Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.224.638
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
matija656 kaže...
Max_settings kaže...

Hvala,

Mozete li preporuciti neku mehanicku tipkovnicu sa mx brown switchevima (ne moraju nuzno biti cherry mx ali nebi skodilo), treba mi full sized i u cjenovnom rangu od 700kn do 1000kn.

Zanima me jos da li postoji neka TKL tipkovnica sa blue switchevima sa HR layoutom, trazim je vec duze no nigdje je nemogu pronaci.

 ja ti imam Ozone Strike Battle TKL, možeš ju nabaviti u brown ili red varijanti cherry prekidača kod nas, znam da nije full size i da nije plavi prekidač, ali meni je odlična

cijenom je 900 kn kod nas - https://www.nabava.net/search.php?q=ozone+strike+battle (ja ju kupio dok je bila 700 kn :D)

tipkovnica ima hr layout otisnut preko uk layouta, iako ima preklapanja i duplanja nekih znakova, barem imaš veliki enter, hrvatska slova i raspored otisnut na njoj za lakše snalaženje (pogotovo ako ju nećeš samo ti koristiti, meni tipkovnicu koristi i cura nekad pa pomogne)

meni je savršena jer ne uzima puno prostora na stolu, cherry prekidači, kvalitetno napravljena, taman što sam tražio kad sam ju kupovao 

 Ok, hvala na pomoci :)

Jos cu pricekat, trenutno nema savrsene tipkovnice za mene. Trenutno imam Corsair k55 i htio bih sve te funkcije na mehanickoj tipkovnici, ali trenutno sve sto se nudi sa tim specifikacijama na mehanickim tipkovnicama je preskupo za mene.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav!

 

Može pomoć pri odabiru?

Koju bi vi tipkovnicu ovdje odabrali:

https://fenix.hr/periferija/tipkovnica-mis/tipkovnica

 

Mehanička, do 800-900 kn, pisanje i igranje. Osvjetljenje.

Ne trebaju media tipke.

 

Hvala unaprijed!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ekipa,

Riknula mi je meh. tipkovnica Asus strix tactic pro i sad mu u Feniksa nude drugo koju izaberem. 

Što da od ovog uzmem:

https://fenix.hr/periferija/tipkovnica-mis/tipkovnica?p=1

 

Cijena može biti do cca 1000kn, ali da je mehanička.

 

THX

 

Cyber bio si brži. THX

Battlelog: MUDO_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 22:10 (amater_2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Obojici Fnatic Gear Rush s Cherry MX Brown switchevima.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može neka preporuka baš ne mogu naći.

Cherry mx brown ,hr layout, full size, bilo bi lijepo da ima neke osnovne media tipke kao što je play , pause i sl. Palm rest mi ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 19:37 (protest431).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Logitech G613

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Razmišljam si da kupim gamersku tipkovnicu novu do cca 175 kn. Preporuka za neku?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Audi1989 kaže...

Razmišljam si da kupim gamersku tipkovnicu novu do cca 175 kn. Preporuka za neku?

Hvala

 Nemaš za te novce ništa što bi bilo gamersko po ičemu osim možda po natpisu na kutiji.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Audi1989 kaže...

Razmišljam si da kupim gamersku tipkovnicu novu do cca 175 kn. Preporuka za neku?

Hvala

 Trust GTX280, Logitech K280, RedDragon K502, Genius Scorpion K5, sve su "gaming" 

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gamdias P1 RGB na popustu u Linksu, 400kn. Valja sta?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav.

U nabavci sam svega sto kosta manja pa jednom kad cu imat para cu uzet neki gamerski komp.

Sada trazim neku tipkovnicu izmedju 300-400kn (eventualno 500kn ako bih stvarno nesto puno postigao s time) ali sve ce biti bolje jer imam neku jeftinu genius staru vec 10 godina koja me posluzila i dalje radi savrseno koju sam tad platio nekih 50-ak kuna.

 

Mis imam steelseries rival 100 pa mislim da za njega ne trebam trazit neku zamjenu, a zahtjevi koje imam su backlight i hrvatski znakovi, velika enter tipka i normalni backspace, da ne uzimam sad onaj coolermaster devastator komplet, mis mi je stvarno ok, a ovo cu mijenjat pa da vidim sto se moze za te pare dobiti. Svaki savjet je dobrodosao. Hvala!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 12:04 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

za one koji su u procesu kupovine nove tipkovnice, evo ovaj lik poklanja Logitech G513 mehanicku 

 

 

pa ako cete imate srece, ustedite koju kunu 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
3dfx kaže...

za one koji su u procesu kupovine nove tipkovnice, evo ovaj lik poklanja Logitech G513 mehanicku 

 

 

pa ako cete imate srece, ustedite koju kunu 

 

 

 Osobno imam tu tipkovnicu, i nebi ju mjenjala ni za jednu, top top top!!! Nije za one koji pate na clicky zvukove i onaj bump.. Ovo je linearna tipkovnica, pritisak je smooth, lagan. Obozavam ju!

7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

pozdrav!

vec 10ak godina imam neku genericnu genius tipkovnicu, smeta mi njezina velicina, te bih je zelio zamjeniti za neku dosta manju.

E sad, totalno mi se ne da davati 100-150e  za neku numpadless mehanicku.

neki dan sam naletio u prodavnici na nekog noname jeftinjakera  FURY ...

isprobao je i svidja mi se velicina i osjecaj tipki i podnosljivo izgleda za GAMER tipkovnicu kojoj je glavni adut sto moze svjetlit.

problem je sto kosta 25e  a ne mogu je ni pronaci na internetu, a bredirane numpadless su  nepostojane ispod 70-ak e... 

sta mislite da li da preskocim ili da riskiram sa kupovinom

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
numpadless = TKL?

Pojasni malo sta tebi treba i do koliko para.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...
numpadless = TKL?

Pojasni malo sta tebi treba i do koliko para.

 

acmilan2 kaže...

Pozdrav.

U nabavci sam svega sto kosta manja pa jednom kad cu imat para cu uzet neki gamerski komp.

Sada trazim neku tipkovnicu izmedju 300-400kn (eventualno 500kn ako bih stvarno nesto puno postigao s time) ali sve ce biti bolje jer imam neku jeftinu genius staru vec 10 godina koja me posluzila i dalje radi savrseno koju sam tad platio nekih 50-ak kuna.

 

Mis imam steelseries rival 100 pa mislim da za njega ne trebam trazit neku zamjenu, a zahtjevi koje imam su backlight i hrvatski znakovi, velika enter tipka i normalni backspace, da ne uzimam sad onaj coolermaster devastator komplet, mis mi je stvarno ok, a ovo cu mijenjat pa da vidim sto se moze za te pare dobiti. Svaki savjet je dobrodosao. Hvala!

 Jel bi mogao i meni nesto pomoci? Dodao bih jos da zelim numpad.

Kovačić
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Tesko da ces dobit to sve (tj. ja ne znam).
Nije ti losa Roccat Suora, ima sve osim HR slova.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

zanima me ima li netko preporuku iz domaćih trgovina za mehaničkom tipkovnicom do 500kn?

 

Ali, naglasak je na to da mi ne treba gejmerske tipkovnica, ne treba mi anti-ghosting, osvijetljenje itd. Ono što mi treba su hrvatska slova, te eventualno da klik nije izričito iritantan (glasan).

 

Ako tko ima kakvu preporuku bio bih jako zahvalan :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

narucio sam si danas logitech g910 orion spark preko ebaya za 260kn,e sad seller je od 2009 na ebayu,valjda ce proci sve kak spada,pise da je nova tipkovnica

 

https://www.ebay.com/itm/Logitech-G910-Orion-Spark-RGB-LED-Backlit-Fully-Mechanical-Gaming-UK-Keyboard/183520078935

 

pa ak netko jos hoce riskirat

 

 

6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Neće. To ti je klasična ebay prevara i hackani račun. 

 

Ako ideš gledati rating vidjet ćeš da nikad nije prodavao takve stvari ,a zadnji feedback je unutar šest mjeseca i to za kupovinu.

Netko ukrao račun i sad hoće dignuti pare. Inače takve oglase možeš prepoznati po tome da se nešto prodaje užasno pod cijenu i vidi se da nema baš neke aktivnosti na računu što se tiče prodaje /kupovine.

 

E sad što to znači za tvoje pare. Nakon nekog vremena ebay će ti ih vratiti automatski kad prepoznaju da je hackani račun i to je to. 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
protest431 kaže...

Neće. To ti je klasična ebay prevara i hackani račun. 

 

Ako ideš gledati rating vidjet ćeš da nikad nije prodavao takve stvari ,a zadnji feedback je unutar šest mjeseca i to za kupovinu.

Netko ukrao račun i sad hoće dignuti pare. Inače takve oglase možeš prepoznati po tome da se nešto prodaje užasno pod cijenu i vidi se da nema baš neke aktivnosti na računu što se tiče prodaje /kupovine.

 

E sad što to znači za tvoje pare. Nakon nekog vremena ebay će ti ih vratiti automatski kad prepoznaju da je hackani račun i to je to. 

 razumijem,ali vidim da je prodavao stvari vec, i zbog toga sam kupio,a sta bude bude

 

https://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=nphi8662&ftab=AllFeedback&myworld=true&rt=nc

 

evo link od njegovih prodaja

6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gledao sam stare prodaje. Ništa od toga nije bilo informatička oprema,a i vjerojatno ni novo. Znaš već dok ti netko nešto 10 puta jeftinije prodaje nego vrijedi da nešto nije u redu.

Šteta jedino da ćeš sad morati čekati da ti vrate vrate te novce.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gdje u nas kupiti Corsair K70 Lux RGB?

 

Gledam po svim ducanima i Corsair tipkovnica jednostavno nema. Sta se događa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Preporuka gaming tipkovnice do 350kn, hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
toni1808 kaže...

Preporuka gaming tipkovnice do 350kn, hvala :)

 Nađeš neku PS2 s dubokim hodom tipki, crnu i bez osvjetljenja, za što više novca - problem riješen.

RGB diže cijenu spušta kvalitetu (kod membranskih). Antighosting i n-key rollower nećeš naći za tako sitne pare, stoga bolje PS2 (6-KRO) nego USB.

Dubok hod tipki za manji zamor prstiju.

Eventualno neku jeftinu mehaničku, ali s što manje fičera (npr MS Thznder svijetli kao bor stalno jako i šareno a to je užas).

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
toni1808 kaže...

Preporuka gaming tipkovnice do 350kn, hvala :)

 best buy klik

 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, u dilemi sam sto se tice tipkovnica

 

Imao samo logitech g910 orion spectrum i bio sam prezadovoljan s njom ali sam je prodao jer nisam imao vremena se igrat,probao sam Razer Ornata Chroma i nisu mi se svidjele tipke i tipicno razer software je katastrofa

 

Vidim da se g613 prodaje po dobroj cijeni

 

E sad mene zanima koje su najbolje tipkovnice od Logitecha?

 

Lp

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hteo bih preporuku povoljne tastature, recimo oko 30€.

 

Što se karakteristika tiče, trebalo bi da bude ugodna za rad (gaming, kucanje teksta). Kapiram da sam eliminisao mehaničke modele, no nisu ni sve membranske tastature iste i užasne. :) Uostalom, mehanički modeli su mi preglasni, bojim se da bi buka u noćnim satima bila izvor ozbiljnih nesuglasica. :) 

Pozadinsko osvetljenje, isključivo radi vidljivosti u mraku, tako da je dovoljna jedna boja.

Takođe, preferiram "punu" tastaturu, sa numeričkim delom.

 

Sve preko navedenog je "nice to have", no nije neophodno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav, može li netko preporučiti mehaničku tipkovnicu koja ispunjava ove uvjete (ili barem većinu)?

full size, 104-key, žica
diskretno pozadinsko osvjetljenje (efekti nebitni, jedna boja je OK)
tihi switchevi (brown?)
do ~500 kn (black friday?)
gaming i pisanje
layout ISO (HR/UK)
bonus points: gravirani znakovi

Hvala! <3

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

https://www.links.hr/blackfriday

 

Evo u linksu Gamdias Hermes M17 color, brown switch, US layout 299kn u petak.

 

Jel se to isplati? imali nesto bolje za tu cjenu?

Sto sam Boze tako proklet, jucer lag, danas opet.. // R.I.P. EP LoL/WoT/PoE nick: Strongtoni
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice