, jer sam ubrzo nakon kupnje poćeo stavljati stvari unutra i slušati što rade

a i u stock formu ih ne mogu vratiti, zbog zaljepljenog damping i mass loading kita iznutra (realno gledajući mogao bi to izvaditi, ali onda ću to potrgati i neću više moć vratiti kako je bilo) 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

I na Cloud 2 je zvučna odvojiva. Cloud 2 ti je Cloud Core s dodatnom opremom.

 Cloud II ima memory pjenu u headbandu da bude fino mekano na glavi dok Core i Cloud1 nemaju

http://prntscr.com/lic278

9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da li ce mi trewbati za Cloud Alpha neka dodatna zvucna kartica?

Ova je maticna trenutno : https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-msi-a320m-pro-vds-sam4-7a36-005r&code=93037

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
roby27 kaže...
191x7 kaže...

I na Cloud 2 je zvučna odvojiva. Cloud 2 ti je Cloud Core s dodatnom opremom.

 Cloud II ima memory pjenu u headbandu da bude fino mekano na glavi dok Core i Cloud1 nemaju

http://prntscr.com/lic278

Udobne su, iako bi osobno volio deblje jastučiće.

 

Ipak ima loša stvar kod te memory pjene, dosta se grije!

 

Ali dobiju se i dodatni neki pa ću njih probati.....

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

Da li ce mi trewbati za Cloud Alpha neka dodatna zvucna kartica?

Ova je maticna trenutno : https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-msi-a320m-pro-vds-sam4-7a36-005r&code=93037

 

Da bi radile neće, a da bi radile punim plućima i da bi uživao u glazbi ili za šta ih već budeš koristio hoće, definitivno trebaju jači izvor od te dronjave integruše.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Svaka memory pjena prenosi toplinu kao i kod madraca. 

 

Dodatni su od tkanine(velour) pa ne griju kao umjetna koza aka skaj.

 

Meni je trebalo mjesec dana da se priviknem na CloudII jer imaju jak clamping force u početku, sad su se vec razradile pa je dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 19:47 (roby27).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
roby27 kaže...
191x7 kaže...

I na Cloud 2 je zvučna odvojiva. Cloud 2 ti je Cloud Core s dodatnom opremom.

 Cloud II ima memory pjenu u headbandu da bude fino mekano na glavi dok Core i Cloud1 nemaju

http://prntscr.com/lic278

 Jesi siguran da nemaju? Imam prvi cloud i headband ima pjenu (samo nisam siguran da je memorijska).

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Došle su mi Cloud Alpha! Mislim da je ovo najkvalitetnija stvar koju sam imao do sad, kakav zvuk, a tek kvaliteta izrade i udobnost!!

Cujem zvukove koje nikad nisam cuo u pjesmama koje znam napamet i recimo kad udem u CSGO cujem previse stvari za koje nisam ni znao da postoje hahah

Nemam zamjerki mislim samo da se mogu jace cuti sa boljom zvucnom.

 

EDIT :

Sve sto cujem na slusalicama drugi cuju na TeamSpeaku wtf cuje se igra muzika sve

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 13:56 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz

 

Trebao bih preporuku gaming slusalica do nekih 300-350kn max...bitan mi je noise cancelation i prije svega kvaliteta

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

 

 

EDIT :

Sve sto cujem na slusalicama drugi cuju na TeamSpeaku wtf cuje se igra muzika sve

 Taj problem imam i ja na Cloud 1. Imam ih vec godinu i pol i uvijek je tako bilo, morao sam se naviknuti na push to talk.

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
rocker55555 kaže...
el.šef kaže...

 

 

EDIT :

Sve sto cujem na slusalicama drugi cuju na TeamSpeaku wtf cuje se igra muzika sve

 Taj problem imam i ja na Cloud 1. Imam ih vec godinu i pol i uvijek je tako bilo, morao sam se naviknuti na push to talk.

Ja sam rijesio. Spojio slusalice u zadnje portove na kucistu di su mi inace zvucnici spojeni.

Nista se ne cuje sada ali tlaka mi je stalno micat zvucnike i spajat slusalice iza. Ne kuzim kakav je ovo bug..

Citam da ljudi nemaju problema sa ovime kada koriste USB zvucnu ili novu zvucnu karticu, malo glupo das 750kn za slusalice i jos moras kupovati stvari da bi radile kako treba.

U teskom sam razmisljanju da li da ih promjenim za Cloud II.

Barcelona - Mes que un club
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
el.šef kaže...

U teskom sam razmisljanju da li da ih promjenim za Cloud II.

 bio bi lud ako bi mjenjao cloud alpha za cloud II, barem ja to tako vidim

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

E pa to što čuješ tako sve, to ti nije do slušalica nego do glasnoće, osjetljivosti mikrofona, postavki zvuka i vjerojatno do lošeg front panela na kućištu. Da se to namjestiti. Ili nabavis jeftinu USB zvučnu s eBaya.

Iako, uvijek je pametnije spajati natrag.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice