Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.771
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Absu kaže...

Onda će ti bit dovoljan izlaz, što se tih pojačala tiče nisam ih slušao al mislim da su sva tu negdje po kvaliteti i bit će sigurno dovoljna za diamonde,

Dayton ne bih išao jer je u biti ista stvar kao i SA-160 a 40-tak dolara više,

osobno bih sigurno išao na AD18 jer mi se čini da je kvalitenije pojačalo od tih, ima bolje pojačalo za slušalice, moguće bolji dac, daljinski, bluetooth, za 30-40$ više od sa-160 bez razmišljanja ovo.

 Hvala kolega. Jedini realni misnus mi je svjetlo s displaya ali ukoliko mi bude smetalo lako ga utrpam u ladicu ili negdje. Mislim da ću ga uzet tokom dana. Za SA-160 lik u videu ima pravo. Ukoliko se za**bem i potegnem kabel od slušalica dobra je šanda da razvalim zvučnike.

12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

savjet 2.1 zvučnika koje bi koristio pretežito na tvu? do 500 kn,

šta mislite o Z533, na popustu su u extreme digital, iako već sam kupovao u extremu neke log zXXX ne sjećam se točno koje i morao sam vratiti nakon mjesec dana jer je jedan zvučnik producirao nekakve šumove..  i sjećam se da je to bila muka dogovoriti s njima reklamaciju, trajalo je dobrih mjesec dana tipkanje preko maila.. PS: vidim da se spominju Genius SP-HF2.0 1800A kakvi su oni u odnosu na z533, osjeti li se dosta razlika 2.0 i 2.1? 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 15:17 (makaown).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Što mislite o ovim zvučnicima? Izgledaju kao super deal za male pare (oko 400 kn).

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dobri su i jedni i drugi, ako hoćeš nešto jači bas vjerojatno bi Z533 bio bolji izbor, ali ga i 1800A ima dosta. Što se tiče šumova, ja ih na svojim Z533 čujem jedino ako ništa ne svira i skroz se uhom približim zvučnicima. Pogledaj si i dimenzije zvučnika, da znaš koji bi ti bolje odgovarali.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Aha, vjerojatno ću se odlučiti za 1800A jer nije sad da mi treba nekakav bass, nego čisto onako dok gledam film da je zvuk na mjestu.. a i izgledom mi više paše 1800A jer nemam ideju gdje staviti sub... 

12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ljudi, nadam se da sam u dobroj temi, prijatelj namjerava uzeti bezicni zvucnik da ga moze povezati i sa mobitelom do 400-500kn pa bih bio zahvalan na nekoj preporuci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Moja preporuka bi ti bila za divoom party 2nd . Istina da malo prelazi buđet. Imam ga osobno i imam samo riječi hvale u vezi njega.

10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav,

 

imam subwoofer do z906 kompleta i pitanje je dali bi ja mogao s nekim zvucnicima(satelitima) to spojit da mi radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da, samo gledaj da su isto Ohma ko i original, ak staviš slabije, nemoj pojačavat previše, stavi neke slične snage ili malo jače pa nema brige. Ja sam mislio umjesto satelita kupit Dali Concept 1 i Center, al nemam para, a i ovo rijetko koristim jednostavno prejaki su za stan i sobu od 20m2. Tak i onak su većinom na 1/8 glasnoće kad se sluša nešto, a to je dovoljno za sve.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gearbox kaže...

Moja preporuka bi ti bila za divoom party 2nd . Istina da malo prelazi buđet. Imam ga osobno i imam samo riječi hvale u vezi njega.

 Slažem se, jako dobar izbor za te novce.

7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ekipa!

Zanima me 2.1 set zvučnika za glazbu, gaming i gledanje filmova/serija pa bih molio za pomoć i preporuke oko kupovine istih. Cijena može do 1000 kn, a nije problem dodat i jos 100-tinjak kn u slučaju da model malo premašuje granicu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Mrky91 kaže...

Pozdrav ekipa!

Zanima me 2.1 set zvučnika za glazbu, gaming i gledanje filmova/serija pa bih molio za pomoć i preporuke oko kupovine istih. Cijena može do 1000 kn, a nije problem dodat i jos 100-tinjak kn u slučaju da model malo premašuje granicu.

 

M-Audio AV32.1 (1200kn)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ekipa,

malo sam čitao prijašnje postove i na kraju sam se odlučio uzeti Krk Rokit 6 preko Muziker.hr. Par me je ispao 2105kn što mislim da je stvarno dobar deal jer su u Audiopro oko 1800kn kom. 

Je li imao još netko iskustva sa Muzikerom? Koliko god sam čitao po netu vidim da se ekipa nije žalila. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Meni nije jasna tvoja logika, uzimas skuplje izvana?

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kako je 2105kn (Muziker) skuplje od 3796kn(Audiopro). 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ok, sad vidim, da si dao cijenu za par i komad odvojeno. Pardon.

Sretno s tim muzikerom, meni ja malo sumnjiv!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
energyman kaže...

Pozdrav ekipa,

malo sam čitao prijašnje postove i na kraju sam se odlučio uzeti Krk Rokit 6 preko Muziker.hr. Par me je ispao 2105kn što mislim da je stvarno dobar deal jer su u Audiopro oko 1800kn kom. 

Je li imao još netko iskustva sa Muzikerom? Koliko god sam čitao po netu vidim da se ekipa nije žalila. 

 Ako nije tajna, kako si dobio tu cijenu od 2105 kn za par? Vidim da je i B stock 1335 kn po komadu... Daju još neki popust, ili...? I svakako javi dojmove o monitorima...

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Sretno s tim muzikerom, meni ja malo sumnjiv!

Možeš li objasniti zašto?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
metallic kaže...

Sretno s tim muzikerom, meni ja malo sumnjiv!

Možeš li objasniti zašto?

 Mislim da ga ljudi doživljavaju kao ''glazbeni'' Edigital. Slovački web dućan koji u Hr. nema ništa. Strah od problema s eventualnim reklamacijama i slično... Iskreno, osobno nisam nigdje čuo da se netko žalio na njih, tak da mislim da nebi trebalo biti problema s kupnjom tamo. 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
metallic kaže..

Možeš li objasniti zašto?

 

bukowski kaže...
Mislim da ga ljudi doživljavaju kao ''glazbeni'' Edigital. Slovački web dućan koji u Hr. nema ništa. Strah od problema s eventualnim reklamacijama i slično...

Evo, kao dio odgovora tebi, slažem se s kolegom.

 

Ne mislim blatit trgovinu i ne tvrdim da ne valja, već da su mi sumnjivi.

Primjerice, par slušalica kod njih su toliko jeftinije nego igdje drugdje, u tom omjeru kao da ne može biti istinito.

Razlika je kao od novih do rabljenih, pa nisam siguran prodaju li reparirane ili izložbene...

 

Svatko sa svojim novcem raspolaže po volji, ja sam samo dao malu napomenu, nemam svojih iskustava.

 

edit: @energyman_ cijena im je za par inače, ni meni nije jasno kako si dobio onu cijenu od cca2200kn...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 16:35 (metallic).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Evo da brzinski zasad opišem stvari. Dobio sam tako nisku cijenu jer imam firmu koja je u sustavu PDV-a oni izdaju račun sa 0% PDV-a za firme unutar EU.
Dodatno sam dobio popust od 45 ili 50kn po komadu jer sam registrirao svoju email adresu za newsletter.
Osnovna cijena je bila 1300 i nešto kuna (bijeli model).

Ono što me iznenadilo je situacija kada sam plaćao Visom i 3 puta mi uplata nije prošla. Nakon pola minute me zvala žena i rekla da vidi da uplata nije prošla i želim li promijeniti metodu za naplatu. Uplatio sam jučer preko neta (imaju račun u Zabi) tako da su danas ujutro poslali iz svog skladišta a sutra dobivam tracking od GLS-a.
Za sva pitanja sam dobio odgovor u manje od 2 min mailom.
Zasad je ok *kuc kuc kuc* nadam se da će tako i ostati :)

Zanima me baš kakvi će rokiti biti naspram Adam F5. Odlučio sam se uzeti i Rokite jer mi Adam na nekim pjesmama nema dovoljno niskih tonova. Probao sam šesticu u Audioprou i čini mi se dosta snažnija od F5, ali detaljnije ću napisati u srijedu kad bi trebao dobiti Rokite.
http://www.youtube.com/radiopulsfm
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo da javim, Rokiti su stigli jučer ujutro. Dakle u petak su ih poslali iz Slovačke, preko vikenda sus tajali u nekom GLS skladištu u Mađarskoj, ponedjeljak navečer stigli u GLS skladište u Zagrebu i drugo jutro kod mene doma. 

Zvučnici su u original pakiranju sa stiroporom i folijom, u onoj ajmo reći ljepšoj kutiji koja stoji na policama i odna je sve to u onoj običnoj kartonskoj kutiji koja je isto brendirana sa KRK logom. Obje kutije imaju safety trake preljepljene tako da su zvučnici ubiti original iz tvornice. 

Spojio ih, sve radi od prve, prigovora nemam, još miriše na novo. Pohvala za Muziker.hr. Sad ih dva tri dana dok sam na poslu vrtim sa glazbom malo glasnije da napravim "burn-in". Još očekujem izolacijsku spužvu koja ide između stola i zvučnika da smanjm prijenos vibracija. Usporedbu sa Adam F5 ću napraviti u subotu kada se razrade kako spada. Do tada evo malo slika setupa. Zapravo sam 5 dana imao razvaljenu sobu i stol kako bi mogao sve kablove provući kako spada.  

 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 9:45 (energyman).
Moj PC  
11 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kupio i prezadovoljan! Hvala ti! 

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Šta je najbolje za kakivh 600kn? GENIUS SP-HF1800A?

Nije mi problem ni dati 150 kn više ako su npr Logitech Z533 bolji izbor...

 

Do sada mi je zvuk išao preko linije no ona je krepala te pošto sam ju koristio isključivo za PC zvuk nemam namjeru uzimat durgu.

Za igre koristim slušalice te bi ovo bilo za pogledat koji film, Youtube i tako to...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Išao bi na ovo, baš ispod 600kn; z-533-21-120w

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ogrtaničen sam na Links, ali kao šta rekoh, nije mi problem šta su tamo 700 kn....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Aha Links, sve jasno, a gle oko 600kn bi uzeo u izbor i ove ako voliš snagu i glasno slušanje...genius-sw-g2-1-3000-2-1

 

Mislim da bi mogli biti best buy zapravo, vidi ako imaju što spojeno da vidiš dal ti paše 2.1, ali znaj da je slušama sličniji zvuk na 2.0 uobičajeno.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Malo su mi prekičasti 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Naravno da jesu slažem se, izgledaju "gamerski" full hahah!

 

Ali imaju najbolje specs od puno tamo ponuđenih, morao sam objektivno reći.

 

Ako ne slušaš preglasno, vidi i one jeftinije logije httlogitech-z443.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala na preporukama.. Još ću malo razmotrit.. Sviđa mi se na Z533 šta ima priključak za headset...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice