Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.861
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nema za kupit ovog Geniusa 1250... Nema dobavljac. Zvao sam. Ima Links, ali je skup.

 

Koji 2.0 su second best u tom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
the_dammed kaže...

Nema za kupit ovog Geniusa 1250... Nema dobavljac. Zvao sam. Ima Links, ali je skup.

 

Koji 2.0 su second best u tom rangu?

Iskoristi onda prednost EU 

 

 

https://www.alzashop.com/genius-sp-hf1250b-cherry-wood-d379276.htm

 

Onaj 2.1 sustav koji sam ti rekao ti također nije loš, a neznatno je skuplji...

 

https://www.alzashop.com/genius-sw-hf-2-1-1700-d403428.htm

 

Pa sad biraj 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 11:10 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Gledao sam malo, ipak bi 2.0, ako nista radi prostora. Misljahu na alternativu u vidu zvucnika, ne mjesta kupovine. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

poz zanima me kupnja nekih 2.1 zvucnika do nekih 400 kuna mozda koja kuna vise,ako se nekom da neka napise svoja iskustva i misljenja 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
gdjejejura kaže...

poz zanima me kupnja nekih 2.1 zvucnika do nekih 400 kuna mozda koja kuna vise,ako se nekom da neka napise svoja iskustva i misljenja 

 

KLIK  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

"Ništa ne prodajem, samo se hvalim".... :)

Našao sam ih, doslovce, u kutu jedne sobe na poslu.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...

"Ništa ne prodajem, samo se hvalim".... :)

Našao sam ih, doslovce, u kutu jedne sobe na poslu.

 E da mi je malo tvoje sreće pa da nalazim tako stvari okolo

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ljudi, pomozite oko izbora 2.1 zvučnika.

 

Prvi mi je izbor bio genius sw-g2.1 3000 kojem je cijena malo manje od 550 kuna. Pročitao sam na amazonu i drugdje dosta review-ova da su odlični ali dosta i da im je pojačalo, kontrolna jedinica crkla. Ima li tko takvih problema?

 

Jamstvo im je 12 mjeseci, i čine mi se najbolji po snazi (70 W, sub 40, 2x15 W)i čitanju review-ova, osim tog problema.

 

Drugi i treći izbor su trust Tytan ili trust gxt 38, snaga (70 W, sub 40, 2x10 W), cijena 550 kuna. 

 

Logitech z523, čine se najslabiji ali možda i najkvalitetniji (40W ukupno) cijena oko 500-550 kuna.

 

Svi ovi iznad zvučnisi mi se čine prelagani. Sad imam neko ms smeće 5.1, ali je sub teži, a ne želim nešto kupiti da na kraju bude slabije..lošije..

 

Zvučnici su za sobu 15-tak kvadrata.

 

Još jedno pitanje.

 

Znam koliko su bolji z623 (200W rms) ali isplati li se dati duplo više novaca? Ima u edigitalu manje od 900 kuna, ali ta trgovina je po komentarima katastrofa.. Svuda su oko 1100..

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 17:42 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
brane47 kaže...

Ljudi, pomozite oko izbora 2.1 zvučnika.

 

Prvi mi je izbor bio genius sw-g2.1 3000 kojem je cijena malo manje od 550 kuna. Pročitao sam na amazonu i drugdje dosta review-ova da su odlični ali dosta i da im je pojačalo, kontrolna jedinica crkla. Ima li tko takvih problema?

 

Jamstvo im je 12 mjeseci, i čine mi se najbolji po snazi (70 W, sub 40, 2x15 W)i čitanju review-ova, osim tog problema.

 

Drugi i treći izbor su trust Tytan ili trust gxt 38, snaga (70 W, sub 40, 2x10 W), cijena 550 kuna. 

 

Logitech z523, čine se najslabiji ali možda i najkvalitetniji (40W ukupno) cijena oko 500-550 kuna.

 

Svi ovi iznad zvučnisi mi se čine prelagani. Sad imam neko ms smeće 5.1, ali je sub teži, a ne želim nešto kupiti da na kraju bude slabije..lošije..

 

Zvučnici su za sobu 15-tak kvadrata.

 

Još jedno pitanje.

 

Znam koliko su bolji z623 (200W rms) ali isplati li se dati duplo više novaca? Ima u edigitalu manje od 900 kuna, ali ta trgovina je po komentarima katastrofa.. Svuda su oko 1100..

 

Hvala

 Geniusove svi hvale i po specifikacijama bi trebali bit bolji od z523. Trust dosta izbjegavaju zbog loše elektronike. Imao sam neki njihov trash i nisu se pokazali. Možda je s ovim modelom bolje. Z623 su druga kategorija i na to pitanje moraš sam znat odgovor. Ako ti treba toliko snage uzmi, ako ne bolje ne bacat pare. BTW izbjegavaj extreme digital. Zatvorili su svoju poslovnicu u zg i mislim da više nemaju poslovnica u hrvatskoj tako da ćeš imat problema ako što zapne. S druge strane pogledaj na bug forumu iskustva s njima i sve će ti bit jasno. Evo link - klik.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 18:09 (axos).
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može li mi netko savjetovat neke dobre zvučnike za slušat glazbu? Do 300 kn, subwoofer i dva satelita. Trenutno imam Logitech Z313 ali onu staru verziju(slika dole) i ti su zvučnici ja mislim najbolji ikad proizvedeni iz Logitecha, ovi novi ne valjaju ništa iz te serije ili nisu za usporedit sa tom starom verzijom. Ima li netko kakvu preporuku?

http://mlgflappybird420.com
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Simon_says kaže...

Može li mi netko savjetovat neke dobre zvučnike za slušat glazbu? Do 300 kn, subwoofer i dva satelita. Trenutno imam Logitech Z313 ali onu staru verziju(slika dole) i ti su zvučnici ja mislim najbolji ikad proizvedeni iz Logitecha, ovi novi ne valjaju ništa iz te serije ili nisu za usporedit sa tom starom verzijom. Ima li netko kakvu preporuku?

 Imaš na prvoj stranici preporuke. Neznam baš da ćeš za 300 kn dobit išta bolje od tih koje imaš.

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

jel ima gdje kod nas za kupiti corsair sp2500 i da li se isplati kupovat za komp/telku ti zvučnici

No pain no gain
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 13:43 (streamg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
streamg kaže...

jel ima gdje kod nas za kupiti corsair sp2500 i da li se isplati kupovat za komp/telku ti zvučnici

 Nabava.net kaže da bi moglo bit u uzi shopu. Nisam do sad tako kupovao pa neznam kakva je trgovina.

Da li se isplati to samo ti možeš znati jer ti najviše ovisi o tome da li si spreman dati te pare za tv zvučnike, i da li ih imaš gdje staviti.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...
streamg kaže...

jel ima gdje kod nas za kupiti corsair sp2500 i da li se isplati kupovat za komp/telku ti zvučnici

 Nabava.net kaže da bi moglo bit u uzi shopu. Nisam do sad tako kupovao pa neznam kakva je trgovina.

Da li se isplati to samo ti možeš znati jer ti najviše ovisi o tome da li si spreman dati te pare za tv zvučnike, i da li ih imaš gdje staviti.

 trgovina je ok po mojem iskustvu, samo se javi mailom i odmah ti odgovaraju i sasvim su korektni

evo, ja sam ovih dana tražio be quiet hladnjak za proc - nemaju ga raspoloživog, ali će ga nabaviti od skupljeg dobavljača i prodati mi po cijeni koja i dalje stoji na njihovom webu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

imam ih gdje staviti... komp mi je odmah pored telke tak da nije problem ni pomaknut ih

 

gledao sam i 2.0 sustav

 

http://www.njuskalo.hr/zvucne-kutije/akcija-aktivni-monitori-m-audio-studiophile-av-40-oglas-10729370

 

zvao sam bio uzi, al kažu da ih nema više.

No pain no gain
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 14:16 (streamg).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
streamg kaže...

imam ih gdje staviti... komp mi je odmah pored telke tak da nije problem ni pomaknut ih

 

gledao sam i 2.0 sustav

 

http://www.njuskalo.hr/zvucne-kutije/akcija-aktivni-monitori-m-audio-studiophile-av-40-oglas-10729370

 

zvao sam bio uzi, al kažu da ih nema više.

 Prije par mjeseci ti 2.0 su bili malo preko 900kn. Valjda akcija neka. Radije si uzmi ove za malo višu cijenu (sad su na akciji).

 

http://www.auteh.com/5%22/m-audio-bx5-d2-/pro/5395

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 14:30 (axos).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

jel mi trebaju neki dodatni priključci da ih prikopčam na komp?

No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
streamg kaže...

jel mi trebaju neki dodatni priključci da ih prikopčam na komp?

 Trebaju. Imaš nekoliko opcija. Sve ti je tu.

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja sam odustao od Geniusovih, mislim z323

In the mean time, ja sam napravio zvučnike svoje 2x50W, s ovim napajanjem dobije 2x25W, soba se trese na 60% pojačanja, tj potencionmetar je na 60% okrenut.

Sad me zanima, ja bi njih stavio ovako, jedan odmah tik s lijeve strane monitora 22", Acer, LED, drugi tik s desne strane, a kučište kompa će biti odmah uz taj drugi speaker. HDDovi su kojih 30cm od zvucnika, al odma pored stoji graficka. Bit ce side panel izmedu, al ne znam jel ce to bit dobro sticenje od magnetskog polja? 

Skroz desno se vidi kučište, kutije od zvučnika neće bit tako ružne, nisu ni pošarafane do kraja sve, samo jedan test akustike, budem ih još omotao u crni "carpet" za zvučnike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
VedranMik kaže...

Ja sam odustao od Geniusovih, mislim z323

In the mean time, ja sam napravio zvučnike svoje 2x50W, s ovim napajanjem dobije 2x25W, soba se trese na 60% pojačanja, tj potencionmetar je na 60% okrenut.

Sad me zanima, ja bi njih stavio ovako, jedan odmah tik s lijeve strane monitora 22", Acer, LED, drugi tik s desne strane, a kučište kompa će biti odmah uz taj drugi speaker. HDDovi su kojih 30cm od zvucnika, al odma pored stoji graficka. Bit ce side panel izmedu, al ne znam jel ce to bit dobro sticenje od magnetskog polja? 

Skroz desno se vidi kučište, kutije od zvučnika neće bit tako ružne, nisu ni pošarafane do kraja sve, samo jedan test akustike, budem ih još omotao u crni "carpet" za zvučnike.

 Jedino čem to magnetsko polje može smetati je ako imaš CRT monitor, izobliči mu sliku. Što se tiče ovog ostalog nemaš ni najmanje brige...

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dakle pozdrav svima!!! Planiram kupovati zvučnike uskoro za pc, trebaju mi prvenstveno za muziku (metal uglavnom), sviram gitaru pa mi trebaju zvučnci koji se netrebaju jako pojačavati da bi bili jako glasni i najbitnije da dugo traju, to jest da se s vremenom ne javi jaka distorzija! Gledo sam tu po forumu svašta al mi se nekako ovi standardni zvučnici (logitech, corsair i sl.) ne čine najboljim dal ima još nešto tu, htio bi neki 2.1 ili  2.0 sistem do 2000kn!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
unknown soldier kaže...

Dakle pozdrav svima!!! Planiram kupovati zvučnike uskoro za pc, trebaju mi prvenstveno za muziku (metal uglavnom), sviram gitaru pa mi trebaju zvučnci koji se netrebaju jako pojačavati da bi bili jako glasni i najbitnije da dugo traju, to jest da se s vremenom ne javi jaka distorzija! Gledo sam tu po forumu svašta al mi se nekako ovi standardni zvučnici (logitech, corsair i sl.) ne čine najboljim dal ima još nešto tu, htio bi neki 2.1 ili  2.0 sistem do 2000kn!

 Da li tebi trebaju samo zvučnici za pc, ili na to misliš spojiti gitaru?

Pojasni malo boldani dio. Pa svaki zvučnici se pojačavaju koliko ih odvrneš, samo je pitanje maksimalne snage do koje će doči.

Za koliku ti je to prostoriju i dali za tebe i još koga ili ti treba za kakav party?

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

trebaju mi zvučnici za pc! soba je oko 12m2 .....pa neki jaki audio sistem od 200 i više vati rms lakše podnosi glasniju muziku nego neki 20w sistem i netreba ih jako pojačaviti ne!? stvar je u tome kaj dok sviram gitaru malo jače pojačam radi toga jer se gitarska pojačala tak ponašaju tek se na određenoj glasnoči zvuk otvori i ima dosta basa i srednjih i visokih i sve kaj ide uz to pa mi trebaju zvučnici koju mogu to podnesti a da ne počnu zujati za godinu dana ko ovi logitech mislim da su z213 al starija serija!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
unknown soldier kaže...

trebaju mi zvučnici za pc! soba je oko 12m2 .....pa neki jaki audio sistem od 200 i više vati rms lakše podnosi glasniju muziku nego neki 20w sistem i netreba ih jako pojačaviti ne!? stvar je u tome kaj dok sviram gitaru malo jače pojačam radi toga jer se gitarska pojačala tak ponašaju tek se na određenoj glasnoči zvuk otvori i ima dosta basa i srednjih i visokih i sve kaj ide uz to pa mi trebaju zvučnici koju mogu to podnesti a da ne počnu zujati za godinu dana ko ovi logitech mislim da su z213 al starija serija!

 Sve mi je sad jasno. Svirao sam i ja neko vrijeme.

Mislim da bi ti ovo trebalo biti više nego dovoljno. Prijatelj mi ima ovo i odlični su, i uglavnom ih drži na 15-30%. Tebi bi ti mogli biti dovoljni, ali postoji šansa da će ti smetati pre mala membrana tako da je bolje uzet jači model pa nemaš straha.

 

Edit: Znatiželje radi koje pojačalo imaš?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 22:21 (axos).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hej svima,
logitech z623 valja to šta,imam trenutno xonar d1,u kompu,soba nekih 5x4,jel mogu imat party u sobi :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Valjaju i možeš napravit tulum s njima u tako maloj prostoriji, uopće nije problem.

Samo dobar raspored i to je to.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala! To su studijski monitori, pričao sam s frendom koji ima home studio o monitorima i reko mi je da nisu baš najbolji za slušat muziku da na njima nemora zvučat sve najbolje jer su napravljeni tako da prikazuju zvuk onakvim kakav je, ne uljepšavaju ga, ono što je loše i nekvalitetno snimano loše će i zvučat, za razliku od nekog hi fi sistema koji sve poljepšava!

 

za sad imam malog tranzistorca starog 104234934 godina, sad idem radit na more i kupujem laney ironheart samo neznam još dal ću uzet onu 15w studio glavu s 2x12 boxom ili 60w combo! H

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
unknown soldier kaže...

Hvala! To su studijski monitori, pričao sam s frendom koji ima home studio o monitorima i reko mi je da nisu baš najbolji za slušat muziku da na njima nemora zvučat sve najbolje jer su napravljeni tako da prikazuju zvuk onakvim kakav je, ne uljepšavaju ga, ono što je loše i nekvalitetno snimano loše će i zvučat, za razliku od nekog hi fi sistema koji sve poljepšava!

 

za sad imam malog tranzistorca starog 104234934 godina, sad idem radit na more i kupujem laney ironheart samo neznam još dal ću uzet onu 15w studio glavu s 2x12 boxom ili 60w combo! H

 To za monitore je istina i zato ih volim. Dobiješ realno stanje, ali imaš i opciju namjestiti equilizer kako ti odgovara.

 

Uh izgleda kao zvjer. Ja sam početku isto imao neko malo čudo od nekih 10W. Hvatalo je i radio stanice po potrebi. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

nekako neznam baš za te monitore, trebal bi čuti kako to zvuči ....ono što bi mi najbolje pasalo su nešto kao dali zensor samo kaj je to pasivno i onda ti treba pojačalo koje košta ko i zvučnici a to si za sad nemogu priuštiti!

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
unknown soldier kaže...

nekako neznam baš za te monitore, trebal bi čuti kako to zvuči ....ono što bi mi najbolje pasalo su nešto kao dali zensor samo kaj je to pasivno i onda ti treba pojačalo koje košta ko i zvučnici a to si za sad nemogu priuštiti!

 

 Ubiti radi se o tome da su pc zvučnici ugl do nekih 700 kn, a ovo preko su ugl sustavi 5.1 ili 7.1. Preko toga su ugl studijski monitori koji su cijenom oko 1000 kn nadalje. A ako želiš na hifi onda ti uglavnom treba i pojačalo itd i to su cijene od kojih boli glava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 21:37 (axos).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice