Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Odi na Strafe. Nije tolko skupa a dobro odradi posao :)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hyperx alloy, ima cherry mx red switcheve i super cijenu. Nema smisla davati 200kn vise za strafe koja ima iste switcheve, a posto igras fps igre macro postavke ti ne trebaju. Kolega koji igra bf1 ju je sad nedavno uzeo i prezadovoljan je.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nakon malo istrazivanja na nabava.net, tipkovnica do 500kn. Imam 4 favorita s tim da cu jos svaku trgovinu proci individualno.

Genius K20
Coolermaster Devastator III
Gamdias Hermes P1 RGB
Redragon Kala K557 RGB

Nikad u zivotu nisam imao mehanicku tipkovnicu, a najveci je razlog buka koju proizvodi i mislim da moji do ne bi izdrzali, zato sam uvijek kupovao membranske, ali mislim da je vrijeme za moju prvu mehanicku tipkovnicu.

Vazno mi je da ima osvjetljenje u vise boja i po mogucnosti efekata. Mora biti full tipkovnica sa svim standardnim tipkama i numpadom. Također volio bi vidjeti i multimedijalne tipke, ponajvise za glazbu. Mogu biti odvojene ili kao kod vecine iskombinirane s F tipkama.

Buđet do 500kn. Uvijek gledam omjer ulozeno dobiveno, tako da meni najskuplje nije uvijek najbolje
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nakon malo istrazivanja na nabava.net, tipkovnica do 500kn. Imam 4 favorita s tim da cu jos svaku trgovinu proci individualno.

Genius K20
Coolermaster Devastator III
Gamdias Hermes P1 RGB
Redragon Kala K557 RGB

Nikad u zivotu nisam imao mehanicku tipkovnicu, a najveci je razlog buka koju proizvodi i mislim da moji do ne bi izdrzali, zato sam uvijek kupovao membranske, ali mislim da je vrijeme za moju prvu mehanicku tipkovnicu.

Vazno mi je da ima osvjetljenje u vise boja i po mogucnosti efekata. Mora biti full tipkovnica sa svim standardnim tipkama i numpadom. Također volio bi vidjeti i multimedijalne tipke, ponajvise za glazbu. Mogu biti odvojene ili kao kod vecine iskombinirane s F tipkama.

Buđet do 500kn. Uvijek gledam omjer ulozeno dobiveno, tako da meni najskuplje nije uvijek najbolje
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

500 Kn?

Definitivno Roccat Suora.

https://www.nabava.net/search.php?q=roccat+suora

Twitter: @191x7
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Redragon Kala k557, placena 350 kn

 

- čvrsta i teška

- full keyboard (znači i numerički dio)

- pleteni kabel

- pozlaćeni usb

- full RGB (18 predefiniranih kombinacija ... mogucnost mijenjanja i podešavanja na tipkovnici)

- blue switch (outemu)

- pribor za vađenje tipki

- pribor za vađenje switcha

- set zamjenskih switchewa (par crnih, smeđih, plavih i crvenih)

- software u win koji omogućuje kreiranje profila osvijetljenja po želji

- 24 mjeseca garancije

- ugrađeni naslon za dlanove

- gumeni podlošci (tipkovnica stoji kao ukopana)

 

imam ju vec mjesec dana ... super zadovoljan!

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 14:18 (BoTiA).
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Preporuka za mehanicku tipkovnicu do 600kn?

Nece meni drina biti kapija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BulletFox kaže...

Preporuka za mehanicku tipkovnicu do 600kn?

 Roccat Suora. Definitivno.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BulletFox kaže...

Preporuka za mehanicku tipkovnicu do 600kn?

 Masterkeys Pro S

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BoTiA kaže...

Redragon Kala k557, placena 350 kn

 

- čvrsta i teška

- full keyboard (znači i numerički dio)

- pleteni kabel

- pozlaćeni usb

- full RGB (18 predefiniranih kombinacija ... mogucnost mijenjanja i podešavanja na tipkovnici)

- blue switch (outemu)

- pribor za vađenje tipki

- pribor za vađenje switcha

- set zamjenskih switchewa (par crnih, smeđih, plavih i crvenih)

- software u win koji omogućuje kreiranje profila osvijetljenja po želji

- 24 mjeseca garancije

- ugrađeni naslon za dlanove

- gumeni podlošci (tipkovnica stoji kao ukopana)

 

imam ju vec mjesec dana ... super zadovoljan!

 Daj mi reci od cega je baza napravljena, aluminij? Svakako veliki best buy, Suora meni osobno nis posebno samo šminka frameless, nema odmoriste za dlanove

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 Imam Devastator II combo već neko vrijeme i ja sam zadovoljan 

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
darkborg kaže...

 Imam Devastator II combo već neko vrijeme i ja sam zadovoljan 

 Moj klinac također ima Devastator II, i za ono što nam treba combo je ok, ali me zanimalo da li se isplati dati malo više love i uzeti Devastator III (skuplji 50-tak kn) ili skuplji Masterkeys Lite L (skuplji 150 kn).Što imaju ovi dva a nema Devastator II?

Treba nam za drugi PC.

Hvala

 

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

koliko ja vidim između devastator 2 i 3 tipkovnica je razlika što trojka ima full rgb osvjetljenje ali nema ove coolermasterove mem-chanical switcheve kao dvojka. A miš na trojci ima 4 dpi razine dok na dvojici ima 3 razine.

iskreno ja bi uzeo Devastator II.

 

ovu treću ne bih komentirao, za tako nekog nezahtjevnog korisnika po meni nema smisla davati 400kn, osim ako se ima para na bacanje ali onda se opet gleda nešto kvalitetnije/skuplje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Lp. Trebala bi mi neka tipkovnica koja bi mi sluzila za gaming ali  I za mnogo pisanja,do nekih 450 kn. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Demozz kaže...

Lp. Trebala bi mi neka tipkovnica koja bi mi sluzila za gaming ali  I za mnogo pisanja,do nekih 450 kn. Hvala

 Možeš li malo rastegnuti budget? Naime, taman si na granici budžeta za koji možeš kupiti OK mehaničku tipkovnicu.

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel zna možda netko di se može kupiti ili odakle se može naručiti Das Keyboard 4C?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Moze do nekih 100 kn

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Demozz kaže...

Moze do nekih 100 kn

 

 Perfektno, taman za Suoru:

https://www.nabava.net/search.php?q=suora

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Demozz kaže...

Lp. Trebala bi mi neka tipkovnica koja bi mi sluzila za gaming ali  I za mnogo pisanja,do nekih 450 kn. Hvala

 https://www.nabava.net/search.php?q=Redragon+Kala+k557

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 8:28 (Arto).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dobar dan,
Molim savjet ako moze.

Mehanicka tastatura, cherry mx red, aluminij, hr layout, vise kompaktna (iako moze i sa dijelom sa brojevima sa strane al da nema puno praznog prostora), software i prograbilne tipke nevazne, do 1k kn.
Sta bi predlozili?
Vidim da ova kombinacija aluminij + hr layout full ogranicava.
Hvala.
Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 12:38 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bartender kaže...
Dobar dan,
Molim savjet ako moze.

Mehanicka tastatura, cherry mx red, aluminij, hr layout, vise kompaktna (iako moze i sa dijelom sa brojevima sa strane al da nema puno praznog prostora), software i prograbilne tipke nevazne, do 1k kn.
Sta bi predlozili?
Vidim da ova kombinacija aluminij + hr layout full ogranicava.
Hvala.

Zasto aluminij? To nisu aluminijska kucista nego imaju 3 mikrona debel list aluminija naljepljen preko plastike..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
A jel?
Pa ne znam, imao priliku probati, odlican osjecaj, tezina i robustnost, pa valjda zato.
Go for the eyes Boo, yaaar!
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Svaka mehanicka tipkovnica je teska jer tezina dolazi od metalnih ploca koja se nalaze unutar kucista, taj limic sta si ti vidio je cisti ukras...

Osim toga plastike koristene su manje vise svugdje kvalitetne osim ako to nije bas neki MS drlog...
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bartender kaže...
A jel?
Pa ne znam, imao priliku probati, odlican osjecaj, tezina i robustnost, pa valjda zato.

Ne daj se smesti, osjecaj je daleko ljepsi kada ti tipkovnica ima alu plocu gore, bez obzira koliko je ona tanka / debela.

Jedino sto ce HR layout biti malo problematicno naci. Ako HR layout nije najvaznija stavka, razmisli o Corsair K65 , Steelseries Apex M750 , HyperX Alloy 

 

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ozone strike battle ti ima ja mislim hr layout

ja sam svoju kupio u adm-u (mislim da sam tamo kupio), pa malo pogledaj koliko je kod nas trenutno, i gdje je dostupna za kupnju, mislim da bi ti trebala biti dostupna 

imam doma ozone strike battle tkl, i hr layout je otisnut na njoj, doduše je da je otisnut preko uk layouta, i da ima dupliranja znakova, ali uk layout je najbliži našem po nekom rasporedu 

dobra konstrukcija, nije loš izbor, metalni gornji dio, ako ti ne smeta što je tkl, imaš preporuku

meni je savršena

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 20:43 (matija656).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako koga zanima, na popustu je na Fnatic-ovom shopu Streak RGB tipkovnica za 104$ i funkcionira WELCOME kod za popust tako da ispadne oko 93$ (ja sam piknuo jednu sa brown switchevima), što ispadne oko 700 kn.

Cijena je dobra s obzirom da je kod nas od 1100 kn nadalje i koliko sam vidio imaju samo verziju sa red switchevima.

 

Tastatura ima dobre recenzije i većinu "fičera" koji bi nekom mogli zatrebati Cherry MX switcheve, wristrest koji se može namještatit po dubini i nije od tvrde plastike, passthrough USB, kotačić za namještanje glasnoće, metalni pokrov...

 

Fnatic Streak RGB

 

 

Kad dođe nastojat ću nabaciti koju riječ o njoj...

 
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice