Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
hrka11 kaže...

Pozz ekipa...

Nezz je li problem mozda ce netko od vas znati.Imam krk rokit 5 g3 i slabo sam ih koristio,gotovo nikako...inace ne gasim ih na prekidac jer kad upalim tu i tamo film ili glazbu oni se sami pale iz mirovanja isto tako ako ih ne koristim duze od 10min ugase se.

Primjetio sam u zadnje vrijeme kad upalim u jednom zvucniku koda lagano pukne nesto pri paljenju.Lagano pucne,kao onaj starinski zvuk sto se cuje na starim plocam ili kasetam,nezz kako da opisem.

 

Zna li netko sta bi moglo biti?1

 

Probaj pitat na ovoj temi (http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/headphones-vasa-kolekcija--oprema--recenzije/251352.aspx?page=3&jumpto=5456824&sort=asc&view=flat) ali mislim da je to normalno kod monitor zvucnika, tako je i na mojim ESI 05.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos | Prodajem i5-4440 za 900kn, RAM 8GB za 300kn, Fractal Node 304 za 400kn
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

planiram kupit zvucnike za dnevnu sobu koji bi sluzili za gledanje filmova, igranje i slusanje glazbe. 5.1 sustav me zanima i lova koju bi izdvojio je 2000 kn. na njih ce bit spojeni tv, ps4 i pc(pc ce bit spojen na tv i preko njega ce se pustat glazba i filmovi). vidim da je z906 u tom rangu, postoji li ista bolje ili jednake kvalitete u tom cjenovnom rangu?

vidio sam da yamaha ima neke 5.1 sustave za te pare al nisam siguran dal treba pojacalo za taj sustav. genius ima neka rjesenja za oko 1000 kn al mislim da je z906 puno bolji.

sto bi vi preporucili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...

planiram kupit zvucnike za dnevnu sobu koji bi sluzili za gledanje filmova, igranje i slusanje glazbe. 5.1 sustav me zanima i lova koju bi izdvojio je 2000 kn. na njih ce bit spojeni tv, ps4 i pc(pc ce bit spojen na tv i preko njega ce se pustat glazba i filmovi). vidim da je z906 u tom rangu, postoji li ista bolje ili jednake kvalitete u tom cjenovnom rangu?

vidio sam da yamaha ima neke 5.1 sustave za te pare al nisam siguran dal treba pojacalo za taj sustav. genius ima neka rjesenja za oko 1000 kn al mislim da je z906 puno bolji.

sto bi vi preporucili?

 Po meni Z906 ne vrijede te novce i ne bi ih dao, prije bih uzeo Genius SW HF 6000 koji zvuče nešto konkretnije, s mrvicu slabiji wooferom, što bi ustvari i trebalo biti jer je ovaj na Z906 prilično nabrijan.

 

Moj savjet ti je taj Genius, a i jeftiniji je osjetno. Vidim daj e razlika skoro dvostruka, a upitno je uopće koliko su Z906 bolji. A meni su i ružni, Geniusi ti barem izgledaju kao profi zvučnici. Pitat će te netko jel hi-fi :P

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 17:09 (explorer 4).
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ali sateliti od geniusa imaju po 20 wata rms, a od logitecha po 67 wata. isto tako mislim da geniusovi nemaju digitalni input, a to mi je minus najveci. jer kazem trebam spojit tv, ps4 i pc i spojio bi optickim kablom. logi nudi dva opticka inputa i jedan coax.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Otkad je to 20W slabo? Posebno kada govorimo o 5.1 sustavu?
Koliko kvadrata ti ima soba?

 

Ne znam koje izlaze imaju Geniusi, al znam da ih je hrpa pa pogledaj koji su. Al nekako mislim da imaju i optiku i coax.

 

Uostalom, to što Logitech imaju po satelitu 67 wati nije niti djelomično točno jer se koriste skretnice za dobivanje više snage, dok u izvornom stanju su to zvučnici od kakvih 20-ak wati. Primjerice, Logitech Z2300 prema deklariranom imaju 200W RMS, a ustvari su to zvučnici od 94 wata, a zvuče još slabije od relativno jeftinog hi-fi sustava iste snage. Nije sve u specifikacijama, ustvari, daleko od toga. One ne pokazuju kako zvučnik svira.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

soba ima 30-ak kvadrata. evo bas sam provjerio za genius koje ulaze ima, nema nijedan digitalni, ima rca, i obicne 2-kanalne(3 komada) koji neznam kakvu svrhu imaju na 5.1 sustavu. ti genius zvucnici nisu ni losi i dobro izgledaju ali nebi ih uzeo samo zbog ulaza, pa na to nemogu spojit ni tv ni ps4, mogu samo pc i to s 3 kabla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

K tomu Z906 ima manu pregrijavanja i pregaranja. Nažalost znam iz prve ruke :(

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...

soba ima 30-ak kvadrata. evo bas sam provjerio za genius koje ulaze ima, nema nijedan digitalni, ima rca, i obicne 2-kanalne(3 komada) koji neznam kakvu svrhu imaju na 5.1 sustavu. ti genius zvucnici nisu ni losi i dobro izgledaju ali nebi ih uzeo samo zbog ulaza, pa na to nemogu spojit ni tv ni ps4, mogu samo pc i to s 3 kabla.

 

 Ovako na brzinu ako oćeš polovno imaš trenutno na njuški recimo Pioneer vsx-421k za 1000 kn i JBL-scs-178 za 800 kn ako baš želiš 5.1.  Ti zvučnici bi tribali bit solidni iako jesu z stari, sad dalo bi se možda šta bolje sastavit ako ne ideš odma na 5.1.

 

15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ma nije mi problem uzet polovno ali samo ako je u zgu, jer necu takve stvari preko poste rjesavat, ocu vidit prvo i isprobat. Tako da ako ti se da mos mi iskopat nesto iz zga i okolice. 

I da, odma bi iso na 5.1, mozda bi se mogo i malo pretegnut oko cijene ako se isplati. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
=xfact= kaže...

imam gore navedeni corsair sp 2500 2.1 (+audigy 2 zs) .. i moram reci da je to jednostavno strasno kolko sam odusevljen njima.. svake preporuke.. jednostavno prakticno i snazno .. imam ih pola godine i nemaju nikakvih trzavica za sada..

 

ako ko kupuje ili ima kakvih pitanja moze na pm ili ovdje.. poz

Denon 1610, a gotovih 5.1 recimo Energy RC Micro imas u Zapresicu. To ti je taman negdi cijena logitecha.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 13:42 (om-prat).
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo ja na slatkim mukama...

Imam B&W DM302 monitore i za njih moram još uzeti neko pojačalo. Međutim spojio sam ih na posuđeno pojačalo i stavio pokraj monitora kao PC zvučnike i iman baš neki čudan osjećaj... Maknem se metar, zvuk savršenstvo. Pretpostavljan da su to kao neki "mid field" zvučnici i da je to zbog toga....
S druge strane imam priliku uzeti nove z906 za 1250 kn nove. Ne znam što mi je činiti. Imate vi kakav pametan prijedlog? Uzeti Logitech ili nekako složiti ove monitore?!  Žao mi je Bowersa, al jednostavno nisu za ovu namjenu....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
SHELBY_09 kaže...

Evo ja na slatkim mukama...

Imam B&W DM302 monitore i za njih moram još uzeti neko pojačalo. Međutim spojio sam ih na posuđeno pojačalo i stavio pokraj monitora kao PC zvučnike i iman baš neki čudan osjećaj... Maknem se metar, zvuk savršenstvo. Pretpostavljan da su to kao neki "mid field" zvučnici i da je to zbog toga....
S druge strane imam priliku uzeti nove z906 za 1250 kn nove. Ne znam što mi je činiti. Imate vi kakav pametan prijedlog? Uzeti Logitech ili nekako složiti ove monitore?!  Žao mi je Bowersa, al jednostavno nisu za ovu namjenu....

To, kao prvo, nisu monitori, nego obični bookshelf zvučnici. No čak i kao takvi, jesi li ih postavio u dobru poziciju, zarotirao ih prema sebi, odmaknuo ih tako da razmak između zvučnika i od svakog zvučnika do tvojeg uha tvore istostranični trokut? Također, visokotonci bi morali biti u razini ušiju.

Ne funkcioniraju svi bookshelf zvučnici dobro sa tako malim razmakom... većina da, no ne svi.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 22:49 (Father_Dougal).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...

To, kao prvo, nisu monitori, nego obični bookshelf zvučnici. No čak i kao takvi, jesi li ih postavio u dobru poziciju, zarotirao ih prema sebi, odmaknuo ih tako da razmak između zvučnika i od svakog zvučnika do tvojeg uha tvore istostranični trokut? Također, visokotonci bi morali biti u razini ušiju.

Ne funkcioniraju svi bookshelf zvučnici dobro sa tako malim razmakom... većina da, no ne svi.

 Otprilike sam tako nekako i složio. Ma zvuk je super, ali ko da mi nekako smeta ušima. Čudan osjećaj...

15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

uzet cu ja taj z906 za 1250 kn ako ti neces, slobodno ga prepustis...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mijenjat B&W za Logitech? Ako ne slušaš tuc tuc glazbu, onda nemaš što razmišljati, B&W je tu normalan izbor.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...

Ma nije mi problem uzet polovno ali samo ako je u zgu, jer necu takve stvari preko poste rjesavat, ocu vidit prvo i isprobat. Tako da ako ti se da mos mi iskopat nesto iz zga i okolice. 

I da, odma bi iso na 5.1, mozda bi se mogo i malo pretegnut oko cijene ako se isplati. 

Imam ti ja Z906 oko 2g., meni su se pokazali super i bez greške. Čak i na reprodukciji stereo materijala na 5.1, dok su filmovi i igre poseban gušt.

 

Jedina mana im je zapravo moja soba odnosno dva-sa-dva što se kaže, ne mogu ih praktički ni zavrnuti kako bi htio.

 

Svaki kanal ili bolje reći par kanala možeš zasebno podesiti što se glasnoće tiče na receiveru, pa recimo Sub nema potrebe uopće iznad 50% držati, jer ubija.

 

Kvaliteta izrade je odlična, pogotovo završna obrada, ako ćeš uzimati pripazi na receiver jer je izuzetno lagan i praktički ga deblji kabel koji ide iz njega povuče sa stola, moglo bi biti padanja, treba ga fiksirati na jedno mjesto i koristiti daljinski za pojačavanje/stišavanje.

 

Ja ih imam spojeno analogno 3.5mm na X-Fi Titanium PCIE 5.1 zvučnu.

 

E sad, cijena, 2.500 ne bi dao za njih, platio sam ih svojevremeno otprilike iznos koji se dolje spominje, 1200-1300kn, što je bagatela za takve zvučnike po meni. Ako tražiš glasno, 5.1, sa dosta izlaza/ulaza, odličnom završnom obradom i ugodnog modernog dizajna, to je to.

 

 

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mar123 kaže...

uzet cu ja taj z906 za 1250 kn ako ti neces, slobodno ga prepustis...

 Bio je na Alzi u pola cijene, i šef bi mi uzeo priko firme (-PDV), ali rasprodalo se odmah... Bit ce opet neka akcija, ali stvarno treba odmah reagirati...

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Mijenjat B&W za Logitech? Ako ne slušaš tuc tuc glazbu, onda nemaš što razmišljati, B&W je tu normalan izbor.

 Ma jasna stvar, zato sam ih i uzeo kad sam imao priliku, ali imam osjecaj da nisu za ovu namjenu. Još ću ih malo probati namjestiti pa ćemo vidjet. Kad već pišem, možeš mi preporučiti neko pojačalo za njih? Mislio sam ovako nešto... LINK  ili LINK2

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 14:29 (SHELBY_09).
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
thedream kaže...
mar123 kaže...

 

Imam ti ja Z906 oko 2g., meni su se pokazali super i bez greške. Čak i na reprodukciji stereo materijala na 5.1, dok su filmovi i igre poseban gušt.

 

Jedina mana im je zapravo moja soba odnosno dva-sa-dva što se kaže, ne mogu ih praktički ni zavrnuti kako bi htio.

 

Svaki kanal ili bolje reći par kanala možeš zasebno podesiti što se glasnoće tiče na receiveru, pa recimo Sub nema potrebe uopće iznad 50% držati, jer ubija.

 

Kvaliteta izrade je odlična, pogotovo završna obrada, ako ćeš uzimati pripazi na receiver jer je izuzetno lagan i praktički ga deblji kabel koji ide iz njega povuče sa stola, moglo bi biti padanja, treba ga fiksirati na jedno mjesto i koristiti daljinski za pojačavanje/stišavanje.

 

Ja ih imam spojeno analogno 3.5mm na X-Fi Titanium PCIE 5.1 zvučnu.

 

E sad, cijena, 2.500 ne bi dao za njih, platio sam ih svojevremeno otprilike iznos koji se dolje spominje, 1200-1300kn, što je bagatela za takve zvučnike po meni. Ako tražiš glasno, 5.1, sa dosta izlaza/ulaza, odličnom završnom obradom i ugodnog modernog dizajna, to je to.

 

 

 Meni iskreno to pari pre siromasno opcijama, ovaj cca 10 g. star Denon ima kud i kamo vece mogucnosti spajanja izvora samim tim i dekodiranja, a Z906 je iz 2011. ako se ne varam. Ta kutija je samo control centar ne reciver, DAC im je unutar sub šta im je još jedan minus u odnosu na starijeg brata. Pod tim ne mislim na EM smetnje nego samo spajanje izvora... 

 

15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ma nebi dao 2500 za njih, moze se nac za 2000. Ali ako bi ih bilo igdje za 1200-1300 to bi bilo vrhunski. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uzeo sam si Genius HF500A za na poslu, e sad zvuče mi nekako "metalno", "plehnato". Očekivao sam mrvicu više slično Logitech z333 koje doma imam i također su drveni.

 

Spajam ih na laptop pod moj PC.

 

Spojeni na galaxy S7 zvuče dosta bolje, nego na laptopu, čak bih rekao jednako kao i z333 kad ih na mobać spojim.

 

Da li je moguće da je zvučna u lapu (ALC668) takav šoder? Gora nego u mobitelu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Karlek_19 kaže...
Da li je moguće da je zvučna u lapu (ALC668) takav šoder? Gora nego u mobitelu?

 Smeće od codeca, pogotovo što se analognog izlaza tiče. Zaobići.

In the name of tragedy...
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kad smo vec kod z333....imam ih ja na prodaju..stari 2 mjeseca samo isprobani i vraceni u kutiju...pa ako je netko zainteresiran i iz zagreba dogovorimo cijenu...placeni u hg spotu 480kn

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
thedream kaže...
Karlek_19 kaže...
Da li je moguće da je zvučna u lapu (ALC668) takav šoder? Gora nego u mobitelu?

 Smeće od codeca, pogotovo što se analognog izlaza tiče. Zaobići.

 Postoji kakvo jeftino rješenje? Nisam naviknuti da me glazba nakon 20 min slušanja počinje smetati. 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sto ti je jeftino kolega? Npr, vidio sam negdje po bugu, prodavala se asus xonar u7 za 200kn bez gare. To je show ponuda za eksternu zvucnu koju nosis sa sobom i uzivas u zvuku!

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Karlek_19 kaže...
thedream kaže...
Karlek_19 kaže...
Da li je moguće da je zvučna u lapu (ALC668) takav šoder? Gora nego u mobitelu?

 Smeće od codeca, pogotovo što se analognog izlaza tiče. Zaobići.

 Postoji kakvo jeftino rješenje? Nisam naviknuti da me glazba nakon 20 min slušanja počinje smetati. 

 To je lap sa izlazom za sub, a ulaz/izlaz su mu na istom jacku? Prvo provjeri drivere, probaj reinstalirat. Meni smrdi na neki zajeb u softu, pogotovo ako imas instalirane Ausove utilitye.

Ne mogu nać data sheet,ali sumnjam da je baš toliko loš. Više to ovisi o implemetaciji samog proizvođača nego o codecu...

9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Poseban je izlaz za sluške/zvučnike, a poseban za mini sub.

Rainstaliral sam već 30 puta, jer je zadnji update winsa sve ukenjao, Realtek manager malo radi malo ne, nema uopće dijela s onim "wizardom" za zvuk i td.

 

Cloudice ne zvuče ništ lošije nek na stolnome, pod moj pc. Zato mi i je toliko čudno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 11:11 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Karlek_19 kaže...

Poseban je izlaz za sluške/zvučnike, a poseban za mini sub.

Rainstaliral sam već 30 puta, jer je zadnji update winsa sve ukenjao, Realtek manager malo radi malo ne, nema uopće dijela s onim "wizardom" za zvuk i td.

 

Cloudice ne zvuče ništ lošije nek na stolnome, pod moj pc. Zato mi i je toliko čudno...

 Pa ima poseban za sub, ali ulaz/izlaz za mic i sluše je na istom jacku. 

 

Ne pari mi ukupno to tako loše zato i kažem da je vjerojatno neki zajeb očito s driverom. Ima sam te zvučnike par miseci i isti zvuk su imali na EMU 0404 i na sličnom Realteku na Acer lapu.

 

 

Vidi eventualno u svojstvima zvučnika jeli šta upaljeno od "poboljšanja". Probaj instalirat koju drugu verziju drivera..... 

 

9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da za sluške/mic je isti.

 

Proba sam već nekih 5-6 verzija. Sad sam na 6.0.1.8210 i zadovoljavajuće je, barem nagaer radi.

 

Sve je ugašeno, čak i onaj immediate mode.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
SHELBY_09 kaže...
explorer 4 kaže...

Mijenjat B&W za Logitech? Ako ne slušaš tuc tuc glazbu, onda nemaš što razmišljati, B&W je tu normalan izbor.

 Ma jasna stvar, zato sam ih i uzeo kad sam imao priliku, ali imam osjecaj da nisu za ovu namjenu. Još ću ih malo probati namjestiti pa ćemo vidjet. Kad već pišem, možeš mi preporučiti neko pojačalo za njih? Mislio sam ovako nešto... LINK  ili LINK2

 Nisam ti baš jak na tom području, puno je modela i proizvođača pojačala. Ali, pogledaj koliko zvučnici trpe wati pa onda uzmi neko pojačalo koje ima snage. Preslabo pojačalo ne isporučuje dovoljno snage da dobiješ onaj kick u niskim tonovima. Probati s nekakvom Yamahom.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice